RZEKERING J SCHILDERWERKEN HUISMAN B.V. bakkerij verbeij 7 DORPSKRANT A. VEERMAN GEITENBREIERIJ Politieberichten Ook cijferen is vakwerk en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. BIBLIOTHEEK CAMPING ZEVENHUIZEN ^7 Gemeenteraadsvergadering van 5 juli 1983 pagina 5 Op vakantie zonder reisverzekering? NIET DOEN! sluit bij ons uw af en geniet van een onbezorgde vakantie! wie nu een reisverzekering afsluit ontvangt een leuke attentie! Toggenburger geit Het adres voor schilder- en behangwerk: Uw adviseur en leverancier van: VERF o.a. Tokion, Histor. GLAS b.v. Sanco isolatie dubbelglas BEHANG R. en D., Goudsmit-Hoff, Eijffinger WANDBEKLEDING Murlin-Forbo-Vescom ISOLATIE Isovitre voorzetraamprofiel Moerkapelsezijde 4 - Tel. 01793-1351 - Moerkapelle SPECIALE AANBIEDINGEN Fa. K.A. Havelaar Zn. V V V V V V V V V V nieuwe aanwinsten Geef 's voor diabetes WEGENS VAKANTIE GESLOTEN VAN 18 JULI TOT 8 AUGUSTUS. Op dinsdag 5 juli j.l. kwam de gemeenteraad van Moerkapelle voor de zomervakantie voor de laatste keer bijeen. Onderstaand een greep uit de besluiten die genomen zijn: - voorbereidingsbesluit voor een gebied aan de Oranjestraat/Juliana- straat voor de bouw van 5 woningen; - wijziging van de bouwverordening - aanbieding van 11 jaarrekeningen - toelating van het nieuw benoemde lid van de raad mevr. H. Crop- van der Jagt; - subsidie aan fotohobbyclub Moerkapelle (Met tegenstemmen S.G.P.). Voorts zegde het college toe te onderzoeken of een braakliggend terreintje achter "Op Moer" ingericht kan worden voor volkstuinen, nu de aanleg van de kinderboerderij aldaar geen doorgang zal vinden. Bij de behandeling van het voorstel inzake het nemen van verkeersmaat regelen voor de kruising Herenweg, Akkerweg, Beatrixlaan kwamen de meeste frakties met een aantal kritische opmerkingen. De heer Lindhout (S.G.P.) was van mening dat teruggegaan moest worden naar "af" door namelijk alle voorrangskruisingen op de Dorpsstraat en Herenweg op te heffen. Deze mening werd door de heer De Leeuw (Algemeen Belang) gedeeld. Mevrouw van der Feltz-Aarsen (Algemeen Belang) sprak de vrees uit dat er nu wellicht op de Beatrixlaan te hard zou worden gere den, bovendien vond zij het noodzakelijk om verkeerslichten aan te brengen bij de V.O.P. Door burgemeester Lips werd gesteld dat er hier sprake is van een proefperiode; zodra de Akkerweg doorgetrokken zou zijn, moet de verkeerssituatie ter plaatse opnieuw worden bezien. Tevens zal dan bezien worden of andere voorrangskruisingen opgehe ven moeten worden. Uiteindelijk kon de gemeenteraad unaniem met het voorstel instemmen zodat over enige tijd het verkeer op de Akkerweg- Beatrixlaan voorrang heeft op het verkeer dat op de Herenweg rijdt. Tevens zal voor de ingang van "Moerveen" over de Herenweg een voet gangersoversteekplaats worden aangelegd. Tijdens de rondvraag merkte de heer De Leeeuw op dat hij in een volgen de vergadering vragen zal stellen over het vrijstellen van gemeentelijke belastingen voor personen met een minimum inkomen. Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van mevrouw N. Klos-Verschoor (P.v.d.A.) als raadslid. Door burgemeester Lips werd mevrouw Klos toegesproken, waarbij hij de besluiten memoreerde waaraan zij had deelgenomen. Zo zijn onder andere te noemen: de sport accommodatie "Op Moer", de nieuwbouwwijk Wilde Veenen 1e fase, de aanleg van de kabeltelevisie, de aankoop van het multifunktioneel cen trum "Moerveen". Hij betreurde het dat één van de zaken waar mevrouw Klos zich steeds voor had ingezet - het fietspad richting Zoetrmeer-voor wat het Blijkwijkse gedeelte betreft, nog steeds niet voltooid is. Doordat mevrouw Klos sedert haar eerste vergadering op 8 november 1979 38 raadsvergaderingen heeft bijgewoond - nimmer was zij afwezig - kreeg zij 38 rozen aangeboden, alsmede de gemeentelijke shawl en een grote foto van Moerkapelle. Nadat mevrouw Klos vervolgens door alle andere partijen werd toegesproken, waarbij zij vooral bedankt werd voor de prettige wijze waarop met haar gewerkt kon worden, zei mevrouw Klos, in aanwezig heid van haar familie, het raadslidmaatschap met veel plezier en genoegen vervuld te hebben en zij sprak de wens uit dat haar opvolgster mevrouw Crop, op eenzelfde wijze zou kunnen werken. Dorpsstraat 200 2761 AJ Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1430 't Stelt helemaal niks voor zegt de neer P. Koppenol van de Burge meester Klinkhamerweg in Zevenhuizen, als we bij zijn kampioensgeit komen kijken. "Zij is wel eerste geworden bij de regionale keuring van de geiten- fokvereniging "de werkmanskoe" in Nieuwerkerk, maar dat was geen kunst. In onze vereniging zijn er slechts twee lokkers van 'Tog genburger geiten' en voor de keu ring waren er maar vijf geiten van dit ras ingezonden. Neen, het zal pas blijken dat ze mooi is, als ze in Gouda en Leiden bij de provinciale keuring in de prijzen valt". Koppenol is duidelijk verrast dat de Dorpskrant, door iemand hier over getipt, over het kampioen schap van zijn geit gaan schrijven. Al pratende blijkt er toch wel een leuk verhaaltje in te zitten. Op het moment van ons bezoek wil hij moeder Betsy en dochter Riekie juist gaan melken. Riekie is het eerste kind van zijn kampioens geit, die daarna dit voorjaar een bok wierp. Riekie kreeg bij haar eerste worp onlangs een tweeling. Omdat Koppenol met de geiten naar keuringen wilde, werden de jonge geitjes na de geboorte van de moeder gescheiden en kregen ze 'moedermelk', wat ze uit een schaal moesten drinken. "Als je de jonge geitjes bij hun moeder laat lopen krijgt ze geen mooi u/er "ver klaart hij. Alle drie de geitjes heeft hij inmiddels verkocht Het gevolg is wel dat hij de moedergeiten dagelijks tweemaal moet molken Dat gaat hem best af, want hij kan ook goed koeien melken. "Alleen heeft een koe vier spenen en een geit slechts twee" lacht hij. Of hij de geitenmelk zelf opdrinkt? "Nee hoor, ik ben maar alleen en het is veel teveel. Ik geef de melk meestal aan de konijnen van de buren". Of de buren geen last hebben van het gemekker? "Nauwelijks, je hoort ze bijna nooit, alleen 's-morgens als ze honger hebben en gemolken moeten worden, maar dan ben ik er zo snel mogelijk bij". Waarom houdt u geiten? "Wel, ik heb een veel te grote lap grond voor een groentetuin, en daarom hou ik gei ten. Ik ben eerst met gewone geiten begonnen en sinds een jaar heb ik Toggenburger geiten. Ik kocht Betsy zwanger, zodat ze al spoedig gezelschap kreeg. Dit voorjaar heb ik m'n hart wel vast gehouden hoor, want Betsy is erg ziek geweest. Ik dacht: dat wordt niks meer, maar ze is er weer hele maal bovenop gekrabbeld". De chocoladebruine, met creme ge garneerde geiten, worden onder ons gesprek onrustig, ze willen ge molken worden. Een rondscharre lende kip vindt dat er een indringer is en pikt in een roodgelakte teen, waarop we de dieren en hun baas verlaten, om ze niet langer van ver zorging te onthouden. 23 juni werd een tas met inhoud (surfpak, portemonnee), gesloten, nabij de Zevenhuizerplas. 24 juni werd uit de auto in de Ko renstraat voor ongeveer 10,- bezine gestolen. 27 juni werd een fiets gesloten bij het Dorpshuis. 1 juli werd een snelheidscontrole gehouden met de boot, op de Rotte. 10 schippers kregen een waarschuwing. 1 juli werden pallets weggenomen vanaf de Vlietkade. Waarde 50,-. 2 juli: JOYRIDING. Er werd een auto uit een garage aan de Middel weg gestolen. Onder verdachte omstandigheden werden twee jongemannen nabij dediscobaruit de struiken gehaald door omstan ders, die hun aanwezigheid op die plaats niet konden verklaren. Eén van de jongens verklaarde dat ze eerder op de avond de op het industrieterrein geparkeerde auto hadden gestolen. Eén van hen verklaarde ook nog een fiets in Zoetermeer te hebben ontvreemd. Beiden zijn voorgeleid voor de hulpofficier van justitie. 3 juli: Tijdens een surveillance op de Rotte werd een schipper van een snelle motorboot, die op on verantwoorde wijze aan het stun ten was, verbaliseerd. Toezicht recreatie: Personenau to's die op de Huijsmansweg ge parkeerd stonden kregen een ver baal Gesloten verklaring Vliet kade: diverse bestuurders werden bekeurd. 4 juli werd een ingebroken in de Spoorwegloods aan het Noordein de. Een aantal zakken kunstmest werden vernield. Schade 250,-. 5 juli: Vernieling van een pomp-en regelhuisje op de kruising 4e Tochtweg/Zdl. Dwarsweg. Het e- lektrisch binnenwerd werd ver nield. Schade 4.000,-. 6 juli: Bas v. Vliet deed aangifte van diefstal van een motorbootje. 7 juli: Aangifte van diefstal van surfbenodigdheden aan de Zeven huizerplas. 7 juli: Verkeersdiploma's uitreiking aan de 5e klassers van de basis scholen in "De Eendragt". Mede werking verleenden: burgemees ter A.H. van Gent, adjudant M. v. Deventer, wachtmeester 1e klas W. Visser, de heren G. v.d. Bent en Voshol van de ver. Veilig Verkeer (afd. Zevenhuizen) en Bas Schmidt. Burgemeester van Gent reikte aan de vier kinderen zonder fouten (totaal 40 punten) de diplo ma's uit. (Zij kregen ook een fraaie poster). Dit waren: Angela de Jong, Liesje Muilwijk, Indra Visser en Sven van Westrenen. Twee films van de Rijkspolitie werden vertoond en alle 120 kinderen kregen een flesje limonade na mens Veilig Verkeer aangeboden. Bas Schmidt werd in het zonnetje gezet omdat hij 10 jaar medewer king verleende aan de praktische verkeersproef als post. Het ver- keersexamen werd goed gemaakt. Van alle deelnemers zakten er slechts drie. 7 juli vond een aanrijding plaats op de kruising 1e Tochtweg /Zdl. Dwarsweg/Zuidplasweg. De heer D. uit Moerkapelle reed over de 1e Tochtweg, de heer van D. uit Nieuwerkerk over de Zuidplasweg doch wilde afslaan naar de Zdl. Dwarsweg. Hij zag de tegenligger te laat. Een frontale botsing was het gevolg. Beide auto's zijn waar schijnlijk onherstelbaar bescha digd. 9 juli: vernieling aan auto's die 's- nachts geparkeerd stonden bij restaurant De Otter. VERLOREN: rolstoel; surfpak; bankbiljet; polstasje met giro en tas met geld; jongensblouse; valk parkiet "Tarzan", erg tam. GEVONDEN: zwartger. fiets met gereedschap; k. portemonnee met inh. en sleutelbos. Bessensap maakt u in een hand omdraai met de Stoomextractor. (ook aardbeien- of rabarbersap) Verkrijgbaar in aluminium en emaille- uitvoering Informeer eens: Montagne, wijn en bieringrediënten. Noordeinde 17, 2761 BN Zevenhuizen -01802-1653 kogellagers - spouwankers - lijmen - kitten - cement - verf - Albastine plafondplast 1 kg. Bison antivocht 2V2 Itr. Spuitkoker siliconenkit Bison-Tix 1 Itr. Bison Kit 1 Itr. Carboiineum 5 Itr. bruin Tuinbeits bruin 1 Itr. van 9,95 voor Closetzitting Bianca div. kleuren Badmengkraan VSH Wastafelmengkraan VSH Douchemengkraan omstek VSH Gazonmaaier Folbate Snoeischaar Furore 7,95 van 50,40 voor 39,50 van 43,50 voor 36,95 van 16,35 voor 11,95 van 15,35 voor 12,95 van 13,40 voor 10,95 van 24,50 voor 17,95 van 38,30 voor 32,50 van 96,05 voor 77,95 van 70,75 voor 59,50 van 81,65 voor 65,95 van 104,95 voor 89,- van 27,90 voor 21,50 Dorpsstraat 26 - Moerkapelle Tel. 01793-1307 Ijzerwaren - Gereedschappen - D.H.Z.- artikelen - Sanitair - C V. Bouwpakketter Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen #4 Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VANTOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462. ROMANS: Abbott, J.H: In de buik van het beest; Bellow, S: De avon turen van Augie March; Boon, L.P: Mijn kleine oorlog; Brakman, W: De Biograaf; Capote, T: Andere stemmen; Carey, P: De dikke man in de geschiedenis; Carmiggelt, S: Fluiten in het donker; Goldsmith, J: Baar goud; Green, H: Twee Anna's; James, K: De gouden he mel; Reve, G: Vier wintervertellin gen; Schaafsma, E: Hand; Siebe- link, J: Koning Cophetua en het bedelmeisje; Sjöwall/Wahlöo: De gesloten kamer; Salinger, J.D: Negen verhalen; Vitek, D: Krans van zonnestralen; Zomeren, K. van: Oom Adolf. INFORMATIE: Asimov, I: Fatale wereldrampen; Bock, E: De jaar feesten als kringloop door het jaar; Borghouts, J.F: Egyptische sagen en verhalen; Fromm, E.A: Zen- Boeddhisme en het westen; Ghali, I: Egypte; Gandhi, M: Ethische reli gie; Kleffens, E.N. van: Belevenis sen 2 din.; Lohner, M: Plotseling alleen; Visser, H.A: Op weg naar jezelf; JEUGD: Asscher-Pinkhof, C: Ster- - rekinderen; Biegel, P: De kleine kapitein; Bogaart, J.H. uit den: Red je er maar uit Pommetje; Denou, V: Ivo en zijn hond; Dubbelaar, Th:Het bontje van Betsie; Galiën, S: Eenzame wolf; Hafkamp, C: Dat was op het nippertje; Hafkamp, C: Pinkeltje gaat de wijde wereld in; Linde, W. van de: Het geheim van Vredenhof; May, K: Kara Ben Nemsi, de held uit de woestijn; Oxenbury, H: Het verjaarspartijtje; Pahnke, L: Inger krijgt Silver; Ploeger, M: De nacht van de klok- ketoren; Toonder, M: Verzin toch eens een list; Toonder, M: Koning Hollewijn en de stuwdam; Vaes, H: Het huis van hiernaast; Wolde, G: Voor het eerst naar school. De interkerkelijke recreatiecom missie Zevenhuizen heeft voor de komende weken weer een pro gramma samengesteld' op het kampeerterrein Zevenhuizen. Vijf zondagen achtereen worden er zgn. campingdiensten in de recre atietent op het terrein gehouden. Zondag 17 juli gaat om 10.30 uur de heer Kadiks voor; op 24 juli 10.30 uur ae neer u.j. v.a. berg; zondag 31 juli 10.30urhr. A. v. Eijk; zondag 7 augustus 10.30 uur de heer Engel; zondag 14 augustus om 10.30 uur de heer Van Some ren Brand; Op de woensdagavon den treden om 20.00 uur op: 20 juli gospelgroep Courage; 27 juli: gos pelzanger Wim Pols; 3 augustus gospelgroep Cephas; 10 augustus 20.00 uur film Bloed op de berg Diverse teams van vrijwilligers zul len vier weken lang actief zijn op de camping. Tijdens de ochtend uren worden de kinderen niet al leen beziggehouden, maar wordt er ook verteld, gezongen en geknutseld. De jaarlijkse collecte Geef 's voor diabetes heeft in Zevenhuizen 1901,35 opgebracht, waarvan 385,- in Oud Verlaat. Een gewel dige opbrengst, waarvoor de orga nisatie alle collectanten en gevers bijzonder dankbaar J WARME BAKKER dorpsstraat 163 tel. 01802-1335 zevenhuizen

Dorpskrant | 1983 | | pagina 5