Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT BEKENDMAKING BOUWPLAN BURGERLIJKE STAND Vergaderschema BEKENDMAKING BOUWPLAN Afgegeven bouwvergunningen Collecteschema Politieberichten BRIDGEDRIVE Etalagewedstrijd KOFFIEBAR Predikbeurten Klaverjasdrive pagina 2 Informatie over de Minderhedennota en over de eenmalige uitkering Openbare bekendmaking herfstvakantiefeest De Koornmolen medische diensten Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij van C. Wildschut Bedrijfsobjecten Zoetermeer B.V. een aanvraag hebben ontvangen om een vergunning voor de bouw van winkels en woningen ter plaatse van de percelen Dorps straat 97 en 99 (Centrum Dorp). Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het thans ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorpsstraat", doch niet met het in voorbereiding zijnde herzieningsplan "Centrum Dorp". In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het moge lijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodig de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de ge noemde artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan, ligt het bouwplan vanaf 24 oktober 1983, gedurende 14 dagen, ter secretarie, bureau ruimtelijke ordening, Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage. Tijdens die termijn is een ieder bevoegd bij het college bezwa ren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstel lingen. Tot en met 31 oktober kunnen Spanjaarden, Turken en Ma rokkanen telefonisch informa tie krijgen in hun eigen taal over de Minderhedennota die de regering aan de Tweede Ka mer heeft aangeboden en over de eenmalige uitkering. Infotelefoon Información sobre la Nota de las Minorias. Del 1 al 31 de octubre pueden ustedes informarse por teléfo- no, en su propio idioma, sobre la Nota de las Minorias que el gobierno ha presentado al Parlamento. Para ello deben llamar al numero: 030-313024 Spaans Infotelefoon Azinliklar notasi hakkinda bilgiler 1 ekimden 31 ekime kadar, telefon ile ve Turkse dilinde, hükümetin meclise sundugu Azinliklar notasi hakkinda bilgiler alabilirsiniz. Bunun ifin ju numarayi aramalisiniz: 030-315212 Turks Infotelefoon oLJifil jf-1* Jy» jSUj 31 <J tu jly£\ U* yi oU A*-* 3 j - 1 zu t eaLüjVl Sdy*" L» uulp 1 t"V tS-d jJ ^Ij Ol* jl11 ft-k» O J' J ."I I fj jJ 030-312824 Arabisch De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat met ingang van 24 oktober 1983, gedurende een maand ter ge meentesecretarie, bureau al gemene zaken, Dorpsstraat 144, voor èen ieder ter inzage ligt het ontwerp van het be stemmingsplan "Centrum Dorp". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schrifte lijk bezwaren tegen dit ontwerp indienen bij de gemeenteraad. GEBOORTEN Liedewij Elisabeth, dochter van: Meijndert, Cornelis J. en: Terlouw, Elly A., op 29 septem ber 1983. OVERLEDEN van Leeuwen, Cornelia, wedu we van: H.B. Tjomsma, oud 96 jaar, op 2 oktober 1983. HUWELIJKEN van den Haak, Dirk en: Voge laar, Janna, op 30 september 1983. openbare vergaderingen Donderdag 13 oktober 1983 Raadsvergadering. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 25 oktober 1983 Commissie Openbare Werken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 27 oktober 1983 Commissie Onderwijs en Wel zijn. Aanvang 19.30 uur. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij een aanvraag hebben ontvangen van de heer R.H. van 't Oost, wonende Boslaan 47,*om een vergunning voorde bouw van een woning aan het verlengde van de Wilgenlaan. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende uitwerkingsplan "UWI (1, 2), UWII (2, 3)" doch niet met het door de raad vastgestelde, maar nog niet goedgekeurde bestemmingsplan "Dorp 5e herziening". In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het vigerende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuwe bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodig de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan, ligt het bouw plan vanaf 24 oktober 1983, gedurende 14 dagen, ter secretarie, bureau ruimtelijke ordening, Dorpsstraat 144, vooreen iederter inzage. Tijdens die termijn is een ieder bevoegd bij het college bezwa ren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstel lingen. In de periode van 27 september tot 6 oktober 1983 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van een voliere bij de woning Bermweg 32; - de bouw van een garage bij de woning Bredeweg 50. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). 10 tot 16 oktober: Zwakzinni genzorg. 17 tot 23 oktober: geen kol iekten. Van 17 t/m 21 oktober a.s. is het elke middag van 13.30-17.00 uur feest in het zwembad. De kinde ren kunnen dan kleien, schilderen, tekenen, knippen, plakken, naar hartelust kunnen de jongens en meisjes timmeren en er is een lees hoek. Er komt een grabbelton, de jeugd kan vissen en het Rad van A- avontuur draait weer z'n rondjes, voor 10 ct. kan ze meedoen en leu ke prijsjes winnen. De hele week worden er tekenfilms gedraaid en er komt nog veel meer! Maandag komen om 14.30 uur jeugdige kunstzwemsters van de Kunst zwemvereniging D.S.Z. uit Den Haag laten zien wat ze kunnen. Alles gaat op muziek. Na de de monstratie kunnen vragen gesteld worden en de meisjes zullen laten zien hoe het keuzepakket Kunst- zwemmen van de nieuwe zwem- vaardigheidsdiploma's gezwom men moeten worden. Dinsdag ver zorgt Veilig Verkeer Nederland sa men met haar afd. Zevenhuizen het groots opgezette spel "Kijk Goed Uit". Naar analogie van het t.v.-spel Ren je Rot (nu Zwem je Rot!) en nog andere t.v.-spelen is dit spel opgezet voor kinderen van 8-13 jaar. Het is de bedoeling dat schoolteams van de scholen van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moer kapelle het tegen elkaar opnemen. Deze teams zullen goed herken baar moeten zijn b.v. door eigen t- shirts. De scholen hebben inmid dels bericht hiervan ontvangen. De onderdelen van het spel zijn: teamkwis, superkwis, maken van een werkstuk, puzzelen, een zaal- kwis voor iedereen. Er zijn leuke prijsjes en er wordt gespeeld voor punten. Tussen 14.00-16.15 uur wordt dit spel gespeeld. Er worden veel supporters verwacht. Vanaf 16.15 tot 17.30 uur mag iedereen dan nog even zwemmen. Woensdag kunnen de kinderen herfststukjes maken tussen 13.30 en 16.00 uur. Let op..de kinderen moeten zelf mooie herfstbladeren, herfstbloemen, takjes met leuke besjes e.d. zoeken en meebrengen Alle kinderen krijgen deze mid dag gratis een portie poffertjes. Donderdag komen om 15.00 uur leden van de Onderwatersport vereniging De Potvis uit Nieuwer- kerk demonstreren hoe je met een duikmasker, snorkel en zwemvlie zen moet omgaan maar ze doen nog veel meer, ze hebben ook duikpaikken en duikflessen. Ge adviseerd wordt de jongeren een eigen duikmasker, snorkel en zwemvliezen mee te laten nemen. Ook tijdens de demonstratie zal men ingaan op het keuzepakket 'Snorkelen' van de nieuwe zwem- vaardigheidsdiploma's. Vrijdag middag als grote uitsmijter een leuke disco met een echte disc- jockey. Er zijn leuke prijsjes voor het jeugdige danspaar van deze middag. Dansen in zwembroek, zwempak of bikini, dat wordt vast leuk! Het wordt weer een weekje dat klinkt als een klok. Niets is verplicht, de jeugd mag aan alles meedoen ook als er spelletjes in het water worden gedaan. Het badpersoneel wordt daarbij geas sisteerd door enthousiaste ouders die vrijwillig helpen. De zwemuren op de ochtenden voor trimmen-dames op dinsdag, het dames-zwemuur en de uren voor moeder en baby en peuter op woensdag en de bejaarden-zwem- uren op donderdag en het zwem- uur voor a.s. moeders op vrijdag en ook het zwemuur voor vroege vogels gaan wel door. Zo ook de zwemuren voor gehandicapten en mensen die op dokteradvies moe-- ten zwemmen op woensdagavond van 18.00-19.00 uur en donder dagmorgen van 11.00-12.00 uur gaan gewoon door. De zwemles sen gaan in deze week niet door. Wanneer nog meer recreatief zwemmen? Dinsdagmorgen 10.00 -11.45 uur en dinsdag-t/m vrijdag avond 19.30-21.00 uur. Inlichtin gen tel. 01802-1860. ZEVENHUIZEN - 1 okt. Eenzijdig ongeval aan de Wollefoppenweg. Auto te water, die bestuurd werd door V.d.D. uit Rotterdam. Hij ver klaarde dat hij uit moest wijken voor een tegenligger waardoor hij de macht over het stuur kwijtraak te en in de sloot belandde. 3 okt. snelheidscontrole op B.K.-weg. 32 Proces Verbalen. Snelheden tus sen 65 en 85 km. per uur. 4 okt. Eenzijdig ongeval rijksweg 12. MA.V.D. Uit Werkhoven reed over R. weg richting Zevenhuizen en reed tegen een pion die daar stond in verband met wegwerkzaamhe den. Materiële schade. 5 okt. Aan rijding zonder op de afrit vna rijksweg 12 ter hoogte van Noord einde T.V.S. uit Voorburg stopte voor de stopstreep. A.C.V. zag dat telaat en knalde achterop. Mate riële schade. gevonden: zebravink, zwarte regenjas, horlo ge, kinderfietsje, angorakat, bril. verloren jack, portemonnee, bovenste deel van joggingpak, handschoen, di verse sleutels, sportbroek, porte monnee, hond, giropas., poes, s.o.s.-plaatje, schakelarmband met Willem, zwarte poes, kinder- pop. FIETSEN GRAVEREN: van 24 t/m 29 oktober. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum wordt op vrijdag 14 okt. a.s. weer een koffiebaravond gehouden. Voor deze avond is er een quiz georganiseerd. Dat bete kent een avond vol ontspanning en gezelligheid, ledereen vanaf 16 jaar is van harte welkom vanaf 20.00 uur in het Hervormd Cen trum. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla te Zevenhuizen organiseert op vrijdag 21 oktober weer haar maandelijkse open brid gedrive. Inschrijving is vanaf he den mogelijk aan de bar, eike dins dagavond of per telefoon de heer F. Schiereck - 01802-1869. Indien volgeboekt is inschrijving aan de zaal op de speelavond niet moge lijk. Er zullen 21 spellen in topin- tegraal vorm gespeeld worden. Deelname 6,- per paar. Het in schrijfgeld zal volledig besteed worden voor de aankoop van prij zen. zondag 16 okt. Gerei, kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff. Boskoop- Herv. kerk 10.00 uur ds. F.D. Emous, Den Haag; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderlé, H. doop; 19.00 uur geen dienst. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. mevr. J. v.d. Woerden-Surink, Gouda, zondag 23 okt. Gerei, kerk 9.30 en 18.30 uur dr. R. Fernhout, Alphen R.K. Gemeenschap Dorpshuis Swanla Communieviering; 10.15 uur. Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Gras, Dor drecht; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur G.J. v.d. Berg, Gezinsdienst. moerkapelle 16 okt. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harte- man; 18.30 uur de heer J. v. Doorn, Oud-T3eijerland. Gerei. Gem. 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur idem. 23 okt. Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. D. Treure, Voorburg. Gerei. gem. 9.30 18.30 uurleesdienst 22 en 23 okt. dokter R.P. Rensen, Hoef- weg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085. Zat. 29 okt. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, Tel. 01793- 1687. Zon. 30 okt. dokter J A Ensing. Dorps straat 196, Zevenhuizen, 01802-1204. Letters die titels van vier boeken vormen, waren vorige week woensdagmiddag verstopt in de etalages van de winkels in de Dorpsstraat. Aan de jeugd vanaf 8 jaar werd de opdracht gegeven de titels op te sporen en de namen van de schrijvers van de boeken, die te vinden waren in de biblio theek. De etalagewedstrijd werd namelijk ook door de bibliotheek, in het kader van de Kinderboeken week georganiseerd. Aan enthou siasme ontbrak het de kinderen niet, want het deelnemersaantal viel beslist niet tegen: ca. zestig kinderen deden mee. Door loting werden de prijswinnaars bekend. De jongsten van hen kregen het boek: 'Meneer van Dale en juf frouw Scholten' en de oudsten 'De tram is geel, het gras is groen'. De winnaars die het eerstgenoemde boekje, gistermiddag in de biblio theek kregen overhandigd zijn: Deidre Overgaauw, Sandra Knoop Sharon Sleeuwenhoek, Kirstin Saers, Claudia Jansen en Joyce Zappey. De oudste winnaars wa ren: Helen Ebel, Trudy Spekman, Sabine Remeckzy en Bianca van Wijngaarden. De kinderen tot en met zeven jaar werden vorige week woensdag middag voorgelezen door mevr. Wil Schiereck. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla te Zevenhuizen organiseert op woensdag 19 okto ber a.s. een open klaverjasdrive. Aanvang 20.00 uur. Inschrijving vanaf 19.30 uur aan de zaal a 2,50 per persoon. Gespeeld zal worden volgens het Rotterdams systeem. Er zijn vele mooie prijzen te win nen.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2