Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT REISDOCUMENTEN Afgegeven bouwvergunningen Vernieuwing rijbewijs Politieberichten Vergaderschema PLAY-BACK Molens BURGERLIJKE STAND Collecteschema Prestatieloop GROENEWEG pagina 2 Paspoorten. Verlenging paspoorten Wijziging paspoort Leges Verkeersmaat regelen voor autocross Dorpshuis Swanla AEROBIC-dansen geen spreekuur burgemeester Met het naderen van de vakantieperiode wil het gemeentebe stuur u erop wijzen dat het aanbeveling verdient uw reispapie- ren zo vroeg mogelijk in orde te hebben. Daarbij moet men er rekening mee houden dat zowel het aanvragen van paspoorten en toeristenkaarten B als het wijzigen daarvan minstens 14 dagen duurt. De regeling is hieronder weergegeven. Iedere Nederlander kan ongeacht haar of zijn leeftijd bij de gemeentesecretarie van zijn woonplaats in het algemeen een nationaal paspoort met een geldigheidsduur van 5 jaar aanvra gen. Het aanvraagformulier is ter secretarie verkrijgbaar. Nadat het formulier is ingevuld wordt het met 2 zwart-wit pasfoto's en de verschuldigde leges ter gemeentesecretarie ingeleverd. Voor minderjarigen moet daarnaast nog een toestemmings formulier van de beide ouders of de voogd worden ingeleverd, dit formulier is ook op de gemeentesecretarie verkrijgbaar. Indien men reeds in het bezit van een paspoort of een toeristen- kaart B was of stond ingeschreven in het paspoort of op de toeristenkaart B van vader of moederdientdit reispapierte wor den ingeleverd. Kan dit reispapier niet worden ingeleverd dat moet de aanvraag vergezeld gaan van een proces-verbaal van vermissing van een reispapier, opgemaakt door de plaatselijke politie en zal in het algemeen een boete van 70,- moeten worden betaald. Een nieuw paspoort voor personen van 16 jaar en ouder kost 60,80. Een nieuw paspoort voor personen tot en met 15 jaar kost 40,80. Een zakenpaspoort (met extra bladzijden) kost 80,80. Een paspoort kan in principe éénmaal worden verlengd, indien het niet langer dan 1 jaaris .verlopen. Het verdient echter aanbe veling het paspoort te laten vernieuwen, daar eventuele wijzi gingen dan zonder extra kosten worden aangebracht, terwijl bij een verlenging hiervoor extra kosten worden berekend. Daar naast voorkomt een nieuw paspoort met goedgelijkende pasfoto problemen bij paspoortcontrole in het buitenland. De kosten van verlenging van een paspoort zijn gelijk aan die van een nieuw paspoort (voor prijzen zie hierboven). Voor een wijziging in een paspoort dat verlengd wordt, moet 3,50 extra worden betaald. Toeristenkaarten B In een beperkt aantal landen mag ook worden gereisd met een zogenaamde toeristenkaart B. Deze kaart is slechts 2 jaar geldig, kan niet worden verlengd en dient op dezelfde wijze te worden aangevraagd als een paspoort. In een afgegeven toeris tenkaart kunnen later geen wijzigingen worden aangebracht. Een toeristenkaart B kost voor personen van 21 jaar en ouder 32,30. Een toeristenkaart B voor personen tot en met 20 jaar kost 23,80. Bijschrijving kinderen Een minderjarige kan, indien deze de leeftijd van 16 jaar nog niet heeft bereikt, worden bijgeschreven in het paspoort van één der ouders. Gebeurt de inschrijving van kinderen gelijktijdig met de aanvraag van een nieuw paspoort dan zijn aan de bijschrijving in dat paspoort geen kosten verbonden. Tussentijdse bijschrijving van kinderen in een paspoort kost 7,-. Tussentijdse bijschrij ving van kinderen op een toeristenkaart B is niet mogelijk. Voor de bijschrijving van een kind in het paspoort van de ene ouder is de toestemming van de andere ouder nodig. Dit formulier is op de gemeentesecretarie verkrijgbaar. In een geldig paspoort kunnen wijzigingen worden aange bracht, indien bepaalde gegevens zijn veranderd. Dit kan bij voorbeeld zijn de woonplaats na verhuizing of de naam in verband met een huwelijk of echtscheiding. De kosten hiervan bedragen 7,-. Alle leges dienen vóóraf te worden betaald. Voor nadere inlichtingen omtrent het vorenstaande kan men kontakt opnemen met de afdeling Algemene Zaken, bureau bevolking (telefoon 01802-1644, toestel 14 en/of 22). In de periode van 15tot 29 april 1983 zijn door burgemeesteren wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het bouwen van een fustruimte op het perceel Rottekade 37; - het bouwen van een garage op het perceel Burgemeester Klinkhamerweg 42; - het bouwen van "een kasje op het perceel Burgemeester Klinkhamerweg 6; - het uitbreiden van een landbouwschuur op het perceel Brede- weg 28. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). 1Controleer de geldigheidsduur van uw rijbewijs. U kunt uw rij bewijs vernieuwen als het nog geldig is, of z'n geldigheid niet langer dan één jaar heeft verloren. Als uw rijbewijs langer dan één jaar ongeldig is, moet u opnieuw rijexamen doen. 2. Haal de volgende documenten en papieren bij de gemeente secretarie, bureau bevolking: a. "uittreksel uit het persoonsregister". b. "Eigen verklaring" of "Eigen verklaring voor personen van 60 jaar of ouder" met de bijbehorende enveloppen. c. "Aanvraagformulier ter vernieuwing van het rijbewijs". d. Een uiteenzetting van alle handelingen, welke gedaan moeten worden om het rijbewijs te vernieuwen (in de vorm van een vouwblad). De kosten van deze formulieren inclusief het uittreksel uit het persoonsregister bedragen 18,25 en dienen vooraf te worden betaald. H to 23 april: Bij de oversteek van het fietspad langs Rijksweg 12, over de Nrd. Dwarsweg botste een fiet ser, mej. S.S.P. den O. uit Wad- dinxveen tegen de pers.auto, be stuurd door A.v.d.H. uit Zevenhui zen. Zij liep daarbij een zware hersenschudding op en verwon dingen aan een been. Met aan am bulance werd ze afgevoerd naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda. Op 25 april werden er onder de auto van de heer L.A.H.O. aan het Hazeveld vier wielen gestolen met een schade van 3.600,-. Op die zelfde dag werd er uit een gepar keerde auto in de Korenstraat één en ander ontvreemd, eigendom van D.A.v.d.W. Op 26 april werden er 12 snelheidsovertredingen ge constateerd op de Burg. Klinkha merweg, bij een snelheidscontrole De wagens reden met een snelheid van 66 tot 97 km. per uur. 26 april. De heer A.V.L. deed aan gifte van diefstal sportschoenen uit kleedkamer van voetbalvereni ging. Op die datum deed D.J. de L. aangifte van diefstal uit pers.auto die geparkeerd stond in de Rozen straat. Geluidsapparatuur, radio en ca. 20 cassettebandjes werden gestolen. In het afgelopen week einde werd er in de woning van G.H.R. aan de Groeneweg inge broken. Een geldbedrag en siera den wordt vermist. verloren damesportemonnee, waterpomp tang; witte valkparkiet; gouden schakelarmband; zonnebril; br. portemonnee; Ierse setter. gevonden rode kater; blauwe pukkel m. re genpak en sportkl; zwart kinder- jasje; witte portemonnee. Evenals voorgaande jaren or ganiseert het bestuur van het fanfarekorps "De Kleine Trom petter" dit jaar wederom een autocross op Hemelvaartsdag (12 mei 1983). De autocross zal worden gehouden op het land van de familie Lekkerkerk, Zuideinde 26-30 te Zevenhui zen. Ook dit jaar is weer een tijdelij ke verkeersmaatregel getrof fen inhoudende het verbod het Zuideinde in te rijden vanaf de Groeneweg en de Zuidelijke Dwarsweg (eenrichtingsver- Woensdag 11 mei 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Maandag 9 mei a.s. zal er, bij vol doende belangstelling, gestart worden met een cursus Aerobic dancing, in dorpshuis Swanla. Ge durende 8 lessen van elk 45 minu ten zal mevr. Schulpen-Hodes de cursisten de beginselen bijbren gen van het alom bekende Aero bicdancing. Het cursusgeld be draagt voor deze 8 lessen 60,-. en kan gelijk met de aanmelding be taald worden. Opgeven kunt u zich aan de zaal op 9 mei en wel vanaf 15.00 uur, waarna u gelijk de 1e les kunt meedoen. Indien blijkt dat deze cursus voorziet in een be hoefte, zal er in september gestart worden met een cursus van drie maanden. keer). Tevens is die dag een parkeerverbod van kracht. Bij het afgeven van de vergunning is als voorwaarde gesteld, dat alle auto's van bezoekers die nen te worden geparkeerd op de terreinen die door particu lieren beschikbaar worden ge steld. Deze parkeerplaatsen dienen duidelijk te worden aangegeven. De politie zal die dag streng optreden tegen fout-parkeerders. De bewo ners van het Zuideinde worden verzocht ook zelf niet op of langs deze weg te parkeren. Naar het gemeentebestuur hoopt zal de overlast door deze maatregelen tot een minimum worden beperkt. Het spreekuur van de burge meester zal op de vrijdagen 6 en 20 mei a.s. niet door gaan. Zowel het optreden van de mu ziekgroepen als het play-back fes tival, viel bij het publiek bijzonder goed in de smaak, jl. Koninginne dag. Een woord van erkentelijk heid voor de organisatoren hier van is zeker op z'n plaats. In totaal waren er 14 optredens van jeugdi ge imitators, de meesten in groeps verband. De groep Fame werd eerste-prijs-winnaar. Deze groep bestond uit: Stephanie v.d. Hoe ven, Fabien Schiereck, Arina Le lieveld, Chantal Bröcker en San dra Pigmans. Verder vielen Diana Noorland en Irene Roest als May- wood in de prijzen. Ingrid Heems- bergen, Carol Lawson, Arjan de Otter en Ben Knoop als Vulcano. Bastiaan Baay trad dapper alleen op als de drummer van de plaat kinderen voor kinderen. Ook hij viel in de prijzen. bestuur van de "Stichting Instandhouding van de Mo lenviergang van de Tweemans polder" heeft maatregelen ge nomen om de vier door de stichting in stand gehouden molens ook dit jaar weer in werking te stellen. Bij voldoende wind zullen deze molens draaien op zaterdag 7 mei 1983 (Nationale Molen dag), vanaf 's-morgens 9.00 uur tot 's-avonds 6.00 uur; vervolgens zaterdags om de veertien dagen tot en met 1 oktober 1983 en wel van 's- middags 1.00 uur tot 's-avonds 6.00 uur. Met het draaien wordt de aan trekkelijkheid van de molens in het gebied van de Rottemeren zeker verhoogd. GEBOORTEN Michael, zoon van: Olieman, Ingrid, op 17 april 1983. Stefan Mathias Jacob, zoon van: van Oorschot, Mathijs H. en: Wagenaar, Elise J., op 18 april 1983. OVERLEDEN Schinkelshoek, Gerritje, oud 81 jaar, op 17 april 1983. Schneider, Johannes, oud 68 jaar,op21 april 1983. HUWELIJKEN van der Burg, AntoniusAloysius Mariaen: Duijndam, Maria Cor nelia Genoveva, op 22 april 1983. Weerstand, Harry en: Hofman, Teuntje, op 29 april 1983. 2 tot 15 mei 1983: Astmafonds. 16 tot 22 mei 1983: AVO- Nederland. 23 tot 29 mei 1983:geen collec ten. 30 mei tot 5 juni 1983: Epilep- siebestrijding. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 7 mei 1983 organiseert de voetbal vereniging Groeneweg de vierde Prestatieloop, waaraan jong er, oud kunnen deelnemen. Start en finish van de loop is op en nabij het sportpark Van 't Verlaat aan de Knibbelweg. Men kan kiezen uit de afstanden 21/2, 5 en 10 km. Het parcours van de 21/2 km. is groten deels uitgezet op het Sportpark Van 't Verlaat, terwijl de route van zowel de 5 km. als de 10 km. gro tendeels is uitgezet in het prachti ge recreatiegebied De Rottemeren Voor iedereen die de prestatieloop volbrengt is er een mooie medaille. De starttijden: 21/2 km.: 14.00 uur. 5 en 10 km.: 14.30 uur. Voor inlich tingen kan men bellen: Jan van Reeuwijk, tel. 01802-1774.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2