CONCORDIA 15 kg. 26,50 A. VEERMAN GRANOL en SIER- PLEISTER DORPSKRANT Energieproblematiek HUISVUIL BURGERLIJKE STAND Uitgebreide Ziektekostenverzekering I Feestelijke opening De Vierkap A. Versprille pagina 3 GEMEENTE MOERKAPELLE Wijziging Verorde ning Water kwaliteitsbeheer Zuid-Holland 55 55 50 pers premie per jaar voor: - alleenstaande, vanaf - echtparen, vanaf - echtparen met 1 kind, vanaf - echtparen met 2 kind., vanaf - echtparen met 3 kind., vanaf (echtp. met 4- of meer kind.) 518,- 1.226,- 1.681,- ƒ2.169,- 2.717,- 2.717,- toespraken Burgemeester A.H. van Gent, wiens echtgenote bij aankomst van mevr. Stofbergen een fraai boeket ontving, opende de rij spre kers. Hij noemde het destijds door zijn voorganger en de raad geno men besluit om een multifunctio neel gebouw in Oud Verlaat te bouwen, een goed besluit. Spreker vond het plezierig dat maatschap pelijke stromingen en verenigin gen in Oud Verlaat nu een onder dak hebben. "De gemeente moet ten behoeve van het sociaal en cul tureel werk een voorwaarden scheppend beleid voeren. Dat be hoeft niet alleen te betekenen: het oprichten van een gebouw. Voor ontplooiing van aktiviteiten moet soms meer worden gedaan". De heer Van Gent stelde dat dit niet betekent zoveel mogelijk subsidie toe te kennen, maar wel dat waar nodig eventueel financiële bij stand aan het jeugd- en jongeren werk moet worden verstrekt. "Die aktiviteiten zullen door het stich tingsbestuur op gang worden ge bracht" zo stelde de burgemeester die voorts het stichtingsbestuur complimenteerde. Hij deed dat voorafgegaan met de opmerking dat er nog twee bestuursleden, door de gemeente aan te wijzen, ontbreken, "Het was beter hiermee nog even te wachten, anders zou den ze er vandaag arrogant heb ben bijgestaan. Ualsstichtingsbe- stuur hebt grondig peiling verricht naar de wensen van de inwoners van Oud Verlaat. Ik hoop dat die wensen ook uit te voeren zijn en dat er aktiviteiten worden ont plooid voor de gehele gemeen schap van Oud Verlaat en dat die ook gezamenlijk worden georga niseerd". Hij sprak de wens uit dat gezamenlijkheid allesomvattend mag zijn waarbij men te maken heeft met organisaties die hier al in de buurt werkzaam waren, zoals het Groene Kruis en de brandweer Beide vinden onderdak in het nieuwe gebouw. "We hebben nog geen besluiten genomen wat er met de huidige brandweergarage zal worden gedaan, ook waren er geen suggesties". "Voor de ope ningshandeling behoeft u niet naar buiten", merkte de burge meester hierna lachend op "de ge meentesecretaris had een beter idee. Het gebruikerscontract tus sen gemeente en stichtingsbe stuur is nog niet getekend en dient nu als officiële openingshande ling", waarna de daad bij het woord gevoegd werd. open huis fanfare-serenade gedicht bij de opening staat! Speciaalzaak in Verf en Behang tAt» 'Nederland staat dit eerste halfjaar van 1983 voor de keuze. Welk energiebeleid moet er tot het jaar 2000 worden gevoerd? Moeten we méér of juist minder energie gaan gebruiken? Moet het gebruik van steenkool worden uitgebreid? Wat moeter gebéuren met kernenergie? En wat zijn de gevolgen van die keuzen voor de economie, voor het milieu, voor de werkgele genheid, voor onze portemonnee?' Met deze regels begint de Energiekrant, en het zijn problemen waarover Regering en Parlement binnen niet al te lange tijd beslissingen moeten nemen. Doch om tot een verantwoord energiebeleid te kunnen komen willen zij weten hoe de bevolking er over denkt. Om daar achter te komen, heeft de Regering in overleg met het Parlement een onafhankelijke Stuurgroep ingesteld, die een "Brede Maatschappelijke Discussie" over het energiebeleid heeft voorbereid. Die discussie zal in het eerste halfjaar van 1983 overal in Nederland losbranden. De Energiekrant is door deze Stuurgroep in het leven geroepen en hij geeft in het kort weer waar het in de discussie over zal gaan. Sinds kort kunt u ten gemeentehuize een Energiekrant, Wegwijzer en sticker verkrijgen. Ook ligt voor u het "Tussen rapport voor de brede maatschappelijke discussie over het Energiebeleid" ter inzage. Natuurlijk kunt u het Tussenrapport ook zelf in bezit krijgen. U dient dan 9,25 te storten op postrekening 121488, t.n.v. Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid, Postbus 20102, 2500 EC 's-Gravenhage. Nogmaals wil het gemeente bestuur u wijzen op het feit dat de vuilnisauto elke week op donderdag bij u door de straat komt en u daarom het huisvuil eerst op donderdagmorgen mag aanbieden. Geconstateerd is dat-na diver se berichten hieromtrent - nog steeds door veel inwoners het huisvuil op woensdag al aan de weg wordt geplaatst. Het gemeentebestuur zal an ders met behulp van de Alge mene Politie Verordening deze zaak moet aanpakken, maar gehoopt wordt dat dit kan worden vermeden. OVERLEDEN Rog, Adriana, weduwe van: Roos, Cornelis, oud 94 jaar, op 14 februari 1983. GEBOREN: Johannes Arie, zoon van: van der Spek, Arie en: Paul, Cor nelia J., op 10 februari 1983. Geert Jan, zoon van: Junte, Gerrit J. en: Troost, Elizabeth C., op 10 februari 1983. Mark André Philip, zoon van: van der Spek, André P. en: van der Knijff, Philippina, op 4 februari 1983. Ter voldoening aan het bepaal de in artikel 13 van de Water staatswet 1900 en in artikel 5, tweede lid van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren ligt vanaf 21 februari 1983 tot 20 maart 1983 gedurende de kantooruren ter gemeentesec retarie ter inzage het ontwerp besluit tot wijziging van de Ver ordening waterkwaliteitsbe heer en de hierbij behorende memorie van toelichting. De wijziging betreft in hoofd zaak het introduceren van Kroonberoep ten aanzien van beslissingen over bestrijdings- plannen, rioleringsplannen en aansluitvergunningen. Gedurende de termijn van ter- inzageligging kan iedere be langhebbende schriftelijk be zwaren indienen bij provinciale staten van Zuid-Holland, Ko ningskade 1, 2596 AA 's-Gra venhage. Desgewenst kunnen deze be zwaren mondeling worden toe gelicht ten overstaan van een commissie uit voornoemde staten. Heeft U een bruiloft of partij het komende jaar Kom eens bij ons langs, dan komt Uw feest best voor elkaar. Concordia is een gezellige huiselijke zaal een kleine of grote groep,, het kan bij ons allemaal! Vraag naar ons speciaal arrangement! b.v. 100 pers. receptie - 20 pers. diner pers. feestavond - COMPLEET 3500,- Voor nadere informatie kunt U zich vrijblijvend wenden tot: Adviesbureau voor Assurantiezaken Dorpsstraat 200 - 2761 AJ Zevenhuizen Tel. 01802-1430/1413. OUD VERLAAT - Het dorpshuis van Oud Verlaat, De Vierkap, dat zater dag officieel geopend werd, was bij die gelegenheid bijna te klein om alle genodigden gelijkertijd te ontvangen, iets wat goed opgelost werd door er een staande ontvangst van te maken. Bredeweg 66 - Moerkapelle - tel. 01793-1528 of 1363 Een langgekoesterde wens van de inwoners van de buurtschap Oud Verlaat ging zaterdag in vervulling bij de officiële opening. Dat ge beurde met de ondertekening van de gebruikersovereenkomst door burgemeester A.H. van Gent, na mens het gemeentebestuur en het dagelijks bestuur van de stichting die het gebouw onder haar beheer kreeg, te weten de heer Abr. Krijgsman en mevr. B. Stofbergen- Moerman. Getuige van deze ope ningsceremonie waren talrijke ge nodigden, vertegenwoordigers van het plaatselijke verenigingsle ven en aanstaande gebruikers, zo als het Groene Kruis, arts, Her vormde kerk en brandweer. Uiter aard waren ook de wethouders en vrijwel alle raadsleden aanwezig. Ook oud-burgemeester A. van 't Verlaat gaf in gezelschap van zijn vrouw acte de présence. Voorzitter A. Krijgsman sprak na mens het sticntingsoestuur. "Er is weer een ontmoetingscentrum. Er is weer een neutraal gebouw voor tal van doeleinden en doelstellin gen, zoals in de statuten staat 'ten algemene nutte', ter bevordering van de plaatselijke saamhorigheid. De heer Krijgsman vertelde de staandtoehoorders, dat de voor bereidingen al in 1978 begonnen waren en bedankte burgemeester Van Gent voor het verrichten van de openingshandeling, wat hij ver gezeld liet gaan van een cadeautje. Uiteraard vergat hij ook de besluit nemers voor de bouw van De Vierkap niet, de heer A. van 't Ver laat en de toenmalige gemeente raad, architect W. Koetsier, de gemeentesecretaris de heer A. Visser, de mensen van de Dienst Gemeentewerken en mevr. J.A. Groeneweg-Visser. Laatstge noemde he.eft veelvuldig tijdens haar raadslidmaatschap gepleit voor een buurthuis of multifunc tioneel gebouw in Oud Verlaat. "We moeten een eenheid van velen opbouwen zodat De Vierkap kan blijven bestaan", zo besloot de heer Krijgsman zijn toespraak. Architect W. Koetsier memoreerde de opdracht en sprak over de pret tige wijze van samenwerking. Als stoffelijk blijk werd door hem een wandklok aangeboden. Brand weercommandant H. Paul was blij met de schijnwerpers op Oud Ver laat het nieuwe gebouw en het nieuwe onderkomen voor de brandweerwagen en sprak de wens uit binnen niet al te lange tijd een nieuwe brandweerwagen in Oud Verlaat te krijgen. Namens het Groene Kruis afd. Zevenhui- zen/Moerkapelle/Oud Verlaat sprak de heer J. Huber. Hij betrok Moerkapelle bij Zevenhuizen en sprak zijn blijdschap over het nieuwe gebouw uit. De heer A. van 't Verlaat bracht de geschiedenis in herinnering die aan de totstandkoming van het ge bouw voorafging en feliciteerde de gemeenschap "U zult ernaar stre ven in de kleine hechte wereld nimmer te falen". Ds. Jac. Enderlé predikant van de Hervormde kerk, feliciteerde 'de buren'. Hij vond de naam inhoudrijk en herleidde het woord 'kap' dat van 'kapella'-kleed komt van bisschop Martinus die zijn mantel met de armen deelde. Dat kleed is bewaard in een ge bouw dat 'kapel' werd genoemd. "Ik hoop dat dit gebouw met dat van de buren (herv. kapel) gericht op sociaal en cultureel doel de ge meenschap Oud Verlaat leert de len". Een wandbord namens de bejaardensoos hoorde hierbij. Tot slot sprak de voorzitter een dank woord tot de sprekers en gevers van bloemen en geschenken en noemde speciaal het aannemers bedrijf dat de bouw realiseerde, nl. Zevenbouw, die een fraai naam bord voor het gebouw schonk. Onder het genot van een drankje en een hapje konden de genodig den 's-morgens een rondgang door het gebouw maken. Bij de in gang ontwaart men een drietal deuren, die fris geel van kleur zijn en waarop duidelijk zichtbaar staat vermeld, waarvoor de kamer is bedoeld. Links die van de arts en daarachter de kleedruimte voor het consultatiebureau. In de hall waarin zich ook de garderobe bevindt, leidt de rechtse deur naar de grote zaal, die ruimte biedt aan ca. 70 stoelen. Staanplaatsen zijn er veel meer, bleek tijdens de opening. Een kleine bar bevindt zich in het midden van deze zaal, waarvan de voorzijde benut kan worden als toneel, omdat daar gordijnen hangen. Via de zijdeur komt men in de brandweergarage. Het interieur bestaat in hoofdzaak uit de kleuren geel, bruin en groen, terwijl de muren wit zijn. Het fanfarecorps bracht zaterdag middag een bezoek aan Oud Ver laat en luisterde de aldaar heer sende feestvreugde op. Na een rondgang door de bebouwde kom, stelden de muzikanten zich op voor het nieuwe dorpshuis van Oud Verlaat en bracht een serena de, die door het stichtingsbestuur bijzonder werd gewaardeerd. Als dank kregen de muzikanten enke le consumpties aangeboden. Dit gebeurde tijdens een druk bezocht open huis, waar tijdens velen ken nis maakten met het nieuwe gebouw. door mevr. M. den Hartog-Krijgs- man, secretaresse van de vrou wenvereniging De Schakel, één van de gebruikers van het gebouw: Geacht bestuur. U hebt ons met een uitnodiging willen eren De Schakel wil u graag feliciteren Met zo'n mooi buurthuis in Oud Verlaat We hopen dat het er nog jaren want sinds de oude school aan de Rotte werd gesloopt is er al op nieuwe vereningsge- bouw gehoopt. En toen de grenzen van onze ge meente werden verlegd werden ons de gelden ervoor al toegezegd Misschien is de Vierkap een beetje klein maar gezellig hoeft niet groot te zijn We vertrouwen op Oud Verlaatse saamhorigheid dat vraagt natuurlijk verdraag zaamheid Daar spannen we ons dus voor in met een blij gemoed en goede zin stappen we samen te de toekomst in Graag willen we deze wandver siering schenken zodat u zo nu en dan aan De Schakel zult denken Want de dames van Oud Verlaat Staan altijd paraat! Een zelf vervaardigd droogbloe menportret was het stoffelijk blijk. Dorpsstraat 166 Zevenhuizen Z.H. Telefoon 1377

Dorpskrant | 1983 | | pagina 3