'N STERK NUMMER PEUGEOT 205 MM GARAGE SCHMIDT B.V De nieuwe vanaf DORPSKRANT Showroom voor Garage Schmidt RODE KRUIS DE LAATSTE MODETRENDS BIJ J.M. HAARMODE. Brandweer-spuitwedstrijden Wij presenteren deze nieuwe 205 met de overige Peugeot Talbot modellen 1984 in onze nieuwe showroom op: Donderdag 22 september 20.00-22.00 uur Vrijdag 23 september 16.00-20.00 uur Zaterdag 24 september 10.00-17.00 uur pagina 11 Vredesgroep organiseert diskussie-avond fietstocht diskussie-avond demonstratie 29 oktober Tijdens al de bovengenoemde ak- tiviteiten is het voor ieder mogelijk zich optegevenalsdeelnemeraan de landelijke demonstratie tegen kernwapens op 29 oktober in Den Haag. De Vredesgroep zal dan de reis vanuit Zevenhuizen en Moer kapelle gezamenlijk organiseren. Op die wijze wordt het mogelijk om samen te demonstreren. Ge zien de grote drukte, die in Den Haag verwacht wordt en om de kosten van vervoer te drukken zal er waarschijnlijk per openbaar ver voer worden gereisd. sneeuwbal-effekt Een dezer dagen zullen er in Ze venhuizen en Moerkapelle raam biljetten verschijnen, waarop wordt opgeroepen tot deelname aan de demonstratie, leder, die in het bezit wenst te komen van een dergelijke raamposter kan aanbel len bij het huis, waar hij of zij er één ziet hangen. De Vredesgroep zal ervoor zorgen, dat er op een groot aantal adressen, voldoende pos ters aanwezig zijn. Op die wijze hoopt de Vredesgroep te bereiken, dat heel veel huizen in de beide gemeenten met een dergelijke poster worden gesierd. e.h.b.o. voor beginners EEN COUPE SOLEIL WANNEER UW HAAR WEER EEN SAAIE KLEUR KRIJGT IN DE WINTER. JM Haarmode uitslag DORPSSTRAAT^ 38 - 2761 AE ZEVENHUIZEN TELEFOON 01802-1323 Garage Schmidt aan het begin van de Zevenhu/zense Dorpsstraat is uit gebreid met een showroom. Vijftien automobielen van de merken Peugeot en Talbot, zullen hierin worden tentoongesteld. De showroom, die ruim 300 m2 is en gebouwd door de fa. P. Valkenburg uit Nieuwer- kerk, kan tijdens een Open Huis bezocht worden op donderdag 22 sep tember van 20.00-22.00 uur, vrijdag 23 september van 16.00-22.00 uur en zaterdag 24 september van 10.00-17.00 uur. Dit zijn speciale openings dagen, waar tijdens ook de nieuwe Peugeot 205 wordt geïntroduceerd. Klaas Schmidt, eigenaar van Gara ge Schmidt (sinds vorig jaar janua ri): "De nieuwe Peugeot wordt ge lijktijdig bij alle vertegenwoordi gers en dealers in Nedeland ge presenteerd, zodat wij met de ope ning van onze showroom gelijk een primeur beleven. Deze nieuwe Peugeot is een middenklasser die alleen in vijfdeurs-uitvoering ver krijgbaar is. Het is een goede auto voor een aantrekkelijke prijs. Voor dit type wagen is er een gat in de markt". Schmidt stelt dat belang stellenden in automobielen vaak drempelvrees hebben om zomaar bij een garage binnen te stappen. Hij hoopt dat met de gereedko ming van de showroom, deze drempelvrees weg is en zij die tot nu toe niet 'zomaar' even binnen durfden stapen, dit nu wel doen, ook na de openingsdagen. "Per soonlijk ben ik blij met de show room, omdat je de 'mogelijke' klanten nu de nieuwe wagens bin nen kunt presenteren. De meeste mensen 'winkelen' immers graag ook als het om de aankoop van een auto gaat. Ongetwijfeld zal bij veel mensen de vraag rijzen: hoe durft Garage Schmidt het aan om zo'n showroom te bouwen in deze tijd? "Kijk, ik vind, dat je als bedrijf vooruit moet zien, rekening moet houden met de verre toekomst. Iedere auto heeft steeds minder onderhoud nodig, daarom moet de omzet van de verkoop van auto's in de toekomst worden ver hoogd, om alle mensen aan het werk te houden. Nu loopt alles per fect bij ons, er is veel werk in alle afdelingen, die voor zich allemaal goed draaien, maar de vraag is: hoe ziet het er in de toekomst voor ons uit?. Hoeveel medewerkers telt Garage Schmidt? Schmidt: "Vier eerste monteurs, waarvan er één al dertig en de andere al vijfen twintig jaar bij ons werken, één all round- plaatwerker, één eerste monteur en twee leerling-mon teurs. Daarnaast spring ik hier en daar bij, hebben we een mevrouw voor de boekhouding, verricht va der hand- en spandiensten en ver zorgt m'n vrouw de administratie. Verkoopt u alleen Peugeot en Tal bot? "In die merken hebben wij een vertegenwoordiging, maar in feite kan het publiek voor elk merk auto bij ons terecht. Zo zullen er straks ook 'vreemde' merken au to's in de showroom staan. Veel mensen weten niet dat we alles verkopen en wat even belangrijk is: ook alle merken repareren. Voor wat aanpassingen aan auto's betreft zoals gas inbouwen, tecty- leren, het monteren van stariers en dynamo's, we doen alles zelf!". De Dorpskrant van juni gaf infor matie over de oprichting van een vredesgroep, die in de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapelle was opgericht. Een aantal inwoners van deze gemeenten hadden el kaar vanuit geheel verschillende achtergronden gevonden in een gezamenlijk doel, nl.: De inwoners van Moerkapelle en Zevenhuizen ervan overtuigen, dat de kernra ketten er niet moeten komen. Dat de groep tijdens de vakantie niet heeft stilgezeten, blijkt uit het pro gramma, wat zij hebben opgezet tussen nu en 29 oktober a.s. Op 29 oktober wordt er nl. wederom een landelijke demonstratie georgani seerd tegen de plaatsing van kern raketten. Ditmaal vindt de demon stratie plaats in Den Haag. Als afsluiting van de Vredesweek organiseert de Vredesgroep in sa menwerking met eenzelfde groep in Moordrecht een demonstratieve fietstocht. Deze tocht zal starten in Moordrcht en gaat via Nieuwer- kerk a.d. IJssel, Zevenhuizen, Moerkapelle en vandaar gaat het weer terug naar Moordrecht. In al deze plaatsen kunnen zich fietsers aansluiten. De fietsers zullen in de verschillende gemeenten officieel worden ontvangen. Tevens zal de Vredesgroep dan stickers, posters buttons enz. te koop aanbieden. Op die wijze kan men sympathie of zijn mening in deze kwestie ken baar maken. Op 6 oktober a.s. organiseert de Vredesgroep een diskussie-avond in de Bruine zaal in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen, ledereen is welkom, de toegang is gratis en de avond begint om 20.00 uur. Op deze avond zal de film 'War games' worden getoond, die een beeld geeft van de gevolgen van een kernoorlog. Aansluitend zal de heer G. Welle, ex-beroepsoffi cier van het Nederlandse legereen lezing houden over de gevaren van atoomwapens. Hierna is het mo gelijk om o.l.v. een diskussie-lei- der met elkaar van gedachten te wisselen. Na een pauze zal een aantal jonge mensen uitZevenhui- zen enkele kritische cabaret-lied jes van vroeger en nu ten gehore brengen. De afdeling Moerkapelle van het Rode Kruis organiseert een E.H.B.O.-cursus voor beginners in het gebouw voor hulpverlenings diensten Moerveen aan de Heren weg. Deze cursus gaat, bij vol doende deelname, van start op 10 okt. a.s. Men gelieve zich van te voren aan te melden vóór 25 sep tember a.s. bij de heer Jac. Bree- dijk, Van Hogendorpstraat 1, Moerkapelle. tel. 01793-1527. Dorpsstraat 31-33 Jacques Meibergen 2761 AB Zevenhuizen Tel. 01802-1579 Onder bijzonder natte weersomstandigheden werden op 3 september - de ja'arlijkse spuitwedstrijden georganiseerd door de vrijwillige brand weer van Zevenhuizen en Oud Verlaat. De plaats des onheils was ene weiland achter de chr. lagere school De Nessevliet in Oud Verlaat, waar de zesde klassers, voor zover zij niet nat waren van de regen, nat konden worden van de stralen water, waarmee zij, of leeftijdgenoten, spoten. Allerlei leuke spelletjes stonden opgesteld, die het doelwit waren van de spuitaangelegenheid. De koeien, een onderdeel van de spel len leken net echt. De koeienplak- ken in het weiland, waar je voor zichtig om heen moest zeilen, wa ren echt! De reis naar Oud Verlaat maakten de zesde klassers van 't Reigerbos en De Eend ragt, met brandweerwagns. Zoals altijd een sensationele gewaarwording. Als haringen in een brandweerwagen, met loeiende sirene, zoiets maak je ook maar eenmaal in je leven mee. Dat het ondanks de slechte weers omstandigheden, waardoor de es tafette niet door kon gaan, toch een succes is geweest en compli menten aan het adres van de brandweerlieden verdiend, blijkt uit de enthousiaste verhalen die de kinderen na afloop hadden. Als beloning voor het meedoen kreeg iedere deelnemer een vaantje. meisjes: 1. Daniëlle Zielhuis (De Eendragt): 129 pnt.; 2. Anita Vente (Nessevliet): 118; 3. Patricia Ver hoeve (Nessevliet): 115. Jongens: 1. Harry Oudijk (Nesse vliet): 140; 2. Marcel de Wit (Rei gerbos): 139; 3. Stefan Knijnen- burg (Reigerbos): 131. De prijzen bestonden uit bekers en werden door brandweercomman dant H. Paul uitgereikt. 205 DE NIEUWE PEUGEOT 14.695,-

Dorpskrant | 1983 | | pagina 11