-Ik kleintjes Master DORPSKRANT EXTRA KERSTVOORDEEL: 10% KORTING op onze winter- kollektie japonnen, rokken en blouses. Let op ons rek met ZEER LAGE PRIJZEN! Voor begrafenissen C.H. DE VRIES heteluchtkanon uw naaste medewerker in koude/vochtige jaargetijden Fa. K.A. Havelaar&Zn. Bedrijfsvoetbal AFWEZIG KAASHANDEL J.H. DEN TOOM VOLLEYBAL RAPSODY pagina 15 Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen Liefhebbers van muziek en boeken die Rapsody in de Dorpsstraat kennen, zullen vernomen hebben dat de huidige eigenaresse gaat verhuizen. Houdt hiermee "Rapsody Zevenhuizen" op te bestaan? Eert kleine buurtwinkel heeft tegenwoordig nauwelijks bestaansrecht, tenzij iemand zich met enthousiasme hiervoor inzet. Dat is gebeurd. Nu houdt dit op en zal een ander dit enthousiasme moeten opbrengen öf.... Een speciale vorm van ondernemen, om het bestaan van kleine (buurt)winkels te garanderen, beproeven wij in een ander geval reeds drie jaar met succes. Deze oplossing willen wij nu ook voor Rapsody Zevenhuizen toepassen. Daarvoor zoeken wij: - Twee dames die samen met de huidige eigenaresse de winkel zullen exploiteren. - Personen die deze dames willen steunen d.m.v. een borgstelling van minimaal 500,-, die overigens niet behoeft te worden betaald. Geïnteresseerden kunnen in de winkel meer informatie krijgen of dit telefonisch doen 's avonds na 19.00 uur, TEL. 1627. JEROEN, KEN JIJ JE TEKST! Loonlasbedrijf Hoogendoorn Kasverwarming Rookgascondensors Kassenbouw Een voorspoedig 1984 en al wat wenselijk is bestuurswijziging ijsclub moerkapelle Uw dealer: Wij wensen u Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1984 Bloemkwekerij A. VAN DER HEIJDEN van 23 december '83 t/m 2 januari '84 J. v. Driel-Budejicky, tandarts Herenweg 13a - 2751 DE Moerkapelle - 01793-1436 Uitsluitend voor spoedgevallen bereikbaar op tel. nr. 01820-23960 Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1984. Ingrid Paul verbetert twee clubrecords Plattelandsvrouwen goede prestaties jeugd mini-volleybal Voor de mini-volleyballers van Ze venhuizen (dit is jeugd vanaf 8 jaar) is er op de zaterdagochtend ook een heuse competitie. Door dat Zevenhuizen slechts eenmaal in de veertien dagen de beschik king heeft over de sportzaal Swan- la op zaterdagochtend spelen de kinderen vaak uit, maar dat heeft geen invloed op de resultaten. In de tussenstand van deze competi tie hebben de speelsters en spe lers al een goede klassering en zitten zij bij de eerste zes, die eind februari, als zij bij de eerste zes blijven, strijden om het Rayon Kampioenschap. In maart (17e) worden er op Nationaal niveau voorronden gehouden voor het Mini-Kampioenschap van Neder land. Deze worden in Valkenburg gehouden. Ook bij de mini-volley- bal-afdeling kunnen nog spelers of speelsters geplaatst worden. Voor inlichtingen kan men terecht bij Nico Perdijk, tel. 01802-1565. Dorpsstraat 37 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2628 voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bij: Schoenmakerij Doornhein, Dorpsstraat 42 - Nieuwerkerk a/d IJssel - 01803-6594 KRIELKIPPEN TE KOOP Herenweg 40 - Moerkapelle TEL. 01793-1504 schaatsen ruilen of kopen? even bil Lida langslopen! geopend: wo. 10-18.00 uur; vrij 10-18 uur; zat. 10-15 uur. Nu ook alle artike len op schaatsgebied en vrijetijds- kleding. Ook kunt u bij ons terecht voor tweedehands sportkleding! TEL. 01803-8370 TE KOOP: Enkele bankstellen, salon- kasten, kinderwagens, grenen meubel tjes enz. Restanthandel JABÉ, Burg. Klinkhamerweg 14 01802-2157-2271 Dahliastraat 2 2761 HA Zevenhuizen 01802-1614. Het bestuur van de ijsclub Moer kapelle heeft een wijziging onder gaan. In de jaarverdering, die in dorpshuis Op Moer werd gehou den, stelde penningmeester D. Sol zijn zetel wegens drukke werk zaamheden beschikbaar. Als nieuw bestuurslid kon worden be groet A. van Dijk. Nieuwe penning meester wordt C. Brouwer, die al deel uit maakte van het bestuur. Tot erelid van de ijsclub Moerka pelle is benoemd A. Hertog Azn. Hij is bijna vanaf de oprichting in 1919 lid van de ijsclub en is op vrij wel alle jaarvergaderingen ge weest. Voorzitter J. Koster zegde hem het gouden schaatsje toe. Op donderdag 29 december wil de ijs club een gratis busreis voor leden organiseren naar de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. De bus ver trekt om half zeven vanaf het erf van Brouwer, Herenweg 33 in Moerkapelle. Voorzitter J. Koster deelde mee dat de ijsclub klaar is voor een ijswinter. Komt er sterk ijs dan zal de club de ijsbaan op de Rotte opzetten. Dorpsstraat 28 - Moerkapelle Tel. 01793-1307. Imp. Jennen, Handel- en Agenturengroep vanJ A Monster BV MOERKAPELLE - De Bedrijfs voetbalcommissie organiseert in 1984 weer een bedrijfsvoetbal- toernooi. De start is 7 mei en de finale is op 8 juni. De commissie, bestaande uit: W. de Leeuw, D. Bontenbal, I. Boevé, T. Klos. F. v.d. Berg en H. Klomp heeft inmiddels twintig bedrijven uitgenodigd. E- ventueel belangstellenden bedrij ven in Moerkapelle en omgeving die geen uitnodiging gehad heb ben kunnen zich voor informatie wenden tot: D. Bontenbal, Moer- kapelse Zijde 56, Moerkapelle, tel. 01793-2133. Knibbelweg 42 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2201 Bermweg 32 - Zevenhuizen - Tel. 01803-3341 Ingrid Paul verbeterde op de Utrechtse kunstijsbaan twee club records van de schaatsclub Gou da. Eerst verbeterde de Jong Oranje-rijdster het record op de vijf kilometer (8.38.1), vervolgens het clubrecord voor A-meisjes: 45,5 sec. Haar persoonlijke record op deze afstand staat overigens precies een seconde scherper, maar dat werd gevestigd als B- junior. MOERKAPELLE - Donderdag morgen 19 januari 1984 start de cursus volksschilderen bij de afd. Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. In 6 lessen kan men deze techniek leren aan de hand van patronen in assen- delfter stijl. Inlichtingen over deze cursus kan men krijgen bij mevr. J. Breugem, tel. 01793-1185. Zoals elk jaar wel het geval is, wa ren ook dit seizoen spelers van Ze venhuizen die in de finale geraak ten om het OPEN clubkampioen schap van Nederland. Nu waren het weer de jongens junioren, Pie- ter Boersma, Roel Ensing, Bert de Jager, Bas Nobel, Eric Schotte, Eric Strijdhorst, Wilco Visser, Marc v. Yperen en Marco Zielhuis die onder leiding van coach Jan Poot ene hele mooie derde plaats behaalden. Achter Lodewijk-Ge- veke Dak en Dynamo. In de nor male jeugdcompetitie spelen de jeugdteams mee in de bovenste regionen en hebben wij zeergrote kansen op een sterke eindklasse ring. Dit jaar heeft Zevenhuizen wel wat minder jeugdteams in de competitie spelen, dus er kunnen best nog wat speelsters of spelers bijkomen. Voor inlichtingen kan men bellen naar Jaap v.d.Wel, 01802-1760. De platenzaak Rapsody is vooral voor de jongelui in de loop der jaren een bekend adres geworden voor tophits, bandjes en l.p.'s. Ook de ouderen vonden echter steeds meer van hun gading, zeker toen het assortiment met boeken werd uitgebreid. Niets duidde op enige veran dering, totdat in de etalage een zonderling bericht over een opvolger werd opgehangen. Henny Lawson, eigenaresse van Rapsody werd be naderd voor een verklaring. Hoe lang ben je nu al in zaken? Henny Lawson: "Ruim 8 jaar geleden wilde ik iets anders om handen hebben dan het huishou den. Dit pandje kwam vrij en met hulp van een kennis van mijn man ben ik in de plantenverkoop ge stapt. Na 8 jaar volhouden, opeens op houden? Komt dat door de moei lijke economische situatie? "Nee hoor! De tijden voor de pla tenwinkelier zijn minder, maar die oorzaak ligt meer in het gebrek aan nieuwe muziekimpulsen. le dereen houdt van muziek, juist in deze tijd! Gelukkig heeft de disco en de Nederlandstalige muziek een positieve invloed op de huidi ge ontwikkeling. Maar toch houd je het voor ge zien! "Het liefst ging ik door, maar ik moest kiezen: hier blijven of het huis van mijn dromen laten schie ten. Het is inderdaag een prachtig huis. Ik kan me voorstellen dat je daar niet lang over nadenkt! "Nou, zo gemakkelijk was het ook weer niet. Het gaat me aan het hart om deze zaak zomaar te verlaten, tenslotte heb ik het opgebouwd. Het is zakelijk gezien wel klein. Het heeft mij veel voldoening gegeven dit te kunnen ondernemen! Daar naast hield ik van het kontakt met alle klanten, jong en oud, uit Ze venhuizen, Moerkapelle en zelfs Nieuwerkerk. Je sprak over een oplossing voor het voortbestaan van Rapsody? "Koop betekent voor een koper dat er zelf een be drag op tafel gelegd moet worden, terwijl het inkomen bij de partner wordt opgeteld. Om die reden is het gunstiger om met meer perso nen de winkel te exploiteren Dat moeten er dan minstens 3 zijn, naar onze ervaring in onze andere zaak in Den Haag. In die zaak ben je met een nieuwe vorm van ondernemen begonnen? "Mijn man heeft in 1981 een oplos sing gevonden, die naar tevreden heid werkt. Deze oplossing is juist geschikt voor kleine meestal buurtwinkel en is gebaseerd op part-time ondernemerschap. Dit geldt zowel voor de winkel, door 3 part-timers geëxploiteerd, maar ook voor de part-time kapitaalver schaffers. Hier gaat het om kleine tijdelijke particuliere borgen, die zekerstellen, dat een bank de kre dieten verstrekt. Het klinkt ingewikkeld en nieuw. Is er werkelijk geen andere oplos sing? "Het is ingewikkeld,omdat het nieuw is. De bedoeling is, dat de rol van de borgsteller straks overgenomen wordt door de part time ondernemers. Dan kunnen zij zelf belissen over hun zaken en weer nieuwe winkels helpen op starten. De idee is nieuw en vreemd voor wie ervan hoort. Toch hoop ik dat er genoeg onderne mende particulieren zijn. Is dit niet het geval dan blijft er weinig an ders over dan hier op te houden. Dat zullen velen in Zevenhuizen toch jammer vinden! "Och, misschien wel. In elk geval zal het mij niet weerhouden om in mijn nieuwe woonplaats te bekij ken of ik daar opnieuw kan begin nen". We trekken de winkeldeur achter ons dicht. Het zal niet meevallen in deze tijd met iets nieuws te be ginnen. Of het nu een zaakje is of een nieuwe manier van onder nemen. n.n.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 15