GRATIS! DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT HELP! Afgegeven bouwvergunningen Politieberichten BURGERLIJKE STAND Ophalen grofvuil AGENDA VOX JUBILANS en OLIEBOLLEN drukkerij elgersma pagina 4 Informatie t.b.v. het aanvragen van huursubsidie periode 1-7-1983/1-7-1984 HINDERWET kennisgeving en bekendmaking aanvraag Vanaf 1 november gemeentehuis 's middags gesloten TAFELTENNIS scholierentoernooi verrassingspakket bij geboorte- en trouwkaarten van Individuele huursubsidie is een bijdrage van de overheid om in bepaalde gevallen de huurlasten te verlichten. Of iemand voor huursubsidie in aanmerking komt, hangt af van wat hij verdient en de huishuur die wordt betaald. Aan de hand van de huur die op 1 juli 1983 wordt betaald en het inkomen over 1982, wordt be keken of huursubsidie kan worden verstrekt. Individuele huursubsidie is bedoeld voor alle huurders van 18 jaar en ouder. U heeft geen recht op huursubsidie als U of één van uw huisgenoten over 1982 vermogensbelasting heeft betaald. De hoogte van de subsidie is dus afhankelijk van de hoogte van het inkomen. Ook dient rekening te worden gehouden met de inkomens van inwonende kinderen/huisgenoten. Deze inkomens worden voor de berekening van de huursubsi die bij het inkomen van de aanvrager opgeteld. In zijn algemeenheid gelden de navolgende inkomens- en huurgrenzen: 1. voor gezinnen: - het gezamenlijk inkomen van U en uw huisgenoten over 1982 verhoogd met 3% mag niet hoger zijn dan 39.000,- bruto - A.O.W.-premie - 4%-regeling) - de huur moet tenminste 232,90 per maand en niet meer dan 735,- per maand bedragen (exclusief service- en stookkos ten e.d.). 2. voor jongere alleenstaanden; - het inkomen over 1982 verhoogd met 3% mag ten hoogste 26.500,- zijn bruto - A.O.W.-premie - 4%-regeling); - de huur moet tenminste 174,58 en niet meer dan 495,- per maand bedragen (exclusief service- en stookkosten e.d.). De aanvragen om huursubsidie dient U via het gemeentehuis in te dienen. Als bewijsstukken dienen bij een aanvraag te worden overlegd: - jaaropgave(n) genoten inkomsten; - bij aangifte voor de inkomstenbelasting het aangifte-biljet; Aanvragen dienen voor 1 januari 1984 bij het college van bur gemeester en wethouders te worden ingediend. Voor informatie kunt U zich wenden tot de gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders hebben op 13 oktober 1983 bouwvergunningen afgegeven aan: T.P. Waaijer, Bredeweg 3, voor het bouwen van een woning met bedrijfsruimte op een perceel grond plaatselijk bekend Bredeweg 1; Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. B.V., Ambachtstraat 1, voor de bouw van vijf woningen aan de Oranjestraat. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van MoerkaDeMe Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van Drukkerij van Loon Moerkapelle BV, Oranjestraat 38, 2751 BH Moerkapelle, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het in werking hebben en houden van een drukkerij, gelegen aan Oranjestraat 38 te Moerkapelle. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis ter inzage en wel tot 15 november 1983elke werk dag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schirftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 8 november 1983 om 9.00 uur op het gemeentehuis, waarbij tevens de gelegenheid wordt gege ven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwa ren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff A.W. Lips. MOERKAPELLE - 22 september Op verzoek van de politie te Rot terdam werd een 'ongewenst ver klaarde' vreemdeling te Moer kapelle aangehouden en overge bracht naar Rotterdam. 26 sep tember: aanrijding vond plaats op kruising Dorpsstraat/ Moerdijk straat. Een vrachtauto raakte tij dens het inrijden van de Moerdijk straat een aldaar wachtende pers.- auto. Rapport is opgemaakt. 30 september: doorrijden na aan rijden: een 9-jarige inwoonster van Moerkapelle werd op de Hollevoe- terlaan nabij het bejaardentehuis Beth San gesneden door een uit een uitrit komende per.-auto. Zij kwam hierbij ten val en had ver wondingen aan het linker oog en - wang. De identiteit van de door gereden, oranjekleurige pers.- auto en van de bestuurder is nog niet bekend. De politie heeft de' zaak in onderzoek. September: een 7-tal chauffeurs werd voor ver schillende parkeerovertredingen bekeurd. verloren: een lange zwarte regenjas gevonden: een portemonnaie, kleur bruin, le der; 1 damesshawl, kleur blauw/ groen met zilverdraad. Verkeerscontrole schoolgaande jeugd: in de maand oktober zal de rijkspolitie Moerkapelle extra toe zicht gaan uitoefenen op de staat van onderhoud van fietsen van met 'name de schoolgaande jeugd. Hierbij gaat speciale aandacht uit naar verlichting, bel, reflektor en wit achterspatbord. Uw kind....zijn fiets....uw verantwoordelijkheid! Vervuiling van wegen: nu de perio de van aardappels en bieten rooien weer is aangebroken, zul len op verscheidene plaatsen de wegen weer glad zijn. De vervui lers vragen wij om extra attent hierop te zijn en het vuil te verwij deren, terwijl de weggebruikers gevraagd wordt om vervuiling van wegen te melden aan de plaatselij ke politie, zodat effektief kan wor den opgetreden hiertegen. Aktie graveren fietsen: bij het ver schijnen van deze krant is de aktie graveren fietsen al weer enige tijd gaande. De belangstelling voor deze aktie is bijzonder groot ge bleken. Momenteel zijn er bijna 200 fietsen voorzien van de post code. Voor meer informatie over deze aktie wordt verwezen naar een stukje elders in dit blad. U kunt uw fiets nog laten voorzien van uw postcode op de volgende tijden: don. 20 okt. 15.00-17.00 uur: zat. 29 okt. 11.00-13.00 uur: woens. 2 nov. 13.00-16.00 uur; maan. 7 nov. 13.00-16.00 uur; vrij. 11 nov. 18.00- 21.00 uur; zat. 12 nov. 11.00-13.00 uur. ZEVENHUIZEN - Het Rode Kruis heeft problmen, vooral van finan ciële aard. De moeilijke economi sche situatie speelt ook het Rode Kruis parten. De inkomsten blijven achter bij de uitgaven, waardoor een aantal taken niet langer wor den uitgevoerd. Er moet dus hulp komen voor het Rode Kruis. De be volking van Gouda en omstreken heeft uitstekende mogelijkheden om het Rode Kruis te helpen, juist nu. Wat blijkt namelijk? De afd. Gouda en omstreken heeft aan merkelijk minder leden dan vrijwel alle andere afdelingen van het Rode Kruis in Nederland. Hier In verband met mutaties in het personeelsbestand en daarme de verband houdende opvul ling van ontstane vakatures in deeltijdbanen heeft het ge meentebestuur van Moerka pelle besloten met ingang van 1 november 1983 in de middag uren het gemeentehuis voor publiek te sluiten. Voor de dienstverlening aan het publiek is het gemeente huis alléén in de ochtenduren van 8.00 tot 12.00uurgeopend. wordt iets aan gedaan! In de eerst komende weken wordt er bij iedere inwoner van Zevenhuizen, die geen lid is van het Rode Kruis, een bulletin bezorgd. Geaviseerd wordt dit goed te lezen, de kaart in te vullen en deze mee te geven aan degene die hiervoor aan de deur komt om hem op te halen. Veel mensen denken dat ze al lid zijn van het Rode Kruis, omdat ze jaar lijks in juni een acceptgirokaart ontvangen, waarna men geld over maakt. Deze acceptgirokaart is ei genlijk een andere manier van collecteren en is in plaats van de gebruikelijke collecte gekomen. Maakt men het geld met deze kaart over, dan steunt men de collecte, maar is geen lid van het Rode Kruis Door lid te worden van het Rode Kruis vergroot deze organisatie zijn ledenbestand. Dat ledental vormt dus een basisinkomen, van waaruit het Rode Kruis kan gaan werken. Op dit moment staat het Rode Kruis ROOD en heeft de organisatie, die altijd een redder is nood is, zelf hulp nodig, echter over de gehele wereld doen zich nog steeds tal van natuurrampen en calamiteiten voor. Naast hulp bij rampen in het buitenland, is het Rode Kruis in nederland ook zeer actief: wie kent niet het hospitaal- schi; de 'Henry Dunant', weet van het bestaan van de telefooncir kels, de snelwegambulances, de bloedbank, de trombosedienst, de Welfare, en het opsporen van ver miste personen (vooral na de oor log). Deze hulpverlening moet het Rode Kruis kunnen volhouden! Dat kan als men zich massaal aan meldt als lid voor minimaal tien gulden per jaar. Het Rode Kruis is dan gelijk uit de Rode cijfers, ledenwerfactie GEBOREN: Gerriëtte Elisabeth, dochter van: Smaal, Andries A. en: van der Spek, Jannetje, op 24 sep tember 1983. Willemijntje Maaike, dochter van: de Graaf, Frank en: Note- boom, Catharina, op 26 sep tember 1983. Pieter Martin Arie, zoon van: Sluijter, Arie en: van der Spek, Neeltje L., op 26 september 1983. OVERLEDEN: Rijsdijk, Hendrika A., w.v. van der Gaag, op 4 oktober 1983. De ledenwerfactie gaat in Zeven huizen officieel op 17 oktober van start. De regionale start vond vrij dagavond plaats bij de thuiskomst van de Henry Dunant in Gouda. In tegenwoordigheid van hiervoor uitgenodigde burgemeesters, ont ving de voorzitter, dr. P. Buys, van burgemeester drs. K.F. Broekens van Gouda, een lijst met twaalf namen van nieuwe leden. Deze had de burgemeester zelf verwor ven. Ook de andere burgemees ters uit de regio hadden het ver zoek gekregen om een lijst met tien nieuwe leden op deze avond te overhandigen. Burgemeester Y. Verstoep uit Reeuwijk, volgde het voorbeeld van de heer Broekens en overhandigde een lijst met 13 nieuwe leden. De afdeling Gouda en omstreken, die dit jaar 70 jaar bestaat, kreeg zo het startsein om, zoals men voor ogen heeft, 70x70, ofwel 4900 nieuwe leden te win nen. Nu zijn er 2300, wat duidelijk onder het landelijk gemiddelde ligt, want één op de twaalf Neder landers blijkt lid te zijn van het Rode Kruis. actie helpt het rode kruis uit het rood! In Zevenhuizen gaan de komende weken ca. veertig vrij willigers (sters) op pad om een le denwerfbulletin, waarin erg veel informatie over het Rode Kruis staat, te verspreiden onder niet- leden. Later halen zij de (hopen- lijk ingevulde) kaart weer op. Wie lid is wordt dus overgeslagen. Zevenhuizen telt tot dusver 250 le den van het Rode Kruis, dit moet zeker het driedubbele worden. De actieperiode is gepland tussen 15 oktober en 30 november. In het kader van een betere spreiding van het ophalen van grofvuil is door het college van burgemeester en wethouders besloten het grofvuil vanaf he den wekelijks - gelijktijdig met het huisvuil - in te zamelen. Onderstaand treft U een over zicht aan wat al dan niet aan huisvuil en grofvuil mag wor den meegegeven: 1. niet aangeboden mag wor den: kadavers of gedeelten daarvan, faecaliën en slagerij- of visafval; 2. ook mogen er geen bitumi neuze afvallen, aardoliepro- dukten (afgewerkte motor olie!), vetten, giftige chemica liën, licht ontvlambare- of ont plofbare stoffen aangeboden worden; 3. naast het huisvuil dat nor maal middels de goed gesloten plastic vuilniszak wordt inge zameld, mag eveneens grof vuil aangeboden worden. Grofvuil is al het grovere huis houdelijke afval, zoals tuinaf val (mits gebundeld), verpak kingsmaterialen, dozen, huis houdelijke apparaten etc. tot een handelbaar bewicht met een maximum volume van 0,5 m3. 4. niet aangeboden mag wor den: sloopafval, puin, zand en grond. 5. voorzover onder het voren staande niet omschreven is, is het ter beoordeling van het personeel van de reinigings dienst of bepaalde voorwer pen c.q. soorten afval al of niet kunnen worden geaccepteerd. 1 november 1983: Raadsverga dering t.b.v. de behandeling van de Begrotingen 1984. De Zevenhuizense tafeltennisve reniging ZTTC organiseert a.s. zaterdag 15 oktober een toernooi voor kinderen van 4e, 5e en 6e klas van de drie lagere scholen. Omdat de kinderen zich van tevoren op moesten geven is het deelnemers aantal al bekend. Bijna 30 kinde ren gaven zich op. Zij kunnen een sportief toernooi verwachten met een fraaie beker als hoofdprijs. Uiteraard is er voor iedere deel nemer een herinnering beschik baar. Het toernooi begint om 8.00 uur en de prijsuitreiking zal om 12.45 uur plaatsvinden. Iedere bel angstellende is van harte welkom. Dat wordt smikkelen geblazen op 24 en 25 oktober a.s. als het da meskoor Vox Jubilans met oliebol len langs de deur komt in Zeven huizen. dorpsstraat 62a tel. 01802-2289

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4