Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT HINDERWET BOUWPLAN LELIESTRAAT Periodieke herkeuring gewichten UIT DE RAAD BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Voorbereidingsbesluit "Dorp". Voorlopige regeling onderhouds- subsidie monumenten pagina 2 Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat op 15 december 1983 bij hen een aanvraag is ingekomen van Fa. Ketelonderhoud Jonker, Nassaustraat 34 te Moerkapelle, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een opslagplaats van zoutzuur aan de Julianaweg, ongenummerd, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie F nr. 44. Zij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, Dorpsstraat 89 ter inzage vanaf 14 januari 1984 tot en met 13 februari 1984, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantoor uren is mogelijk na telefonische afspraak). Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (gemeentehuis Zevenhuizen, tel. 01802-1644, toestel 21) kunnen tot 14februari 1984 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij desge wenst gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, deaanvrageren de overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 14februari 1984schriftelijk bij het college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en de belanghebbenden, die aantonen, dat zij daartoe rede lijkerwijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend,, dat met jn- gang van vrijdag 13 januari 1984, gedurende" 14~d"agèn--ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: de heer A. van Rijs, Leliestraat 18, om een vergunning voor het gedeeltelijk vergroten van zijn woonhuis aan genoemd adres. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Dorp na 4e herziening", doch bij besluit van de raad d.d. 22 december 1983 is verklaard dat voor het betreffende perceel een herziening van het bestemmings plan in voorbereiding is. In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan doch in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de benodig de bouwvergunning te verlenen met toepassing van de genoem de artikelen, doch alvorens hiertoe over te gaan worden even tuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om geduren de de termijn van de tervisielegging van het bouwplan bezwa ren in te dienen tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen. Op vrijdag 13 januari 1984 zal de herkeuring van gewichten plaatshebben te Nieuwerkerk aan den IJssel van 09.00-12.00 uur en van 13.00-16.30 uur. In verband hiermede wordt ter openbare kennis gebracht: - dat aan de herijkplichtigen door de Dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk oproepingen zullen worden toegezonden, vermeldende plaats en tijdstip van de herkeuring, maar dat voor degenen die geen oproep ontvangen, niettemin de ver plichting tot herkeuring blijft bestaan; - dat voortaan alleen gewichten ter herkeuring behoeven te worden aangeboden en dat maten en meetwerktuigen, mits voorzien van het jaartalmerk 81 of later, daarvan in het vervolg zijn vrijgesteld (maten en meetwerktuigen met een jaartalmerk 80 of voorafgaand dienen nog eenmaal ter herkeuring te wor den aangeboden); - dat voortaan voor de gewichten een herijkperiode van 4 jaar zal gelden, zodat voor Uw gemeente, na de onderhavige zit ting, eerst ongeveer 4 jaar later een volgende herijkzitting zal worden gehouden; - dat voor degenen die thans van de herijkzitting geen gebruik maken, nog gelegenheid tot herkeuring bestaat aan het ijk- katoor Strickledeweg 127 te Schiedam, elke maandag (feest dagen uitgezonderd) van 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur uur - en dat betrokkenen wordt aangeraden niet tot die volgende zitting te wachten, omdat dan inmiddels de thans op de gewichten voorkomende ijkmerken zullen zijn vervallen (het jaartalmerk 81 is geldig tot eind 1985, het jaartalmerk 82 tot eind 1986); - dat voor de herkeuring en het justeren van gewichten keurloon c.q. justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen van de voorwerpen moet worden voldaan. In de raadsvergadering van 22 december 1983 is onder meer besloten tot: - het opnieuw aanwijzen van mevrouw J.M. van Oostrom-van Vliet als lid van het bestuur van de Stichting Bejaardenhuis vesting Zevenhuizen; - het treffen van voorzieningen aan en rond de bijzondere lagere school "De Eendragt"; - beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf van een nieuwe taalmethode voor de openbare lagere school 't Rei- gerbos"; - het verstrekken van een subsidie aan "De Vierkap", ten behoe ve van jeugdactiviteiten; - invoering van het B3-reglement voor de Schoolbegeleidings dienst; - het nemen van een voorbereidingsbesluit; - beschikbaarstelling van een krediet voor de uitbreiding van een mobilofooninstallatie; - beschikbaarstelling van een krediet in verband met de recon structie van de Knibbelweg en Bierhoogtweg; - wijziging van de vergoedingsregeling vrijwillige brandweer; - ongegrondverklaring van een beroepschrift tegen de weigering van een bouwvergunning van de heer Dijkshoorn. - vaststelling van een lijst, vermeldende de voorlopig beschik baar te stéllen subsidies voor 1984 aan verenigingen etz. op het gebied van de sport, cultuur, recreatie e.d.. GEBOORTEN Van Yperen, Rick, zoon van: van Yperen, Bernardus en: Metselaar, Johanna G., op 14 december 1983. Paulus, Martin, zoon van: Pau- lus, Gerard en: Schoenmaker, Maria J.J., op 24 december 1983. Moerman, Willem Jacob, zoon van: Moerman, Huibert W. en: van 't Kruis, Hilkelina, op 27 december 1983. van Leeuwen, Ewoud, zoon van: van Leeuwen, Theodorus P. en: Verkerk, Yvonne B., op 28 december 1983. Roos, Bart, zoon van: Roos, Arie en: Bannink, Johanna A., op 29 december 1983. Paul, Jannetje Neeline, doch ter van: Paul, Maarten en: van den Bergh, Martina J„ op 31 december 1983. OVERLEDEN Clazing, Wilhelmina, echtge note van: E. Strijdhorst, oud 62 jaar, op 19 december 1983. Hogebrug, Elisabeth, weduwe van: J.D. Verhoef, oud 78 jaar,. op 26 december 1983. de Koning, Wilhelmina, oud 95 jaar, op 3 januari 1984. Dinsdag 17 januari 1984 Commissie Openbare Werken en Bedrijven Aanvang 19.30 uur. Donderdag 19 januari 1984 Commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang 19.30 uur. Maandag 23 januari 1984 Commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken en Financiën Aanvang 19.30 uur. Donderdag 9 februari 1984 Raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Spaans De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf maandag 16 januari 1984 ter gemeentesecretarie van Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 22 december 1983, waarbij is bepaald dat: I. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Dorp na 4e herziening", vooreen perceel grond, plaatselijk bekend Leliestraat 18, kadastraal bekend gemeente Zeven huizen, sectie E, nummer 143; een en ander zoals dit in rode kleur is aangegeven op de bij het besluit behorende tekening; II. het binnen het onder I. aangegeven gebied zonder of in afwij king van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders verboden is terreinen op paden te verharden, dan wel funderingen of betonvloeren en andere constructies en installaties aan te brengen; III. de onder II. bedoelde werken of werkzaamheden slechts toe laatbaar zijn, indien daarvoor de aan het onder I. bedoelde plan te geven bestemming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. In de staatscourant van 30 juni 1981 no. 121 is door de toen malige Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk een regeling bekend gemaakt, die regelmatig onder houd aan bepaalde categorieën monumenten, die beschermd zijn krachtens de bepalingen van de Monumentenwet, moet bevorderen. Het is mogelijk een subsidie in de onderhoudskosten te verkrij gen voor werkzaamheden aan kerkgebouwen, kastelen, histori sche landhuizen en buitenplaatsen, zoals vermeld in het monu- mentenregister, alsmede voor monumentale orgels. Voor de onderhoudswerken die in het jaar 1983 zijn uitgevoerd dienen de betreffende aanvragen tussen 1 januari en 1 april 1984 te worden ingediend bij de Rijksdienst voor de Monumenten zorg, p/a Broederplein 41, 3703 CD Zeist. Voor de onderhouds werken die in 1984 uitgevoerd moeten worden, zullen de reke ningen eerst aanvang 1985 ingediend kunnen worden. Nadere informatie over de regeling wordt verstrekt door de af deling Voorlichting van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg. Turks r»-> Arabisch Infpfelefoon Información sobre contenedores para vidrió usado Del 1 al 31 de enero puede ob- tenerse información telefónica en espanol sobre contenedores para vidrio usado ("glasbak ken"). Para ello hay que llamar al numero: 030-313024 Infotelefoon Büviik cam kaplan ile ilgili bilgiier 1 ocaktan 31 ocaga kadar, ken- di dilinizde ve telefon yoluyla, büyük cam kaplan ilgili bilgi- leri dinleyebilirsiniz. Bunun iqin $u numarayi ara- malisimz: 030-3152 12 Infotelefoon 31 ji Lj £jli pIjjliI jJ Jtiliüj oL.JLi-lT C)1 dU3i <ijVl dl T y. 030-312824

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2