DORPSKRANT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluft VUURWERK Afgegeven bouwvergunning BURGERLIJKE STAND Predikbeurten DE VIERKAP JEUGDVAKANTIES IN DE SNEEUW NIEUWE REGELINGEN CBR-THEORIE EXAMEN pagina 4 Abonnement raadstukken goedkoper!! medische diensten handenarbeid SKIËN ZEER POPULAIR BIJ JONGEREN schot in de roos skiën leer je sneller dan je denkt £>6t> In een tijd waarin praktisch alle prijzen omhoog gaan, heeft de gemeenteraad van Moerkapelle besloten de bedragen genoemd in de legesverordening niet te verhogen voor 1984. Tijdens enkele raadsvergaderingen dit jaar heeft de raad zelfs gepleit voor het verlagen van de abonnementsprijzen voorde raadstuk ken. Men is van mening dat met deze verlaging het meeleven van de bevolking met het reilen en zeilen van de gemeente groter kan worden. Momenteel is de prijs voor een abonnement op de gemeenteraadsverslagen 19,- per jaar en 25,- voor een abon nement op de voorstellen aan de raad en de besluiten op die voorstellen. De gemeenteraad heeft echter in zijn vergadering van 6 december j.l. besloten de abonnementsprijzen te verlagen naar: 9,50 per jaar voor het gemeenteraadsverslag en 12,50 per jaar voor de voorstellen en besluiten. Voor 22,- per jaar kunt u dus op de hoogte blijven van de zaken waarover de door u gekozen gemeenteraad beslissingen neemt. Gaarne noteren wij u als abonnee. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, vergunning te verlenen aan: de heer J. Hoogendoorn, Bredeweg 11 te Waddinxveen, voorde bouw van een woning met garage op een perceel grond waar tot voor kort het gebouw van het Groene Kruis afdeling Zevenhui- zen-Moerkapelle was gevestigd, adres Beatrixlaan 1, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle, sectie B nummer 437. Het bovengenoemde bouwplan ligt vanaf 27 december 1983 tot en met lOjanuari 1984 ter gemeentesecretarie vooreen iederter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 22 december 1983, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouders, de burgemeester, C. Wolff A.W. Lips. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaal de in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de Raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 6 december 1983 heeft besloten te verklaren dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een perceel gelegen aan de Beatrixlaan, op de plaats waar voorheen het gebouw van het Groene Kruis afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle was geves tigd. Adres Beatrixlaan 1 kadastraal bekend gemeente Moer kapelle sectie B nummer 437. Een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit beho rende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf 27 december 1983 ten gemeentehuize vooreen iederter inzage. Moerkapelle, 22 december 1983. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Hoewel ons land in een econo mische crisis verkeert, is dat aan het einde van het jaar toch altijd slecht te merken. Voor vele miljoenen guldens gaat het vuurwerk over de toonban ken en wordt tijdens de jaar wisseling de lucht in geblazen. Om dit afschieten van vuur werk enigszins in goede banen te leiden, is door de raad van deze gemeente op 17 novem ber 1981 de "Verordening ge vaarlijke stoffen der gemeente Moerkapelle" vastgesteld. In deze verordening is onder meer bepaald dat het vuurwerk alleen afgeschoten mag wor den tijdens de nieuwjaarsnacht tussen 23.00 uur en 01.30 uur. Deze bepaling is opgenomen om elkaar zo min mogelijk overlast te bezorgen geduren de de dagen voor en na de jaar wisseling en met "elkaar" wor den ook de dieren bedoeld. Voort wil het gemeentebestuur u verzoeken bij het afsteken van vuurwerk de nodige voor zichtigheid in acht te nemen, zodat iedereen 1984 zonder kleerscheuren in kan gaan. Burgemeester en wethouders hebben op 22 december 1983 bouwvergunning afgegeven aan: Gemeentebestuur Moerkapel le, Raadhuisplein 1, voor het plaatsen van een dakkapel op het pand Raadhuisstraat 3. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. GEHUWD: van Es, Pieter W. en: van den Berg, Annette E., op 7 decem ber 1983. Zwaan, Leendert W. en: Hof man, Willemina A., op 7 de cember 1983. van den Bulk, Albertus C.C. en: Kambeel, Monique, op 13 de cember 1983. OVERLEDEN: van Rookhuijzen, Jan Z., op 3 december 1983, oud 87 jaar. Zevenhuizen 24 december Kerst avond: Herv. kerk 19.30 uur ds. J. Enderle. R.K. gemeenschap 20.15 uur in Geref. kerk, pastor A. Bosman. Ver. vrijz. herv. 19.30 uur dr. J Buitkamp, Rotterdam; 25 december 1e Kerstdag: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé. 16.00 uur Kerstviering zondags school; Oud Verlaat 10.00 uur dhr. G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse. 31 december Oudejaarsavond: Herv. kerk 19.00 uurds. J. Enderlé. Oud Verlaat 19.30 uur dhr. G.J. v.d. Berg. Geref. kerk 19.00 uurds. W. David se. zondag 1 januari: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur Jeugddienst, A.P. v.d. Sande. Oud Verlaat 10.00 uur dhrG.J. v.d. Berg. Geref. kerk 10.30 uurds. W. David se; 18.30 uur drs. J. Mondeel, Reeuwijk. 8januari Herv. ker/rlO.OOuurds. J. Enderlé, H. Doop; 19.00 uur prof. A. v.d. Beek, Valkenburg. Oud Verlaat 10.00 uur dienst; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 uur dr. B. Rietveld, Zoetermeer; 18.30 uur ds. J. Nie- mantsverdriet, Moordrecht, moerkapelle 25 december Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uurds. B.J. v.d. Kamp. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.15 uur ds. J.S. v.d. Net. 26 december: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.00 uur Kerst feest zondagsschool. Geref. gem. 11.00 uur ds. A.F. Honkoop. 31 december: Herv. kerk 19.00 uur ds. J. Harteman. Geref gem. 17.00 uurds. AEIshout 24 december: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 25 en 26 december: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 31 december: dokter W. Voorthuy- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. idem 1 januari. 7 januari: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 8 januari: dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 4085. Woensdagmiddag 11 januari start in de Vierkap weer een cursus handenarbeid voor de jeugd. E- venals vorige keer wordt die ver zorgd door Ingrid van Oostveen. Er zullen weer leuke dingen wor den gemaakt. Op het programma staan o.a. figuurzagen, solderen en glasschilderen. De cursus duurt 5 weken, elke woensdag middag van half twee tot ongeveer drie uur. De kosten bedragen 3,50 per middag inclusief materi aal. Je kunt je voor de cursus op geven bij Ingrid, tel. 01802-2684 of bij Gerard van Schijndel, tel. 010- 553547. Samen met leeftijdsgneoten op vakantie gaan Is voor een stijgend aantal jonge Nederlanders ook voor de sneeuwvakantie het parool. Samen skiën en daarna samen uitgaan blijkt zeer In trek. Vrijwel geen vorm van vakantievieren beleeft zo'n groei als winter-jongerenvakanties. Gevraagd om een reactie gaf een deelneemster aan een dergelijke reis, vorige winter na thuiskomst dit commentaar: "Doodmoe en een fijne ervaring rijker". Ga maar na. Elke dag van tien tot twaalf en van twee tot vier in de skiklas. Dan met de hele groep naar het après- ski café, waar we het met een kan glühwein wel tot zes uur uithiel den. Dan even verkleden, aan tafel en tijdens het eten kwam de reis leider alweer met een avondpro gramma. De ene keer rustig arre- sleeën, de andere keer in een woeste vaart rodelend de berg af. We lagen nooit vóór middernacht op bed. Twee weken zó vakantie- vieren, dan kun je er weer een hele tijd tegen. Rabo-reisinformatrice Carolien, die zoals veel van haar collega's dergelijke reismogelijkheden zelf heeft kunne beproeven, vertelt over Club Escolette en My Way. Dat zijn twee jongerenorganisa ties die meer doen dan alleen het transport en de hotelkamer rege len: "Als er jonge mensen aan de balie komen geef ik ze deze pro gramma's vertel er wat bij en het is bijna altijd een schot in de roos. Het verwonderde mij eigenlijk dat nog zo weinig twintigers van deze mogelijkheden weten. Bijna ieder een is geïnteresseerd. Natuurlijk vind je ook in deze categorie van studerende en werkende jongeren mensen die het liefst op eigen houtje reizen, maar de meesten hebben toch niets tegen een groep Integendeel zelfs". Zij vindt deze vakantievorm zeker ideaal voor jonge mensen die alleen of ge tweeën reizen. "Je maakt op de heenreis al vrienden en dat is heel belangrijk". Het valt haar op dat steeds meer jonge mensen zich melden aan de reisbalie van de bank om te vragen naar een reis voor hen alleen. "Er zijn geen muurbloempjes meer", zegt ze. De jongeren reisorganisaties hebben zich aangepast aan de andere eco nomische tijden, ook al bestaat hun publiek uit jonge mensen die het niet erg vinden na de vakantie twee maanden zuinig te moeten le ven vanwege gepleegde overbe- stedingen. Zo is My Way dit jaar begonnen met pendelbus-reizen of eigen auto-reizen voor zeer scherpe prijzen. De touroperators realiseren zich dat jonge mensen zowel zomer als winter op reis wil len en dat een wintervakantie extra geld kost aan het huren van skima teriaal en skilessen (vooreen week toch al gauw tweehonderd gul den). Ook de kleding kost extra geld, hoewel de ervaring leert dat het Nederlandse jonge publiek zich op dit punt niet te buiten gaat aan buitensporige uitgaven. Een skipak kan jaren meegaan en een ski-jack gebruikt men ook in eigen land. De reisinformatrices van de Rabo bank die zelf de jeugd-winter- vakanties hebben kunnen beoor delen, weten dat de deelnemers sneller leren skiën dan vooraf wordt verwacht. De groepen be staan immers uit mensen-van on geveer dezelfde leeftijd die dezelf de taal spreken en die elkaar sterk motiveren. Het groepsgevoel dat duidelijk groeit doet de zwakke ren mee op sleeptouw nemen en laat de vlugsten wat gas terugne men, hetgeen in een normale ski klas niet zo gauw gebeurt. Kort om, skiën is bij jongeren zeer po pulair en het ziet ernaar uit dat dit ondanks de teruglopende inko mens voorlopig wel zo zal blijven. Het CBR examen is verandert horen we van de Attent-autorijscholen L. van Wensem te Zevenhuizen en A. van Rijn te Moerkapelle. 'Was het altijd zo, dat het theorie- en praktijkexamen in combinatie met elkaar werd afgenomen, voortaan is dat niet meer het geval. Men moet eerst ge slaagd zijn voor het theorie-examen wil meteen praktijk-examen aan kunnen vragen". Hoe gaat dat examen verlopen? Als de. leerling over voldoende kennis beschikt koopt hij/zij bij ons een theorie-examenkaart en we maken in overleg een afspraak bij het examencentrum. Met de theorie-examenkaart, een uittrek sel uit het persoonsregister en twee goed gelijkende pasfoto's gaat de leerling naar het examen centrum. De inhoud van het exa men bestaat uit een aantal vragen waarvan minstens 86% goed moet zijn beantwoord. Voor het A/B-ex amen (motor en personenauto) gaat het om 70 vragen waarvan er minstens 60 goed beantwoord moeten worden om geslaagd te zijn. Het C/D examen(vrachtwa- gén en autobus) bestaat uit 50 vra gen waarvan er minstens 43 goed moeten worden beantwoord. Het examen wordt afgenomen met be hulp van diaprojectie, geluidsban den en computers. Wie zich voor een examen aanmeldt, krijgt een plaats toegewezen achter één van de tafels in de examenzaal. Op die tafel zitten twee knoppen: een Ja- knop en een Neen-knop. Tijdens het examen worden dia's vertoond van verkeerssituaties. Daarover wordt een vraag gesteld, die uit sluitend met Ja of Nee kan worden beantwoord. Dat antwoord geeft men via de knoppen op de tafel. De computer legt het antwoord vast en geeft na afloop van het examen de uitslag. Het examen duurt ruim een uur. Na afloop ontvangt men een uitslagformulier waarnn de nummers van de tout of niet-be- antwoorde vragen staan. Daarmee kunt u in het register van examen vragen bij de autorijschool of bij het theorie-examencentrum na gaan of men kennis te kort schiet. Geslaagde kandidaten ontvangen als bewijs een theorie-certificaat. Vanaf dat moment kunnen zij een aanvraag voor een praktijkexamen indienen. Het is wel zaak dit certifi caat zorgvuldig te bewaren want het dient op het praktijk-examen aan de examinator te worden ge toond. Gezakte kandidaten krijgen hun pasfoto's en het uittreksel uit het persoonsregister terug met het advies de stof nog eens goed te bestuderen en opnieuw examen te doen. Wanneer het examen niet wordt afgenomen met het knop pensysteem, kan de uitslag niet na afloop worden gegeven. Deze wordt dan naderhand vanuit het CBR-hoofdkantoor toegezonden. Voor slechthorenden en doven bestaat de mogelijkheid op een aangepaste manier theorie-exa men te doen. Dat kan met behulp van een hoofdtelefoon of persoon lijke ringleiding of eventuele schrif telijke vraagstelling. Wie de Ne derlandse taal niet machtig is, krijgt tijdens de dia-projectie de vragen schriftelijk in eigen lands taal voor zich en maakt bij de be antwoording gebruik van de knop pen. Dit geldt voor de talen Duits, Engels, Frans, Marokkaans, Portu gees, Spaans en Turks.

Dorpskrant | 1983 | | pagina 4