V- DORPSKRANT kellendonk service KERSTDISCO BEJAARDENKOOR NEEMT AFSCHEID VAN DIRIGENTE v.o.o. Wij wensen U allen Gezegende Kerstdagen en een Voorspoedig 1984 T. VAN DER SPEK DE VIERKAP KERKDIENST KERST-INN VOLLEYBAL pagina 21 ONS MOTTO IS: ALLEEN EEN VAKKUNDIG ADVIES. IS EEN GOED ADVIES. O DOORLOPENDE KREDIETEN O HYPOTHEKEN O VERZEKERINGEN O ALLE PENSIOEN ADVIEZEN financieel adviesbureau P. G. A. Kellendonk Vondelstraat 14 2712 RD Zoetermeer Tol. 079 -16 82 91 vrijwilligster bejaardenkoor GROENTENHANDEL Ook in 1984 hopen we iedere vrijdag aanwezig te zijn met aardappelen, groenten en fruit op de markt in Zevenhuizen. poppenmaken vrijzinnig hervormden zevenhuizen heren volley bal volgend seizoen elders? en voor zo'n advies bent u bij ons op een vertrouwd adres U krijgt geheel vrijblijvend OBJEKTIEF advies over alle: Q GELDLENINGEN Kom gerust eens praten of vraag schriftelijke informatie met deze bon. Ja, ik wil graag informatie over Naam: Tel.: Adres: Woonplaats: Zonder postzegel opsturen naar: KS, Antwoordnummer 10084, 2700 VB Zoetermeer. MOERKAPELLE - De stichting Jeugd- en Jongerenwerk Moerka- pelle organiseert op woensdag 28 december een groot kinderdisco feest. Tijdens de disco treden de winnaars van de onlangs gehou den play-back wedstrijden op. le dereen kan dan nog eens nagenie ten van Charlene, Dolly Dots, Jenacara, Patricia Paay, Anita Me yer en als klap op de vuurpijl de Heidezangers. De presentatie is in handen van Willem Hobers en na tuurlijk speelt alles zich af in het Jeugdhonk in een schitterende kerstsfeer. De entree bedraagt 0,50; aanvang 13.00 uur. Om acht uur volgt een kerstdisco voor veer tienjarigen en ouderen. De muziek wordt dan verzorgd door Marco en Good old Peter. De entree be draagt 1,-. ledereen is natuurlijk van harte welkom op deze twee ge weldige disco-evenementen. Het beiaardenkoor in 1967. Helemaal links mevr.Boevé, naast haar mei. Wigman "Lang heb ik erover nagedacht en nachten ervan wakker gelegen, maar uiteindelijk toch maar de knoop doorgehakt om er met ingang van 1 ja nuari mee te stoppen", zegt mevrouw J.M. Boevè-Ames. Ze legt de diri geerstok neer van het bejaardenkoor. Wie hem weer op zal nemen is op dit moment (december) nog niet bekend. "Ik hoop maar dat er spoedig een opvolger komt, voordat we in januari weer met de wekelijkse repeti ties beginnen" verzucht mevrouw Boevé, die heel wat mensen die over muzikale capaciteiten beschikken, heeft opgebeld. Tot dusver zonder resultaat. De Kerstviering op 16 december is haar laatste optreden als di- rigente. Daarna zat zij als gewoon koorlid haar partijtje meezingen in het koor. Haar besluit om ermee te stoppen heeft ook met haar leeftijd te ma ken: ze hoopt in mei 65 jaarte wor den. Weloverwogen koos ze de Kerstviering als laatste optreden in het openbaar. Aan 35 jaar maat schappelijk, sociaal vrijwilligers werk komt dan een einde. Mevr. Boevé heeft namelijk veel meer dan alleen maar het bejaarden koor gedirigeerd. Sociaal bewo gen als ze is, had haar aandacht vooral de minder bedeelde. Zo werd ze zo'n 26 jaar geleden door de gemeente benoemd tot lid van de bijstandscommissie, die toen nog 'armenzorg' heette, waarvan oud-burgemeester Boer de voor zitter was. Bij het wisselen van de gemeenteraad, vorig jaar septem ber, kwam op haar verzoek, na 25 jaar, een einde aan deze tak van vrijwilligerswerk. "Als lid van die commissie heb ik heel wat mensen bezocht. Allemaal op de fiets. De vergaderingen, aanvankelijk één maal per twee maanden, later éénmaal per maand, vonden in de raadzaal in het gemeentehuis plaats. Stuk voor stuk gezellige ontspannende vergaderingen, waar het gemoedelijk aan toe ging. Men zegt weieens dat vergaderen geharrewar betekent, maar dat was in de bijstandscommissie be slist niet zo. In al die jaren maakte ik heel wat raadsleden en bekende gemeentefunctionarissen mée. Zo had b.v. ook oud-gemeentesecre taris Gijsenbergh, zitting in die commissie, en tijdelijk wethouder Kreft. Ook wethouder Van Tol, die nu actief is voor het bejaarden koor". Wie had kunnen denken dat, toen ze met man en kind 35 jaar geleden van Nieuwerkerk naar Zevenhui zen verhuisde, zich zo snel thuis zou voelen indatdorp. Jaerzo van zou gaan houden dat ze al haar vrije tijd ten behoeve van de ge meenschap besteedde. Het begon bij de afdeling Zevenhuizen van de Vereniging Volksonderwijs, thans de Vereniging voor Openbaar On derwijs geheten. Of het de oprich ters van de kleuterschool 'Prinses Marijke' bekend was dat er in Ze venhuizen zo'n actieve vrouw was komen wonen of dat ze opviel door haar organisatorische talenten is niet helemaal duidelijk. Zeker is het dat ze zomaar ineens pats boem, benoemd werd tot bestuurs lid van V.O. nadat men aan dedeur was komen vragen of ze er voor voelde. Haar zoontje was toen ook op de kleuterschoolleeftijd en ging naar de nieuwe kleuterschool. Zeker vijftien jaar is ze in de weer geweest voor de kleuterschool, hielp bazars organiseren en acties op touw zetten. Intussen werd ook haar tweede zoon geboren. Toen hij naar de lagere school ging sloot moeder de periode 'kleuterschool' af. Via haar sociale werk als lid van de bijstandscommissie, belandde ze bij de bejaarden en de oprich ting van het bejaardentehuis De Zevenster. Door de gemeente werd zij aangezocht om bestuurs lid van de nieuw gevormde stich ting te worden. Samen met de toenmalige predikantvrouw van de Hervormde kerk, die ook bestuurs lid was, mevrouw v.d. Vlist, reisde ze heel wat af om de inrichting van het tehuis compleet te maken. "Het ontvangen van sollicitanten voor een functie in het bejaarden tehuis was ook een hele klus, maar ontzettend leuk. Dat gebeurde op het gemeenthuis. Ik weet nog dat de dames Staal en Leenhouts zou den komen, voor een sollicitatie gesprek voor juffrouw Leenhouts. Om de zenuwen wat weg te nemen wilde ik ze bij mij thuis verrassen met een etentje. Dat verpieterde bijna, doordat de dames door de één of andere oorzaak inplaats van om half één pas om twee uur 's- middags arriveerden. Twee zit tingsperiodes plus twee jaar voor bereiding voorafgaand aan de opening had mevrouw Boevé zit ting in het bestuur van de Stich ting Bejaardenhuisvesting, wat ruim twee jaar geleden afgesloten werd. Naast lid van de commissie van bij stand en bestuurslid van het be jaardentehuis, was mevrouw Boe vé intussen ook de dirigeerstok van het Bejaardenkoor gaan han teren. Dat gebeurde in 1974, toen de maatschappelijk werkster, mej. Wigman uit Zevenhuizen vertrok. Zij was vanaf het begin dirigente. Helemaal vreemd stond mevr. Boevé er niet voor, want diverse malen was zij tijdens afwezigheid al ingevallen voor juffrouw Wig man. "Natuurlijk had ik eerst wel de bibbers, maar het wende snel. Alhoewel ik hiervoor geen oplei ding heb genoten, wist ik wel zo veel van muziek af dat ik noten kon lezen en alle andere muziektekens Een voordeel is bovendien de vari atie in mijn stem. Ik kan zowel hoog als laag zingen, zodat ik met de sopraanzingende bejaarden eerst de eerste stem en daarna de tweede stem mee kan zingen. De toonhoogte geeft de begeleidster op de piano, mevrouw Ensing, aan voor beide stemmen, zodat ik dat niet voorhoef te doen. Soms ben ik ook weieens ondeugend en maak ik bepaalde opmerkingen, waar door de sfeer ontspannen blijft. Die sfeer is dan ook bepalend voor het bejaardenkoor. Alle ruim der tig leden gaan elke donderdag middag met veel plezier naar het Hervormd Centrum voor de weke lijkse repetitie. Wanneer en hoe is het bejaarden koor opgericht? Mevrouw Boevé: Het idee ervoor is in Hotel Vos ge boren. Samen met mej. Wigman, de maatschappelijk werkster, woonde ik een soosmiddag van de bejaardenbond bij. De voorzitter van die bond, wijlen de heer C. Hoogeveen, was ook wel vooreen koor te porren en zo begonnen de repetities in mei 1967. De toenma lige organist van de Hervormde kerk, wijlen de heer Joh. van Reeu- wijk, begeleidde het koor op de wekelijkse repetitie in het houten verenigingsgebouwtje aan de Burg. Klinkhamerweg. Aanvanke lijk zongen de bejaarden vader landse liederen en bekende volks liedjes. Bekende wijsjes waren dat allemaal. Later leerden ze op noten zingen. Nu zingen ze pro bleemloos van muziek en is er een uitstekend samenspel. We hebben een uitgebreid repertoire, ook van christelijke liederen. Sommigen zijn weieens niet zo stemvast, maar dat valt in het geheel niet op, omdat anderen dat wel zijn. Dat is ook zo met stemmen die een beetje 'op leeftijd' zijn, maar dat is ook helemaal geen probleem, want de bejaarden die lid van het koor zijn, komen in de eerste plaats om er een middag uit te zijn en zich te uiten door middel van zang. Belangrijk is het om als koorleider zo om te gaan met 'je' mensen dat je ze behandelt als ge lijken en zeker niet als 'oude men sen'. Dat geldt ook voor anderen die met bejaarden omgaan. Men moet er zich voor hoeden niet dat bepaalde toontje aan te slaan, zo van of men tot kleine kinderen spreekt. Ik hou van m'n koorleden en hecht me sterk aan hen. Omdat ik van nature nogal emotioneel ben, heb ik het vreselijk moeilijk als één van hen overlijdt. Dan heb ik verdriet. Als ze ziek zijn of in het ziekenhuis liggen, zoek ik ze op...Tja, en nu verandert er het één en ander, omdat ik ermee stop. Een oorzaak die in deze besluit vorming meespeelde, is mijn pijn lijke schoudergewricht. Misschien ontstaan door het dirigeren. Het wil maar niet overgaan. Ik krijg we kelijks een therapeutische behan deling. Een tweede reden is m'n leeftijd, bijna 65 jaar, terwijl ik het bovendien niet leuk vind om zo dikwijls weg te zijn, nu mijn man met pensioen is. Hij heeft in ons huwelijk al zoveel alleen thuis ge zeten omdat ik weg was. Nu ga ik daar definitief een punt achter zet ten. Ik ga me aan m'n hobby's wijden. Ik hou ontzettend van bor duren en we gaan in de zomer graag samen op vakantie met onze vouwwagen. Ook af en toe zomaar een paar dagen ertussen door. Dat wordt nu allemaal eenvoudigerom te doen, ik hoef niets te organise ren, of voor een vervangster te zor gen bij de wekelijkse repetitie...". Vanaf 11 januari a.s. start in de Vierkap bij voldoende belangstel ling een cursus poppenmaken o.l.v. Ingrid van Oostveen. De pop pen worden gemaakt van zelfhar- dende klei, in kombinatie met tex tiel. De cursus duurt vijf weken en wordt gegeven op woensdag avond van 20.00 uur tot ongeveer 22.00 uur. Het lesgeld bedraagt 50,- exclusief materiaal. Voor in lichtingen of om u op te geven kunt u bellen naar: Ingrid van Oostveen, tel. 01802-2684 of naar Gerard van Schijndel, tel. 010-553547. Zaterdagavond 24 december a.s. om half acht houden de Vrijzinnig Hervormden in het kerkgebouw Dorpsstraat 139 hun kerkdienst. Dr. J. Buitkamp zal dan spreken over "Kerstmis en de vrede". Enke le dames van het dameskoor Vox Jubilans verlenen aan deze dienst hun vocale medewerking. Om 19.00 uur is de kerk open en ieder een is hartelijk welkom. Zoals ieder jaar organiseren Kof- - fiebar 't Praathuys, het GJV en de Zanggroep weer de Kerst-inn, op zaterdagavond 24 december a.s. Deze keer met een geheel nieuwe opzet, ledereen vanaf 16 jaar is welkom. De toegang is gratis en de aanvang van het gebeuren is om 20.30 uur in het Hervormd Cen trum, na de Kerstzangdienst. Zal het eerste herenteam van vol leybal Zevenhuizen er in slagen om de goede resultaten te blijven boeken. Zo ja, dan komt een vol leybalteam uit een kleine plaas in de ere-divisie, de top twaalf van Nederland! Echter zal de sportzaal van dorpshuis Swanla dan niet toereikend meer zijn en zal deze 'uitgebreid moeten worden. Mis schien is er voor 1 jaar dispensa tie te verkrijgen, anders zal hel herenteam van Zevenhuizen ir een grotere zaal een onderkomen moeten zoeken (Moerkapelle?) Voorlopig blijven de Zevenhuizen- se hre^i onder leiding van trainer- coach Jaap Akkerhuis geen onbe kende van de vereniging, en ie mand die Zevenhuizen in moeilij ke periodes erdoor heen heeft ge holpen, zoals b.v. de promotie naar de derde divisie, waarna Cees van Zweden het overgenomen heeft. Nu heeft Jaap Akkerhuis weer de leiding bij Zevenhuizen en het spelpeil is veranderd, nu ziet men weer vele snelle flitsende ak- ties, waarbij de hoofdrollen niet duidelijk waarneembaar zijn, daar het gehele team alles uit de kast haalt. Het team van dit seizoen ziet er als volgt uit: Paul Hobijn, Pieter de Leeuw, Jan Poot, Chris Schmidt, Frans Streefland, Hans van Veen, Don Verdonck en Maar ten Verdonck. Afgelopen zaterdag hebben de heren al een thuis-wed- strijd elders gepseeld in dorps huis Op Moer te Moerkapelle te gen het earn uit Scheasberg Gee- vers/P&P. De uitslag was 3-2, zo dat Zevenhuizen nog steeds aan de leiding gaat. De andere heren senioren-teams van Zevenhuizen zijn ook in de bovenste regionen te vinden, alleen het vijfde heren team, de veteranen, kunnen hun draai nog niet vinden, zevenhuizen-dames bij de top drie De volleybaldames van Zevenhui zen spelen met wisselend succes en hebben in de thuiswedstrijden de steun van het publiek meerdere malen broodnodig gehad. Enkele wedstrijden werden na een ogen schijnlijke nederlaag toch nog om gezet in een 3-2 winstpartij, zodat telkens twee punten aan hun konto konden worden bijgeschre ven. Dit gebeurde laatst ook tegen de nummer 1 van de derde divisie G, zodat zij nu met dit earn op gelij ke hoogte zijn gekomen. Het team, dat voor het tweedejaar alweer door Hugo van Buysen wordt getraind en gecoached bestaat uit de volgende speelster: Leona Brandse, Elsa Bregman, Annelies Hack, Boukje Hoogervorst, Gia Kwaak, Carola Merbis, Ria Stuyf- zand en Coralien van Eyk. Net als bij de heren spelen de dames in dorpshuis Swanla hun thuiswedstrijden met een aan vangstijd van 17.00 uur.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 21