GEMEENTE MOERKAPELLE DORPSKRANT VERKEERSMAATREGELEN OPENBARE BEKENDMAKING Predikbeurten GEMEENTEREKENINGEN Voorbereidings- besluit Afgegeven bouwvergunning BURGERLIJKE STAND pagina 4 Oproep kandidaten Woonruimte-adviescommissie MOERKAPELLE: 17 juli: herv. Spreekuur Woon ruimte-advies commissie MEDISCHE DIENSTEN INGEZONDEN: Vrijwilligers project fietsenregistratie Artsen op vakantie KLEUTERSCHOOL Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 5 juli 1983 de volgende verkeersmaatregelen heeft genomen: I. nabij de ingang van het multifunktioneel centrum "Moerveen" aan de Herenweg 13, op het wegdek een verkeersteken aan te brengen, waardoor ter plaatse een voetgangersoversteek plaats ontstaat; II. Door plaatsing van de borden volgens model 8 en 9 van bijla ge II, behorende bij het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens bij de kruising Herenweg, Akkerweg, Beatrix- laan, te verklaren dat de Akkerweg en de Beatrixlaan worden aangewezen als voorrangskruising, met dien verstande dat het verkeer dat op de Akkerweg en de Beatrixlaan rijdt te allen tijde voorrang zal hebben op het verkeer dat over de Heren weg rijdt, zulks onder intrekking van het raadsbesluit van 22 december 1970. Het betreffende besluit ligt vanaf 18 juli 1983 voor een iederter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 14 juli 1983. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen aan: Bouwbedrijf G.J. Bakker en Zn. B.V., Ambachtstraat 1 te Moerkapelle voor de bouw van 5 woningen op een perceel grond gelegen tussen de woningen Oranjestraat 52 en de Julia- nastraat 15a, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle, sectie B, nummer 663. Het bovengenoemde bouwplan ligt vanaf 18 juli tot en met 1 augustus 1983 ter gemeentesecretarie voor een iederter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 14 juli 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. In de Dorpskrant van 16 juni j.l. is een oproep geplaatst voor de aanmelding van kandidaten voor de te benoemen Woonruimte adviescommissie. De Woonruimte-adviescommissie bestaat uit vertegenwoordi gers van huurders en huiseigenaren, die zo mogelijk zitting hebben namens een instelling of groepering, zoals kerkgenoot schappen en maatschappelijke hulpverleningsinstellingen. In de regel komt de commissie eenmaal per twee maanden in vergadering bijeen om woonruimtezaken te behandelen. Tijdens zo'n vergadering wordt tevens een spreekuur gehouden waarin woonruimtezoekenden hun huisvestingsproblemen kunnen kenbaar maken. Een van de voornaamste taken van de commissie is het advise ren aan het coliege van burgemeester en wethouders omtrent de toewijzing van (gemeentelijke) huurwoningen. De commissie wordt jaarlijks gekozen. Iedere Moerkapellenaar die denkt zitting te kunnen nemen in de commissie kan zich schriftelijk als kandidaat-lid aanmelden bij het gemeentebestuur van Moerkapelle, tot uiterlijk 10 augustus 1983. In de vergadering van de gemeenteraad van september aan staande, zullen vijf leden gekozen dienen te worden. ZEVENHUIZEN: 17 juli: herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg: 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geret. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur de heer P. KNotters. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J. Enderlé 24 juli: herv. kerk 10.00 uurds. W. Sirag Leusden: 19.00 uur ds. J. Enderlé Geret. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. W. Mondeel, Reeuwijk. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J. Enderlé. 31 juli: herv kerk 10.00 uurds. F. Ober man. Capelle a.d. IJ 19.00 uur de heer G.J. v.d. Berg. Geret. kerk 9.30 uur ds. W. v.d Zwan, Ommoord: 18.30 uur ds. W. Davidse. Oud Verlaat 10.00 uur de heer G.J. v.d Berg. 7augustus: herv. kerk 10.00uurdienst: 19.00 ds. W Bloemendaal. Barchem Geret kerk 9.30 uur de heer P Knot- ters. Oudewater; 18.30 uur cand Af Linde. Gouda Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bak ker, Katwijk a. Zee. 14 augustus: herv. kerk 10.00 uurds. C. Bezemer, Scheveningen; 19.00 uur ds. J.G. Kooren, Rotterdam. Geret. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. P.S. Velhuizen. Oud Verlaat 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg. kerk 9.30 uur de heer J.v. Doorn, Oud- Beijerland; 19.00 uur ds. Vroeginde- weij, Eemnes. Geret. gem. 9.30 en 18.30 leesdienst. 24 juli: herv. kerk 9.30 uur kand drs. M.J. Paul, Zoetermeer; 18.30 uur ds. J.W. Goossen. Waddinxveen. Geret. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.15 uur ds. J.S. v.d. Net. 7 augustus: herv. kerk 9 30en 18 30uur ds. J. Harteman Geret. gem. 9.30 leesdienst. 19.00 uur ds. R. Kattenberg. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis dat de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het gemeentelijk woningbedrijf over het dienstjaar 1978; de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het gemeentelijk woningbedrijf over het dienstjaar 1979; de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het gemeentelijk woningbedrijf en het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1980; de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het gemeentelijk woningbedrijf en het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1981; de rekening van inkomsten en uitgaven van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1982, vanaf heden tot en met 28 juli 1983 ter gemeentesecretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Moerkapelle, 14 juli 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester C. Wolff. A.W. Lips. De burgemeester van Moer kapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 5 juli 1983 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied vallende binnen het bestem mingsplan "Dorp", gelegen tussen de woningen Oranje straat 52 en Julianastraat 15a, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle, sectie B, nummer 663, een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daar bij behorende tekening ligt vanaf 18 juli 1983 ten gemeen tehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 14 juli 1983 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Het openbaar spreekuur van de Woonruimte-adviescom missie dat op 1 augustus a.s. gehouden zou worden, is in verband met de vakantie verzet naar 15 augustus 1983. Het spreekuur vangt aan om 19.30 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders hebben op 14 juli 1983 bouw vergunning afgegeven aan: A. Cammeraat, Raadhuisstraat 27, voor het plaatsen van een berging nabij het perceel Raadhuisstraat 27. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikking in gevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. GEBOREN: Joan, dochter van: Kadiks, Jo hannes M. en: Breedijk, Aartje, op 27 juni 1983. Pieter Willem, zoon van: Lips, Arie W. en: Lievaart, Ike, op 1 juli 1983. Judith Rebekka, dochter van: van Laviere, Gijsbert en: Paul, Janny, op 1 juli 1983. Jacob Johannes, zoon van: Rensen, Abraham en: Hoogen- doorn, Pietertje D., op 2 juli 1983. Geret. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. K. de Gier. 16 juli: dokter R.L. Warnaar, Dorps straat 12, Bleiswijk, 01892-2500. 17 juli: dokter W. Voorthuyzen, Lijster laan 2b, Bleiswijk, 01892-5241. 23 juli: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, 01802-1204. 24 juli: dokter W. Vroegindeweij, Bea trixlaan 7, Moerkapelle, 01793-1687. 30 juli: dokter W. Voorthuyzen 31 juli: dokter R.L. Warnaar 6 augustus: dokter W. Vroegindeweij 7 augustus: dokter J.A. Ensing. 13 en 14 augustus: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk. 01892-4085 Grote collectie kamerplanten bloembakjes en snijbloemen. Alle soorten groenteplanten en zaden. Perkplanten, gras zoden, meststoffen, potgrond tuinaarde, enz. Vrijdagavond koopavond. Plantenkwekerij P.C. VAN OOSTEN 1e Tochtweg 76, Nieuwerkerk a/d IJssel, afslag Zevenhuizen richting Zevenhuizen 1 km. Tel. 01802-2440-2430. "Mijn fiets is gestolen". Hoe vaak hoor je dat niet en misschien is het u ook al 1 of meerdere keren over komen. Naar de politie om aangif te te doen. Zoveel mogelijk gege vens van de fiets noemen. De poli tie belooft zijn best te doen, maar in lang niet alle gevallen vindt op sporing plaats. Dat is niet leuk voor de eigenaar en de politie is met dit resultaat evenmin tevreden Een weinig fraai uitzicht voor de genen die een fiets hebben, want er zullen er nog genoeg worden 'geleend' hier en daar. Veel fietsen lijken op elkaar en vaak is het frame nummer van de fiets niet be kend. En als de fiets wordt terug gevonden, dan is het gebrek aan een goede registratie van zoekge raakte fietsen er de oorzaak van dat de eigenaar niet kan worden teruggevonden. Alles bij elkaar de moeite waard om te zorgen dat het onaantrekkelijker wordt gemaakt om een fiets te 'lenen' en daar naast te zorgen, dat in die gevallen dat het toch gebeurd het opsporen te vergemakkelijken. Daarvoor heeft men nu een systeem opge zet, waarvan hele goede resulta ten mogen worden verwacht. Het is namelijk de bedoeling, dat in het frame van iedere fiets een nummer wordt gegraveerd, dat bestaat uit de postcode en het huisnummer van de eigenaar van de fiets. In de gemeente Rijssen is men met dit project in mei 1982 gestart en daar is men erg enthousiast over de resultaten. Het probleem is, dat niet iedereen, of liever gezegd, bij na niemand in staat is om op de juiste wijze - te weten met een zogenaamde inslaggraveermachi- ne - zijn fiets en eventueel die van zijn huisgenoten van het registra tienummer te voorzien. De politie van Zevenhuizen heeft vanwege de goede verwachtigen, op zich genomen om iedere inwoners van Zevenhuizen in de gelegenheid te stellen zijn/haar fiets van eep re gistratienummer te voorzien. Dat wil zeggen: de gelegenheid en de benodigde apparatuur wordt door de politie verzorgd, maar helaas beschikken zij over te weinig man kracht om dit geheel zelf te kun nen uitvoeren. Hoe verder? Bij voorbeeld met behulp van vrijwilli gers. Dat zou een goede oplos sing zijn. En misschien zijn er onder de mensen die dit lezen per sonen (mannen/vrouwen) te vin den diedoordehuidigeeconomis- che omstandigheden geen baan meer hebben, die wel aan dit pro ject mee willen werken. Het is in ieder geval zinvol werk. Vandaar deze brief. En schrik niet, er zitten beslist geen verplichtingen aan, dus pure vrijwilligheid! Al een beetje belangstelling? Zou u ei genlijk nog meer willen weten? De bedoeling is dat de politie voor de genen die belangstelling hebben een voorlichtingsbijeenkomst zal houden. Daar meer over hoe, wan neer, waar etc. Dus als u belang stelling heeft, geef u dan op bij de rijkspolitie. U krijgt dan een uitno diging voor deze bijeenkomst. Belangrijk om nu al te weten is, dat het in het geheel geen invloed zal hebben op welke uitkering dan ook. Ook niet voor wat betreft de 5,- vergoeding per dag, die bij deelname zal worden uitbetaald. opperwachtmeester J.H. Eiting rijkspolitie Zevenhuizen. Dokter W. Vroegindeweij uit Moer kapelle is van 18 juli t/m 5 augus tus afwezig. De apotheek is nor maal geopend, doch het middag spreekuur komt te vervallen. Dokter W. J. van Bruggen neemt de praktijk waar en houdt tussen 8.00 en 9.00 uur spreekuur. Dokter J.A. Ensing uit Zevenhui zen is van 29 juli t/m 19 augustus afwezig. Zijn praktijk wordt waar genomen door dokter Dronkers. Apotheek gewoon open en spreekuur en bezoeken volgens afspraak. Blijdschap in Oud Verlaat over de toestemming van het ministerie voor de bouw van een permanent stenen gebouw voor de kleuter school. Dit wordt aan de lagere school gebouwd (integratie). De voorbereidingen zijn in volle gang en de verwachting luidt dat eind december a.s. met de bouw be gonnen kan worden.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4