Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Vakaturebank Vrijwilligers Voorbereidingsbesluit "Dorp" Verleende bouwvergunningen UIT DE RAAD KIEZERSREGISTER BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Collecteschema pagina 2 Zoals misschien bekend is, zijn er initiatieven ontstaan om te komen tot de opzet van een "Vakaturebank Vrijwilligers" t.b.v. werklozen. De bedoeling is, dat deze werkzaamheden worden verricht bij instellingen, verenigingen, particulieren e.d. op vrijwillige basis, met behoud van uitkering. Genoemd onbetaald werk mag echter niet concurrentie-, en/of subsidievervalsend zijn c.q. een bedrijfsmatig karakter hebben. Dit houdt in, dat geen werk mag worden verricht, dat anders door betaalde krachten wordt gedaan of dat subsidie is ver leend t.b.v. een betaalde kracht. Voorts is het niet toegestaan werkzaamheden te verrichten bij een bedrijf. Onder werkzaamheden, die wel mogen worden verricht, kunnen bijvoorbeeld vallen: - klein onderhoud - hulp aan thuiswonende zieken/bejaarden - onderhoud natuur en landschap - onderhoud speelvoorzieningen - bepaald soort recycling en hergebruik van materialen - klussendienst - administratieve werkzaamheden en serviceverlening - woningkartotheek - informatie- en ontmoetingscentrum - recreatiesport - huiswerkhulpdienst. Het ligt in de bedoeling, dat er een z.g. "Vakaturebank Vrij willigerswerk" wordt opgezet, van waaruit de vrijwilligers een keuze kan maken uit werkzaamheden, die hij/zij graag zou willen doen. De aangemelde en goedgekeurde werkzaamheden zullen op standaarsformulieren worden opgenomen in vakaturemappen, ter inzage te leggen op het gemeentehuis, de bibliotheek, het dorpshuis "Swanla" en het wijkgebouw "De Vierkap". In verband met samenwerking met de gemeente Waddinxveen zullen in deze vakaturemappen te zijner tijd ook uit die gemeente vakatures worden opgenomen. Enerzijds dient er dus een inventarisatie van eventuele projec ten/werkzaamheden plaats te vinden, terwijl anderzijds contac ten dienen te worden gelegd met de werklozen. Ten behoeve van het vorenstaande zullen verenigingen, instel lingen, scholen, dorpshuizen e.d. worden aangeschreven met het verzoek vrijwilligerswerk aan te melden. Zodra een en ander nader gestalte heeft gekregen, zal vervol gens hieromtrent in de Dorpskrant informatie worden verstrekt. Nadere inlichtingen over deze publikatie kunnen ter secretarie worden verkregen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat vanaf vrijdag 6 april 1984 ter gemeentesecreta rie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, vooreen ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 22 maart 1984, waarbij is bepaald dat: I. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Dorp" voor een perceel grond, plaatselijk bekend De Wiele waal 41, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nr. 2936 ged.; een en ander in rode kleur aangegeven op de bij het besluit behorende tekening; II. het binnen het onder I. aangegeven gebied zonder of in afwij king van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders verboden is terreinen op paden te verharden, dan wel funderingen of betonvloeren en andereconstructies in installaties aan te brengen; III. de onder II. bedoelde werken of werkzaamheden slechts toelaatbaar zijn, indien daarvoor de aan het onder I. bedoel de plan te geven bestemming niet zal worden bemoeilijkt of belemmerd. In de periode van 15 tot 29 maart 1984 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het vervangen en het uitbreiden van de entree, douche, toilet, benevens de bouw van een berging annex garage aan het pand Onderweg 10; - het bouwen van een kleine berging op het perceel Weth. Kreft- laan 14; - het veranderen van de woning Noordeinde 25; - het plaatsen van een open haard in de woning De Patrijs 10; - het maken van een achteruitbouw bij de woning Dahliastraat 15; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle- ing van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet Arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). In de raadsvergadering van 22 maart 1984 is onder meer besloten tot: - wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement en de Ver plaatsingsverordening 1983; - wijziging van de "verordening tot regeling van de bezoldiging der ambtenaren in dienst van de gemeente Zevenhuizen". - vaststelling van het gemeentelijk bibliotheekplan voordejaren 1986 tot en met 1988; - vorming van één openbare basisschool met ingang van 1 augustus 1985; - het verlenen van een garantie aan de Muziekvereniging "De Kleine Trompetter" voor een op 7 april 1984 te houden uitvoering; - wijziging van het tarief voor het gebruik van het gymnastiek lokaal Dorpsstraat 55; - delegatie aan burgemeester en wethouders tot het verlenen van garantie ingevolge de "Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1984"; - wijziging van de "Verordening op de heffing van een belasting op de honden in de gemeente Zevenhuizen"; - vaststelling van het bestemmingsplan "Centrum Dorp"; - het nemen van een voorbereidingsbesluit; - wijziging van de Bouwverordening; - het gegrond verklaren van een beroepschrift tegen de weige ring van een bouwvergunning van de heer M.P.M. Fransen, en tot aanhouding van de beslissing op de aanvraag om een bouwvergunning voor een bedrijfsruimte en een kas; - het aantekenen van beroep bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tot gedeeltelijke ont houding van goedkeuring van het raadsbesluit inzake de vast stelling van de 1e herziening van het bestemmingsplan "Noordeinde-Bredeweg". In de raadsvergadering van 3 april 1984 is aan de orde het nemen van een besluit omtrent de verdaging van de beslissing over de vaststelling van de 7e herziening van het bestemmings plan Landelijk Gebied. De burgemeester van Zevenhuizen brengt ter openbare kennis, dat een ieder ter gemeentesecretarie, bureau bevolking c.a., Dorpsstraat 89, Zevenhuizen (ZH) kosteloos de inlichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij zelf of een ander al dan niet of niet behoorlijk in het kiezersregister is opgenomen. A. In het eerste kiezersregister zijn opgenomen alle personen die: 1. ingezetene van de gemeente zijn, 2. de Nederlandse nationaliteit bezitten, 3. op de dag der stemming de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, 4. niet van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten. In dit kiezersregisterzijn eveneens, op verzoek, opgenomen alle personen die: hun werkelijk woonplaats niet in Nederland hebben, doch buiten Nederland in Nederlandse openbare dienst werkzaam zijn, alsmede hun echtgenoten voor zover dezen met hen in gezinsverband leven en degenen die, geen ingezetenen van Nederland zijnde, hun werkelijke woonplaats hebben in een andere lid-staat van de Europese Gemeenschap en die overigens voldoen aan de onder A 2,3 en 4 genoemde vereisten. B. in het tweede kiezersregister zijn opgenomen alle personen die geen Nederlander zijnde, de nationaliteit bezitten van een andere lid-staat van de Europese Gemeenschap, tenzij de wetgeving van die lid-staat het kiesrecht voor het Europese Parlement toekent aan de onderdanen die ingezetenen van Nederland zijn en die overigens voldoen aan de onder A 1,3 en 4 genoemde vereisten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (2 mei 1984) in het kiezersregister zijn opgenomen, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van het Europese Parlement waarvoor de stemming plaats heeft op 14 juni 1984. GEBOORTEN: van der Eist, Trees, dochter van: van der Eist, Albertus en: Tilburg, Theodora J.M., op 17 maart 1984. Verduijn, Gerritje Gijsbertha, dochter van: Verduijn, Arie J. en: Suijker, Gerrigje M., op 23 maart 1984. Verkaik, Sanne Britt, dochter van: Verkaik, Albert en: Stu ring, Marjon Yolanda, op 25 maart 1984. OVERLIJDENS: Schmidt, Bastiaan, oud 69jaar, op 17 maart 1984. Benningshof, Dievertje, echt genote van: T. Brands, oud 73 jaar, op 20 maart 1984. HUWELIJKEN: Graveland, Jan en: Bregman, Pieternella Elizabeth, op 22 maart 1984. Valkenburg, Frank en: Voskes, Kitty, op 23 maart 1984. Bestemmingsplan Centrum Dorp De burgemeester van Zeven huizen maakt ter voldoening aan artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 11 april 1984 gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het be stemmingsplan Centrum Dorp, zoals dat door de gemeente raad in zijn vergadering van 22 maart 1984 gewijzigd is vast gesteld. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden in gesteld tegen het vastgestelde plan bij het college van Gede puteerde Staten van Zuid-Hol land door: a. hen die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend; - hen die bezwaren hebben te gen de wijzigingen, welke de gemeenteraad bij de vaststel ling van het plan in het ont werp zijn aangebracht. Bestemmingsplan "Dorp, 5e herziening" De burgemeester van Zeven huizen maakt ingevolge het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het besluit van het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland d.d. 6 de cember 1983, nummer B24380, waarbij goedkeuring is ver leend aan de door de gemeen teraad op 10 februari 1983 vast gestelde 5e herziening van het bestemmingsplan "Dorp" on herroepelijk is geworden. Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en het betreffende bestemmingsplan liggen vooreen iederter inzage ter gemeentesecretarie, bu reau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144. Dinsdag 17 april 1984 Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening c.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 19 april 1984 Commissie Onderwijs en Wel zijn. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 24 april 1984 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 10 mei 1984 Raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Geen spreekuur Het spreekuur van de burge meester zal op de vrijdagen 20 en 27 april 1984 geen door gang vinden. 4 t/m 11 april 1984: kleding- inzameling Leger des Heils. 2 tot 8 april 1984: Epilepsie- bestrijding. 9 tot 15 april 1984: Hart stichting. Opbrengst collecten Het Nationaal Reumafonds: 2462,35.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2