Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT HINDERWET Bekendmaking bouwplan BEKENDMAKING Afgegeven bouwvergunningen Infotelefoon BURGERLIJKE STAND Collecteschema Predikbeurten GRANDIOZE VOGELSHOW Open jeugdwerk Gemeente Zevenhuizen Extra busrit naar Waddinxveen pagina 2 geen spreekuur openbare vergaderingen in dorpshuis swanla adreswijzing wo ningbouwvereni ging Beter Wonen Gemeente Moerkapelle Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvraag van: Fa. F.W. Schotte en Zn., Dorpsstraat 151 te Zevenhuizen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een hout-en metaalbewerkingsbedrijf, gelegen aan Dorpsstraat 151 positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de om geving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, ter inzage van 12 december 1983 tot 25 december 1983, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werk tijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij van de heer C. v.d. Knaap te Zevenhuizen, een aanvraag hebben ontvangen om een vergunning voor de bouw van een woonhuis ter plaatse v^n de percelen Groeneweg 27 tot 29 te Zevenhuizen. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied" doch niet met de in ont werp ter visie gelegde 7e herziening daarvan. In een situatie als deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan, maar in overeenstemming is met het ontwerp-bestemmingsplan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 varï de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het van kracht zijnde bestemmingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk om vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan een bouwvergunning te verlenen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met gebruik van de bovenge noemde artikelen. Voorafgaand hieraan ligt de aanvraag vanaf 9 december 1983 tot en met donderdag 22 december 1983 ter gemeentesecretarie (Dorpsstraat 144) ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden bij burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren aantekenen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf vrijdag 9 december 1983 gedurende één maand ter gemeentesecretarie (Dorpsstraat 144) ter inzage ligt het ont werp van de zevende herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied. De herziening omvat onder meer de volgende onderwerpen: - overschrijding bestemmingsgrenzen; - regeling voor leidingen; - voorschriften met betrekking tot agrarische doeleinden; - bebouwing langs de Groeneweg; - regeling kassenbouwbedrijf aan de Noordelijke Dwarsweg; - bestemmingsregeling met betrekking tot beschermd natuur gebied en beschermd natuurgebied met recreatief gebruik; - aanpassing bestemming van gronden in de hoek Ringvaart/ Rijksweg; - opneming straalzenderpad Ypenburg-Schoonhoven; - kassengebied Bredeweg; - vervallen van de bestemming Zoetwaterkanaal. Bij de herziening ligt een planboekje ter inzage waarin alle her zieningen tot en met de zesde herziening zijn verwerkt. Gedurende de termijn van tervisielegging kan een ieder bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. In de periode van 19 november tot 5 december 1983 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het bouwen van een woonhuis op het perceel Strandweg 11; - het bouwen van een garage op het perceel Kratonlaan 2; - het bouwen van een windmolen op het perceel Nijverheids centrum 2; - het bouwen van een sorteerruimte op het perceel Middelweg 8; - het bouwen van een tankpark op het perceel Knibbelweg 81a; - het bouwen van twee dakkapellen op het pand Knibbelweg 73; - het bouwen van een loods op het perceel Bierhoogtweg 13; - het verbouwen van een garage onder het pand Dorpsstraat 210 tot snackbar; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage (Dorpsstraat 144). Het spreekuur van de burge meester zal op 9 december en 30 december a.s. niet worden gehouden. Donderdag 22 december 1983 Raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Infotelefoon Infmormación sobre las aclara- ciones a la Nota de las Minorias en su propio idioma. Del 1 al 31 de dicieunbre puede obtenerse información tele- fónica en el propio idoma so bre aclaraciones a la nota de las Minorias. Para ello deben llamar al numero: 030-313024 Spaans Infotelefoon Azmliklar notasi hakkinda Türkfe apiklamalar 1 araliklar 31 aralik tarihine ka- dar, kendi dilinizde ve telefon yoluyla, azinliklar notasi ile il- gili afiklamalari dinleyebilirsi- niz. Bunun i^in $u numarayi aramalisiniz: 030-3152 12. Turks Infotelefoon oUUït ïJm p^y J,j» oUji.* .£U) •u-* 31 o jjü <_jir OL.Ui-U- liU if J x* J_p- oi oy k.1 ju j libuj 030-312824 Arabisch GEBOORTEN de Haas, Christian Julien Fré- dérique, zoon van: de Haas, Jean R. en: van Dalen, Rosalia H., op 12 november 1983. Voorbrood, John, zoon van: Voorbrood, Pieter en: Bos, Jannetje C., op 18 november 1983. van Nierop, Bart, zoon van: Van Nierop, Cornelis G.M. en: Janssen, Maria J.T., op 22 november 1983. OVERLEDEN van Hanswijk, Cornelia Marga- retha, weduwe van: G. Zweere, oud 69 jaar, op 18 november 1983. Hol, Maarten, oud 81 jaar, op 19 november 1983. de Ruiter, Apolonia, echtgeno te van: J.J. Paul, oud 79 jaar, op 19 november 1983. 8 december 1983 t/m 1 januari 1984: geen collecten. Zevenhuizen 11 december. Herv. kerk 10.00 uur ds. E. Bouman, Scheveningen; 19.00 uur ds. J. En- derlé; Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur idem. Oud Verlaat 10.00 uurds. J. Ender- lé; 19.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg. Ver. vrijz. herv. 19.00 uurds. P. v.d. Laarse, Boskoop. 18 december Herv. kerk 10.00 uur dhr. J.v.d. Knijff, Nieuwerkerk a.d. IJ.; 19.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg. Geref. kerk 9.30 uur dr. R. Fern- hout, Alphen a.d. Rijn; 18.30 uurde heer J. Seelen, Nieuwerkerk a.d.IJ. Oud VerlaatlO.OO uurdhr. G.J. v.d. Berg; 19.00 uur geen dienst. moerkapelle 11 december. Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman, H.A. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. J. Driessen. 18 december. Herv. kerk 9.30 uur ds. A. Beens, Huizen; 18.30 uurds. J. Harteman. Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 19.15 uur ds. F. Harinck. medische diensten 10 december: dokter W. Voorthuy- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 11 december: dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle tel. 01793-1687. 17 decmeber: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, 01892-4085 18 december: dokter W.J. v. Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. Vogelvereniging Zang en Kleur uit Zevenhuizen organiseert een e- norme vogeltentoonstelling in het dorpshuis Swanla. Deze vereni ging, die dit jaar 15 jaar bestaat, heeft kans gezien om via de Neder landse bond van vogelliefhebbers deze distrikstentoonstelling te mogen organiseren. Op deze ten toonstelling, waar tussen de 1500 en 2000 vogels worden verwacht en waar heel het dorpshuis voor is afgehuurd, zullen vogels uit alle werelddelen te zien zijn die door Nederlandse vogelliefhebbers ge kweekt zijn. Dinsdag 13 december worden de dieren ingebracht van kwekers uit heel Zuid-Holland. Woensdag 14 december zorgen 24 keurmeesters voor de keuring en verdeling van de prijzen. Donderdagavond om 20.00 uur is de feestelijke opening door de burgemeester van Zeven huizen, de heer Van Gent. Verder is de tentoonstelling geopend vrij dag 16 december van 13.00 tot 22.00 uur, zaterdag 17 december van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 18 december van 10.00 tot 16.00 uur. De vogelvereniging Zang en Kleur is al maanden koortsachtig bezig om deze manifestatie tot een goed einde te brengen. Dankzij de medewerking van vele adverteer ders in de katalogus en schenkers van prijzen zal dat wel lukken. De firma Phaff uit de Dorpsstraat sponsort de vereniging. Zonderde hulp van deze firma zou het orga niseren van een dergelijk evene ment voor Zang en Kleur heel moeilijk zijn, zo liet het bestuur weten. Met ingang van heden is het secre tariaat van woningbouwvereni ging Beter Wonen tijdelijk geves tigd aan het adres De lep 20. Correspondentie dient met ingang van heden gericht te worden aan het secretariaat, Postbus 73, 2760 AB Zevenhuizen. Klachtenbriefjes dienen - zoals gebruikelijk - te worden gezonden aan de admini stratie, Wilgenlaan 9, 2761 TM Zevenhuizen. MOERKAPELLE - Zaterdagavond 10 december is er in de Herberg in Moerkapelle een gezellige avond. Wat is er te doen op d'ie avond? Er is een spreker uitgenodigd van de Stichting Woord en Daad. Deze zal een dia-klankbeeld vertonen over het zendingswerk van Woord en Daad. Alle jeugd vanaf 15 jaarjs hartelijk welkom. De Herberg is te vinden in het multifunctioneel centrum Moerveen aan de Heren weg te Moerkapelle. OM half acht staat daar de koffie klaar! bb6 Met ingang van 19 december a.s. zal op werkdagen een extra rit worden gereden door lijn 176 van N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland. Reden voorde invoering van deze extra rit is het slechte aansluiten van de dienstregeling van de bus op de aan vangstijden van de scholen in Waddinxveen in de oorspronke lijke dienstregeling. De dienstregeling van de extra rit is als volgt: Kruisweg Café Sport 7.25 uur Moerkapelle De Wilde Veenen 7.31 uur Zevenhuizen Rozenstraat 7.39 uur Zevenhuizen Bredeweg/Willem II 7.43 uur Waddinxveen Chopinlaan 7.50 uur (eindpunt halte Sweelinckhof) De extra rit is opgenomen in het wijzigingblad dienstregeling Westnederland dat binnenkort verkrijgbaar is op de postkanto ren in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 2