WINNARES KERSTPUZZEL AEROBIC BIJ O.S.S. Postduiven tentoonstelling Grote brand in Moerkapelle Het oude jaar uit, het nieuwe weer in Kerstklazenaktie geslaagd. Prijzen pot van 4000,- EVENEMENTEN AGENDA Politieberichten VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX de Dorpskrant voortaan op woensdag Plattelandsvrouwen cursus zaans stikwerk ALLE HYPOTHEKEN Van Dongen-Perdijk makelaardij Zeven huizen b.v. schonk hoofdprijs Huisarts afwezig REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. 6e jaargang nummer 129 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Oplage: 3.500 ex. 11 januari 1983 De Zevenhuizense postduiven- houdersvereniging Stormvliegers houdt zaterdag 14 januari een ten toonstelling in het eigen clubge bouw aan de Zuidplasweg. VOor de tentoonstelling zenden de 40 leden van de vereniging maar liefst gezamenlijk 200 duiven in. Vooraf gaand aan de tentoonstelling vindt ook een keuring plaats door een erkende keurmeester, nl. de heer Van Alphen uit Rijnsburg. Dit ge beurt op vrijdagavond. Tijdens de tentoonstelling worden de prijzen uitgereikt. Het bepalen welke duif de 'schoonste' van de tentoon stelling wordt en het vaststellen van de overige kampioenen is echt vakwerk en bepaald geen sinecure Voor een leek lijken alle duiven op elkaar. Naast duiven bekijken kan men aanstaande zaterdagmiddag van 14.00 tot 21.30 uur ook aan de attracties deelnemen, waaronder het rad van avontuur. Eén en ander om de kosten van de tentoonstel ling te drukken. Inde nacht van 28op29december is bij de familie A. Bac aan de He renweg in Moerkapelle, door on bekende oorzaak, brand uitgebro ken in het ketelhuis. Niet alleen het ketelhuis van de orchideëenkwe- kerij brandde geheel uit, maar ook de belendende garage. Een pape gaai kwam in de vlammen om. Doordat de Moerkapelse vrijwilli ge brandweer zeer snel ter plaatse was (binnen zes minuten na mel ding), kon erger worden voorko men. Gevreesd werd dat ook het in de onmiddellijke nabijheid gele gen woonhuis en een grote olie opslagtank brand zouden vatten. Door intensief nat houden kon dit gelukkig worden voorkomen en was de brandweer het vuur snel meester. Het nablussen vergde echter nog geruime tijd. Volgens de familie Bac wordt de schade geraamd op ca. 400.000,-. Inpak- tafels, voorraden en kantine-inte rieur gingen verloren. Ook werk kleding, tuinmeubilair en alle fiet sen van de familie, die in de garage stonden. Alhoewel de auto ook brandschade opliep kon deze tij dens de brand nog uit de garage worden geduwd en bleef zodoen de behouden. Het gewas: orchide- ën, liep rookschade op. Gelukkig kon er wel doorgestookt worden omdat de ketel gespaard bleef. Naar de oorzaak van de brand is door de technische recherche in tensief gespeurd maar er is niets gevonden. Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 Waddinxveen - Tel. 01828-13671. foto marri krijgsman Frans Schiereck (geestelijke vader van de kerstpuzzel) overhandigt de eerste prijs van de kerstpuzzel aan de winnares, de 12-jarige Miranda van Bergen, Bredeweg te Zevenhuizen. De prijs bedraagt 100,-. Zo, de Dorpskrant is weer terug van weggeweest. Kerstbomen zijn mas saal verbrand, dankzij de hulp van de vrijwillige brandweer en de oliebol len zijn weer op. In Zevenhuizen en Moerkapelle is in de Nieuwjaars nacht weer voor duizenden guldens de lucht ingeschoten, terwijl een te lefooncel in Zevenhuizen door vandalen werd vernield. Dat is erg jammer! De Kerstvakantie zit er voor de schooljeugd weer op. Na veer tien dagen luieren, zwoegen de kinderen weer op school. Helaas was er geen ijs, en het weer niet altijd aanlokkelijk om naar buiten te gaan, maar vermaken deed men zich wel. Wie zich verveelde kon naar het zwembad De Koornmolen waar een enthousiast team de jeugd opving. Naast zwemmen kon men 's middags ook spelletjes doen. Wij van de Dorpskrant hebben ook een paar weekjes 'rust' genoten, al hoewel de trekking van de prijsvraag moest worden verricht en de teke ningen beoordeeld. Elders in dit blad leest u de uitslag. TENSLOTTE: U heeft gemerkt dat de Dorpskrant een dag eerder uitge komen is dan normaal. Voor de adverteerders en het publiek gunstiger: de reclames worden nu aangekondigd voordat de wekelijkse bood schappen worden gedaan. Een nadeel hiervan is dat u de Dorpskrant misschien op de mat vindt tussen de reclamefolders. We trachten dit zoveel mogelijk te voorkomen door de krant apart te blijven bezorgen. Dit geldt niet voor de buitenwijken, waar hij helaas wel met de reclame wordt verspreid. Krijgt u geen Dorpskrant of krijgt u hem te laat? Schroom niet, pak de telefoon en meldt het tijdens kantooruren: tel. 01802-2289! Wij wensen u ook voor het nieuwe jaar weer VEEL LEESPLEZIER! Was het voor menigeen wel wat wennen om kraskaartjes, in plaats van de laatste jaren gebruikelijke kanskaarten tijdens de Sint Nico- laas en Kerst te ontvangen, het succes was er niet minder om. Voor elke bestede tien gulden kreeg men bij vrijwel alle winke liers in Zevenhuizen tijdens de Kerstklazenaktie, een kraskaartje. Kwamen er twee bepaalde zelfde figuren na het krassen met een muntstuk, te voorschijn, dan was men verzekerd van een prijs. Inge leverd bij één van de deelnemende winkeliers ontving met een geld bedrag. Dat bedrag varieerde van vijf tot honderd gulden. In vorige Dorpskranten stond precies ver meld welke afbeeldingen wat ople verden. De totale prijzenpot, die beschikbaar gesteld is door de Middenstand, bedraagt vierdui zend gulden. Ook nu nog kunnen mensen die een prijs-kraskaartje in hun bezit hebben, deze inleve ren bij één van de deelnemende winkeliers, waarvoor een geldbe drag wordt uitgekeerd. Zoals be kend werden de prijzen van hon derd gulden bij de Rabobank uit betaald. 12 januari: Algemene ledenverga dering plattelandsvrouwen afd. Zevenhuizen, bingo. 13 januari: Swanla: filmavond film club Zevenhuizen. 13 januari: Koffiebar: gospelgroep Joy, Hervormd Centrum; 20.00 uur 14 januari: Postduivententoon- stelling in eigen gebouw van de Stormvliegers; v.a. 14.00 uur. 14 januari: Vierkap: 20.30 üur Bingo. 18 januari: Jaarvergadering platte landsvrouwen afd. Moerkapelle lezing over bijen. 20 januari: Swanla: Open brigde- drive. 21 januari: Swanla: 17.00-21.00 uur: oud hollandse spelen. 27 januari: Swanla: algemene le denvergadering Tennisclub; 20.00 uur. MOERKAPELLE - De Moerkapel se afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen start op dins dagavond 24 januari a.s. een cur sus Zaans stikwerk. De cursus zal gegeven worden door mevr. C. v. Leeuwen uit Pijnacker en omvat zes lessen. Inlichtingen en aan melden bij mevrouw I. Breugem, tel. 01793-1185. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN De middenstandsvereniging van Moerkapelle sloot eind december de winkeliersactie af met de trek king van de grote verloting. Bur gemeester A.W. Lips verrichtte de trekking in het gemeentehuis. De hoofdprijs, een drie-daagse reis naar Londen of Parijs werd gewon nen door de 16-jarige Ellen Her tog uit de Jonkheer van der Wei straat. Deze prijs was beschikbaar gesteld door Van Dongen-Perdijk Makelaardij Zevenhuizen b.v., op verzoek van de Moerkapelse Mid denstand. Omdat Van Dongen- Perdijk zowel met assurantiën als met makelaardij veel werkzaam is in Moerkapelle, was de heer G. Perdijk hiertoe bereid. Derhalve was hij ook bij de trekking aanwe zig en kon hij de hoofdprijswinna res diezelfde avond nog geluk wensen. Zij werd namelijk, nadat haar kaart werd getrokken, direct thuis hiervan op de hoogte ge steld. Samen met haar ouders kwam Ellen naar het gemeente huis. De totale prijzenpot van de, ook dit jaar weer geslaagde winke liersactie, bedroeg (exclusief de hoofdprijs) bijna driezuidend gul den. Gymnastiekvereniging O.S.S Ze venhuizen heeft er met ingang van iO januari 1984 een uur Aerobic bij. Dat zal plaatsvinden elke dins dagavond van 21.15 tot 22.15 uur in de gymnastiekzaal aan de Dorps straat 55 door Leona Brandse, 4e jaars studente aan de Haagse Aca demie voor lichamelijke opvoe ding. Wat houdt Aerobic eigenlijk in? Een preciese omschrijving van aerobic bestaat niet. Er bestaan verschillende programma's, boe ken, platen, die een wel zeer ruime "bewegings"-lading dekken. Leo- na's idee van Aerobic is een oefen programma op muziek, dat moet bijdragen in het vergroten van uit houdingsvermogen, kracht en le nigheid. De naam "Aerobic" is af geleid van het woord "aero" wat "lucht" betekent. Aëroob vermo gen betekent het vermogen om zuurstof uit lucht op te nemen. Dit gebeurt door ademhaling; de zuurstof wordt via de longen in het bloed opgenomen en wordt door de spieren gebruikt om arbeid te verrichten. Hoe zwaarder de in spanning, des te meer zuurstof is er nodig. Als je vaak genoeg traint, kan Aerobic er voor zorgen, dat het aerobe vermogen wordt ver groot. Daardoor hoef je minder vaak adem te halen om dezelfde hoeveelheid zuurstof binnen te krijgen. Ook het hart kan verande ringen gaan vertonen: het hartvo- lume wordt groter. In één hartslag kan meer bloed door het lichaam worden gepompt. Het aantal hart slagen per minuut is bij dezelfde inspanning kleiner, dus het hart wordt minder zwaar belast. In de lessen zal worden gecontroleerd of dit inderdaad gebeurt. Alle oe feningen worden gedaan bp mu ziek. Het ritme van de muziek be geleidt de bewegingen en stimu leert om lang doorte gaan met oe fenen. Voor nadere informatie te lefoon 01802-2641 of 070-631882. Dokter J.A. Ensing is afwezig van 12 tot en met 27 januari. Zijn prak tijk wordt waargenomen door de artsen van Bruggen en Vroeginde- weij. De apotheek is normaal geopend. ZEVENHUIZEN -1 januari: vernie ling windmolen: Bij de Eendrachts molen werd de miniatuurwindmo len in de tuin vernield. 2 januari: diefstal bromfiets. Op 31 december werd tussen 1.15 en 1.30 uur 's-nachts bij discobar De Schuur een bromfiets gestolen, een gele Puch Maxi. 4 januari: aangereden hond. Op de B.K.-weg werd een hond aangere den ter hoogte van de bushalte. De eigenaar werd gewaarschuwd maar de hond liep alweer. Auto van aanrijder, de heer A.B. uit Ze venhuizen werd licht beschadigd. 6 januari: aanrijding zonder. Op de Nrd. Dwarsweg vond een aanrij ding plaats om 8.00 uur tegen de geparkeerde auto van J.C. uit Ze venhuizen door een auto bestuurd door C.R. uit Bergambacht. C. had de auto rechts geparkeerd want had geen benzine meer en de aanrijder uit Bergambacht zag de auto te laat en reed tegen de linker zijkant aan. Materiële schade. 7 januari: doorrijden na aanrijding. Aan De Kievit ter hoogte van nummer 3 werd de auto van de heer E.L. uit Zevenhuizen aange reden door een onbekende. gevonden: labrador; 1 paar motorhandschoe nen; fietssleutel; sleutel met han ger; cyperse poes; verloren: bruine portemonnaie; verzeke ringsplaatje; 2 bankbiljetten van 25,-.; d. bruine bast. herder; scha kelarmband; 2 bankbiljetten 100,-; bos sleutels; handtasje.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1