A. VEERMAN Ruim 22% besparen op verwarmingskosten? v.o.o. ƒ45,- AFSCHEID DORPSKRANT WIST U DAT! P. HAITSMA ƒ21,50 GEMEENTE MOERKAPELLE Afgewerkte olie Raadsvergadering BURGERLIJKE STAND Boomfeestdag Bekendmaking Bekendmaking Inenting MOERKAPELLE HELPT POLEN Damesvoetbal? pagina 4 Vergadering Woon ruimte-advies- commissie Gemeentehuis gesloten propaganda-feestavond Fa. K.A. Havelaar Zn. Op 15 maart a.s. zal om 19.30 uur een raadsvergadering worden gehouden. De vergadering die gepland was op 29 maart a.s. komt daardoor te vervallen. Op 15 maart a.s. zal ondermeer aan de orde komen: - de wijziging van de Afvalstoffenverordening; - de vaststelling van de 2e wijziging van de Beheersverordening van het woningbedrijf; - de wijziging van de Woonruimteverordening; - het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied vallende binnen het bestemmingsplan "Buitengebied"; - het nemen van een verkeersmaatregel nabij de entree van het sportveldencomplex; - de verhuur van een gedeelte van het pand Herenweg 13 aan de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Zuidpias"; - de wijziging van de vergoeding vakonderwijs 1980 en 1981; - beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een kast en een zandwatertafel ten behoeve van de openbare kleu terschool "Jip en Janneke"; - de voorlopige vaststelling van de bedragen als bedoeld in arti kel 47, lid 1 van de Kleuteronderwijswet over 1978 tot en met 1981; - de voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in artikel 55ter der Lager Ondewijswet 1920 over de jaren 1978 tot en met 1981; - vaststelling van de subsidielijst 1983; - het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van diverse speelterreinen in de gemeente; - beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van de vloerbedekking in het raadhuis. GEBOREN: Sven, zoon van: Oldenhof, Jo hannes B. en: van Delden, Joke Y. Marieke Louise, dochter van: Stam, Ronald P. en: Boomhou wer, Louise P. Willemina Cornelia, dochtèr van: Verweij, Cornelis en: Bak ker, Lourina. Op 23 maart a.s. wordt weder om de landelijke Boomfeest dag gevierd. Ook in Moerka- pelle zullen 90 leerlingen van de zesde klassen van de beide lagere scholen in het vorig jaar gereedgekomen woningbouw plan Wilde Veenen hun spade in de grond steken om de wijl- met openbaar groen aan te kle den. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend, dat vanaf heden gedu rende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Moerkapelle van 25 januari 1983 tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de "Algemene politieverorde ning voor de gemeente Moer kapelle" (zevende wijziging). Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend, dat vanaf heden gedu rende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Moerkapelle van 27 april 1982 tot vaststelling van de "Afval stoffenverordening". Het gebeurt wel eens dat men, wanneer men zelf de olie ver verst van een auto. met de vraag zit waar men de afge werkte olie moet-laten. In de praktijk komt het erop neer dat de olie dan in het gemeente riool verdwijnt of uitgegoten wordt over de grond, waar het dan moet wegzakken. U begrijpt dat dat niet zo bevor derlijk is voor een schoon milieu en deze werkwijze is daarom ook niet gewenst. Mocht u eens niet weten waar u met uw afgewerkte olie moet blijven, dan bestaat de moge lijkheid voor de Moerkapelse inwoners, deze olie op werkda gen tussen 8.00 uur en 9.00 uur bij de gemeentewerkplaats aan te bieden. Het spreekt natuur lijk vanzef dat het hier uitslui tend gaat om olie in de zin van huishoudelijk afval en niet om bedrijfsmatig afval. Het openbaar spreekuur van de Woonruimte-adviescom missie, dat als regel iedere eerste maandag van elke even maand wordt gehouden, zal in verband met Pasen één week worden verschoven. Het spreekuur zal derhalve ge houden worden op maandag 11 april a.s. van 19.30 tot 20.00 uur Op dinsdag 29 maart a.s. zal de jaarlijkse inenting worden ge houden voor kinderen geboren in 1972, 1974 en 1979. De kinderen geboren in 1979 worden om 15.00 uur verwacht; de in 1974 geborenen om 15.15 uur en de meisjes geboren in 1972 zullen om 15.30 uur hun inenting ontvangen. De oproepen zullen medio maart worden verzonden. Op vrijdag 1 april a.s. (Goede Vrijdag) zal het gemeentehuis voor een ieder gesloten zijn. In de week van 21 t/m 26 maart wordt voor de derde maal in Moer kapelle een aktie voor Polen ge houden. Het organiserend komité rekent op de medewerking van alle inwoners, zodat in april minstens een vrachtauto naar Polen kan ver trekken. Met deze aktie wordt de aktie Moerkapelle helpt Polen af gesloten. Op zaterdagochtend 26 maart zal er huis aan huis gebeld worden om te vragen of de bewo ners artikelen voor Polen willen af staan. Wat is er momenteel hard nodig? reinigingsmiddelen; reini gingsartikelen (borstels, dweilen etc.); toiletzeep; tandpasta en tan denborstels; shampoo; waspoeder cacao; thee; bambix, nutrix, brinta; liga; sinaasappels, mandarijnen; vitaminen C tabletten; babyvoe ding. En natuurlijk ook weer: kle ding, badhanddoeken, panty's, damesverband, theedoeken en schoenen. Ook de schooljeugd kan haar bijdrage weer leveren. In bovengenoemde week mogen zij weer artikelen (uitgez. kleding en schoenen) mee naar school ne men. De vorige keren was de me dewerking van de jeugd geweldig. Ook nu rekent het komité daar weer op. Het centrale verzamel- adres op zaterdag 26 maart is de Rehobothschool aan de Raad huisstraat. Inwoners van gemeen ten rond Moerkapelle kunnen hun artikelen daar afgeven. Beschikt u niet over eigen vervoer dan kan het comité ervoor zorgen dat de arti kelen opgehaald worden, (tel. 01793-2491 of 1595) financiële steun In de kerken zal op 13 maart a.s. een kollektie worden gehouden. Inwoners die deze diensten niet bezoeken kunnen hun giften over maken op de Rabobank rek. nr. 3750.31.227 (giro bank 298069) t.n.v. Moerkapelle helpt Polen p/a Julianastraat 6. Deze vorm van hulpverlening wil het komité dit keer van harte aanbevelen. Er zijn heel wat artikelen (bv. medicijnen) die alleen door middel van giften gekocht kunnen worden. tenslotte Men wordt verzocht alle artikelen te verpakken in stevige dozen, kle ding en schoenen mogen in plas tic-zakken. Uiteraard gaat het bij deze laatste twee weer om kle ding en schoenen, die niet tot de categorie versleten en afgedragen behoren. Het komité rekent op een ieders inzet. Men wordt op de hoogte gehouden van het verloop van de aktie en de datum van ver- trek. Herenvoetbal, ben je mal! Dames kunnen ook omgaan met een bal! Wil je als dame voetballen bij v.v. Moerkapelle? Geef je dan op! Alle dames die dat doen: misschien worden ze een kampi oen. Een team van 15 dames maar misschien krijgen ze dat voor eikaar. Dames van 16 jaar of ouder, die hierin geïnteresseerd zijn, kunnen bellen naarv.v. Moerkapelle-dins dag en donderdagavond tussen 19.00 en 22.00 uur: 01793-1214. De heer L. Braber legde per 1 maart 1983 zijn funktie neer als secretaris-ontvanger van het wa terschap Noordwoude. Hij maakte gebruik van de VUT-regeling en sloot een 42-jarige periode van werkzaamheid bij de overheid, zo wel als ambtenaar en ten dele ook als bestuurder in de gemeente Zevenhuizen, af. In de periode 1970-1978 was secretaris-pen ningmeester van de Polder De Noordpias. Tegelijkertijd was hij in de gemeênte Zevenhuizen wet houder (V.V.D.). In die jaren kwam de polderconcentratie binnen het gebied van het Hoogheemraad schap van Rijnland op gang, als gevolg waarvan de Noordpias werd opgeheven en opging in het nieuw gevormde waterschap Noordwoude. Dit waterschap funktioneert nu ruim vier jaar. In Een motorrijwiel van 350 cc. kunt u bij ons W A. verzekeren voor een premie van 333,50 per jaar. Zet u uw motor in de winterberging, dan ontvangt u volledige premieteruggaaf over deze periode. Informeer vrijblijvend bij: Adviesbureau voor Assurantiezaken Dorpsstraat 200 - 2761 AJ Zevenhuizen Tel. 01802-1430. <**6 Verlaag uw gasnota drastisch. Rpl AllQ We verteHen u dan alles over de succes- V/I IOb volle Agpo HR CV ketel Aan de hand van de Agpo Energie Checklist bekijken we of ook u in aanmerking komt voor zo'n forse besparing op uw verwarmingskosten. Meer weten? Bel snel ol kom even langs. Dan krijgt u meteen de uitvoerige Agpo brochure. SERVICE- EN INSTALLATIE BUREAU BLEISWIJK 2665 KZ ALfred Nobelstraat 3 - 2665 ZH Postbus 21 Telefoon (01892)-3584/4577 die tijd js veel pionierswerk ver richt, omdat het waterschap van de grond af moest worden op gebouwd. Tijdens een druk bezochte recep tie werd door verschillende spre kers onder meer grote waardering uitgesproken voor de altijd ge moedelijke opstelling van de scheidende 62-jarige funktionaris, die de problemen niet zoch en er steeds op uit was intern en extern de goede betrekkingen te onder houden. In zijn dankwoord wees de heer Braber o.a. op het grote belang van een goede sfeer in een kleine werkgemeenschap, waarin je op een breed terrein je werk moet kunnen doen. De per 1 janu ari 1979 gevormde waterschappen zijn weliswaar klein en soms kwetsbaar maar funktioneren naar behoren. Hij pleitte er voor deze kleinschalige overheden vooral te handhaven, omdat de ervaring in middels leert, dat van grootscha ligheid beslist niet alle heil te ver wachten is. Hij sprak tenslotte het vertrouwen uit, dat door de sa menwerking van het bestuur met haar nieuwe secretaris, de heer J. Ruijgrok (35) een goede toekomst voor het waterschap weggelegd zal zijn. De afdeling Zevenhuizen van de Vereniging Openbaar Onderwijs houdt op zaterdag 12 maart a.s. een propaganda-feestavond. Door de toneelgroep van deze vereniging wordt het leeuwedeel van de avond gevuld met de opvoering van een klucht. "De Kat op het spek", werd door John Dole geschreven en vertaald door Bep de Beer. Een cursus Italiaans is het begin van de hele zaak. Wanneer iemand zo'n cur sus volgt, moet er ook corre spondentie gevoerd worden. Wie de lessen nog zo goed volgt, ont loopt toch niet het gevaar van spraakverwarring, zeker als er een correspondent bij de cursist op bezoek komt. Dat er heel wat te lachen valt zal de toeschou wers zaterdagavond duidelijkw worden. Na afloop is er gezellig samenzijn met muziek verzorgd door Nico Perdijk en Ron Dul- laart. De avond wordt in dorps huis Swanla gehouden en begint om 20.00 uur. SPADE ..SPEAR JACKSON Gesmede uitvoering. Blad zilverkleurig gelakt Blad afmeting: 280 x 165 mm. Gelakte essehouten steel van 62,50 voor van 27,90 voor SNOEISCHAAR ..FURORE Buitengewone snijkracht Handige vastzetpal. Totale lengte 20 cm. Ligt lekker in de hand. Dorpsstraat 26 - Moerkapelle Tel. 01793-1307 Ijzerwaren - Gereedschappen - D.H.Z. artikelen Sanitair- C.V. Bouwpakketten

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4