Uw rijsburo gaat reizen BESPAAR ƒ5.800,-! nzmJ DORPSKRANT VERZAMELAARS GERRITSEN Bekijk bij ons de heel zuinige H.R. c.v.-ketel. 't valt nogal mee met de drukte in Oud Verlaat!"? pagina 6 kosten puntensysteem Een cijfervoorbeeld. Tabel. FA. P. VISSER ZONEN Mevrouw Patsy Visser uit de Dahliastraat verzamelt al vanaf haar zesde jaar postzegels. Ze woonde toen nog in Californië en had een oom die bij dr. Schweitzer in Laborene (Afrika) werkte. Regelmatig stuurde deze oom brieven naar haar ouders, waarvan zij de postzegels mocht hebben. Zo begon ze aan haar hobby, die een aanzienlijk deel van haar vrije tijd opslokt. Ze is zo enthousiast dat ze ook Zevenhuizense jongeren aange stoken heeft en hen stimuleert en activeert bij het verzamelen. Voorna melijk gaat het bij de jongelui om ruilen, het moet leuk blijven" vindt ze Ze heeft in Zevenhuizen een groep opgericht die elke eerste dinsdaq van de maand bij elkaar komt in de kantine van de fa. Dekker. Hoe ze ertoe gekomen is dit te doen, is eigenlijk een lang verhaal. Omdat het toch wel boeiend is willen we het de lezers niet onthouden. Patsy kwam destijds als 25-jarige in Holland met de Nieuw Amster dam, waarop ze wereldcruises maakte als doktersassistente. Toen de andere bemanning op de boot bleef kwam Patsy 'even' in Nederland, kreeg een baan en ont moette haar toekomstige echtge noot Arno. Op kantoor in Rotter dam hoorde ze dat er rondzendin gen bestonden van postzegels, waarvoor ze belangstelling had. Toen ze na een jaar in Rotterdam gewoond te hebben zich rpet haar man in Zevenhuizen vestigde, wist ze acht jaar geleden dat er in Ze venhuizen geen rondzending was van Philatelica (grote postzegel vereniging). Daarom is zij hiermee in Zevenhuizen van start gegaan. Op dé hobbybeurs, twee jaar gele den, kon ze helaas niet staat om dat haar tweede kind net was ge boren, doch haar man nam op uit stekende wijze de honneurs waar en maakte reklame voor de post- zegelrondzendingen. Niet alleen volwassenen bleken voor de rond"- zending te voelen, ook kinderen, doch dezen hadden begeleiding nodig. Sindsdien zorgt Patsy daar voor, eerst maandelijks in de huis kamer en toen de club groter groeide in de kantine van de fa. Dekker. "Helemaal belangeloos en we mogen gratis koffie of chocola demelk drinken" lacht ze enthou siast "Toen ik met de rondzendin gen begon, acht jaar geleden, waren we met twee mensen. Nu hebben we een rondzending van 31 postzegelverzamelaars. Het kost wel erg veel tijd om de rond zending na afloop te controleren. Ik was er onlangs nog zeven uur mee bezig, maar ik heb m'n tijd er graag voor over. We begonnen onze groep gemengd. Volwasse nen en kinderen. Later zijn dat al leen kinderen geworden, omdat die geen geld hebben en eigenlijk komen om te ruilen. Het is geen kunst om postzegels te kopen. Postzegels verzamelen is pas een echte hobby als je ruilt". Om het allemaal nog perfecter te doen en t.z.t. een stichting te wor den, heeft mevr. Visser een cursus gevolgd, waardoor ze officieel er kend is om leiding te geven aan de postzegelclub. Deze Zevenhui zense groep bestaat uit 22 jonge ren, waarvan er gemiddeld zestien komen. De jongste is 7 en de oud ste is 17 jaar. De oudste is zo ent housiast dat hij de cursus voor het leiden van een postzegelclub wil volgen en het certificaat hiervoor behalen. Tot dusver deed mevrouw Visser alles gratis. "We hadden ook vrijwel geen kosten, alleen krijgen de kinderen ter aanmoediging, als ze een bepaald aantal punten ver diend hebben een stockboek. Als we in de nabije toekomst aan wil len sluiten bij de afdeling Jeugd- philatelie Nederland, dan zullen de kinderen wel contributie moeten betalen, doch dat zal een zeer ge ring bedrag worden", vertelt haar man, die ook bij het gesprek aan wezig is. "Ze krijgen daarvoor ook het tijdschrift van de stichting JeugdPhilatelie Nederland. Te vens heeft de stichting boeken over het ABC van postzegelverza melaars. Aansluiten betekent ook dat kinderen examen kunnen doen in het 'verzamelen' en een diplo ma behalen. Verder kunnen de le den gratis alle postzegeltentoon stellingen en postmusea bezoeken Op de maandelijkse bijeenkoms ten wordt de jeugd geleerd hoe ze een postzegelalbum samen moet stellen en leert ze het veilen van verzamelingen. Op de bijeen komsten kan men ook, alhoewel hierop niet het accent ligt, kopen, maar dan voor hele kleine bedra gen. "Dat is dubbeltjeswerk Postzegels uit zgn. 'dubbeltjes- boeken'. verzorgd door één van de leden. Soms zijn daar weieens postzegels van enkele guldens waarde bij, wat voor hen dan een enorme meevaller is". Voor de bij eenkomsten op de dinsdagavond (eenmaal per maand) zoekt het echtpaar Visser enkele vrijwilli gers, die ook gek zijn op het verza melen van postzegels en goed met kinderen om kunnen gaan. In de loop van het gesprek valt een paar keer het systeem, waar vol gens gewerkt wordt op de maan delijkse bijeenkomsten. Hoe dit werkt? "PUnten kunnen de jonge lui verdienen, door gewoon sim pelweg te komen. Dat is het klimop systeem. Als ze een nieuw lid mee brengen bijvoorbeeld, verdienen ze ook punten. 200punten worden beloond met een stockboek. veiling Het andere puntensysteem is ge richt op een binnenkort te houden veiling. Tijdens elke bijeenkomst kan de jeugd punten verdienen, door het meedoen aan allerlei acti viteiten.- Zo werd er o.a. een kwis gehouden en een andere keer weer leuke spelletjes gedaan", horen we. Op de te houden privé- veiling van de club mogen de jon gelui postzegels 'kopen' (zonder geld) die mevrouw Visser kreeg van leden van Philatelica Rotter dam. Tijdens de zomer(school)va- kantie (het echtpaar Visser keerde er onlangs van terug) wordt er in huize Visser gesorteerd en worden de zegels voor de veiling gereed gemaakt. Een gigantisch karwei, waaraan enkele leden bereidwillig mee zullen helpen. De waarde van de zegels is niet hoog, "de zegels komen voornamelijk uit dubbel- tjesboeken. Het gaat ook niet om de waarde van de zegels, maar om de kinderen te leren hoe het op het op een postzegelveiling toe gaat, ze leren b.v. het opzetten van kavels. Zo kennen ze als ze wat ouder zijn en veilingen gaan be zoeken het klappen van de zweep" concludeert Visser. Mevrouw Vis ser voegt eraan toe, dat er eerst een 'kijkavond' gehouden wordt, waarna de volgende avond de vei ling plaatsvindt. In plaats van geld wordt er op de veiling met munten gewerkt. Vanaf vijf punten kun nen de kinderen kopen". Of mevrouw Visser alleen de post zegelclub leidt? "Vroeger toen we thuis club hadden, draaide mijn man mee. Nu moet hij thuis op de twee kinderen passen, als ik naar 'Dekker' ben. Nu prijzen we ons gelukkig met de heer Mulder, een 65-plusser, die lid is van Philateli ca. We zoeken eigenlijk nog een viertal volwassenen, want die heb ben we nodig als we straks een stichtng willen worden. Mensen die met kinderen om kunnen gaan en verstand van postzegels heb ben". Natuurlijk mogen er ook jongeren bij de club komen, "le dereen is hartelijk welkom" stelt mevr. Visser, zowel voor het bege leiden van de jeugd als jongelui die lid willen worden (men behoeft daartoe geen lid van een grote postzegelverenigng te zijn). Men kan zich opgeven bij mevr. Visser, Dahliastraat 28 - tel. 2305 of bij de secretaris Michel de Beukelaar, Rozenstraat 69 - tel. 2809. bewaren en vergaren is sparen Een oproep voor bedrijven en par ticulieren vergezelt dit artikel. Mevr. Visser haalt bij de Rabobank en de fa. Doove, wekelijks alle en veloppen op die in die week zijn binnengekomen. "Zelfs tijdens on ze vakantie hebben ze alles be waard, grandioos...!", merkt Patsy dankbaar op. Haar interesse gaat uit naar de postzegels die op de enveloppen zitten. Die knipt zij af voor 'haar' kinderen. Graag zou ze bij meer bedrijven of particulieren enveloppen op willen halen Nadat vele tienduizenden broodjes voor zijn ogen tot een bruin korstje zijn gerezen, wil uw Echte Bakker graag de komende weken dat voorbeeld volgen. Van 8 aug. tot 29 aug. gaat-le lekker onderuit, om daarna weer met verse moed aan al uw wensen tegemoet te komen. Komt u dan weer kijken hoe bruin hij ze bakt? Gas is duur. Uw bestaande c.v.-ketel verbruikt te veel gas. Veel te veel gas, als u dat vergelijkt met de nieuwe en zuinige H.R. c.v.-ketel. Die H.R.-ketel bezorgt u een rendement van maar liefst 90% op de bovenwaarde (d.w.z. 90% van de toegevoerde energie (aardgas) wordt ook daadwerkelijk als nuttige warmte geleverd). Zodoende bespaart u per jaar tussen de 20 en 30% (gemiddeld 22,2%) op uw aardgasverbruik. En dat levert u veel geld op. De aanschaf van 'n H.R. c.v.-ketel kost u (subsidie van 250,- meegerekend) ongeveer 1.100,- meer. Dank zij de genoemde aardgasbesparing, verdient u die meerprijs al binnen 3 jaar terug Elk volgend levensjaar van de ketel levert u zo'n 460,- op (uitgaand van een gemiddeld verbruik van 3500 m3). Bij 'n ketel-levensduur van 15 jaar, verdient u dus belastingvrij 5.800,- (15 jaar x 460,1.100,-). Kom naar onze zaak! Wij vertellen u alles over de ketel-typen, installatie en subsidie. Verbruik, besparing en opbrengst in cijfers. totale verdienste 1 „ketel-levensduur jaarlijks aardgas met de n verbruiK VtSG Meerprijs H.R.-ketel 1.100,- resp. 1.400,- voor verbruiken vanaf 4500 m3. DORPSSTRAAT 167-169 TELEFOON 01802-1206 en 2124 2761 AR ZEVENHUIZEN (Z.H.) fnvotï'eW0ner Vfn dti \liatkade 's het niet eens met de opvatting van enkele gemeenteraadsleden, dat het 'nogal meevalt' met de verkeer* n mr:tr°nd de/^e?hui^rp'as- Daarom is hiilenhettellen geslagen ZlLTSTbegfi ™iïde°e,i'k ean d™kk° bedoening is in §ud volgens een bewoner van de Wol- lefoppenweg zondagmiddag ruim 200 auto's, langs deze weg en op de parkeerterreinen langs de Huysmansweg ca. 160. Talrijk zijn ook de fietsen, die her en der verspreid staan en liggen langs de plas. Volgens de inwoner van Oud Verlaat zitten er bij de huidige warme weersomstandigheden zo'n 10.000 recreanten, in en om de Zevenhuizerplas. Deze cijfers wil hij graag onder de aandacht brengen van alle inwoners van Ze venhuizen, omdat het volgens hem tot de meesten niet is doorge drongen welke situatie er door de Zevenhuizerplas is ontstaan. "Na 20.00 uur wordt het weer Oud Ver laat, maar dan nog is het hier niet veilig. Hekken worden wegge haald, vandalen slopen alles wat los en vast staat en hele nachten zijn er jongeren allerlei streken aan het uithalen". De inwoners van Oud Verlaat houden hun hart vast als de nachten weer langer gaan worden en het weer zo mooi blijft als nu. Er zouden meer lampen 's- nachts moeten blijven branden, want duisternis bevordert de (klei ne) criminaliteit en geluidsover last. Vorige week was er tot diep in de ochtend een barbeque op het sporteiland, waardoor bewoners van de Wollefoppenweg 's-nachts niet konden slapen van de stank. Ook de herrie was ondraaglijk, aldus de bewoner van de Vlietkade Deze bewoner, en met hem veel Op een zondagmiddag in het begin van juni installeerde hij zich met pen en papier voor zijn wo ning aan de Vlietkade en sloeg aan het lurven. "Ik kon het haast niet bijhouden. In een halfuur tijd telde ik 495 fietsers en 228 auto's die over de Vlietkade passeerden". Op de eerste zondag in juni telde hij in vijf minuten 45 auto's die uit de richting Ommoord kwamen. Afge lopen zondag trok hij er op uit om alle geparkeerde auto's te turven. De telling vond plaats tussen 14.00 en 15.00 uur. Op de Vlietkade tot aan de hoek stonden volgens hem 81 auto's geparkeerd. Langs de Rottekade vanaf café Oud Verlaat tot aan de Middelweg 120auto'sen langs de Middelweg tot aan de tocht 144. Op het parkeerterrein telde hij vervolgens bij De Otter 233 auto's en bij de afrit van de Rotte naar voormeld restaurant 54. Langs de Strandweg telde hij aan de rechterkant 197 en aan de lin kerkant 212 auto's. Naar het sport eiland vanaf de Vlietkade tot aan het eiland 97 en op het sport- schiereiland 63. Dit laatste aantal was betrekkelijk weinig, omdat op de toegang van dit particuliere ter rein gecontroleerd wordt of de be stuurders van de auto's die daar parkeren ook op het sporteiland moeten zijn. Op de drie parkeer plaatsen langs de Strandweg ston den resp. 52, 52 en 57 wagens. Op de Nesseweg vanaf de Vlietkade stonden er 26. Verder stonden er inwoners van Oud Verlaat vinden dat het veel te vol is in deze buurt schap, door de komst van de recreanten. "Het loopt gewoon uit de hand. Dit had niemand ver wacht. Er is te weinig toiletgele genheid en wat er dan is wordt nog gemold ook. Ook de toevoer is niet goed, zodat Oud Verlaat soms he lemaal verstopt zit. Het is zelfs vandaag (maandag) zo druk dat er elke tel een auto of fiet voorbij gaat, naar een plekje bij de plas. Het strand en de oevers zijn prop vol. Ze hadden nooit die grond voor het sporteiland moeten be stemmen, die landtong hadden ze voor de dagrecreatie moeten be nutten. Nu kan de enorme toeloop niet verwerkt worden en ligt, zit, staat en loopt iedereen op elkaar Het loopt de spuigaten uit" bena drukt hij. Lovend laat hij zich uit over de rijkspolitie, die vrijwel con stant rond de Zevenhuizerplas pa trouilleert. Ook de Rotterdamse politie rijdt vaak rond. Dat impo- n?ert sn het is een veilig idee. Eigenlijk zou hier permanent een post van de rijkspolitie moeten zijn bij de plas, want tienduizend mensen op een kluitje is niet be- vordelijk voor de verdraagzaam heid". Hij vertelt daarbij enkele staaltjes van vernielzucht van vuil niszakken, paaltjes en hekken. Of hij een oplossing weet voor de overbelasting van de plas? "Nee, ik zou het echt niet weten. Ik denk dat degenen die ooit het plan be dacht hebben de Zevenhuizerplas aan te leggen, een dergelijke toe loop zelf niet verwacht hebben. Een oplossing zou ik niet weten, maar dat is ook niet zozeer de be doeling. Ik wou deze drukte bij de Zevenhuizenaren en de bestuur ders van de gemeente alleen maar even onder de aandacht bren gen

Dorpskrant | 1983 | | pagina 6