DORPSKRANT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS RAADSVERGADERING Afgegeven bouwvergunning BURGERLIJKE STAND Politieberichten pagina 4 Kennisgeving en bekendmaking beschikking Hinderwet Op 6 december a.s. zal de gemeenteraad om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen komen. Tijdens deze vergadering zullen over de volgende onderwerpen beslissingen kunnen worden genomen: - Wijzigen van de Lesgesverordening 1979. De wijziging bestaat uit een drietal punten. Ten eerste het terug brengen van het tarief voor een abonnement op de raadsstuk ken tot de helft van het oorspronkelijke bedrag. Mogelijk zal de betrokkenheid van de burgers bij hetgeen in de raadsvergadering aan de orde komt hierdoor worden vergroot. Voorts wordt de mogelijkheid gecreëerd een bewijs van in schrijving in het persoonsregister van een gezin aan te vragen. Tenslotte wordt voorgesteld het woord 'manuur1'té wijzigen in het woord 'werkuur'. - Vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1984, alsmede van het bedrag der vergoeding van administratiekosten aan de bijzondere scholen. - Wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. De voorgestelde wijziging regelt de verplichting tot deelname van de ambtenaar die een deeltijdbaan vervult, aan de I.Z.A.- regeling. Voorts wordt tijdens deze vergadering bij een ander agendapunt een aantal redactionele wijzigingen aangebracht die betrekking hebben op de bezoldiging, alsmede de overige rechten en verplichtingen. - Aangaan van kasgeldleningen voor het jaar 1984. - Vaststelling van de hoogte van het krediet in rekening courant, krachtens overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor het jaar 1984. - Aangaan van vaste geldleningen in 1984. - Delegatie van de ontheffingsbevoegdheid als bedoeld in arti kel 138 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Ingevolge de bepalingen van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, behoort het tot de competentie van de gemeen teraad om te besluiten tot het plaatsen en verwijderen van verkeerstekens op borden opgenomen in hoofdstuk I van bijlage II van dat Reglement. Tot het nemen of opheffen van verkeersmaatregelen is de raad bevoegd. In genoemd reglement is voorts bepaald dat door of vanwege het gezag dat besloten heeft tot het nemen van verkeers maatregelen ontheffing van de maatregel kan worden verleend. Om in voorkomende gevallen niet iéderverzoek aan degemeen- teraad te behoeven voor te leggen, wordt de raad voorgesteld het college van burgemeester en wethouders tot deze onthef fingsbevoegdheid te machtigen. - Wijziging van de Verordening inzake de voorwaarden vooreen individueel abonnement op de centrale antenne-inrichting Moerkapelle. Nu de aanleg van het c.a.i.-systeem reeds enige tijd geleden is gerealiseerd, komt het voor, dat aanvragen voor een abonne ment worden ingediend voor percelen, waarin zich geen aan sluiting bevindt. Voor het realiseren van een aansluiting is in de meeste gevallen een entreegeld verschuldigd van 350,- doch in een aantal ge vallen kan het voorkomen, dat de werkelijke kosten voor het rea liseren van de aansluiting genoemd bedrag overtreffen. Om in dergelijke gevallen de werkelijke kosten in rekening te kunnen brengen wordt daarom voorgesteld de Verordening aan te passen. - Benoeming gemeentelijke vertegenwoordiger in de Stichting Bejaardenzorg Driehof. Burgemeesteren wethouders stellen de raad voor om mevrouw H. Crop-van der Jagt te benoemen. - verkoop van grond aan de heer J. Hoogendoorn. Het betreft het perceel grond aan de Beatrixlaan waarop in het verleden het Groene Kruis-gebouw heeft gestaan. - Het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de bouw van een woning op een perceel grond aan de Beatrixlaan ten behoeve van de heer J. Hoogendoorn. - Verkoop grond aan Reneman Distributiecentrum B. V. Voorgesteld wordt om aan dit Moerkapelse bedrijf ca. 9.000 m2 grond te verkopen. De betreffende bedrijfsgrond is gelegen tus sen het bedrijf en het parkeerterrein aan de Ambachtstraat. - Vaststelling Bestemmingsplan Landelijk Gebied: In een zeer uitvoerig voorstel stellen burgemeester en wet houders de gemeenteraad voor dit bestemmingsplan (gedeel telijk gewijzigd) vast te stellen. Tegen het ontwerpplan zijn 43 bezwaarschriften ingediend. De meeste bezwaren werden ingediend tegen het voornemen van het gemeentebestuur om medewerking te verlenen aan het zo genaamd Stoominjectie-project van de Nederlandse Aardolie Maatschappij. Op het ontwerpplan komt namelijk een uitbreiding van de loka- tie aan de Herenweg voor en een leidingentracé richting Bleiswijk. Burgemeester en wethouders stellen bij meerderheid de raad voor om het tracé thans niet definitief te bepalen, maar om een gebied aan te geven waar in de toekomst eventueel het tracé kan komen te liggen. Er wordt een zogenaamd wijzigingsbeleid vastgesteld. Voorts zijn veel bezwaren gemaakt tegen het voornemen om de dijken die de polder de Wilde Veenen omringen, te bestemmen als agrarisch gebied van landschappelijke waarde. De agrariërs zijn bevreesd dat door deze bestemming de dijken niet voor akkerbouw gebruikt kunnen gaan worden. Burgemeester en wethouders stellen in hun voorstel de raad voor om de bestemming wel te handhaven; de dijken vormen landschappelijk een duidelijke begrenzing; bovendien zou, indien hieraan behoefte is, door middel van een aanlegvergun- ning wel bepaalde werkzaamheden uitgevoerd kunnen worden. De geplande lokatie van de NAM aan de Bredeweg in de Zuid- plaspolder zal geen doorgang vinden en wordt op voorstel van burgemeester en wethouders van de kaart afgevoerd. De bouw van windturbines is in het plan bij de agrarische bouw percelen mogelijk gemaakt. Burgemeesteren wethouders stel len thans voor om dit bij de bestemming "woondoeleinden", de burgerwoningen ook mogelijk te maken. Vanuit de agrarische sector is de vraag gekomen om binnen de agrarische bouwpercelen enkele honderden meters kassen te mogen bouwen. De meerderheid van het college van burge meester en wethouders vindt dat dit niet mogelijk moet zijn. Nieuwe kastuinbouw moet naar hun gevoelen in de Zuidplas- polder plaatsvinden. In het voorstel gaan burgemeesteren wethouders verder op alle ingediende bezwaren in. Het zou te ver gaan om die hier alle maal te behandelen. Bent u gëinteresseerd in de behandeling? De vergadering is openbaar en vangt aan om 19.30 uur. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend dat door hen, onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van deaan- vraag van: Zijderhand Moerkapelle B.V. voor het oprichten en in werking houden van een onderhoudswerkplaats ten behoeve van een vrachtwagenpark gelegen aan de Ambachtstraat 2; B.V. Dorpshuis Moerkapelle voor het oprichten en in werking houden van een sportzaal, dorpshuis annex schaarkegelbaan, gelegen aan de Raadhuisstraat 40; Garage C. van der Knijff, voor het in werking houden van een garagebedrijf, met installaties voor het aftappen en bewaren van autobrandstoffen, gelegen aan Zuidplasstraat 2a; van der Schee Exploitatie Mij., voor het oprichten en in werking houden van een drankengroothandelsgebouw met kantoren, gelegen aan Ambachtstraat 5. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen ten ge meentehuize ter inzage en wel van 21 november 1983 tot 21 december 1983 elke werkdag van 8.00 uur tot 12.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 21 december 1983 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenene, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder C, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder C, van de Wetalgemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff A.W. Lips. Burgemeester en wethouders hebben op 24 november 1983 bouwvergunning afgegeven aan: M.D. de Groot, Bredeweg 57, voor het plaatsen van een waren huis, op een perceel grond nabij Bredeweg 57. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeesteren wethouders van Moerkapelle. GEBOREN: José, dochter van: van Rijswijk, Inge P.B.S. en: Koole, Ingrid, op 13 november 1983. OVERLEDEN: Toet, Catharina Johanna, op 4 november 1983, oud 83 jaar. GEHUWD: Bregman, Marinus en: Lind- hout, Janna M., op 16 novem ber 1983. van de Vendel, Wouter en: Lie- vaart, Neeltje C., op 17 novem ber 1983. MOERKAPELLE - 6 nov.: Een in woner van Zevenhuizen ontdekte dat zijn in de Dorpsstraat gepar keerde auto was beschadigd. Na onderzoek bleek dat een inwoner van Moerkapelle met zijn auto bij het parkeren de andere auto be schadigd had. Beide voertuigen hadden lichte schade. 7 nov: Een inwoner van Moerka pelle meldde dat al twee maal de velgen van zijn pers. auto waren gestolen. De waarde van het ont vreemde is circa 200,-. 9 nov: Inbraak. In een woning aan de Julianastraat werd ingebroken. De dader is via een raam naar bin nen gekomen. Het huis werd door zocht. Ontvreemd werden o.a. een camera, verrekijker, twee klokken. De bewoners waren niet thuis. 12 nov: aanrijding. Dooreen stuur fout reed een bestuurder van een bromfiets tegen één van de in de Raadhuisstraat staande bloem bakken. De bestuurder, een inwo ner van Moerkapelle, raakte daar bij gewond. Hij werd voor onder zoek overgebracht naar het Bleu- landziekenhuis. De bromfiets werd beschadigd. 19 nov: vernieling. Door bewoners van de Wilde Veenen werden vernielingen gemeld van planten, bloembak, waslijnen e.d. Ook de portieken van deze woningen worden regelmatig bevuild. De po litie stelt een nader onderzoek in. Controle fietsen: Op 10 en 14 no vember werd op beide lagere scholen de fietsen van de school kinderen gecontroleerd op ver lichting, reflectoren, bel en rem men. Enkele weken geleden waren de kinderen geïnformeerd overde- ze controle. In het bijzonder was deze controle gericht op de kinde ren die de komende wintermaan den op de fiets naarschool komen. Er werden circa 120fietsen gecon troleerd. De meesten fietsen ver toonden geen gebreken. Circa 25 fietsen waren niet helemaal in orde Middels een brief aan de ouders verzorgers van deze kinderen werd erop gewezen wat de gebre ken waren en op het belang van een veilige fiets. De komende maanden blijft de politie in het belang van de veiligheid van de kinderen toezien op de verlich ting en reflectoren van de fietsen. Graveren fietsen: Op zaterdag 12 nov. werd in het kader van de actie postcode...je fietscode de laatste fiets gegraveerd. In het totaal zijn in Moerkapelle 1076 fietsen voor zien van een postcode. De belang- stlling voor deze actie was en is zeer groot, Overwogen wordt dan ook om nog enige malen gelegen heid te geven aan het publiek hun postcode te laten graveren. Nade re informatie volgt nog. Vuurwerk. De viering van oud en nieuw is dit jaar kennelijk twee maanden vervroegd. Regelmatig wordt in het dorp vuurwerk afge stoken. De politie wijst er met na druk op dat het afsteken van vuur werk of fakkels (behoudens in de nacht van 31 dec. op 1 jan. tussen 22.00 en 01.00 uur) verboden is. Gedurende de komende maanden zal de politie extra aandacht schenken aan het hebben en afste ken van vuurwerk. Verloren: 2 sleutels aan ring: blauw/paarse sjaal met opdruk Ju liana; tennisjack li. do blauw; motorhandschoen (zwart/wit); bruine portemonnaie met circa 9,-. Gevonden: sleutel met hanger en nietapparaatje; sleutelbos met o.a. Yamahasleutel; sleutel. Naast bovengenoemde voorwer pen liggen er op het politiebureau aan de Herenweg o.a.: radio, vis- koffer, div. horloges, blokfluit, div. brillen, gehoorapparaat, sleutel bossen, portemonnaies, sjaals en handschoenen. Wanneer u de afgelopen maanden een dergelijk artikel bent kwijtgeraakt kom dan eens langs op het politiebureau. Ma. 16.00-18.00 uur. Wo. 9.00- 11.00 uur; zat. 9.00-11.00 uur.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4