DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT VERKEERSMAATREGEL BURGERLIJKE STAND pagina 4 Verslag raadsvergadering Moerkapelle Gevaarlijke katapulten worden verboden IS SNEL RIJDEN LIJDEN??? Gemeentebegroting Gewijzigde voorrangsregeling Op dinsdag 6 september j.l. kwam de gemeenteraad weer bij een. Beëdiging mevrouw H. Crop-van der Jagt In de vergadering werd mevrouw H. Crop-van der Jagt beëdigd en geïnstalleerd als nieuw lid van de gemeenteraad. Mevrouw Crop volgt mevrouw N. Klos-Verschoor op die tussentijds haar lidmaatschap wilde beëindigen. Mevrouw Crop heeft namens de Partij van de Arbeid zittinq in de raad. Volkstuinen Burgemeester en wethouders hadden de gemeenteraad mede gedeeld dat een gedeelte van het terrein bij het dorpshuis "Op Moer" naar hun oordeel niet geschikt is voor de aanleg van volkstuinen. Zij vrezen dat de funktie van spelende jeugd en volkstuinders zo dicht bij elkaar niet zijn te combineren. Mevrouw Crop (P.v.d.A.) vond dat het terrein wellicht gebruikt kan worden voor schooltuintjes. De burgemeester zegde toe dat hij wederom in overleg zal treden met de schoolhoofden al was hij wel bang dat het terrein te ver van de scholen verwijderd is. Bibliotrailer Op een vraag van de heer J.C. Lindhoud (C.D.A.) over de wijzi ging van de bibliobus in een bibliotrailer werd geantwoord dat de trailer is toegezegd door de Bibliotheekcentrale en dat ver moedelijk nog dit jaar de wijziging zal ingaan. De bibliotrailer zal dan één keer in de veertien dagen gedurende een 6-tal uren in ons dorp staan. Gemeentelijke Herindeling De provincie Zuid-Holland heeft een voorlopig standpunt ken baar gemaakt over de gemeentelijke herindeling voor het gebied waarin o.a. Moerkapelle ligt. De provincie wil van een zelfstandig blijven van Moerkapelle NIETS weten. Erzal en moet heringedeeld worden omdat de zogenaamde reorganisatie van het binnenlands bestuur gewoon moet doorgaan. Gedeputeer de Staten vinden dat Moerkapelle en Zevenhuizen maarsamen- gevoegd moeten worden. Hierbij kan dan tevens de kern Kruis weg (nu gemeente Bleiswijk) worden gevoegd. Burgemeester en wethouders stelden de raad voor de behande ling van dit onderwerp uitte stellen tot oktober a.s. opdat zij dan een advies kunnen uitbrengen. Vooruitlopend op dit voorstel merkte de heer M. Lindhout (S.G.P.) op dat hij ondanks het niet zelfstandig kunnen blijven van Moerkapelle, toch wel gelukkig is met het standpunt van Gedeputeerde Staten. "Als het dan toch moet, dan maar met Zevenhuizen" zei hij. Ook de andere raadsleden waren dit met hem eens als is men wel erg teleurgesteld over het niet zelf standig kunnen blijven. Verkeersmaatregel Dorpsstraat Voorde inrit van het bankgebouw aan de Dorpsstraat wordt een gele band aangebracht; men mag daar dus straks niet meer parkeren. Verkoop stukje grond Mevrouw Crop (P.v.d.A.) was het enige raadslid dat tegen de verkoop van een stukje tuin van de woning Julianastraat 15 aan de bewoner van de Oranjestraat 20 was. Zij vond het beter om de grond te verhuren. Een volgende huurder zou de grond misschien wel bij zijn tuin willen houden. Door het college werd gesteld dat er voldoende tuin over blijft en dat deze net zo groot was als de andere tuinen van de huurwoningen in de Julianastraat. Rondvraag Mevrouw Crop (P.v.d.A.) stelde in haar eerste raadsvergadering een aantal vragen waaronder: - Zij vond het onjuist dat de huur van sommige huurders in één maand voor twee maanden werd afgeschreven. De burge meester stelde dat dit niet een fout van de gemeente is maar dat de huurder dit met zijn/haar bank/giro-instelling moet regelen. - op haar verzoek zal contact worden gezocht met de agrariërs die door het gebruik van kippemest op hun landerijen een enorme stankoverlast veroorzaakt hebben. - het onderhoud van de plantsoenen op met name het bedrijfs terrein dient meer de aandacht te krijgen. De burgemeester zegde toe hieraan aandacht te laten schenken al liet hij ook wel doorschemeren dat financieel niet alles meer kan. De heer J.C. Lindhoud (C.D.A.) vroeg of het mogelijk is dat in Moerkapelle ook een registratie van fietsen kan plaatsvinden. De burgemeester stelde dat de politie hieromtrent al voorberei dingen aan het treffen is en dat spoedig meer bekend zal worden. Voorts vond de heer Lindhoud dat de gemeente aan de middenstandsvereniging moest verzoeken op korte termijn wederom een braderie te organiseren. De braderie van 3 september j.l. was namelijk verregend en daardoor een financieel debacle. Misschien zou de gemeente financieel kunnen bijspringen. De burgemeester was van mening dat het inderdaad erg sneu was dat de braderie zo'n slechte weers gesteldheid trof, maar dat dit wel hoort tot de normale risico's van de ondernemer(s). Gelukwens Prins Claus Op initiatief van de heer M. Lindhout (S.G.P.) besloot de gemeenteraad unaniem een gelukwens te laten uitgaan naar Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus zulks ter gelegenheid van zijn verjaardag op deze zelfde dag. Onkruidbestrijding Wethouder Jac. van der Spek (S.G.P.) merkte in de rondvraag nog op dat naar aanleiding van een vraag van mevrouw A.M. van der Feltz-Aarsen (Algemeen Belang) in een vorige raadsver gadering over het onzorgvuldig bestrijden van onkruid, een onderzoek heeft uitgewezen dat er niet onkundig bestreden wordt. De onkruidbestrijding vindt op de juiste wijze plaats. Mevrouw van der Feltz zei dat zij op deze aangelegenheid schrif telijk zal terugkomen. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 6 september 1983 de volgende verkeersmaatregel heeft genomen: I. aan de westzijde van de Dorpsstraat ter hoogte van de inrit nabij het perceel Dorpsstraat 12, een gele streep terzijde van de rijbaan aan te brengen, waardoor het parkeren langs dit gedeelte niet meer is toegestaan. Het betreffende besluit ligt vanaf 19 september 1983 vooreen ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 15 september 1983. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. BEROEP: Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld bij de Kroon binnen 30 dagen na dag tekening van deze bekendmaking. Het beroepschrift moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland worden ingediend. Met ingang van 1 oktober 1983 zal het verboden zijn bepaalde gevaarlijke katapulten voor handen te hebben, in te voeren, te vervaardigen of te leveren. Dit is het gevolg van het Koninklijk Besluit van 19 juli 1983, Staatsblad 388, uitgegeven op 25 augus tus 1983, waarbij dergelijke katapulten zijn aangemerkt als ongewenste handwapenen. Onder een katapult wordt in dit verband verstaan: een schiet tuig, bestaande uit een met de hand te bedienen voorwerp met daaraan bevestigd elastisch en veerkrachtig materiaal door gebruik waarvan projectielen kunnen worden weggeschoten met een zodanige kracht of gerichtheid, dat bij door die projec tielen getroffen personen ernstig lichamelijk letsel ontstaat. Onder deze verbodsbepaling vallen niet die katapulten, die klaarblijkelijk zijn bestemd om als speelgoed, of in verband met speelgoed, (bijv. om een vliegtuigje of parachute de lucht in te schieten), gebruikt te worden. Sinds jaar en dag is de katapult als speelgoed bekend. Maar in de afgelopen jaren worden in toenemende mate katapulten op de markt gebracht die zodanig zijn geconstrueerd, dat met grote kracht projectielen kunnen worden weggeschoten die ernstig lichamelijk letsel kunnen veroorzaken. Uit proeven is gebleken dat projectielen (bijv. ronde stalen of loden kogels) die met deze katapulten werden weggeschoten, een kinetische energie kunnen hebben, welke die van met sommige vuurwapens weg geschoten kogels evenaart of zelfs overtreft. Sommige van deze katapulten zijn bovendien voorzien van een effectief richt- mechanisme. Deze katapulten worden niet alleen bij baldadig heden en vernielingen op de openbare weg gebruikt, maar ook ingezet bij grootschalige ordeverstoringen als wapen tegen onder andere politieambtenaren. Omdat deze katapulten een ernstig gevaar opleveren voor de veiligheid van personen en zij geen enkel maatschappelijk aanvaardbare bestemming hebben is er reden voor een verbod. Inleverperiode Wie in het bezit is van een als gevaarlijk aan te merken katapult (of onderdelen daarvan), krijgt de mogelijkheid gedurende een periode van 14 dagen deze ongewenste handwapenen bij de plaatselijke politie in te leveren. Als de katapulten in de periode van 1 tot en met 14 oktober 1983 worden ingeleverd wordt een tegemoetkoming van 5,00 uitgekeerd vooreen bedrijfsmatig vervaardigde katapult en van 0,50 voor een niet-bedrijfsmatig vervaardigde. Voor ingeleverde onderdelen van een katapult wordt 0,10 vergoed. De inlevering in Moerkapelle kan geschieden op het postbureau der rijkspolitie aan de Herenweg 13d. Geopend op: maandag van 16.00 uur tot 18.00 uur woensdag van 09.00 uur tot 11.00 uur zaterdag van 09.00 uur tot 11.00 uur. In Moerkapelle wonen veel fo rensen. Dit betekent dat 's morgens en 's avonds veel mensen van en naar ons dorp gaan. 's Morgens stroomt het dorp leeg en's avonds weer vol met dat blik op vier wielen. Al deze mensen wonen in ons dorp. In een woonomgeving staan huizen waar ook kinde ren spelen en fietsen, waar be jaarden wandelen en inwoners hun boodschappen doen. Al dit gebeuren vindt plaats tussen auto's die jakkeren en soms racen. Zou het niet beter zijn als dit andersom was? Waarom moet u, autobestuur der en bromfietser, zo hard in ons dorp rijden? Maakt die ene minuut voor u nog wat uit? Pas uw snelheid aan en beperk die zoveel als het kan. Hardrijden is geen kunst, maar ontwijken soms een gunst? Langs deze weg doet het ge meentebestuur van Moerka pelle een beroep op met name de automobilisten en bromfiet sers om hun snelheid in het dorp te matigen. Moerkapelle is om te wonen en niet om-te racen. Is uw snelrijden voor anderen niet een lijden??? Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de begro ting der inkomsten en uitgaven van de gemeente, alsmede die van het Grondbedrijf, het Wo ningbedrijf en het Centraal Antennesysteembedrijf voor het dienstjaar 1984 aan de raad is aangeboden en vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. 6 september 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff de burgemeester, A.W. Lips. GEBOREN: Willem, zoon van: Lindhout, Marinus en: van Weenen, Belia, op 30 augustus 1983. Bianca, dochter van: van Hel den, Cornelis en: Hendriks, Adriana M., op 1 september 1983. GEHUWD: Bos, Arie en: Marck, Johanna Alida, op 7 september 1983. Enige tijd geleden heeft de gemeenteraad besloten tot wij ziging van de voorrangsrege ling op de kruising Herenweg/ Akkerweg/Beatrixlaan. Vanaf woensdag 21 september a.s. zal de wijziging in werking tre den. Vanaf dat moment heeft het verkeer op de Akkerweg/ Beatrixlaan voorrang op het verkeer dat op de Herenweg rijdt. Het verkeer op de Herenweg moet dus te allen tijde voor rang op deze kruising verlenen aan dat op de Akkerweg en de Beatrixlaan. Beperk daarom uw snelheid en voorkom ongelukken.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4