Zijn de kaarten geschud? Dia's? Daar maken wij knap voordelige kleurafdrukken van! Specialisten in Sparen Foto Rodenburg Kolibri AKKOORD Tijdelijk aanbod! ALLE VERZEKERINGEN drukkerij elgersma Opening texielzaak wed. Bac en Zn. BIJ ONS: Eén-acter DUO RODE KRUIS INDERDAAD eerlijk gevonden Bedrijfsvoetbal The Margriet Eshuijs Band kennemer kaarten kollektie ~hl kemem kaart#» kötkkkc IcumA u 'tanm, inkijk#» Dagelijks opvraagbaar 4% U hebt ook van die leuke, fraaie dia's van de momenten waar u met plezier aan terugdenkt? Dan is dit hèt moment om daar ook kleurafdrukken van te laten maken. Omdat wij de prijs tijdelijk extra aantrekkelijk voor u maken! Per stuk kost een kleurafdruk nu daarom niet meer dan 95 ct. Alléén in maart. Uw FotoVakman: ZEVENHUIZEN kleurenfoto os Kantoor: Dorpsstraat 200 2761 AJ ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1430/1413. Spaarbank 55 55 Peter Hovens REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-228S en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 5e jaargang nummer 108 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. 24 februari 1983 Binnenkort treedt u in het huwelijk. Met een grote blonde man. U krijgt 3 kinderen. Twee jongens en één meisje. 't Kaartspel geeft z'n geheimen prijs. Üw GEHEIM geeft u prijs met een kaart van de Kennemer Kaarten Kollektie. Een prachtige serie trouwkaarten. Origineel, stijlvol, modern, nostalgisch. Net wat u wilt. En wat uw smaak is. U en "die grote blonde man" zullen 't ook wat dat betreft wel met elkaar eens worden. P. S. En wat betreft die 3 kinderen. Ook daar heeft de Kennemer Kaarten Kollektie in voorzien. Over een paar jaar tonen wij u graag onze kollektie geboortekaartjes. dorpsstraat 62a - 01802-2289 Met een balk rammeide burgemeester A.W. Lips van Moerkapelle de nieuwe textielzaak van de wed. Bac en Zn. open. Dit bleek dinsdag middag niet zo'n moeilijk karwei als het zich liet aanzien, omdat de toegang slechts versperd werd door een groot vel papier. nen leveren. Hij besloot zijn toe spraak met de opmerking dat de kooplust hoogtij viert in de Dorps straat, met het nieuwe winkelpand als aanwinst. "Ga door op hoog van zegen", wenste hij, waarna hij de dames Bac een sjaaltje in de gemeentekleuren overhandigde en de heer Bac de bekende strop das. Nadat de architect, een in het be drijf werkzame stoffeerder en ie mand namens de inkoopvereni ging een felicitatiewoord gespro ken had, bedankte de heer Bac iedereen die op welke wijze dan ook had bijgedragen aan de tot standkoming en de inrichting van het nieuwe winkelpand. Hierna konden de aanwezigen het fraaie interieur bezichtigen; kleurrijk uit gestalde kleding gaf met de bloe menzee een fleurige aanblik. Bo ven de toonbank hing een koffer, die met een droogboeket opge maakt, getuigde van het oorspron kelijke begin. Nadat de heer Lips zich op voor treffelijke wijze van zijn taak had gekweten, begon het feliciteren van de familie Bac, door een lange rij genodigden. Nadat dit op vlotte wijze was gebeurd, nam burge meester Lips plaats op het spreek gestoelte op het verhoogde deel van de winkel, die gevestigd is in het voormalige dorpshuis van Moerkapelle. Spreker citeerde enkele passages uit de geschiedenis van de textiel zaak, in de vorige Dorpskrant gepubliceerd. "U hebt via de Dorpskrant ons gelegenheid ge geven terug te kijken in het verle den", zo sprak hij. De heer Lips complimenteerde het echtpaar en moeder Bac met het fraaie winkel pand, dat ontworpen werd door architect v.d Kooy en verbouwd door de fa. A. v.d. Knaap uit Zeven huizen. Van nabij had hij mee gemaakt dat er de laatste weken 'gehold en gevlogen' is om het ge bouw voor de opening op te kun- Het hoogtepunt van de gezellige lustrumviering van de vogelvereni ging Zang en Kleur was vorige week zaterdagavond ongetwijfeld het optreden van Carla Bink en Arie Eriks, in een tweetal één- akters. De ca. honderd aanwezi gen, leden, donateurs en genodig den, genoten van het met veel vaart en verve, maar zeker ook bij zonder goed gebrachte. De eerste scketch ging over het onderwerp 'eten'. Op humoristische wijze werd aan de hand van een cilinder glas de maaginhoud getoond. In 'Diner for one' struikelde de but ler (Arie) telkens over een lui paardhuid bij het opdienen van het diner, tot grote hilariteit van de zaal. Zowel Carla als Arie schotel den op deze avond een kostelijk stukje amateurtoneel voor, dat een reprise zeker waard is. Tijdens de lustrumviering in de bruine zaal van Swanla werd ook gedanst op muziek van Noble, uit Reeuwijk, en werd er gezellig Bingo gespeeld. De afdeling van het Rode Kruis te Moerkapelle houdt op 23 maart a.s. de algemene ledenvergade ring in het gebouw Herenweg 13. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waal - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Ook voor sigaren en sigaretten Schielandsingel 39 - Zevenhuizen - tel. 01802-1918 De planken van de vissteiger van de Hen nips loot liggen allemaal weer keurig op z'n plaats. Dit is het gevolg van het artikeltje in de vori ge Dorpskrant. Enkele jongens hadden van de planken een hut ge maakt, zonder de planken te be schadigen. Ze hadden de planken niet van de steiger gesloopt, maar in het gras gevonden. Omdat ze de herkomst van de planken via de Dorpskrant vernamen, meldden de jongens zich spontaan op het gemeentehuis, waarna dit doorge geven werd aan de Technische Dienst van het recreatieschap. Als beloning voor hun eerlijkheid kre gen de jongens een aantal stickers en nog een bedankje via deze krant. Wie de planken van de stei ger gesloopt heeft zal wel nooit bekend worden! MOERKAPELLE - De voetbalvere niging Moerkapelle organiseert dit jaar een bedrijfsvoetbalcompetitie Het toernooi begint op 6 mei en duurt tot vrijdag 27 mei. Er is een speciale bedrijfsvoetbalcommis sie gevormd, die bestaat uit W. de Leeuw, D. Bontenbal, I. Boevé, F. v.d. Berg en T. Klos. Deelnemende bedrijven zijn: Ottevanger Molen- bouw, Hogerwerf en van Laviere, Tuinders Bredeweg, café Het Wa pen van Moerkapelle, bouwbedrijf Bakker, schildersbedrijf Huisman, dorpshuis Op Moer, ketelonder- houd Jonker, sporthuis Jan Droog, Stolker meubelen en Van den Berg bakkerijen. De nieuwe start die zangeres Margriet Eshuijs na haar Lucifer-periode en de nodige solo-activiteiten nu ruim anderhalf jaar gelden maakte door haar naam te verbinden aan een eigen band, is op allerlei manieren bijzonder positief verlopen. Margriet, al meermalen uitgeroepen tot één van Neerlands beste zangeressen, had zich dan ook omringd door een stel vaklieden, die stuk voor stuk een dosis ervaring meebrachten: Lex Bolderdijk(gitaar), Jan Hollestelle(bas), Peter Schön (toetsen) en Tom Op 'T Hof (drums). Het liep vanaf het begin gesmeerd. De eerste LP van The Margriet Eshuijs Band, die geen toepasselijker titel had kunnen dragen (Right On Time) kreeg een buitengewoon warme ontvangst. Bovendien stond de groep met de single Black Pearl enkele maanden na de release van het album hoog in de vaderlandse hitlijsten. Als klap op de vuurpijl kwam daar achteraan het bericht dat zowel de LP als de single met een Edison waren bekroond. Dit bracht Margriet in een unieke positie in het Nederlandse popgebeuren, want ook voor haar solo-LP On The Move Againg (1979) had zij al een Edison gekregen. Overigens was de band op dat moment al weereen paarstappen verder. Door de vele concerten had de groep ondertussen een goede live-repu tatie opgebouwd. Ze werd dan ook uitgenodigd voor diverse grote pop festivals, waaronder Parkpop '82 in Den Haag. Het was een hechte een heid geworden, die door het publiek bij haar concerten met groot ent housiasme werd gevolgd. Bovendien werd er steeds druk gewerkt aan nieuwe songs voor de volgende langspeler. Op deze nieuwe elpee, die de titel Eye To Eye heeft meegekregen, staan we oog in oog met de vier leden van The Margriet Eshuijs Band. Gitarist Lex Bolderdijk heeft de formatie inmiddels verlaten. De gitaarpartijen op het nieuwe album werden gespeeld door Hans Hollestelle en Peter Tiehuis. Het album telt negen nieuwe songs, waarvoor de muziek voornamelijk is geschreven door Peter Schön en de teksten vooral door Gregory Elias en Emil 'Black Pearl' Den Tex. De melodieuze mixture van rock, latin, funk en jazz is, in vergelijking met de vorige plaat, meer met elkaar in overeen stemming gebracht. Het resultaat is te horen in vrolijk swingende üp- tempo's als Joe Jerry en Watching Boys Go By en in een aantal sfeer volle ballads. Uit deze laatste categorie is het schitterende Colourful Rainbows als eerste single gekozen. Uiteraard is de Margriet Eshuijs Band ook regelmatig live te bewonderen want de komende maanden staan weer een flink aantal concerten op het programma.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1