Foto Rodenburg vergroot uw lieverdjes voor vaderdag op z'n mooist. Specialisten in Sparen. 'Goed popconcert in Zevenhuizen' EVENEMENTEN AGENDA GROENE KRUIS Fietstocht wereldkinderen Hyundai-show EVENEMENTEN AGENDA Jeugdbadminton A. RODENBURG Kolibri ATTENTIE voor ATTENT M. V. TOL ZONEN INGEZONDEN TOEGANGSPRIJZEN ROTTEPOPFESTIVAL VERLAAGD TOT 7,50 Teveel betaalde entreegelden kunnen aan de zaal worden ALLE HYPOTHEKEN ZEVENHUIZEN kleurenfoto's Maandag 's-middags zijn wij OPEN. Hamburgers - Slavinken en Tartaar op maandag: 5 halen - 4 betalen! KEURSLAGERIJ BIJ ONS KUNT U TERECHT VOOR: REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 6e jaagang nummer 115 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Oplage: 3.500 ex. 2 juni 1983 Onder bovenstaande kop lezen we een krantebericht van 23 oktober 1969 Het is de recensie van een optreden van Paiting House, een pop groep die volgens dat bericht een 'voortreffelijk concert gaf gebaseerd op de beste tradities van de hardrock' Het was niet het enige popcon cert in die tijd, dat gegeven werd in Hotel Vos, omdat het Dorpshuis nog niet bestond Ton van Helden, 35 jaar en redacteur van de Varagids, oud Zevenhuizenaar, momenteel woonachtig in Maarsenbroek, herinnert het zich nog goed. Maar in zijn hart is hij dan ook altijd Zeven huizenaar gebleven. Dat blijkt wel als hij levendig vertelt hoe het J.V.O.O. zo'n 15 jaar geleden begon met groepen als Big Wheel, Sandy Coast, The Incrowd, Fairy Tale en andere naar Zevenhuizen te halen, nadat'bijv. ook Lex Harding er al zijn discoavonden had gegeven. We vragen hem, waarom die actieve periode op popgebied toch vrij plotseling is afgebroken. Voor het popfestival dat hij gaat presenteren, zegt Ton van Helden: "Ja, in die tijd zat ik nog op de schooi voor de jour nalistiek in Utrecht, waar ik met veel voor mij nieuwe dingen in aanra king kwam. Zo bestond er ook een grote belangstelling voor popmu ziek. Ik ging er naar festivals en het leek me aardig daar heel bescheiden in Zevenhuizen ook wat aan te doen. Het J. V. O. O. wat toen een actieve clubdaar kon je wel wat mee. Maar in Zevenhuizen was ei genlijk geen echt geschikte ruimte. Toch begonnen we in Hotel l/os met het organiseren van discoavonden. Waf later haalden we popgroe pen naar Zevenhuizen. De optredens werden ontzettend goed bezocht. Het is gebeurd dat we de deur moesten sluiten, omdat het bomvol was, terwijl er toch eensf 12,- voor een kaartje werd gevraagd. Sandy Coast kostte al zo'n 950,-, meen ik me te herinneren. Maar er was grote waar dering voor. Maar in '71-72 kwam de klad er in. Er kwam een wat ander publiek. De belangstelling voor het J.V.O.O. liep terug en het zat er ook niet in dat we in Hotel Vos konden blijven. Er begonnen gesprekken over het stichten van een eigen jongerencentrum, voor alle jeugd van Zevenhuizen. Zo'n idee ontstaat meestal op meer dan 1 plaats tegelijk. Samenwerking met andere groeperingen kwam echter niet van de grood. Wel hebben diverse besprekingen, in het schuurtje achter het huis van mijn ouders (daar hadden we van alles, schrijfmachines enz.) en bij Bou Nobel in de oude Bank uiteindelijk geleid tot de bekende ver gadering van 2r januari 1973, waarin de werkgroep dorpshuis werd gevormd. De ideeën zijn daar goed opgepakt, maar het is wel anders geworden, dan de wat romantische voorstelling die ik er toen van had. En...wat merkwaardig ja, toen het dorpshuis er was is er van popcon certen nooit veel meer vernomen. Dat gaat dan nu gebeuren. "Ja, dat zal je altijd zien. Vroeg of laat worden zulke ideeën door anderen weer opgepakt. Ik vind het ontzettend leuk daar nu bij te wor den betrokken. Ook dat het nu mogelijk is 4 of 5 groepen op één avond te laten optreden, dat was toen totaal niet mogelijk". Nu is het ook zeker de bedoeling, dat het niet bij dit ene festival blijft. Hoewel natuurlijk niet alles zo groot van aanpak kan zijn, als het festi val van a.s. zaterdag. Overeen paardagen zullen we weten hoe groot de belangstelling nu is voor dit soort evenementen in Zevenhuizen. 3 juni: Zijde 3, Moerkapelle: v.d. Linden autoshow. 3 juni: 19.30 uur: ZTTC: afron ding handicaptoernooi (Swanlal 17.45 uur: amusement- en sportavond (Op Moer). 4 juni: 19.00 uur: Rottepopfesti- val (Swanla). 4 juni: 14.00 uur: kindermusical (Op Moer). 6 juni: 20.30 uur: P.v.d.A. met len Dales (Op Moer). 10 juni: 20.00uur: disco-avond (De Vierkap). 11 juni: 13.00 uur: Supermix-toer nooi Volleybal 6(Swanla). 16 juni: 20.00 uur: kaartavond (De Vierkap). 18 juni: 17.00 uur: Tennisclub Ze venhuizen handicaptoernooi; 20.30 uur: midzomernachtfeest. 24 juni: 20.00 uur: gezellige avond (De VierkeD) verrekend. Eventueel bellen 01802-1530. Willem Koetsier Daan Lenstra De laatste weken heeft bij enkele bestuursleden van het Groene Kruis de telefoon niet stilgestaan. Oorzaak was het feit dat verschil lende leden die in januari en begin februari hun contributie hadden betaald, een herinnering kregen om hun contributie over 1983 te voldoen. Wat is daarvan de oor zaak? De ledenadministrateur, de heer v. Erik is op onderzoek uitge gaan en via de Provinciale Vereni ging Zuid-Holland is hij te weten gekomen dat er in die periode een storing was in de computer.Van half januari tot half februari zijn de betalingen niet geregistreerd, en dat is ook de oorzak dat die leden geen lidmaatschapskaart hebben ontvangen. Nu zijn er vele leden die in goed vertrouwen voor de tweede keer hebben betaald. Dankzij de registratie van onze administratie krijgen deze leden, hetzij per giro, hetzij per bank, hun 41,50 terugbetaald. Helaas zul len de niet geregistreerde leden geen lidmaatschapskaart ontvan gen. De plaatselijke vereniging Het Groene Kruis betreurt deze gang van zaken, maar treft geen schuld, wel een hoop narigheid en werk. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 De fietstocht georganiseerd door 'wereldkinderen' die afgelopen za terdag gehouden werd, viel geluk kig niet in het water. Al vormdedat water vooral voor ouderen wel een belemmering om mee te doen. Desalniettemin meldden zich 's- morgens in totaal op de drie start plaatsen, te weten Zevenhuizen, Oud Verlaat en Terbregge, wel meer dan 130 deelnemers, leder een werd gesponsord voor het aantal kilometers dat men aflegde. Zo kon men 20, 27 of 37 kilometer fietsen, terwijl ook de mogelijk heid bestond om de kassenrit van T.C. Zevenhuizen te rijden. 2 deel nemers volbrachten deze. De fiets- ticht van 20 en 27 km. voerde langs de Rotte. Die van 37 km over Bos koop, Waddinxveen en Moerka pelle. Al deze kilometers waren goed voor een totaalbedrag van meerdan drieduizend gulden, wel ke ten goede komt aan de organi satie wereldkinderen, voor kinde ren uit de derde wereld. De fiets tocht kon mede een succes wor den dankzij de hulpvaardigheid van Tourclub Zevenhuizen, welke de route uitzette. Zevenhuizen/Moerkapelle - Jan van der Linden's autobedrijf, aan de Zijde 3 te Moerkapelle, is vanaf 3 juni officieel Hyundai-dealer. Men besloot hiertoe omdat Hyu- dai een uitgebreide keus. hoge kwaliteit en een complete uitrus ting biedt voor een zeer gunstige prijs. Op alle modellen ontvangt men 3 jaar garantie op de tech niek en 6 jaar op de carrosserie, tegen doorroesten van binnenuit. Ter gelegenheid van het feit dat Van der Linden Hyundai-dealer is geworden houdt dit autobedrijf OPEN HUIS op vrijdag 3 juni a.s. van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag 4 juni van 10.00 tot 16.00 uur. Een wens van velen gaat met in gang van ons lustrum in vervul ling. Voortaan vindt u onder de kop "Evenementen-agenda", wel ke activiteiten er in Zevenhuizen en Moerkapelle plaatsvinden. Het zullen er ongetwijfeld veel meer zijn, maar daar waren we niet van op de hoogte. Pak de telefoon en meldt uw verenigingsactiviteit of belangrijke gebeurtenisL tel. 1653. Voor het komende seizoen kunnen zich nieuwe kinderen opgeven. Na een enthousiast eerste jaar met de jeugd, mogen nu kinderen vanaf zes jaar mee gaan doen. Opgeven kan bij Franca Saas, tel. 1926. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waal - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Ook voor sigaren en sigaretten. Is er een leuker kado denkbaar voor Vaderdag? De kinderen op hun leukst op een fijne vergroting, zowel van dia als van negatief. Dat kan van 13 x 18 tot 50 x 70 cm. Van zo'n Vaderdagkado geniet hij het hele jaar rond. Voor alle fotovakwerk- foto van foto, foto van dia. dia-kopieën, posters Plus-Prints staan wij klaar. DROGISTERIJ - FOTOHANDEL KADOBOETIEK "Ongeveer 20 rijscholen uit de regio Gouda zijn verenigd in Attent", vertelt rijschoolhouder Arie van Rijn uit Moerkapelle. "Ooit is er een poging gedaan om een organisatie van rijschoolhou ders op te richten, doch deze kwam niet goed van de grond. Dezelfde initiatiefnemers hebben nu ATTENT op poten gezet In Moerkapelle en Zevenhuizen zijn resp. de rijscholen Arie van Rijn en L. van Wensem bij de groep aange sloten Wat is het doel van deze or ganisatie? Leen van Wensem: "Het doel is de kwaliteit van de lessen te waarborgen. Er is een garantie fonds, inspectie in de rijschool, standaardovereenkomsten met de leerlingen en een vaststaand les programma. De leerlingen bepa len zelf mede, wanneer het exa men wordt aangevraagd". Van Rijn vult aan dat onderlinge concurren tie uitgesloten wordt, omdat de prijzen gelijk liggen en er op het zelfde niveau les wordt gegeven. "Daar komt veel meer voor kijken dan je denkt. Soms worden er aan lokkelijke aanbiedingen gedaan voor het nemen van rijles. Een bui tenstaander denkt dan: 'dat is goedkoop' maar ziet verder niets Dat de kwaliteit van de lessen dan vaak te wensen overlaat merkt hij pas later" Klachten over dergelijke rijscholen behandelt ATTENT niet wel van de aangesloten rijscholen. Arie van Rijn zit in zo'n commissie. "Het kan zijn dat er problemen zijn tussen collega 's onderling of kiach ten van leerlingen t.o.v. collega's, die worden dan door ons behan deld". Omdat de rijschoolhouders samen zijn gegaan kunnen ze nu ook gezamenlijk meer gaan doen. Ze staat er op de wensenlijst - hopenlijk nog voor januari 1984 - een gemeenschappelijk compu tercentrum. Dit is nodig in ver band met het nieuwe theorie-exa men van het C.B.R., waarvan de ei sen worden: eerst een theoriecer tificaat halen, dan pas een rij-exa- men aanvragen. Er wordt verder nog gestreefd om binnen twee jaar een oefenterrein in de regio te rea liseren. Men denkt aan een brom- fietsopieiding en het zelfstandig oefenen. Arie van Rijn: "Diverse streken hebben al zo'n proef ter rein dat gezamenlijk is opgezet. We denken eraan om er ook een slipbaan bij aan te leggen". VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen persoonlijke leningen doorlopende kredieten tinacieringen beleggingen sparen privérekening •hypotheken Dorpsstraat 200 2761 AJ Zevenhuizen Tel. 01802-1430

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1