OPEN DAG BIJ BAKKERIJ GERRITSEN Gezellige braderie Zevenhuizen SWANLA bakkerij up to date voor dag en dauw De bakker die het dagelijks brood bakklaar maakt, staat al voor dag en dauw op. 's Morgens om drie uur loopt de wekker af en begint hij met deeg maken, wat drie en een half uur later brood is. Het brood is drie uur onderweg, de deegberei— ding, de opmaak en het rijzen ver gen zoveel tijd, wil je goed brood hebben. Het kan sneller, maar het brood heeft dan geen aroma, de snijbaarheid en de kwaliteit zijn minder, terwijl het brood kruime lig is. Het is dan niet 'rijp' zeggen we dan. Voor dat brood is meel nodig, veel meel. Tot dusver werd het in zakken van 50 kilo getorst door de meelleverancier naar het magazijn en door de bakker in de deegmachine gestort. Overenkele weken behoort deze handelwijze ook tot het verleden, wanneer er twee meelsilo's zijn geplaatst in het magazijn. De ene voor drie ton en de andere voor vier ton meel. Het meel wordt dan aangevoerd in een zgn. 'buikwagen' (tank) die in de silo wordt leeggezogen. Met ingang van 8 september gevestigd te Zevenhuizen: Mr. G J. Houweling advokaat en prokureur Hazeveld 39 2761 XH Zevenhuizen (ZH). Telefoon 01892-3427 Telex 22400 Kantooruren: dinsdag en donderdag 09.00-13.00 uur. Het is gewenst van te voren een afspraak te maken. volleybal AGENDA SWANLA: Wie won de bromfiets attracties ALLE HYPOTHEKEN REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 6e jaargang nummer 121 Verschijnt éénmaal per veertien dagen, onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Oplage: 3.500 ex. 15 september 1983 Kijk nou, wat een troep! Daar draaien wij onze hand niet voor om Hoe gaat het er eigenlijk aan toe in een bakkerij? zullen velen zich dik wijls afvragen als ze in de winkel bij bakker Gerritsen staan en er vanach ter de open en dichtgaande deur, die de bakkerij met winkel verbindt, hee/lijke dampen opsnuiven. Doen ze alles met de hand of hebben ze er machines voor? Zou de bakker op dezelfde manier koekjes bakken als wij dat doen in de keuken? Wie zou er niet graag eens een kijkje willen nemen achter de schermen, daar waar het hart klopt van een dynamisch bakkersbedrijf? Ons dagelijks brood, een hoofdbestanddeel van ons voedsel wordt daar vervaardigd volgens een ingenieus bereidingssy steem. In een nieuwe hypermoderne oven, met een constante tempera tuur en luchtvochtigheid, een optimaal klimaat voor brood om geboren te worden. Natuurlijk is iedereen nieuwsgierig, benieuwd of geïnteres seerd naar de verrichtingen van de bakker en zijn gezellen. Zij zullen bakkende alles over bakken vertellen terwijl het bakproces zich voltrekt, tijdens een OPEN DAG op donderdag 29 september a.s. In een recordtijd van drie weken kwam er op de plaats van het oude, een nieuw gedeelte bakkerij tot stand. Terwijl bakker Gerritsen met zijn gezin op vakantie was vol trok zich de afbraak van het oude, nodig aan vernieuwing toe zijnde gedeelte van de bakkerij en kwam het nieuwe tot stand. Dit gedeelte kon, nadat ook de oven i n dat tijds bestek geplaatst was, direct maan dag na de vakantie weer in gebruik worden genomen. "Geweldig wat aannemer Arend v.d. Knaap ge presteerd heeft" prijst bakker Ger ritsen "Zelfs zijn vader had dit niet voor mogelijk gehouden. Hij had de klus voor drie weken aangeno men en binnen dit tijdsbestek, on- dertropische omstandigheden ge klaard. Had het in die periode ge regend, dan had hij het misschien niet gered. De planning was scherp, maar goed getimed, want op het juiste moment werden Vis ser - voor de staalconstructie en verwarming - en Benning voor de verlichting, ingeschakeld, die ook op het juiste moment insprongen. Het gedeelte van de bakkerij wat vernieuwd is, is helemaal aange past aan de eisen des tijds. Het is niet groter geworden, maar wel veel efficiënter. Het dak is ver hoogd, waardoor het werkklimaat aanzienlijk verbeterd is, terwijl er een afzuiginstallatie is geplaatst, die het klimaat beheerst in de bak kerij. In de hele bakkerij is gelijker tijd vloerverwarming aangebracht, zodat de bakkerij 's nachts als het bakproces start, zo op tempera tuur is. Eén van de twee ovens is ingeruild vor een splinternieuwe, die zeer doelmatig werkt. Ovenist Meijer behoeft het brood nu niet in de oven te 'schieten' maar kan ge woon de broodwagen in de oven rijden. Voor hem is het werk 'lich ter' geworden. In één keer kunnen nu 120 broden worden gebakken. Vloerbrood wordt ook op de brood wagen gebakken. In d® platen waarop het brood ligt zitten gaat jes, waardoor er directe warmte naar het brood stroomt, evenals vroeger toen het rechtstreeks op de plaat gebakkep werd. De nieu we oven is ook sneller opgewarmd Hij heeft een opwarmtijd van 10° C. per minuut". Hij stelt dat de ver bouwing en de aanschaf van de nieuwe oven een verantwoorde in vesting is, met in het achterhoofd een verzekerde opvolging door zoon Geurt, waarvan hij overtuigd is dat het een goede bakker is. Bakker Gerritsen hoopt zelf voor lopig nog een poos door te gaan met bakken. De open dag wordt nader aange kondigd in een folder, die huis- aan-huis wordt verspreid, waarin ook de aanbiedingen van die dag worden vermeld. MMMWWMWMMMIM Het zag er vrijdag aanvankelijk naar uit, dat regen en wind de grote spel breker zouden zijn voor de zaterdag te houden braderie in Zevenhuizen. Gelukkig bleek die voorspelling niet uit te komengeen druppel regen totdat het omstreeks half vier 's middags met bakken tegelijk naar bene den kwam. Maar toen hadden de meeste winkeliers hun waren groten deels aan de man/vrouw gebracht en konden ze hun kas opmaken. Mis schien niet zo'n grote omzet als vorig jaar, maar toch om best tevreden over te zijn. Ook de volleybalvereniging, die voor het derde achtereenvolgende jaar dit evenement organiseerde, heeft niet te klagen over de (bruto) opbrengst van de braderie: ca. 19.000 gulden. Uiteraard ook min der dan vorig jaar, maar dat jaar zal waarschijnlijk in de annalen ver meld worden als 'super', vanwege de uitmuntende weersomstandig heden. Met de opbrengst van afge lopen zaterdag is men dan ook 'dik tevreden', terwijl er bij geen der middenstanders een klacht over de lippen kwam, integendeel, want alles viel zaterdag reuze mee, ook het publiek. In groten getale kwam men van heinde en verre naar Ze venhuizen, getuige een lange rij geparkeer auto's, zowel ten noor den als ten zuiden van de Dorps straat, op inhammen en zijsporen. Al vroeg begon het publiek toe te stromen, reeds voor tien uur slo ten diverse standhouders, goede zaken af. In het centrum bleef het rond het grote Rad van Avontuur nog rustig, en kwam de handel pas om elf uur op gang, vanwege een uitvaart en rouwdienst in de Her vormde kerk. Niet alleen de opbrengst van het Rad, met spreekmeesters Willem, Pouw en opperspreekmeester Ni co Dirkzwager (die aan het eind van de dag nauwelijks meer kon praten) ging naar de volleybal vereniging Zevenhuizen, ook van de Rommel- en antiekmarkt, van de horeca-annex barbecue, o.l.v. slager Van Tol (op het plein) en van de bar, naast Albert Heijn, ge rund door de fam. v.d. Berg. In de stand met een loterij 'het 21-spel', 16 sept.: Open bridge-drive20.00 uur; 16 sept.: inschrijving dansles - 19.00-20.30 uur; 20 sept.: club avond fotobclub Zevenhuizen - 20.00 uur; 21 sept.: eerste Engelse les in het kantoor - 19.00 uur; 23 sept.: aanvang danslessen in de bruine zaal - 19.00 uur; 24 sept.: bridgetournooi; 1 okt.: feestmid dag voor de bejaarden. Wegens organisatorische redenen zal het geplande seizoensope ningsfeest van 17 september a.s. geen doorgang vinden. Andere evenementen zijn evenwel in voor bereiding. Blijf op deze krant let ten. de evenementencommissie. De bromfiets van de grote verlo ting op de Braderie gaat naar de bezitter van lotnummer 1150. Hier over kan contact worden opgeno men met Corrie de Kooter, tel. 2777. met grabbelton en enveloppen, zwaaide Henk de scepter (micro foon). Zij allen zouden het nooit gered hebben, als er niet een collectief van vrijwilligers rondom hen stond, want vele handen maakten het werken licht. Vaar dige volleybalhanden, ook bij het aan de man/vrouw brengen van de lootjes bij het Rad, wat sommigen vier uur lang volhielden...! Bij een braderie horen eten en drinken en daarop werd niet alleen door de volleybalvereniging ingespeeld, ook door de winkeliers, bakkers, zuivelspecialist, slager, drogist en snackbars. Sommigen konden er omstreeks zes uur met moeite mee ophouden, zo groot was nog de vraag en het aanbod van het publiek. Dat publiek was tijdens de regenbui naar alle kanten uiteen gestoven, maar toch gebleven of teruggekomen voor de laatste attractie van die dag, John Massis en natuurlijk ook voor de gezel ligheid, want die vierde zaterdag hoogtij. Dat zoveel mensen eten en drin ken en lootjes kopen en alles ach teloos op straat gooien, zo'n ver schrikkelijke rommel achterlaten, daarvan weet de schoonmaak ploeg. Geweldig dat ook dit weer door deze tak van vrijwilligers van de volleybal werd opgeruimd, zodat 's avonds er niets meer op wees dat er die dag een braderie was in Zevenhuizen." Zaterdag avond werd er, alhoewel vermoeid, maar zeer tevreden, door de vrij willigers nagepraat in het Dorps huis. Voorzitter Arend v.d. Knaap maakte onder dankbetuiging aan allen die bijgedragen hadden tot het welslagen van de braderie, ae opbrengst van die dag bekend. In het bijzonder dankte hij Dirk v.d. Linde, Steef van Duin en Hans de Oude, die het vele werk van het or ganiseren vooraf en nadien voor hun rekening namen. Op het parkeerterrein waar vroe ger het schoolgebouw stond van de voormalige christelijke school, werd zaterdag een MOTOR TRIAL gegeven door de veelvoudig Ne derlands kampioen Peter Enke voort. Hij deed dit op en over twee oude auto's, op zijn motor. Voor de auto's (later speelgoed van een groep jongelui) zorgde Cor 't Gil de. Deze had ook voor de auto ge zorgd, waarmee slipdemonstra ties in de Burgemeester Beer straat werden gegeven. Dit slip evenement werd uitgevoerd door een instructeur van de slipschool van Rob Slotemaker en trok, even als alle andere evenementen van deze dag, veel publiek Leerlingen van de National Circusschool Joe Andy uit Arnhem, traden op vóór en óp het speciaal hiervoor ge bouwde podium, waarop ook de, Kleine Trompetter met de Big Band met de koperen instrumen ten een voortreffelijke uitvoering gaf. De "Green Revival Band" zorgde voor muzikale intermezzi bij de bar. Als podium diende een oplegger (A.H.) De Belg John Massis, zorgde met zijn optreden ervoor dat het publiek geboeid bleef en liet weer eens zien dat hij de sterkste man. Met een tussen zijn tanden geklemd touw hield hij niet alleen een 500 cc crossmotor tegen, ook een auto in de B. Boer- straat, waarvan 9 sterke mannen trokken. Video- en Filmverhuur "DE SNIEP" VHS - VCC - Betamax Lia en Piet de Waai - leplaan 51 Waddinxveen - tel. 01828-13671 Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN

Dorpskrant | 1983 | | pagina 1