Specialisten in Sparen laMWi Wij geven u gratis een vergroting van uw favoriete foto RABOBANK MOERKAPELLE TOURCLUB Moederdag Middenstand M. V. TOL ZONEN A. RODENBURG RENTE EIGENHUISSPAARBOEKJE NU 75 7% voor nadere inlichtingen: Dorpsstraat 200 Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1430 ALLE HYPOTHEKEN sprekers Maandag 's-middags zijn wij OPEN. Hamburgers - Slavinken en Tartaar op maandag: 5 halen - 4 betalen! kassenrit KEURSLAGERIJ Tijdelijk, bij inlevering van elke volle kleurenfilm. (formaat 13 x 18 cm Uw FotoVakman: D.A. DROGISTERIJ - FOTOHANDEL KADO BOETIEK ZEVENHUIZEN REDAKTIE ADRES: 5e jaargang nummer 114 Oplage: 3.500 ex. Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapeile. ,s me' '.T.. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Een vergroot biljet van duizend gulden versperde vrijdag 6 mei de toe gang tot het nieuwe bijkantoor van de Rabobank Zevenhuizen, in Moer kapeile. Voor burgemeester A. W. Lips was het een peuleschil dit te ver wijderen, waarmee de officiële opening een feit was. Hij deed dit onder toeziend oog van het bestuur en personeel van de Rabobank en een schare genodigden, die hierna het fraaie, maar ook bijzonder doelmatige interieur bezichtigden. Ook de bevolking van Moerkapeile werd hiervoor in de gelegenheid gesteld. Dat gebeurde 's-avonds tijdens een zeer druk bezocht "open huis". Voorafgaand aan de openings handeling, waarvoor het gezel schap zich voornamelijk te voet in een beginnend miezerig regen buitje van het Dorpshuis Op Moer naar de Dorpsstraat begaf, vond een bijeenkomst plaats, waar tij dens sprekers, hetzij feliciteerden, of de bouw en de totstandkoming van het nieuwe bijkantoor nader onder de loep namen. Onder de genodigden bevonden zich verte genwoordigers van het hoofdbe stuur van de Rabobank, het kring en regiobestuur, collega's van de Rabobanken uit de regio, gemeen tebestuur en het bedrijfsleven Voorzitter M. v.d. Pol heette aan het begin van de bijeenkomst in dorpshuis Op Moer alle genodig den hartelijk welkom en sprak van een nieuwe mijlpaal in het 71 -jari ge bestaan van de bank. "Wij ont vangen u met enige trots", zo sprak hij tot de aanwezigen,"ons balanstotaal bedraagt ca. honderd miljoen, waarvan het bijkantoor in Moerkapeile ongeveer 23V2 mil joen levert". Spreker vertelde dat er in Moerkapeile op 25 januari 1946 voorhet eerst zitting werd ge houden, iedere vrijdag in de raad zaal van het gemeentehuis. De kosten bedroegen 3,50 per zit ting, wat men in die tijd dusdanig hoog vond, dat de kassier zich per fiets van Zevenhuizen naar Moer kapeile moest begeven, om de kosten niet groter te maken. Omdat deze zitting zeer matig werd bezocht, werd deze ver plaatst naar de donderdag. In 1964 kwam er een permament bijkan toor in Moerkapeile in een salon wagen, waarna op 16 maart 1967 een eigen bankgebouw werd ge opend. Acht jaar na de opening werd dit gebouw verbouwd en uitgebreid, waarna op 2 mei 1975 weer een heropening plaatsvond. Nu acht jaar later is er na intensief overleg en voorbereiding een nieuw gebouw in het centrum van Moerkapeile tot stand gekomen, omdat het oude gebouw uit zijn jasje was gegroeid. "Het is totaal anders dan net oude, en bijzonder efficiënt. Wij hopen daarom onze relaties nog meer van dienst te zijn. Op grond van wat tot nu toe bereikt is, hebben wij hierin het volste vertrouwen". Hij wenste di recteur Ammerlaan en bijkantoor houder V.d. Steen en alle mede werkers tenslotte veel succes. Burgemeester A.W. Lips noemde eveneens de data '67, '75 en '83, hetwelk perioden zijn van acht jaar. "Zeven jaar is eigenlijk het volheidsgetal", zo lachte hij. Spre ker noemde de Rabobank een bank met dienstverlening voor iedereen en noemde het prettig dat de nieuwe bank in het centrum van de gemeente staat. Hij compli menteerde het bestuur van de bank maar ook het gemeentebe stuur van Moerkapeile, en allen die betrokken zijn geweest bij de reali sering. "Uw bankorganisatie is destijds begonnen als spaarbank en daarna ook leenbank gewor den", zo wist hij "van de 71 jaar dat uw bank bestaat, zijn de laatste jaren bepaald niet de gemakkelijk ste geweest. Desondank vertoon de u een groei en geniet u het ver trouwen van uw cliënten. Ik weet dat uw bestuur en personeel zich inspannen door middel van de bank, aan een goede bedrijfsvoe ring voor de gehele plaatselijke gemeenschap. Ik heb de hoop en het vertrouwen dat ook in het nieuwe gebouw de gehele ge meenschap zich thuis zal voelen in een goede organisatie die een coöperatief doel voor ogen heeft en zal bijdragen aan de ontwikke ling van ons dorp". Hij liet zijn feli citatie namens het gemeentebe stuur, vergezeld gaan van een kopergravure van de gemeente Moerkapeile. Rabobank directeur Ammerlaan liet vooral het economisch en financieel ongunstige klimaat in zijn toespraak naar voren komen, welke hij zorgwekkend noemde. Hij betreurdededoemdenkerij.die overal de kop op steekt. Over het nieuwe gebouw zei hij: "Het zal even wennen zijn in het nieuwe bankgebouw, dat zeer efficiënt is ingericht"en liet daarna de aspec ten van overweging tot de realise ring van de bouw de revue passe ren, één en ander ook door een fi nanciële bril gezien. Tot slot noemde en roemde hij alle bedrij ven, waaronder aannemer Bakker, die bijdroegen tot de realisering van ex- en interieur. Bijkantoorhouder P.v.d. Steen feli- citterde het bestuur namens het personeel met het fraaie gebouw. "Wij zijn er trots in een accomoda- tie van deze tijd. waaraan de durf niet ontbreekt, te mogen werken. Het zal overigens ng wat wennen zijn, maar wij zijn aan Dorpsstraat 12 nu klaar voor een 'echte' Rabo - ontvangst". Architect A. de Graaf uit Waddinxveen vertelde dat het ontwerp van het bankgebouw binnen het spanningsveld van 'heden en verleden' is ontstaan en sprak, na een bouwkundig betoog, een felicitatie aan bestuur en per soneel uit over de gekozen plaats van het bankgebouw. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waal - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Ook voor sigaren en sigaretten. Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op 28 mei 1983 de Kassenrit. Deze Kassenrit bestaat uit twee af standen, t.w. 35 en 100 km. De starttijd van de 35 km. is tussen 9.00-12.00 uur. Kosten van deelna me is voor leden: zonder herinne ring gratis; met herinnering 3,25. Voor niet-leden zonder herinne ring 1,75; niet leden met herinne ring 5,-. De starttijd van de 100 km. is tussen 8.00-10.00 uur. Kos ten van deelname is voor leden: zonder herinnering gratis; met herinnering 3,25. Voor niet-leden zonder herinnering 2,75; met herinnering 6,-. Ook deze rit is, zoals al de ritten van de Tourclub, uitgepijld. Met het oog op Moederdag liet de Zevenhuizense middenstandsver eniging zich op zaterdag 7 mei niet onbetuigd. Het draaiorgel Willem Parel strooide al vroeg op die zaterdag vrolijke klanken door de Dorpsstraat, waar jong en oud even voor bleven stilstaan. Stilzit ten deden de kinderen bij span nende poppenkastgebeurtenissen op het dorpspleintje, waar de Ze venhuizense poppenspeelster Henny v.d. Berg met haar poppen kast Pardoes voor twee voorstel lingen zorgde. De kinderen waren niet alleen getuige van een span nend verhaal, dat zich in de dorps kern afspeelde, met een 'kraak' bij de Rabobank, ook wisten ze na af loop precies te vertellen waarom de poppenkast op het plein stond. Het aspect moederdag werd aar dig belicht, waarbij uiteraard ook het commerciële niet werd verge ten, want vrijwel alle middenstan ders werden op speelse wijze door Katrijn en Jan opgenoemd. Op de naam 'Albert Spar' werd natuurlijk luidkeels gereageerd, evenals op de vraag van wie de balonnen wa ren en Jan Klaassen opperde dat ze de naam verkeerd zeiden 'hij heette natuurlijk Gerrit de Bakker" Het winkelende publiek werd die zaterdag verrast met een plantje, een attentie van de middenstands vereniging die ook in het teken van moederdag stond. Toen tenslotte 's-middags het parcours van de prestatieloop door het dorp ging, waarvoor veel belangstellenden en deelnemers op de been waren, kende de gezelligheid, mede dankzij het fraaie voorjaarsweer, haar hoogtepunt en leek het een beetje op de drukte van Koningin nedag, een week eerder. Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen Zo'n fraaie grootformaat afdruk voor niemendal, dat is een aanbod waar u geen nee tegen kunt zeggen. Bij elk filmrolletje dat wij voor u ontwikkelen en afdrukken krijgt u een waardebon voor de vergroting van uw keuze. GEDURENDE DE MAAND MEI.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1