Ook over de trouwkaart wordt uitvast wet Jf^eens... TUINKULTUURCENTRU OUD VERLAAT DORPSKRANT kennemer drukkerij elgersmcx NADERE KENNISMAKING MET DE 'ZEVENSPRONG' KERSTMIS op TUINKULTUURCENTRUM OUD VERLAAT is meer dan gewone KERST ARRANGEMENTEN. Zo hebben wij bijv. SFEERVOLLE CADEAUX voor iedere beurs. Zo veranderen wij ook dit jaar ons interieur weer in een sfeervol KERSTDECOR, en kunnen wij op deze manier u laten genieten van een prachtige KERSTSHOW die u kunt komen bezichtigen iedere dag van de week. OOK VOOR UW KERSTBOOM KUNT U WEER BIJ ONS TERECHT. VERHUIZING VOLKSTUINEN een kleintje wordt gelezen! GEBR. VENTE pagina 11 n odwe/m dm uwMobroM (MuMklr, mj'bmwt' ctnMur: Wollefoppenweg 79a - Zevenhuizen - Tel. 010-555311 wat feiten In 1966 is een eerste poging on dernomen om een volkstuinen complex van de grond te krijgen, dat was geen peuleschil. Hiervoor werd echter geen medewerking door het college van B. en W. ver leend. In 1974 werd een tweede poging gedaan waarvoor wel me- dewrking werd verkregen. Het drinken Dat er heel wat besprekingen ge weest zijn ten huize van de voorzit ter, benadrukte volkstuinder Sloof die mevrouw Sleeuwenhoek voor de vele kopjes koffie een boeket bloemen overhandigde. Onder het genot van een feestelijk glaasje vanuit de kraam, wisselden de volkstuinders ervaringen uit en vernamen ze vanaf de plattegrond op het nieuwe naambord, de hen toegewezen plaats. 25000m2 sportplezier "Van de mogelijkheid om ook in de winter te tennissen maakt menig tennisliefhebber sinds de open stelling van de overdekte banen gebruik", horen we van initiatief nemers, eigenaren en sportmana- gers Luuk Balkenstein en Gerard Ouwerling. "Velen profiteren var onze winteraanbieding om var dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur, op maandag van 12.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur, op welk wil lekeurig tijdstip dan ook te gaan tennissen". Zo'n abonnement blijkt, volgens de aanplakbiljetten, maar honderdvijftig piek te bedra gen. "Tot nu toe hebben we nog weinig Zevenhuizenaren die hier tennissen. Voornamelijk Rotter dammers hebben de weg naar onze sporthal gevonden. We vin den het leuk om via dit artikel in de Dorpskrant wat publiciteit aan onze faciliteiten te geven". en dat zijn er vele sport-medisch-centrum In het sportmedisch-centrum zijn dagelijks een fysiotherapeut en een sportarts aanwezig. Beiden kunnen fitheid en gezondheid controleren en eventuele blessu res behandelen. Algehele sport massage behoort tot de mogelijk heden. AUTOMOBIELBEDRIJF D'r zijn tenslotte veel belangrijker zaken waar u het eens over bent geworden. U gaat trouwen. Een belangrijke beslissing. En heeft u eenmaal besloten, dan komen allerlei kleine en grote beslissingen ook op u af. Waar gaat u .rouwen? I loe doet u 't met de receptie? Wie nodigt u uit? En. hoe maakt u het bekend. De Kennemer Kaarten Kollektie maakt 't u voor wat dat betreft erg gemakkelijk. Een schitterende serie stijlvolle trouwkaarten. Met leuke tekstsuggesties en ideeën. Kom de dikke Kennemer Kaarten Kollektie maar 'ns inzien. Een aparte kaart vooreen apart paar. Het sporteiland in de Zevenhuizerplas nadert zijn voltooiing. Alhoewel het totale sportpark nog niet helemaal klaar is, zijn de tennisbanen - en met name de overdekte - vrijwel continu in gebruik. Omdat we niet op de hoogte waren van het 'open huis'op 25 oktober, vindt pas enkele weken later een eerste ontmoeting plaats met bezichtiging. Omdat Luuk Balkenstein in gesprek is gaan we zelf even op onderzoek. Onze verras sing is blijkbaar van onze gezichten te lezen, want één van de dames die op deze maandagmorgen de boel onderhanden neemt, loopt ons bereid willig voor naar de sporthal. In de fitnessruimte zijn enkele jongeren op de toestellen bezig terwijl alle banen in de sporthal bezet zijn met tennis sers, merendeel vrouwen. Vanuit de hall heeft men een goed uitzicht op de sporthal, vandaar ook de gezellig opgestelde tafeltjes en stoelen. "Driemaal is scheepsrecht"zei voorzitter H. Sleeuwenhoek bij de officië le ingebruikname van een perceel grond aan de Zuidplasweg, door volkstuinvereniging De Peuleschil, zaterdagmorgen 26 november. "Om dat de ingebruikneming van de vorige gronden destijds gebeurd is zonder ruchtbaarheid, hebben we nu gemeend er een feestelijk tintje aan te geven". Zijn 9-jarige kleindochter Angelique, wiens vader secretaris van de volkstuinvereniging is, mocht de officiële openingshandeling ver richten. Zij deed dat door middel van het doorknippen van een lint. Bestuurslid mevrouw M. Helmers onthulde hierop het naambord van De Peuleschil, daarbij de wens uitsprekend dat de aarde een goede oogst op mag leveren. Tot de genodigden, waaronder beide wethouders en vele volks tuinders, richtte Sleeuwenhoek een toespraak. De aanwezigen hoorden hem toe in de luwte van een, voor de storm beschuttende en met zeildoek beklede kraam. In zijn betoog kwam tot uiting dat het nieuwe complex een depen dence is van dat achter de algeme ne begraafplaats. Het vormt de de finitieve uitbreiding ervan, omdat de tijdelijke uitbreiding, achter heW bedrijf van de koninklijke A.J.M. van Well b.v., ontruimd moest wor den, wegens uitbreiding van dit bedrijf. Spreker prees zich geluk kig dat het ernaar uitziet dat zeker tot 1990 en hopenlijk nog vele ja ren daarna, het nieuwe terrein naast de rioolwaterzuiveringsin stallatie, gebruikt mag worden. aantal oeiangsienenaen groeide van 20 in 1966 tot 35 in 1975. Op 26 februari 1975 werd de volkstuin vereniging opgericht en op 10 maart kwamen de gronden be schikbaar. In datzelfde jaar onder ging het terrein, dat achter de be graafplaats ligt, twee kleine uit breidingen. Het ledental telde toen 49 tuinders. In 1981 kon worden uitgebreid op een braakliggend stuk grond achter Van Well(De Spar). Dit werd als 'tijdelijke uit breiding' van De Peuleschil be schouwd. Eind 1982 werd het de op dit terrein tuinierende hobby isten duidelijk, dat elke termijn van zes maanden waarvoor men huur de, weieens de laatste zou kunnen zijn. "Met alle verschuldigde dank aan de heer A.J.M. van Well, was dit de reden om met nog meer spoed bij het gemeentebestuur aan te dringen om toewijzing van een definitief terrein" sprak voor zitter Sleeuwenhoek. De Peule schil was dan ook bijzonder blij, dat de gemeenteraad akkoord ging met dit perceel grond van 12.600 m2, wat gesitueerd ligt langs de dijk van de Ringvaart. Na goedkeuring van G.S. kon de grond gebruiksklaar worden ge maakt en werden de kavels uitge geven. De volkstuintjes achter de begraafplaats blijven intact. Dat terrein is van 6700 m2 gegroeid tot 8600 m2. Hier tuinen 50 personen. Tijdelijk werd bij van Well 5600 m2 gehuurd. Het nieuwe complex telt 81 tuinen, terwijl De Peuleschil ca. 120 tuinders telt. Een rekensom geeft aan dat er ca. 130 tuinen be schikbaar zijn, die gehuurd wor den door 120 leden. Dat betekent dat sommige tuinders zowel een tuin op het 'oude' complex als op het nieuwe hebben. Voorwaarde hiervoor is een door de vereniging gesteld maximum van 300 m2. De grootte van de volkstuintes per lid varieert van 100 tot 300 m2. Van Luuk Balkenstein, één van de twee eigenaars, die achter de bar staat, horen we dat er het afgelo pen weekeinde een modeshow werd gepresenteerd. "Maar liefst tweehonderd belangstellenden hadden we in huis". Langs Luuk heen, die ons koffie presenteert, hebben we een fraai uitzicht op de Zevenhuizerplas, die er rimpelloos bij ligt. Zelfs het zonnetje werkt mee om alles binnen en buiten een nog fraaier aanzien te geven. Onze indruk is dat alles er perfect ver zorgd uitziet. De foyer is bijzonder smaakvol ingericht. Gekozen is voor wit meubilair voor de tafeltjes en stoeltjes, terwijl de grote zit hoek zalmrose is. Het geheel is modern en sfeervol. Enkele hoge planten zorgen voor de aankle ding. "In het weekeinde is het hier vanaf het moment dat we opengin gen, gezellig druk. Er is dan ook meestal wel iets te doen waar men op af komt. Zo bevinden we ons op dit moment midden in een Herfst- tennistoernooi en zijn er nog enke le toernooien in het vooruitzicht, zoals met Kerst. Op eerste Kerst dag zijn we gesloten, maar op tweede Kerstdag kan iedereen weer bij ons terecht. Gerard Ou- werling, de andere eigenaar van "De Zevensprong" voegt zich bij zijn compagnon en begroet ons. "Dat is heel wat anders dan een half jaar geleden, hè?", doelend op onze eerste ontmoeting tussen bergen grond. We beamen het en uiten onze waardering voor het ge presteerde. "Alleen de zonnewei de moet nog aangelegd en dan kunnen we in februari of maart open". Luuk verklapt dat burge meester A.H. van Gent het sportei land officieel gaat openen.'t Blijft alleen jammer dat we eigenlijk te laat in het seizoen gaan draaien, zodat we deze mooie zomer gemist hebben". Omnicourt-kunstgras Naast de vier binnen (tennis)banen zijn er nog zes buiten. Omdat deze door 3 meter hoge windschermen zijn omgeven, is buiten tennis ook in de winter mogelijk. Zoals ge noemd isereen 'conditiezaal'waar les wordt gegeven in conditietrai ning voor iedere leeftijd. De nieuwste fitnesstoestellen zijn hiervoor beschikbaar. Maar er is meer! Onder leiding van Patty Bal kenstein, lerares lichamelijke op voeding, Kunnen lessen worden gevolgd in jazzgymnastiek, ballet en Aerobic dancing als specialisa tie. Monique Ouwerling, gediplo meerd Yoga-lerares, verzorgt de Yoga-lessen. Tot zover de winterse recreatie, in en om het gebouw. Andere moge lijkheden zijn o.a. surfen en zeilen. De surfafdeling is gereed, zoals een complete surfplankstalling, die al helemaal verhuurd is. Deze bevindt zich 10 meter vanaf het water en iedere surfer heeft een eigen box met slot om de surfuit- rusting op te bergen. De Capelse windsurfvereniging heeft inmid dels bij de Zevensprond domicilie gekozen. De surfschool staat on der leiding van Eurosurfing. VOor zeilers biedt de Zevensprong straks de volgende faciliteiten: jachthaven en helling. Speciaal voor kleine wedstrijdboten zijn er ideale omstandigheden. Wie meer wil weten kan dagelijk sporteiland De Zevensprong bellen, tel. 010-201115. 2 CV 6 Charleston '81 Gebruikte onderdelen 2 CV 6 Club '80 - Spuit- en plaatwerk Vlietkade 17a - Zevenhuizen (Z-H) - Tel. 010-550456 In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS en CX.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 11