GERARD VAN GILS Ui KERSTBOMEN met en zonder kluit DORPSKRANT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS AGENDA Bibliobus wordt bibliotrailer BURGERLIJKE STAND SCHEIDENDE GEMEENTE BODE GEDECOREERD Politieberichten Koffiebar BLOEMSIERKUNST LET OP: (Spi pagina 4 Bestemmingsplan "Dorp, herziening 1982" Afgegeven bouwvergunningen Subsidielijst 1984 WEEKENDREKLAME: Deze week een prachtige AZALEA van 7,95 voor 4,75 HYACINTEN - 3 stuks slechts 2,75 ALLEE VRIJDAG 9 en VRIJDAG 16 DECEMBER KOMEN WIJ MET EEN ENORME KOLLEKTIE TOT ZIENS OP ONZE STANDPLAATS, DORPSSTRAAT (naast Herv. kerk) TE MOERKAPELLE. De burgemeester van de gemeente Moerkapelle maakt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het college van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland bij besluit van 22 november 1983, nummer B 24196, heeft goedgekeurd het bij besluit van de raad der gemeente Moerkapelle van 12 oktober 1982 vastgestelde bestemmingsplan "Dorp, herziening 1982". Genoemd besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland alsmede voornoemd bestemmingsplan liggen met bijbehoren de voorschriften en toelichting één maand met ingang van maandag 12 december 1983 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Aangezien niemand zich met bezwaren tot Gedeputeerde Sta ten heeft gewend, kunnen uitsluitend de gemeenteraad en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden gezonden aan de afdeling voor de Geschillen van Be stuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Moerkapelle, 8 december 1983. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders hebben op 8 december 1983 een bouwvergunning afgege ven aan: J.W. van Zeumeren, Herenweg 6, voor het bouwen van een ga rage op een perceel grond na bij Herenweg 6. Een ieder die meent in zijn haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. 12 december 1983: Spreekuur woonruimte-adviescommissie van 19.30-20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend dat gedurende één maand vanaf 12 december 1983 ter gemeentesecretarie ter inzage ligt de ontwerp sub sidielijst Sociaal Cultureel Werk 1984. Deze lijst bevat de namen van instellingen/vereni gingen die voor de daarin ge noemde activiteiten in 1984 voor subsidie in aanmerking worden gebracht. Gedurende de tervisielegging kunnen be zwaren tegen de ontwerplijst bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Moerkapelle, 8 december 1983 Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, C. Wolff de burgemeester, A.W. Lips. Met ingang van woensdag 7 december 1983 is Moerkapelle in plaats van de bekende bi bliobus, bezocht door een bi bliotrailer. Voortaan zal deze trailer eenmaal per 14 dagen op de parkeerplaatsen voor het gemeentehuis geparkeerd staan. U kuntopde"sta-dagen' van 14.00-17.30 uur en van 18.30 tot 21.00 uur aldaar te recht voor het ruilen van uw boeken. GEBOREN: Suzanne Chantal, dochter van: Heesters, Anton T. en: Bus- scher, Gerda, op 8 november 1983. Jacob, zoon van van der Lee, Jan en: Moerman, Sara, op 22 november 1983. OVERLEDEN: Kooij, Jacob, op 17 november 1983 te Gouda, oud 75 jaar. MOERKAPELLE - Sinds 1 december moet de gemeente Moerkapelle het zonder gemeentebode Wout Immerzeel stellen, omdat hij per die datum van de V.U.T.-regeling gebruik maakt. Dat dit niet zonder ruchtbaarheid gebeurde is eigenlijk een vanzelfsprekende zaak, want wie kent in Moerkapelle deze vertrouwde gemeentebode niet. Dat het met zoveel ophef zou gebeuren overtrof de verwachtingen van de familie Immerzeel Verdiend had hij het zeker, daar over is iedereen het eens. De scheidende gemeentebode werd tijdens een bijeenkomst in het Moerkapelse dorpshuis Op Moer gedecoreerd met een koninklijke onderscheiding. Burgemeester A.W. Lips overhandigde deze on derscheiding aan mevrouw Im merzeel, die de ere-medaille in zil ver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, haar man opspeld de. Zichtbaargeroerd doordit blijk van waardering en de attenties die hiervoor al aan beiden waren over handigd, bedankten ze met een handdruk, bijna sprakeloos, de heer Lips. In zijn toespraak die aan een stroom van cadeaux en de on derscheiding vooraf ging sprak de burgemeester hartelijke woorden aan het adres van het echtpaar, want ook mevrouw Immerzeel trad uit gemeentedienst. Beiden heb ben er 25 dienstjaren bij de ge meente Moerkapelle op zitten. "In al die jaren stonden Immerzeel en zijn vrouw paraat" zo stelde de heer Lips. "Ik dank jullie wel voor het werk dat jullie hebben willen doen voor ons dorp en de gemeen te. U hebt nu geen formele banden meer met de gemeente Moerka pelle. Altijd konden we een beroep op jullie doen, maar. nu zullen we dat niet meer doen, omdat wejullie de rust gunnen". Tot Immerzeel: "Je was niet alleen de man die op het raadhuis alles wit maar ook van al het wel en wee in de gemeente. Naast je functie van gemeentebo de ben je in 1967 ook deurwaarder van de plaatselijke belasting ge weest en werd je contactman van de B.B." Voordat hij met het uitde len van de cadeautjes begon droeg burgemeester Lips eerst nog een gedicht voor nl. 'de adventsbood schap' van Nel Benschop. Bloe men bood hij aan namens zijn twee kinderen. Voor beiden een kop en schotel met het gemeentewapen en voor ae bode een 'eigen lepel tje' (omdat hij op het gemeente huis altijd een eigen lepeltje had). Een stropdas met de gemeente- kleuren voor de heer en een sjaal tje voor mevrouw Immerzeel. Een ingelijst oorkonde met daarbij een gemeentepenning was het volgen de blijk, waarna onder couvert de gratificatie voor 25 jaar dienstver band, door de heer Lips werd over handigd. Oud-burgemeester I.J.P. Keijzer, die met zijn echtgenote voor dit afscheid overgekomen was uit Waalre, noemde het jubile um geen kleinigheid. "Honderd jaar maar liefst, samen zijn jullie vijftig jaar bij de gemeente en jullie hebben dubbel hard gewerkt", grapte hij. Spreker wenste de heer Immerzeel van harte geluk met de koninklijke schouderklop en merkte op dat het echtpaar het jaargetijde wel tegen had. "Eigen lijk hadden vandaag alle tuintjes moeten bloeien bij jullie afscheid" De heer Keijzer: "Het wordt nooit weer zoals het was. Dat is te gekke ijdelheid kan men zeggen, omdat iedere tijd aan mensen mogelijk heden biedt, maar dit komt niet weer. Jullie hebben beiden op meer dan voortreffelijke manier jullie taak gedaan. Ik weet nog hoe het was toen ik burgemeester van Moerkapelle werd. Jij hield de pook tussen de klep van de kachel geklemd om de kachel niet te hard te laten knallen. Al het rijdend materiaal dat de gemeente des tijds rijk was, waren Wout en de kruiwagen. De één was de motor en het ander de wagen. En u me vrouw Immerzeel, stond altijd met thee en koffie klaartijdens B. en W. vergaderingen". Namens alle oud-actievelingen uit de periode 'Keijzer' waarvan er vele aanwezig waren, bood spre ker het echtpaar een bedrag onder couvert aan. "Wout en Annie be dankt! Wees ervan overtuigd dat ons tuintje vandaag bloeit!" Hierna sprak de heer Oosterhoff het echtpaar Immerzeel toe na mens het huidige personeel en overhandigde hen in de vorm van een ode op het alfabet een attentie. Het comité Afscheid Immerzeel bood de scheidende personeelsle den een boekwerk aan, waarin de periode 1958-1983 met foto's en tekst in beeld is gebracht. Voorts werd een enveloppe met inhoud overhandigd, zijnde eerT bedrag dat bijeen werd gebracht door oud-collega's, vrienden en be kenden. MOERKAPELLE - 22 november: Door de rijkspolitie te Stolwijk werden vier vrouwen aangehou den. De vrouwen hadden zich schuldig gemaakt aan winkeldief stal. Na hun aanhouding beken den zij ook in Moerkapelle in twee winkels te zijn geweest. In beide winkels werden voor honderden guldens aan kleding meegenomen De benadeelde winkeliers hebben inmiddels hun eigendommen te rug. 25 november: Door de eige naar van een in de Nassaustraat geparkeerd staande auto werd aangifte gedaan van vernieling van een autospiegel. Schade circa 150,-. 29 november: Door drie be woners van Moerkapelle werd aangifte gedaan van diefstal ben zine en goederen uit pers. auto's. De feiten werden gepleegd in de nacht van 28 op 29 november. De auto's stonden geparkeerd in het Rehobothplantsoen, Coymans- straat en Maurtisstraat. 29 november: In dezelfde nacht werd er ingebroken in een bedrijf gevestigd op het industrieterrein. Door een raam te forceren kreeg men toegang tot het kantoor. Van uit het kantoor werden calculators en een schrijfmachine ontvreemd alsmede een geldbedrag van circa 400,-. Tevens werd voor circa 1000,- schade gemaakt aan raam en bureau. 3 december: Naast alle vervelende berichten kan de poli tie in ieder geval melden dat de Sint met zijn gevolg veilig in Moerkapelle is aangekomen. Zit tend in een open rijtuig begroette hij de Moerkapelse jeugd. Na een korte tocht door het dorp ver maakte de goedheiligman de kleinste kinderen in het dorpshuis. Tijdens de ochtenduren consta teerde de politie dat er nogal een aantal automobilisten de ruiten van hun voertuigen niet geheel ijs vrij hadden gemaakt. Gevols is een zeer beperkt uitzicht. Diverse be stuurders werden hierop geatten deerd en moesten alsnog de ruiten van hun auto schoonmaken. In het belang van de verkeersveiligheid: maak uw ruiten ijsvrij! De politie zal er in de komende maanden op blijven toezien en er tegen optre den. GRAVEREN: Op woensdag 28 decemoer tussen i4en 1/ uur en woensdag 8 januari 1984 van 14-17 uur zal er opnieuw gelegen heid zijn om uw fiets te voorzien van een postcode. De plaats waar dit gebeurd is de werkplaats van gemeentewrken in de Raadhuis straat. Heeft u de afgelopen weken geen kans gezien uw fiets te laten graveren laat deze gelegenheid dan niet voorbij gaan! Openingstijd: Op tweede Kerstdag is het postbureau voor het publiek gesloten. Zaterdag 24 december is het bureau wel van 9-11 uur open. Verloren: bril met koker; afdekzeil- tje van kinderwagen; autosleutels met zwarte label van garage Wens- veen; sleutels van Opel; circa 60 cm. lange ketting; rechter hand schoen nappa; Gevonden: calculator in bruin hoesje; huissleutel met sleutel hanger (beide artikelen zijn ge vonden in de omgeving van de Akkerweg). Voor vrijdagavond 9 decembera.s. heeft koffiebar 't Praathuys Dirk- Jan Byker (medewerker bij de E.O.) uitgenodigd. Hij zal het één en ander komen vertellen over het thema "samenwonen". Vanaf 20.00 uur is iedereen vanaf 16 jaar welkom in het Hervormd Cen trum. uit Alphen a.d. Rijn

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4