Veel echtparen maken de fout in hetzelfde bed te slapen 1 van der linde BESPAAR 5.800,-! JUNI - DUITSE WIJNMAAND v# Hyundai Pony Runner 5-drs. DORPSKRANT Bekijk bij ons de heel zuinige H.R.c.v.-ketel. U hebt volop redenen om te komen kijken waar om onze showroom er zo feestelijk uitziet pagina 10 Het perfekte slapen Lattoflex, apart en toch samen Dorpsstraat 6-8-10, Bieiswijk, telefoon 01892-2425 vanderUnjfc: l goed uitgerust. 1 Een cijfervoorbeeld. (15 jaar x 460,1.100,-). Tabel. P. VISSER ZONEN DORPSSTRAAT 168 - ZEVENHUIZEN - TEL.. 01802-1868 Mittelmosel - SHtrtiarlTOtffrianrfc Rheinhessen Autobedrijf Jan van der Linden Mensen hebben vaak zóveel aandacht voor elkaar, dat ze zich niet realiseren dat het bed waarin ze slapen afbreuk doet aan hun gezondheid. Ook al vormt u wat gevoelens betreft een eenheid met uw partner, uw bed draagt twee lichamen die onderling verschillend zijn in gewicht, lengte en bouw. Lichamen die individuele vering en ondersteuning nodig hebben om werkelijk te kunnen ontspannen. Te zacht, te hard? Slapen op een te zacht, kuilend bed is net zo slecht als slapen op een niet of nauwelijks verend bed. Dat „hard slapen" goed zou zijn is al lang achterhaald. Uw wervelkolom en spieren komen alleen echt tot rust op een kombinatie van vering en matras die op uw lichaam is afgestemd. Iedereen heeft een eigen bed nodig, maar toch kan het samen. Want Lattoflex maakt afzonderlijke, individueel instelbare bedden die samen nèt zo'n eenheid vormen als u en uw partner. Apart en toch samen Lattoflex is de enige producent die slaapsystcmcn ontwikkelt op basis van wetenschappelijk onderzoek. Hieruit is de verende, op elk lichaam afstembare latten- bodem ontstaan. Met buig zame latten van gelaagd beukchout, die per paar in soepel verende rubberen gewrichten zijn bevestigd, waardoor ze niet alleen in de breedte maar ook in de lengte Gelematsvstcem ihandbediendl ScTvoniüt IelektrischI Relaxsysteem de vorm van het lichaam volgen. En alleen bij Lattoflex is de veerkracht van elk lattenpaar instelbaar op het gewicht van de man of vrouw die er op slaapt. Twee van zulke individuele Lattoflex bedden vormen samen het meest perfekte tweepersoonsbed dat er is. De lattenbodcms en matrassen sluiten precies op elkaar aan, zonder hinderlijke „barrière" op de grens tussen de slaapplaatsen. Ook als ze zijn opgemaakt zien twee Lattoflex bedden er uit als cén schitterend bed. Komfortabele extra's Lattoflex bedden hebben méér komfortabele mogelijk heden dan uw verouderde tweepersoonsbed. Lattoflex bedden zijn er in verschil lende uitvoeringen. Met in hoogte verstelbare hoofd- en voeteneinden en zelfs als lig/ zitbed, waarbij de gewenste stand van het bed moeiteloos mechanisch of elektrisch geregeld wordt. Let op het merk: Lattoflex Goed slapen is belangrijk. En het kan zoveel plezieriger. Een Lattoflex bedsysteem koopt u voor vele, vele jaren. De duurzaamheid wordt gegarandeerd. Ga eens kijken bij uw Lattoflex dealer. Hij adviseert u graag. 2i Gas is duur. Uw bestaande c.v.-ketel verbruikt te veel gas. Veel te veel gas, als u dat vergelijkt met de nieuwe en zuinige H.R. c.v.-ketel. Die H.R.-ketel bezorgt u een rendement van maar liefst 90% op de bovenwaarde (d.w.z. 90% van de toegevoerde energie (aardgas) wordt ook daadwerkelijk als nuttige warmte geleverd). Zodoende bespaart u per jaar tussen de 20 en 30% (gemiddeld 22,2%) op uw aardgasverbruik. En dat levert u veel geld op. De aanschaf van 'n H.R. c.v.-ketel kost u (subsidie van 250,- meegerekend) ongeveer 1.100,- meer. Dank zij de genoemde aardgasbesparing,verdient u die meerprijs al binnen 3 jaar terug Elk volgend levensjaar van de ketel levert u zo'n 460,- op (uitgaand van een gemiddeld verbruik van 3500 m3). Bij 'n ketel-levensduur van 15 jaar, verdient u dus belastingvrij 5.800,- Kom naar onze zaak! Wij vertellen u alles r de ketel-typen, installatie en subsidie. Verbruik, besparing en opbrengst in cijfers. Uw totale verdienste n ketel-levensduur 15 jaar HOOG Terugverdientijd meerprijs Jaarlijkse besparing jaariiiks aardgas- Meerprijs H.R.-ketel 1.100 - resp. 1.400- voor verbruiken vanaf 4500 m3. DORPSSTRAAT 167-169 TELEFOON 01802-1206 en 2124 2761 AR ZEVENHUIZEN (Z.H.) het kaasmekka Original-abfüllung Michael von Prittwitz, Traben Trarbach Mittelmosel. De wijnbergen langs de rivieren Mosel, Saar en Ruwer bestrijken een oppervlakte van 11.000 hectare. Meer dan 3/4 deel daarvan is bebouwd met de wingerdstokken van de Riesling druif. Op het resterende gedeelte vindt men hoofdzakelijk de Müller-Thurgau en nog enkele andere druivensoorten. De oogstopbrengst bedraagt per jaar circa 1 miljoen hectoliter. Ineen van de klei ne, sfeervolle straatjes van het dorpje Traben-Trarbach in de Mittelmosel, het kwa liteitsgebied van deze streek, keurden wij in een oud patriciërshuis een aantal wij nen van Michael von Prittwitz, waaruit wij ereen viertal selecteerden. Wijnen, tradi tioneel gerijpt op houten vaten, niet 'verbessert' én met de hand op fles gebracht. p- SHttwfwnifriRistö 10*2 WK» Berwick Bernkaatd Riesling MOSUL-SAAK RL WLR knJ fcrörtr Natkiarich MOSEL-SAAB-RUWER Zeller schwarze Katz MONhb .vAAR Kt WIJ, WCggy 1982 Orriger Sdiwantlay 1982 Bereich Bernkastel Riesling Qualitatswein b.A Een onberispelijke, zuivere wijn met een enigszins rinse aandronk, die het oorspronkelijke karakter van de Riesling volledig heeft behouden. Deze jonge wijn is al behoorlijk rijp en geeft aan tafel veel plezier. per fles 7,95 1981-1982 Kröver Nachtarsch Qualitatswein b.A. De druivensoort Riesling bepaalt het bloemige bouquet en de frisfruitige smaak van deze wijn. De wijn is iets kruidig en dat maakt hem zo apart. Zalig bij wit vlees, vis en gevogelte. per fles 7,75 1981 Zeiler Scharze Katz Qualitatswein b.A. Een zeer fijne geurige blanke Riesling, die zich opeen warme zomeravond heerlijk laat drinken. per fles 7,95 1982 Uerziger Schwarzlay Qualitatswein b.A. MOStt SAAI tUWH Deze wijn uit de Midden-Moezel is lichtkruidig en elegant. De bodem is bedekt met leisteen die de zonnewarmte vasthoudt en 's-nachts uitstraalt. Het lay' van Schwarzlay duidt dus op leisteen. Dat maakt de wijn sprankelend en kruidig. per fles 6,95 Original-abfüllung Dietrich Zimmermann, Nierstein am Rhein. De wijngaarden van het wijnbouwgebied Rheinhessen liggen op de linkeroever van de Rijn, tussen Worms, Mainz, Bingen en Alzey. De bodemgesteldheid en het klimaat in deze streek vormen tezamen de idealegroei- voorwaarden voor de wijnstok. De wijnen uit Rheinhessen variëren van lichte, gezonde, fijne tafelwijn tot krachtige, zware topwijnen. -//tcAicA-farii/itriimuiit S. a MICH».'". 1982 Binger St. Rochuskapelle mit Pradikat Kabinett Dit is een vriendelijke wijn met het zachte druivenpartum en de lichte muskaatsmaak van de Muller-Thurgau. Een frisse wijn die steeds opwekkend blijft. Drink m fris. per fles 8,50 1982 Buberiheimer Honigberg mit Pradikat Kabinett Heel opmerkelijke wijn. gemaakt van de Muller-Thurgau. Een pikante smaak en een vol. rijp aroma maken deze wijn tot iets groots. Een kruidige, zuivere afdronk bevestigen dat. per fles 8,25 Groot nieuws voor Moerkapelle en omstreken: vanaf 3 juni 1983 is autobedrijf Jan van der Linden officieel Hyundai-dealer. Wij hebben hiertoe besloten omdat Hyundai u een uitge breide keus, hoge kwaliteit en komplete uitrusting biedt voor een zeer gunstige prijs. Er is bijvoorbeeld al zo'n fraaie 5-deurs Pony vanaf 12.895,-. Dat is toch zeker goed nieuws, vooral in deze dure tijd. Maar Hyundai heeft nog meer goed nieuws voor u. Want op alle modellen ontvangt u 3 jaar garantie op techniek en 6 jaar carrosseriegarantie tegen doorroesten van binnenuit. Dat is wat men noemt optimale zekerheid. Al met al voldoende reden om u uit te nodigen voor ons open huis op vr. 3 juni (10.00-21.00 uur) en za. 4 juni (10.00-16.00 uur). U kunt dan, geheel vrijblijvend, kennismaken met Huyndai. U bent van harte welkom. Zijde 3, Moerkapelle. Telefoon 01793-1378.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 10