GEMEENTE MOERKAPELLE DORPSKRANT Bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983 Regeling studiebijdragen Provincie Zuid-Holland Bestemmingsplan Landelijk Gebied BURGERLIJKE STAND VOLLEYBAL DISCO in CONCORDIA VREDESGROEP Kindermusical in Op Moer Donoravond pagina 4 De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat vanaf maandag 6 juni 1983 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983". Het ontwerpplan, bestaande uit twee bestemmingskaarten, voorschriften en een toelichting betreft hoofdzakelijk het gebied buiten de dorpskern en het bedrijfsterrein. Gedurende bovengenoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerpplan indienen bij de gemeenteraad. Moerkapelle, 2 juni 1983. De provincie Zuid-Holland kan studiebijdragen verlenen aan Zuidhollanders die in Nederland een op een beroep gerichte op leiding volgen. Voor opleidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toelagen kunnen worden verleend verstrekt de provincie géén studiebijdragen. Zij die voor een provinciale studiebijdrage voor het cursusjaar 1983/1984 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 1 oktober 1983, bij de provincie een aanvraag indienen. Een folder met naderê informatie en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar ten gemeentehuize. Elders op deze pagina treft u een officiële advertentie aan, waarin staat vermeld dat een ontwerp bestemmingsplan vanaf 6 juni 1983 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. U zult wel vaker dergelijke advertenties gelezen hebben en er verder geen aandacht aan geschonken. Deze keer is het niet zomaar een bestemmingsplan, het betreft namelijk een geheel nieuw ontwerpplan voor het zogenaamde Landelijk Gebied. Welk gebied omvat dit dan zult u vragen. Kort samengevat komt het erop neer dat het de gehele gemeente betreft, met uitzondering van de bebouwde kom (het dorp) en het gebied van het bedrijfsterrein. Wat is er in dit bestemmingsplan opgenomen? Het plan kan als het ware in vier hoofddelen worden opgesplitst; - de toelichting - de reacties van instanties die zich over het ontwerpplan al hebben uitgesproken. - de voorschriften - de plankaarten. In de toelichting wordt zeer uitvoerig het gebied van het plan beschreven en wat de ontwikkeling voor de toekomst is. Daar naast worden de regels van het bestemmingsplan (de voor schriften) toegelicht. Historische waarden en bedrijfsomvangen worden genoemd in de beschrijving van het plan, waardoor er een beeld ontstaat voor de toekomst. Om zo'n beschrijving zo juist mogelijk te laten zijn, heeft er in 1981 een agrarisch bedrijfsonderzoek plaatsgevonden. Van de 29 bedrijven die de enquête toegezonden hebben gekre gen, hebben 28 aan het onderzoek deelgenomen. De beschrij ving geeft dan ook een juist beeld van de huidige situatie. Voor de ingezetenen van Moerkapelle zullen voornamelijk de voorschriften en de plankaarten belangrijk zijn. Tot het ontwerpplan behoren namelijk 2 kaarten. Eén kaart betreft het gebied van de Zuidplaspolder (het gebied ten zuiden van de Julianastraat, ten zuid-oosten van het bedrijfsterrein en ten oosten van de Bredeweg tot de gemeente grens met Waddinxveen.) De andere kaart omvat het overige gebied rondom de dorpskern. Op de kaarten staan gebouwen, woningen, bedrijven e.d. allemaal aangegeven en deze krijgen door middel van het plan een bestemming. Zoals de naam van het plan, Landelijk Gebied, al zegt, hebben we vooral te maken met landelijke bestemmingen. Voor het merendeel komen dan ook agrarische bestemmingen voor. Om u een inzicht te geven in deze bestemmingen, zullen wij onderstaand een aantal bestemmingen apart omschrijven. - Agrarisch Bouwperceel: alle agrarische bedrijven zijn als zodanig bestemd. De voorschriften geven aan wat er gebouwd mag worden op zo'n perceel. Dit betreft niet alleen de bouw van schuren of loodsen, maar ook bepalingen omtrent het bouwen van (dienst)woningen, windturbines en bijvoorbeeld silo's. In een bestemmingsplan moet namelijk vastgelegd worden hoe je alsgemeente je gebied ruimtelijk wil ordenen. Vanzelfsprekend is het daarbij dat je het agrarische landschap pelijke karakter van het gebied zoveel mogelijk bewaardt. Dit houdt in dat nieuwe vestigingen van industrieën of andere niet agrarische bedrijven moet worden voorkomen. Daarnaast moeten ook geen woningen in het open landelijk gebied gebouwd kunnen worden. Kassenbouwbedrijven: een onderdeel van tot het agrarisch gebied behorende bedrijven zijn kassenbouwbedrijven. In onze gemeente komen deze tuinbouwbedrijven op verschil lende plaatsen voor. Toch is het noodzakelijk dat ook t.a.v. deze bedrijven bestemmingsregels worden opgenomen. Het moet namelijk niet mogelijk zijn dat het poldergebied rondom het dorp geheel volgebouwd wordt met kassen. Ook dan zou namelijk het open karakter verloren gaan. De provincie Zuid-Holland heeft in het streekplan Zuid- Holland-Oost -een streekplan is een richtlijn waar de gemeente bij de opstelling van bestemmingsplannen rekening mee moet houden - aangegeven dat nieuwe kassenbedrijven gevestigd moeten worden in de Zuidplaspolder aansluitend op het gebied dat Waddinxveen in dezelfde polder moet ontwikkelen. In het bestemmingsplan wordt dan ook zeer uitvoerig de toekomstige ontwikkeling van deze polder beschreven, waarbij allerlei mogelijkheden behandeld worden. Daarnaast zijn uiteraard ook elders (m.n. aan de noordzijde van onze gemeente) kassenbedrijven gevestigd. Ook voor uitbrei ding van deze bedrijven zijn regels opgenomen. De bestaande bedrijven mogen uitbreiden tot 2,5 ha. en met vrijstelling tot 3 ha. indien het bedrijf gelegen is in een gebied van niet expliciet bestemd is voor kassentuinbouw. Niet-agrarische bedrijven: Gedurende een aantal jaren zijn in het buitengebied van Moerkapelle enkele niet-agrarische bedrijven gevestigd. Deze bedrijven zijn thans overeenkomstig hun gebruik bestemd. Nieuwe vestigingen worden niet toegestaan. NAM lokaties: De NAM heeft een plan in voorbereiding waardoor in de toekomst o.a. in Moerkapelle weer naar olie geboord zal gaan worden. Een van de plannen is hetzogenaam- de stoominjectie project Moerkapelle. Hierbij zal olie gewonnen worden nadat er eerst met stoom géinjecteerd is. Gelukkig zal het stoomverwerkingsstation niet gebouwd worden in onze gemeente doch op het industrieterrein van Zoetermeer. Hierdoor is het wel noodzakelijk dat ondergronds leidingen aangelegd worden. Op het grondgebied van onze gemeente zal de lokatie aan de Herenweg worden uitgebreid met een aantal boorputten. Het transport van de olie en andere stoffen zal echter ondergronds van en naar Zoetermeer plaatsvinden. Het tracé van de leidingenstrook en de uitbreiding van de lokatie aan de Herenweg zijn in het plan bestemd. Voorts is in het plan een nieuwe lokatie aan de Bredeweg opgenomen, die ca. 400 meter vanaf deze weg zal komen te liggen. Fietspaden: In het provinciaal fietspadenplan komen twee fiets paden voor die over het grondgebied van Moerkapelle lopen. Deze fietspaden, de nummers 96 en 97, zijn in het plan opgenomen en lopen over de Noorddijk en de Oostdijk. Onbekend is wanneer met de aanleg van de paden zal kunnen worden aangevangen. Landschappelijke waarden: Gebieden die een bijzondere waarde uit een landschappelijk oogpunt hebben zijn als zodanig bestemd. Te denken valt hierbij aan het Rottegebied. In een bijlage van het plan worden deze waarden omschreven. Met het vorenstaande is getracht een kort overzicht te geven van wat zoal in het ontwerp bestemmingsplan Landelijk Gebied is opgenomen. Uiteraard kah dit overzicht niet volledig zijn. Wij hebben enkele belangrijke bestemmingen eruit genomen om u enige indruk te geven van het plan. Zoals de advertentie aangeeft, ligt het plan één maand ter visie. U bent vrij om het ontwerpplan nader te komen inzien. Uiteraard zijn wij bereid u alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Heeft u bezwaren tegen het plan, doordat u het met bepaalde voorgestelde bestemmingen niet eens bent, dat kunt u binnen dezelfde termijn van één maand bezwaren indienen bij de gemeenteraad. Na de termijn van ter visie moet de gemeenteraad beslissen omtrent de vaststelling van het plan. Daarna ligt het wederom voor één maand ter visie. Zodra het echter zover is, zullen wij de bevolking middels eenzelfde informatie op de hoogte stellen. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle. GEBOREN Jolanda, dochter van: van der Spek, Martinu» C. en: van Straalen, Johanna, op 5 mei 1983. OVERLEDEN van Oordt, Johannis C., op 12 mei 1983 te Gouda, oud 86jaar. bestuurswijziging Donderdag 19 mei jl. hebben Paul v.d. Meer en Steef v. Duin het be stuur van Volleybal Zevenhuizen verlaten, na meer dan 6 jaar hun functie te hebben bekleed. In hun plaats werden unaniem gekozen: Corrie de Kooter voor de wed strijdzaken en Jaap v.d. Wel voor de jeugdzaken. 2 jeugdteams in finaleronde Zaterdag jl. werden de wedstrijden gespeeld in de voorronde om het Nationaal volleybalkampioen schap in Schiedam. Zevenhuizen deed met 4 teams hieraan mee. Bij de meisjes deed het B-jeugd team mee van trainer Jan v.d. Wel. Dit team kon het niet redden om de fi nale te halen. Hier was het team van MVC uit Maassluitde beste. Bij de jongens was het Zevenhuizen die met 3 teams kwam. Wegens te weinig plaats in de voorronde plaatste het C-jeugd-team zich al direct voor de finaleronde. De B- jeugd van trainer Nico den Hollan der moest het opnemen tegèn het sterke team van Morres uit Hulst en Krimpen. Na een moeizame strijd wisten de beide andere teams te winnen en gaan over naar de finale. De jongens A-jeugd wist zich wel te plaatsen bij de eerste acht van Nederland. Samen met hun trainers Jan Poot en Jaap v.d. Wel zullen zij zaterdag 11 juni naar Delft gaan om te strijden om het Nederlands kampioenschap. Voor de jeugdteams die zich niet ge plaatst hebben is er een schrale troost. Zij kunnen meedoen aan het Super-mix toernooi dat weer in dorpshuis Swanla gehouden gaat worden. De aanvang van dit tradi tionele toernooi is om 13.00 uuren alle volleybaljeugd van Zevenhui zen kan daaraan meedoen. In zaal Concordia aan de Brede weg 66 wordt een disco-avond ge houden. Deze vindt plaats op za terdag 18 juni a.s. De muziek wordt verzorgd door de drive-in disco theek van Typhoon uit Den Haag. Toegangskaarten voor de disco, die om 20.30 uur begint, zijn vanaf heden aan de .zaal van gebouw Concordia, Bredeweg 66, Moerka pelle verkrijgbaar. Inlichtingen tel. 01793-1363. Sinds 24 mei behoren ook Zeven huizen en Moerkapelle tot de plaatsen die een vredesgroep rijk zijn. Deze groep is opgericht door Ernst Crop en Peter Lelieveld uit Moerkapelle en Fred de Beukelaar Jaap Blacquière, B.J. Brouwer, Bart Bruggeman, Jo Dister, Linda Hofman, Detty Mol en Piet Zoete- weij uit Zevenhuizen. De vredes groep Zevenhuizen-Moerkapelle is geen plaatselijke afdeling van een der nationale vredesbewegin gen, maar werkt geheel zelfstan dig. Het eerste doel is: de mensen in Zevenhuizen en Moerkapelle er van te overtuigen dat de kruisra ketten er niet moeten komen. Wie lid wil worden of nadere inlich tingen wenst, kan zich wenden tot de volgende adressen: Willem Alexanderplantsoen 4, Moerka pelle (te. 2183) en De Wielewaal 57, Zevenhuizen (tel.' 1920). MOERKAPELLE - De Evenemen tencommissie Op Moer heeft in het gelijknamige dorpshuis zater dagmiddag de kindermusical- groep van de Zeven Muzen uit Ze venhuizen uitgenodigd. Opge voerd wordt de bijzonder leuke musical Trammelant in Trommel- land. Aanvang van de voorstelling 14.00 uur. Zaal open vanaf 13.00 uur. MOERKAPELLE - Het multifun ctionele gebouw voor hulpverle ningsdiensten in Moerkapelle, dat op 17 juni a.s. geopend wordt, huisvest ook het Rode Kruis, afde ling Moerkapelle. Voor de jaarlijk se donoravond die vorige week woensdagavond werd gehouden, blijkt het gebouw ook prima ge schikt. Er kwamen zelfs meer donors dan tot dusver. Maar liefst 213 personen stonden bloed af. Voor de goede gang van zaken zorgden tal van Rode Kruis, E.H.B.O.-vrijwilligers en colonne leden. Het bestuur van de afdeling Moerkapelle van het Ned. Rode Kruis is iedereen dankbaar voorde inzet op deze avond.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4