VOORBROOD WORDT GROOT N. HOL en ZN. I DORPSKRANT EEN NIEUWE WINKEL IN ZEVENHUIZEN: V.D. BERG'S MODE! KOFFIEBAR SHELL-STATION V.D. KNAAP GEAUTOMATISEERD 'DE EENDRAGT' Politieberichten Plattelandsvrouwen Oud-papier-actie Zaterdags geopend van 9.00-12.00 en van 13.00-15.00uur. pagina 10 gevonden: verloren: excursie Leerlingen van de combinatieklas 5/6 van schoolleider A. Brugge- man, maakten vorige week vrijdag 30 maart een excursie naar Am- TIMMER- EN AANNEMINGSBEDRIJF VOOR AL UW TIMMER- WERKZAAMHEDEN. DIVERSE MATERIALEN VOOR DE "DOE-HET-ZELVER" DE DOOR U "VOOR VRIJDAG"' OPGE GEVEN BESTELLINGEN STAAN VRIJDAGMIDDAG VOOR U KLAAR! CHRISTELIJK NATIONALE BASISSCHOOL ZEVENHUIZEN Op Dorpsstraat 111 heerst momenteel grote bedrijvigheid. Een garage wordt verbouwd tot winkel, die een aanwinst voor Zevenhuizen genoemd mag worden. Dit, omdat, wat er vanaf 19 april a.s. te koop zal zijn, helemaal nieuw is. Jongens- en herenkleding, van vrljetljds-kle- ding tot gekleed, zal er in de winkel van Van den Berg's mode verkrijg baarzijn. Van T-shirts, sweatshirts, vlotte combinaties van overhemden, stropdassen en spencers, met pantalons, en bijpassende blazers of colberts. Ook voor sokken, ceintuurs, pyama 's en kamerjassen, kan men hier straks terecht. Uiteraard zullen er ook diverse soorten jeans voor radig zijn, zowel voor heren, jongens als meisjes. Voor de laatsten zijn ook leuke zgn. 'hobbezakkeningekocht. Meubelcentrum Voorbrood is 1500 m2 groter geworden, nadat de fabriekshal van de fa. De Graaff werd gekocht. De totale oppervlakte van winkel en toonzaal is nu maar liefst 2500 m2. Dorpsstraat 113 tot en met 119 wordt in beslag genomen door meubels in diverse soorten en afmetingen. Alles op het gebied van eiken is bij Voorbrood te koop. Menigeen die voor de winkel aan de Dorpsstraat 119 staat, beseft niet water allemaal achter wordt geboden, en nu met de ver groting van de toonzalen moet men het gezien hebben om er een indruk van te krijgen. Gigantisch! Dat een meubeltoonzaal van een dergelijke afmeting zich in Zevenhuizens dorpskern bevindt is nauwelijks denkbaar. Ongetwijfeld komen er kijkers van heinde en verre op de openingsdagen 19, 20 en 21 april, net voorde Pasen. De Paasmeubel- show in de nieuwe toonzalen is donderdag 19 april tot 's avonds 22 00 uur geopend terwijl vrijdag 20 april (Goede Vrijdag) de toonzalen om 18.00 uur dichtgaan. Zaterdag 21 april bestaat er weer tot 22.00 uur de gelegenheid om al het tentoongestelde te bezichtigen. Eerste en Tweede Paasdag is de zaak gesloten. Die inkoop deed Seia van den Berg, eigenaar van de nieuwe mo dezaak, samen met Ben Verburg. "Ben heeft veel verstand van he renmode, omdat hij acht jaar in koper is geweest voor een grote herenmodezaak in Zoetermeer. Hij kent de modetrends en weet ook, door z'n omgang met jonge ren, wat zij graag dragen. Deze hulp is alleen voor het opstarten bedoeld, want nadien doe ik dat samen met onze verkoper, Jelle Moen. Deze jongeman is per 1 april bij ons aangesteld en zit ook al een jaar of drie in het 'vak' Hoe werd het idee geboren voor zo'n zaak? jullie hebben immers al een supermarkt? "Ten eerste om dat ik mode leuk vind" vertelt me vrouw Seia v.d. Berg, en omdat me de mogelijkheid werd geboden om een winkel te beginnen. Ik was de eerste die me bij de fa. Voorbrood meldde als gegadigde voor de honderd vierkante meter die er te huur kwam, omdat deze firma de oude fabriekshal van de fa. De Graaff gekocht had om als toon zaal in te richten. Deze honder meter2 van een niet gebruikte ga rage leek mij ideaal. Ik kan zo van uit ons huiskamerraam boven, in de nieuwe winkel kijken. Mooier kan het niet. Toen ik vernam dat de huur door kon gaan, was ik aan vankelijk van plan een schoenen zaak te beginnen. Maar van de groothandel hoorde ik dat dit nau welijks kostendekkend is voor een dorp als Zevenhuizen. Of dat met een modezaak wel het geval is, zal riA<4 rMhi'MAivr r.c,, Men behoeft niet zelf te tanken, men kan erbij geholpen worden. Bij het benzine- en gasstation van de firma V.d. Knaap kunnen zes auto's tegelijk tanken, want naast vier benzinepompen beschikt men ook over twee gaspompen, zodat automobilisten en motorrijders niet behoeven te wachten. De prij zen van gas zijn bij de fa. V.d. Knaap ook zeer scherp gesteld. Uiteraard kunnen tegelijkertijd ook bromfietsen van benzine wor den voorzien. In de royaal ingerichte shop vindt men alle accessoires voor de auto en diverse andere artikelen, zoals 'n sortering speelgoed-auto's, - de tijd leren" zegt de van onderne mingslust blakende Seia. "Ik het begin van de week ben ik actief in de supermarkt, maar tegen het weekeinde spring ik bij in de mo dezaak". Ze hoopt dat haar winkel een aanwinst voor Zevenhuizen zal blijken te zijn, omdat het dorp gewoon behoefte heeft aan wat meer winkels. "Hoe meer variatie in de winkels hoe liever de Zeven- huizenaar winkelt. Wat is er mak kelijker dan dicht bij huis je le vensmiddelen en kleding te ko pen? Mocht er soms bij het pu bliek de vrees bestaan dat ze ge vaar lopen eender gekleed te gaan als hun vriend, buurman of ande ren, dan wil ik die graag wegne men, omdat ik erg ruim ingekocht heb met een enorm brede sorte ring. Ook bekende merken zoals "club de France", Bobos en Joey Fresco zijn in onze zaak te koop. We gaan goede betaalbare kleding verkopen, waar we achter kunnen staan. Ook zullen er constant aan biedingen gelden, reeds vanaf de opening. Om vooral de jeugd te laten zien wat er allemaal te koop is in onze winkel, staat er een mo deshow op stapel. Het ligt in de be doeling die na de Pasen bij Ben Verburg's discobar "De Schuur" te houden". Rest ons nog te melden dat ieder een de nieuwe winkel, die tot stand kwam door aannemer Slingerland en fa. D. de Graaf uit Moerkapelle, op woensdagavond 18 april a.s. vanaf 19.00 uur kan komen bezich tigen, tijdens een "Open Huis". beesten, popjes enz. Zelfs een sportief jack of bodywarmer wordt er verkocht. Voor een versnape ring, sigaretten, frisdrank en een kop koffie, en, nu het weer zomer wordt, is er ook een groot assorti ment ijs. In de naastgelegen ruim te wordt de auto van verse olie voorzien, zonder bijkomende kos ten en aan de achterzijde van het bedrijf zijn twee moderne auto- wasinstallaties, waarbij ook de mogelijkheid tot het wassen van bedrijfs- en vrachtswagens. De fa. v.d. Knaap en medewerkers zijn er trots op dit alles, in deze vorm, aan hun klanten te kunnen aanbieden. alauwe handschoen en zwarte werkbril. gouden slavenarmband; sleutel bos met 10 sleutels aan bajonet hanger; zakportemonnee d. bruin met rits en inhoud; zwart-witte kater. INBRAKEN: In de nacht van 19 op 20 maart werden twee inbraken gepleegd. De ongewenste bezoe kers kwamen bij een woning aan de Wielewaal door het schuif-keu- kenraam binnen en ontvreemdden een stereomeubel, een gitaar, por temonnee met inhoud en girobe taalkaarten. Bij de woning aan De Esdoorn, waar werd ingebroken, verschafte men zich toegang door het bovenlicht van het keuken raam. Vermist werden een video, een camera, een portemonnee en een 27 MC-bakkie. BENZINE: In diezelfde nacht werd er benzine uit een geparkeerde auto op de parkeerplaats Gouds bloemstraat-Leliestraat gestolen. Op de 20ste maart werd door Struckman van de Wollefoppen- weg een aldaar geparkeerde aan hanger van een Rotterdammer vermist. AANRIJDINGEN: 22 maart vond er een aanrijding plaats op de Dorpsstraat tussen een personen auto en een bromfiets. De bestuur der van de personenauto M.V. uit Zevenhuizen kwam van een par keerplaats en zag de naderende bromfietser R.B. uit Nieuwerkerk niet naderen. Botsing onvermij delijk. Materiële schade. DIEFSTAL: OP de parkeerplaats Rozenstraat/Nrd. Dwarsweg werd een steenwolmachine (een zgn. spouwmuurisolatieinstallatie) ge stolen, met een waarde van f 40.000,-. In de nacht van 24 op 25 maart werd 10 litergasolieuiteen schuur aan de Huysmansweg ontvreemd. AANRIJDING: Op 28 maart vond een aanrijding plaats op de Zuid- plasweg, hoek Eerste Tochtweg. Twee personenauto's reden over de Eerste Tochtweg, achterelkaar. De voorste auto, bestuurd door J.H. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, remde plotseling en wilde linksaf slaan zonder dit kenbaar te maken volgens de achter hem rijdende auto-bestuurder T.E.S. uit Nieu werkerk, die hem, vanwege het remmen in wilde halen maar door het onverwachte linksafslaan met de voor hem rijdende auto in aan raking kwam. Materiële schade. Een andere aanrijding met mate riële schade vond plaats bij de afrit van rijksweg 12. Een personen auto bestuurd door J.v.B. uit Leiden kwam van de rijksweg en wilde linksaf slaan richting Moer kapelle, waar vandaan op dat mo ment juist een personenauto na derde die bestuurd werd door M P. v.d.L. uit Moerkapelle. Een botsing was onvermijdelijk. SNELHEIDSCONTROLE: Op de burg. Klinkhamerweg werd op de 28ste een snelheidscontrole ge houden tussen 10.30 en 12.00 uur. 14 Automobilisten werden verba- liseerd. Zij reden tussen de 65 en 78 km. per uur. TEGEN TALUD: Op 30 maart vond een eenzijdig ongeval plaats op de afrit van rijksweg 12 nabij de Bre- deweg. De heer C.E. uit Langerak reed te hard door de bocht, waar door hij zijn wagen niet meer in de hand had en tegen het talud tot stilstand kwam. Een kraanwagen moest de auto weer op de weg hel pen. MOERKAPELLE - De afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen organiseert op 10 april in dorpshuis Op Moer een koffieochtend. Onder leiding van mevr. Mill zullen de dames van 9.30-11.30 uur leren paaseieren te versieren. Op vrijdagavond 6 april a.s. ver zorgt koffiebar 't Praathuys een in formatieve avond met Stichting Friedensstimme. Aan de hand van dia's zal e.e.a. verteld worden over het leven van de christenen in de Sovjet Unie. Zoals gewoonlijk is iedereen van 16 jaar en ouder wel kom in het Hervormd Centrum, vanaf 20.00 uur. Op 13 april wordt er een thema avond over het Werelddiaconaat gehouden. De heer Voorbrood: "We hebben nu gelukkig ook meer parkeerge legenheid, zodat de Dorpsstraat niet extra belast wordt. We hopen dat tijdens het Open Huis velen een kijkje komen nemen. Uiter aard kan dat ook na de opening. Hopenlijk komt heel Zevenhuizen eens bij ons kijken, omdat dat altijd geheel vrijblijvend is. Nie mand is bij ons tot kopen ver plicht. Wij helpen onze klanten als ze dat wensen en dienen hen van advies bij het inrichten van hun woning. Men kan namelijk voorde complete woninginrichting bij ons terecht. Gordijnen, vloerbedek king, noem maar op. Wij adviseren zonodig waar het het bijzoeken van gordijnen en vloerbedekking betreft. We werken hier met zes mensen, naast mijn persoon wer ken mijn vrouw en onze twee zoons in het bedrijf. Daarnaast Op de christelijke school De Een- dragt wordt op 12 april weer een oud-papier-actie gehouden. Oud papier kan 's morgens tussen 8.00 en 8.30 uur worden ingeleverd en van 12.00 tot 13.15 uur, tussen de middag. Na schooltijd kan men ook nog tot 18.00 uur terecht. hebben wij twee medewerkers voor de stoffeerderij. Eén die ge specialiseerd is in het stofferen van meubels en de andere in die van vloerbedekking. We proberen iedereen optimaal van dienst te zijn, serviceverlening staat bij ons bovenaan. Ons meubilair is van een betere kwaliteit, wat tegen scherpe prijzen wordt verkocht. Bovendien geven wij er nog garan tie op" stelt Voorbrood. Mevrouw Voorbrood beaamt wat haar man zegt, maar rept zich naar achteren om op deze vrijdagavond klanten te helpen. Iets wat haar bijzonder goed afgaat. Haar inzet is vooral in het weekeinde, onmisbaar in dit snelgroeiende bedrijf, dat in de regio grote bekendheid geniet. Dat men in deze tijd de durf heeft om zo'n geweldige meubelzaak te creeëren getuigt van durf en ondernemingszin. sterdam. Met particulier vervoer werd de reis ondernomen om in de hoofdstad het Vincent van Gogh- museum te bezoeken en aldaar de fraaie schilderijen van deze 'mees ter' te bezichtigen. Eén en ander in het kader van het project 'Kunst' dat deze klas behandelde, met als speciaal onderwerp Vincent van Gogh. Toch in Amsterdam hoorde bij een dergelijke 'kunst'expeditie ook een bezoek aan het Rijksmu seum, waar o.a. het beroemdste meesterwerk van Rembrandt van Rijn "De Nachtwacht" bewonderd werd. Eendrachtsdijk 3 - Zevenhuizen - tel. 01802-1424 Shell-Benzine- en gasstation C. van der Knaap Zn. aan de Groeneweg is overgegaan tot automatisering van de benzine- en gaspompen. Voor deklant betekent dit een aanmerkelijk financieel voordeel. Aan service en bediening zal het niet ontbreken. "i ■J5 kleuterschool Burg. Boerstraat 1b Tel. 2195 lagere school De Lente 1 Tel. 1819 Tot 1 augustus 1985 bestaat er officieel nog een kleuter- en een lagere school "De Eendragt". Om de overgang tot basis school zo soepel mogelijk te laten verlopen, zoeken en hebben we veel kontakt met elkaar. Zo stemmen we materiaal en werkwijze op elkaar af. Op onze school willen wij af van het streng-klassikale systeem, waar iedere leerling op hetzelfde tijdstip, in hetzelf de tempo met dezelfde leerstof bezig is. We hechten veel waarde aan de expressievakken op onze school. Ze komen tegemoet aan de harmonische ontwikkeling van de leerlingen. We zien onze christelijke school als een gemeenschap van kinderen en grote mensen, waarin de liefde tot God en de naaste centraal moet staan. Voor onze kinderen is alleen het beste goed genoeg. We staan dan ook open voor onderwijsvernieuwing, in zover re het onderwijsverbetering betekent. Voor verdere informatie, een gesprek bij u thuis of op school of een "kijkje" in de school, zijn wij elke dag bereikbaar. Inschrijving van nieuwe leerlingen: elke dag op school. Namens het schoolteam, hoofdleidster: mw. K.G. Stevens Alblas Dahliastraat 17 Tel. 2160 schoolleider: A. Bruggeman Burg. Boerstraat 15 Tel. 1271.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 10