HERTOG... natuurlijk om te smullen..! Goed voor STGeld Diep gekoeld BANKETBAKKERS GEBAK 8.95 HET KAASMEKKA t DORPSKRANT U kunt er mee voor de dag komen! Politieberichten M. V. TOL ZONEN Advents zang en orgelavond Nederlandse Rode Kruis WIJN DIREKT UIT HET VAT... Damesvoetbal AGENDA Kerstvieringen pagina 8 MAANDAG/DINSDAG/WOENSDAG HAMBURGERS SLAVINKEN TARTAAR SATÉ SCHIJVEN 5 HALEN 4 BETALEN DINSDAG: SPEKLAPPEN - 500 gr. 4,45 KRABBETJES - 1 kilo 5,95 VARKENSLEVER - 500 gr. 3,95 WOENSDAG GEHAKTDAG! KEURSLAGERIJ VórscW3 S\agr°om 't Is altijd 'n succes, want alleen de fijnste, natuurlijke ingrediënten worden verwerkt Bijvoorbeeld: verse slagroom, luchtige baveroise, puur fruit. De patissier van HERTOG maakt er altijd iets moois van! Tijdelijk f Dorpsstraat 168. Zevenhuizen. Tel. 01802-1868 Avondpuzzeltocht Jaco Hoogendoorn Cora de Vos Expositie mevr. Rotteveel ZEVENHUIZEN - 24 november vond een aanrijding-zonder plaats op de Groeneweg - Zuidelijke Dwarsweg. Hierbij waren een bus van Westnederland en een pers. auto betrokken. Materiële schade. 26 november vond een aanrijding zonder plaats op de Bredeweg ter hoogte van het munitie depot. G.C.P. uit 's-Gravenhage kwam van de afrit van de rijksweg 12. G.L.S. uit Waddinxveen reed over de Bredeweg in de richting van Moordrecht. Toen G.C.P. opreed zag hij G.L.S. te laat; een aanrij ding was het gevolg. 28 november: diefstal benzine. Benzine werd weggenomen uit een pers.auto welke geparkeerd stond op de Boslaan. 28 november: diefstal fiets. Een opoe-fiets werd weggenomen, welke stond naast een winkel in de Dorpsstraat. 27 november: storm schade. Op het Zuideinde viel een boom op de electrische bedrading In samenwerking met de Brand weer werd die boom verwijderd. Op het Nijverheidscentrum was een bouwkeetje op drift geslagen. Op het Noordeinde was een paal van de straatverlichting door mid den gebroken. 28 november: een aanrijding-zonder vond plaats in de Dorpsstraat tussen een brom fiets en een pers.auto. Materiële schade. 29 november: diefstal benzine en wiel uit pers.auto, welke stond geparkeerd in de Korenstraat. 29 november: Een aanrijding-zonder vond plaats op de rijksweg 12 tussen 2 pers.auto's Vermoedelijk waren de regen en windstoten de oorzaak van deze aanrijding. Materiële schade. 1 de cember: diefstal benzine. Er werd ongeveer 10 liter benzine wegge nomen uit een pers.auto, welke geparkeerd stond op het Weide- plantsoen. Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen a. Dijkshoorn Foto Marri Krijgsman ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 17 december a.s. wordt in de N.H. Dorpskerk in Zevenhuizen een zang- en orgelavond gehouden t.b.v. de Stichting Onder Dak. Medewerkenden zijn ds. J. Ender- lé - meditatie; Geref. Kerkkoor Zevenhuizen/Moerkapelle o.l.v. H. Kuiper, Kinderkoorde Bergse Kre keltjes o.l.v. A. v.d. Werken, Cees van Zwieten - piano, JanTeeuwen Nel Hengstmengel - orgel. De toegang is vrij en de avond vangt aan om 20.00 uur. Deze avond is, na afloop, de LP "Wat de toekomst brenge moge" te koop. Op deze LP bespeelt Jan Teeuw het orgel van de voormalige Putse- pleinkerk uit Rotterdam dat nu in De Ark in Berkel en Rodenrijs staat, met vier orgelsoli t.w. Sonate in E van M.C. Festing, de Toccata van Eugène Gigout, de Baroque Suite van Gordon Young en een liedbewerking over Psalm 118 met als tegenstem Eeuwig woord U willen wij bezingen. Deze bewer king werd opgedragen aan de initi atiefnemers van de Stichting On der Dak. De liedbewerking wordt vierhandig uitgevoerd door Jan Teeuw en de 16-jarige Nel Hengst mengel, zij kreeg 7 maanden gele den haar eerste orgelles en is nu reeds op de LP te beluisteren. Ook in Zevenhuizen hoopt zij, samen met Jan Teeuw, haar orgelleraar, een vierhandige bewerking te spe len. Verder valt op de LP samen zang te beluisteren, opgenomen in de Breepleinkerk te Rotterdam- Zuid. Deze life-opnamen werden op 8 oktober j.l. gemaakt. Op veler verzoek werden op de LP liederen opgenomen als: 'eens zal op de grote morgen klinken het bazuin geschal'. Alle liederen worden voorafgegaan door orgelimprovi saties. In dit lied is het bazuinge schal dan ook duidelijk waarte ne men. Jan Teeuw volgde orgellessen bij Jan J.v.d. Berg (nwe kerk Delft) de bekende organist Piet van Eg- mond en George Stam. De LP werd opgenomen voor de Stich ting Onder Dak, die op de Mathe- nesserlaan in Rotterdam geves tigd is. Zij stelt zich ten doel om mensen die zonder onderdak rondlopen (dat zijn er op dit mo ment ruim 1400 in Rotterdam al leen al!) op te vangen en te bege leiden, en aan een nieuw bestaan te helpen. Omdat de stichting zonder één cent subsidie werkt hebben zij dringend geld nodig. Door de aankoop van de LP helpt men deze mensen aan een be staan. De LP mag, dankzij de me dewerking van de grammofoon platenmaatschappij worden aan geboden voor slechts 18,95 en daarvoor krijgt men ca. 48 minu ten muziek. De ledenwerfactie van het Neder landse Rode Kruis, afd. Gouda, is in Zevenhuizen een groot succes geworden. Aan het bestaande le denbestand van 249 leden, zijn er 315 nieuwe bijgekomen door de inzet van 43 medewerk(st)ers, voorafgegaan door burgemeester A.H. van Gent, die 17 nieuwe leden aanbracht. Deze actie was nodig, omdat het Rode Kruis in financiële moeilijkheden is, en toch de vele noden, die ontstaan na overstro ming, oorlog, aardbeving etc, wil blijven lenigen. Veel dank aan allen die hebben meegewerkt om deze actie te doen slagen. Vrijdag 9 december organiseert "de Vierkap een avondpuzzeltocht. Uiterlijk om 19.30 uur moet men verzamelen bij de Vierkap. Deelna me 2,50 per persoon inclusief snert, worst en brood na afloop. Men wordt geadviseerd in ieder geval een pen en een zaklamp mee te nemen. en geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk op D.V. 22 december 1.983. Een ieder is van harte welkom op onze receptie die gehouden zal worden van 18.30 tot 20.00 uur in Restaurant "Keizershof", Maarten Luther Kingweg 7 te Rotterdam-Oud Verlaat Toekomstig adres: Bredeweg 11, 2742 KT Waddinxveen. De expositie van Mevr. Rotteveel is met 1 maand verlengd. Voor even tueel vervoer kunt u contact op nemen met mevr. Rotteveel, zodat iedereen in de gelegenheid is de schilderijen te bekijken. Tel. 01793-1679. Wie het Kaasmekka aan de Zeven-- huizense Dorpsstraat binnenstapt komt daar beslist niet alleen voor kaas, maar ook voor specialiteiten en zeker niet in de laatste plaats voor wijn De klant die bij Jan en Ans Dijkshoorn wijn wil kopen kon zich tot voor kort alleen daarover laten adviseren door het echtpaar. Sinds kort mag hij/zij ook de wijn keuren en zo een keus bepalen. Menigeen die de laatste week het Kaasmekka bezocht is de verande ring in het interieur opgevallen. Velen hebben ook al van de wijn gedronken na deze vooraf ge keurd te hebben. Waarover we het eigenlijk hebben! Natuurlijk over de eigen wijntap perij van het Kaasmekka. Tegen de zijwand van de winkel, in de speciale wijnhoek, is een elftal vaten geïnstalleerd, met allerlei soorten wijnen. Franse en Duitse wijnen, maar ook sherry's en port. Deze wijntapperij heeft het echt paar Dijkshoorn niet alleen voor de aardigheid geïnstalleerd in de winkel, maar veel meer om de klanten van dienst te zijn. Na het bepalen van de keus (door zo men ZEVENHUIZEN - Evenals vorige week kwamen de beide dameself tallen en het meisjesjuniorenelf-tal van Groeneweg vanwege het win terse weer, met als gevolg hard be vroren velden, afgelopen wee kend niet binnen de lijnen. De K.N.V.B. had voor zowel zaterdag als zondag alles afgekeurd in Dis- trikt West II. Voor de dames werd afgelopen zondag een training in gelast om toch nog zoveel moge lijk in het ritme te blijven. Programma: Groeneweg-meisjes- junioren: geen wedstrijd; Groene- weg-meisjespupillen: winterstop. Zondag: Celeritas-damesl-Groe- neweg-dames I: 14.30 uur. Groeneweg-damesll-N.S.V.- da mes II: 10.30 uur. dat wenst de wijn te proeven) neemt de eigenaar van het Kaas mekka een schone lege (liter) wijnfles, vult deze en slaat er een kurk op. Hij voorziet de fles van een etiket en de klant verlaat na betaling de winkel. Is de fles leeg, dan kan deze ingewisseld worden waarvoor een gulden statiegeld wordt terugbetaald. Ook kan men dezelfde fles uiteraard weer laten vullen met wijn, sherry of port. Deze, nog vrij nieuwe, wijnver koopmethode, biedt tal van voor delen. Men heeft een wijn die men lekker vindt, tegen een sterk gere duceerde prijs, terwijl men boven dien meewerkt aan het milieube wustzijn, door de lege fles weer in te wisselen, of opnieuw te gebrui- - ken. Jan Dijkshoorn, die de eerste in de regio is met een dergelijke tapperij hierover: "Voor deze met hode heb je geen conserverings middelen nodig voorde houdbaar heid van de wijn. Deze blijft goed, doordat de druk op de wijn wordt vastgehouden. Deze druk is eigen lijk de conservering. Er kan abso luut geen lucht bijkomen zodat de wijn de kans loop te verzuren, ledereen mag bij ons, zonder enige verplichting, gratis komen keuren", aldus de heer Dijkshoorn. Een liter wijn kopen mag natuur lijk ook, vanaf slechts 3,95 per liter. 16 december: kerstviering Alg. Bond v. Ouderen in Dorpshuis Swan la; 14.00 uur. 17 december: 14.30 uur: bejaar denkerstfeest in de Herv. kerk. 19 december: kerstavond Platte landsvrouwen afd. Zevenhuizen. 20 december: Oud Verlaat kerst viering Vrouwenvereniging De Schakel. 20 december: kerstviering Jeugd clubs; 19.00 uur in de Geref. kerk met ouders. 21 december: 20.00 uur: kerstvie ring Herv. vrouwenvereniging Weest Getrouw, in het Hervormd Centrum. 21 december: kerstavond Platte landsvrouwen afd. Moerkapelle.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 8