Gemeente Zevenhuizen Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. DORPSKRANT BEKENDMAKING GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! BURGERLIJKE STAND Vergaderschema Collecteschema Rectificatie DE VIERKAP Attente huis vrouw en snelle politie pagina 2 Ontwerp provinciaal plan voor de verwijdering van bouw- en sloopafval Gevaarlijke katapulten worden verboden Afgegeven bouwvergunningen Ontwerp Verordening sociaal-cultureel werk en emancipatie werk Zuid-Holland Ontwerp meerjaren programma sanering bodemverontreini ging 1984-1992. Kinderkleding- en speelgoedbeurs t.b.v. UNICEF Tot 1 december 1983 ligt tijdens de kantooruren ter secretarie voor een ieder ter inzage het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland opgestelde ontwerp van het provinciaal plan voor de verwijdering van bouw- en sloopafval. Dit ontwerp bestaat uit plan, toelichting, bijlagen en ingekomen reacties op het voorlopige ontwerp, voorzien van commentaar. Gedurende die termijn kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bezwaren indienen bij Provinciale Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, te 's-Gravenhage. Ter informatie wordt nog medegedeeld, dat gedurende de terin- zagetermijn twee hoorzittingen worden gehouden en wel op: 3 oktober 1983 om 20.00 uur in het Dordts Museum, Museum straat te Dordrecht. 4 oktober 1983 om 20.00 uur in het sociaal cultureel centrum Meerzicht, Uiterwaard 1 te Zoetermeer. Met ingang van 1 oktober 1983 zal het verboden zijn bepaalde gevaarlijke katapulten voor handen te hebben, in te voeren, te vervaardigen of te leveren. Dit is het gevolg van het Koninklijk Besluit van 19 juli 1983, Staatsblad 388, uitgegeven 25 augustus 1983, waarbij dergelijke katapulten zijn aangemerkt als onge wenste handwapenen. Onder een katapult wordt in dit verband verstaan: een schiet tuig, bestaande uit een met de hand te bedienen voorwerp met daaraan bevestigd elastisch en veerkrachtig materiaal door gebruik waarvan projectielen kunnen worden weggeschoten met een zodanige kracht of gerichtheid, dat bij door die projec tielen getroffen personen ernstig lichamelijk letsel ontstaat. Onder deze verbodsbepaling vallen niet die katapulten, die klaarblijkelijk zijn bestemd om als speelgoed, of in verband met speelgoed (bijv. om een vliegtuigje of parachute de lucht in te schieten), gebruikt te worden. Sinds jaar en dag is de katapult als speelgoed bekend. Maar in de afgelopen jaren worden in toenemende mate katapulten op de markt gebracht die zodanig zijn geconstrueerd, dat met gro te kracht projectielen kunnen worden weggeschoten die erns tig lichamelijk letsel kunnen veroorzaken. Uit proeven is geble ken dat projectielen (bijv. ronde stalen of loden kogels) die met deze katapulten werden weggeschoten, een kinetische energie kunnen hebben, welke die van met sommige vuurwapens weg geschoten kogels evenaart of zelfs overtreft. Sommige van deze katapulten zijn bovendien voorzien van een effectief richtme- chanisme. Deze katapulten worden niet alleen bij baldadig heden en vernielingen op de openbare weg gebruikt, maar ook ingezet bij grootschalige ordeverstoringen als wapen tegen onder andere politieambtenaren. Omdat deze katapulten een ernstig gevaar opleveren voor de veiligheid van personen en zij geen enkel maatschappelijk aanvaardbare bestemming hebben is er reden voor een verbod. Wie in het bezit is van een als gevaarlijk aan te merken katapult (of onderdelen daarvan), krijgt de mogelijkheid gedurende een periode van 14 dagen deze ongewenste handwapenen bij het bureau van de postcommandant der Rijkspolitie, Burgemeester Klinkhamerweg 28a, alhier, tijdens kantooruren in te leveren. Als de katapulten inde periode van 1 tot en met 14 oktober 1983 worden ingeleverd wordt een tegemoetkoming van 5,00 uitge keerd voor een bedrijfsmatig vervaardigde katapult en van f 0,50 voor een niet-bedrijfsmatig vervaardigde. Voor ingelever de onderdelen van een katapult wordt 0,10 vergoed. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat vanaf vrijdag 16 september 1983 ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 1 september 1983, nr. 6, waarbij is besloten: I. te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van het be stemmingsplan "Zevenhuizerplas", voor het gebied zoals na der is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening; II. te bepalen, dat het binnen het onder I. aangewezen gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders verboden is terreinen op paden te verharden, dan wel funderingen of betonvloeren en andere constructies en installaties aan te brengen; III. te bepalen, dat de onder II. bedoelde werken of werkzaam heden slechts toelaatbaar zijn, indien daardoor de aan het onder I. bedoelde plan te geven bestemming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. In de periode van 27 augustus t/m 12 september 1983 zijn door burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen vergun ningen afgegeven voor: - het bouwen van een woning aan het adres Wilgenlaan 36; - het vernieuwen van een ge deelte van een kas op het per ceel Nrd. Dwarsweg 86. Een ieder die meent in zijn be lang te zijn getroffen door ver lening van één van de boven staande vergunningen kan bin nen 30 dagen na de dagteke ning van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevol ge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage (Dorps straat 144). GEBOORTEN Maarten Johannes, zoon van: Dijkman, René E.W. en: Lange- meijer, Theresia M.B., op 31 augustus 1983. Lian, dochter van: van derZou- wen, Jan en: Boender, Janeta, op 4 september 1983. Mathijs, zoon van: Kortlever, Arie en: Stérrenburg, Anja, op 8 september 1983. OVERLEDEN Kooij, Snel, oud 50 jaar, op 1 september 1983. Dijksman, Maria, weduwe van: J. Markus, oud 88 jaar, op 6 september 1983. Hordijk, Marinus, oud 75 jaar, op 11 september 1983. HUWELIJKEN Schroeder, Uwe en: Verduijn, Anna Catharina, op 2 septem ber 1983. Dinsdag 27 september 1983 Commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 29 september 1983 Commissie Onderwijs en Wel zijn. Aanvang 19.30 uur. Maandag 3 oktober 1983 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken Aanvang 19.30 uur. Woensdag 5 oktober 1983 Commissie centrumvorming Aanvang 19.30 uur. Behandeling schetsplan win kel- en woning Burg. Boer- straat. Donderdag 13 oktober 1983 Openbare raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Tijdens de kantooruren ligt ter secretarie voor een iederter in zage het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland opge stelde ontwerp van de "Subsi dieverordening sociaal-cultu reel werk en emancipatiewerk" voorzien van een toelichting. De gelegenheid bestaat op de ter inzage liggende beschei den een reactie te geven. Deze dient vóór 1 oktober 1983 aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1- 2, 's-Gravenhage kenbaar te zijn gemaakt. Tot 5 oktober 1983 liggen ter secretarie tijdens de kantoor uren voor een ieder ter inzage het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ongesteld ontwerp-meerjarenprogram- ma sanering bodemverontrei niging 1984-1992 voor Zuid- Holland alsmede de rapporta ges van het oriënterend onder zoek uit 1981 en 1982. Tot die datum bestaat de mo gelijkheid om bij Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, te's-Graven hage, schriftelijk gemotiveerde bezwaren in te dienen. 12 tot 18 september: Thuis front (PIT) 19 tot 25 september: Pr. Bea- trixfonds. 26 september tot 2 oktober: Nierstichting. 3 tot 9 oktober: Dierenbescher ming. In de Dorpskrant van 1 septem ber 1983 is vermeld, dat een bouwvergunning is afgegeven voor de bouw van een woning op het perceel Wilgenlaan 18. Dit moet zijn: Wilgenlaan 30. Op 1 oktober a.s. wordt de kinder kleding- en speelgoedbeurs t.b.v. Unicef gehouden. Deze beurs is in het Hervormd Centrum (achter het postkantoor), van 9.00 tot 12.15 uur. Goede najaars- en winterkle- ding en goed speelgoed van voor de verkoop worden aangeboden op 30 september in het Hervormd Centrum en wel op de volgende tijden: 's morgens van 9.00-11.00 uur; 's middags van 13.30 tot 17.00 uur en van 18.30-20.00 uur. Deze beurs wordt tweemaal per jaar ge houden in het voor- en najaar en de opbrengst is gemiddeld zo'n 350,-. Men bepaalt zelf de ver koopprijs waarvan 2/3 is bestemd voor de aanbieder en 1/3 voor Uni cef. Voor inlichtingen: tel. 01802- 2252. Maandag 19 september a.s. is er tussen 19.00 en 21.00 uur in De Vierkap, voor iedereen de gele genheid zich alsnog in te schrijven voor de cursus stijldansen. Op de ze avond zullen de heer en mevr. Grootenboer van het dansinstituut ter nadere kennismaking aanwe zig zijn. Zij kunnen tevens alle ge wenste inlichtingen verstrekken. Bij onvoldoende belangstelling kan de cursus helaas niet door gaan, degene ten spijt die zich reeds hebben opgegeven. Ter na dere informatie: de cursus wordt gegeven op maandagavond in De Vierkap, te beginnen 26 septem ber a.s. Voor jongeren vanaf 14 jaar van 19.30-21.00 uur, gehuw den en verloofden van 21.00-22.30 uur, De cursus omvat 20 lessen. Dankzij de oplettenheid van een bewoonster van de Vlietkade en snel politie-optreden konden vee dieven in een mum van tijd in de kraag worden gegrepen. Op heter daad werden deze veedieven be trapt, doordat deze vrouw, vanwe ge een 'pit-stop' even haar bed uit moest en door het geopende raam omstreeks 1.45 uur een schaap angstig hoorde blaten langs de Nesseweg. Door het raam zag zij tot haar verbazing een veewagen en een personenauto staan en alarmeerde daarom ijlings haar buurman. Deze veehouder kleed de zich razendsnel aan en snelde naar de veewagen, met de vraag: "Wat mot dat?". Toen er een man dreigend op hem af kwam, nam de veehouder haastig de benen om, htuisgekomen de politie te bellen, daar hij het zaakje niet vertrouwde. Intussen was de echtgenoot van de alarmslaagster met twee zonen, achter de met lichten gedoofde veewagen aan gegaan. Toen deze ter hoogte van Keizershof reed, met in het kielzog de bijbehorende personenauto, werden de koplam pen weer ontstoken en beide auto's door het drietal uit Oud Verlaat gepasseerd. Natuurlijk werden de kenteken-nummers van beide wagens genoteerd en werd via een boog terug naar huis gere den. Direct begaven zij zich naar de gedupeerde veehouder, die twee schapen miste, om hun bevin-dingen te vertellen en de kentekennummers van de auto's door te geven aan de politie. Die kon nog diezelfde nacht de vee dieven aanhouden. Het bleek dat zich vier schapen en een varken in de veewagen bevonden die tijde lijk bij een opvangadres werden ondergebracht en waarvandaan de eigenaars ze maandag op kon den halen. Zij zijn zowel de attente huisvrouw, als de politie, zeer dankbaar voor hun snelle optre den. N.B. Het varken was ook van een boer uit Oud Verlaat, die het beest tot dusver nog niet gemist had. dammen met dader In de 'Vijfhuizen' waren eerder in die bewuste nacht van vorige week woensdag op donderdag, twee lammeren opgehaald. Met moeite waren ze door de 'oppasser' afge staan. Hem werd gezegd dat dit ophalen op bevel bevel van de ei genaar geschiedde. De zaak niet helemaal vertrouwend, vanwege het late tijdstip, noteerde deze jon geman het kentekennummer van de veewagen. Het bleek dezelfde, zodat, was er misschien geen klopjacht gehouden die nacht, de daders toch achterhaald zouden zijn. Achterafhebben de veedieven de avond voorafgaand aan hun roof tocht enige tijd in café Oud Ver laat doorgebracht. Eén van de vee dieven heeft zelfs nog zitten dam men met de eigenaar van de lam meren, die daar vlakbij woont.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2