DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT Vaststelling bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983" WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING Ontwerp bestemmingsplan "Dorp" (herziening 1984) REISDOCUMENTEN Verslag raadsvergadering 20 maart 1984 BURGERLIJKE STAND Politieberichten V.B.O.K. pagina 4 Wijziging datum raadsvergadering v— De burgemeester van Moerkapelle maakt bekend dat met in gang van 9 april 1984 gedurende één maand voor een iederter gemeentesecretarie ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Moerkapelle in zijn vergadering van 6 december 1983 vast gestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983". Het bestemmingsplan omvat het grondgebied van de gemeente Moerkapelle met uitzondering van de dorpskern en het be drijfsterrein. Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad enkele wijzigingen aangebracht in het ontwerp. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan tot de gemeenteraad heeft gewend of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde bestemmingsplan indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Moerkapelle, 4 april 1984. de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Moerkapelle van 21 februari 1984 tot vaststelling van: een verordening tot wijziging van de Algemene Politieverorde ning voor de gemeente Moerkapelle (9e wijziging). Moerkapelle, 4 april 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaal de in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf maandag 9 april 1984 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp bestemmingsplan "Dorp" (herziening 1984). Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder-schriftelijk bezwaren tegen voormelde ontwerp herziening indienen bij de gemeenteraad van Moerkapelle. Moerkapelle, 4 april 1984. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Het voorjaar is ingetreden en velen zullen hun voorbereidingen voor de zomer-vakantie gaan treffen. Bij deze voorbereiding wordt vaak vergetep de reisdocumenten te controleren op hun geldigheid. Wanneer een paspoort wordt aangevraagd of ter verlenging wordt aangeboden dient rekening te worden gehou den met een behandelingstermijn van minimaal 14 dagen. Bovenstaande geldt eveneens voor toeristenkaarten. Met ingang van 1 april 1984 bedragen de leges voor reisdo cumenten: - nieuw paspoort of verlenging oud-paspoort 61,75 - nieuw paspoort en bijschrijving van kinderen 64,25 - wijziging in paspoort en bijschrijving van kinderen 6,50 - toeristenkaart ƒ31,75 - toeristenkaart en bijschrijving kinderen 34,25 Kinderen die de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt, kunnen bijgeschreven worden in één van de paspoorten van de ouders. Boven de leeftijd van 16 jaar dient men in het bezit te zijn van een eigen reisdocument. Wanneer kinaeren de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben be reikt en over een eigen reisdocument wensen te beschikken zijn de leges als volgt: - Paspoort 40,50 - Toeristenkaart 22,25 (dit tarief geldt t/m de leeftijd van 20 jaar). Voorts wordt U er attent op gemaakt, dat paspoorten en toeris tenkaarten altijd eigendom van de Nederlandse Staat blijven. Zij mogen dan ook niet worden weggegooid. Waneer een reisdocument is zoekgeraakt dient U onmiddellijk aangifte ter secretarie te doen. Tevens zal een proces-verbaal worden opgemaakt waarvoor 75,- is verschuldigd. Let dus goed op uw reisdocumenten!!! De gemeenteraad van Moerkapelle kwam op dinsdag 20 maart j.l. voor de derde maal dit jaar in vergadering bijeen. Alhoewel de agenda niet zoveel punten bevatte, waren er toch enkele zaken die uitvoerig besproken werden. De belangrijkste zaak ging over het principe-besluit om al dan niet een nieuwe begraafplaats in Moerkapelle aan te leggen. In een uitvoerig voorstel hadden burgemeester en wethouders de raad voorgesteld om in te stemmen met de aanleg van een nieuwe begraafplaats, zodat het college de verdere voorberei dingen ter hand kan nemen. In wezen kon de raad uit twee mogelijkheden een keuze maken, te weten of op de bestaande begraafplaats aan de Herenweg/ Beatrixlaan wordt geruimd of er wordt een nieuwe begraaf plaats aangelegd. Een raming van de kosten die aan deze twee mogelijkheden zijn verbonden, wijst uit dat ruimen aanzienlijk goedkoper is. Desalniettemin stelde het college van burgemeester en wethouders voor om een nieuwe begraafplaats aan te leggen. Uit een oogpunt van piëteit vindt men het onjuist om tot ruimen over te gaan. Als eerste raadslid dat het woord verkreeg, stelde de heer D. de Leeuw (Algemeen Belang) voor om de behandeling van dit voorstel uit te stellen tot een volgende raadsvergadering. Hij wilde eerst nog een keer vooroverleg met de gemeenteraad hebben. Op voorhand vielen de geraamde kosten (maximaal 1.190.000,- red.) hem enorm tegen, omgerekend betekent dit ca. 40,- lastenverzwaring per inwoner per jaar. Daarnaast vroeg hij zich af of uitbreiding van de bestaande be graafplaats niet mogelijk is. Voorts vond hij de nieuwe begraafplaats te dicht bij de nieuwe ontsluitingsweg komen te liggen (doorgetrokken Akkerweg, red.). Tenslotte vreesde hij nogal wat overlast vanaf de N.A.M.- lokatie aan het Westland. Mevrouw H. Crop-van der Jagt (P.v.d.A.) was het hier niet mee eens. Zij steunde de piëteitsoverwegingen van het college en was voor de aanleg van een nieuwe begraafplaats. Ten aanzien van de inrichting dient echter het nodige te worden bezien. De geraamde kosten voor een aula acht zij te hoog. Voorts dient veel aandacht geschonken te worden aan de beplanting. Namens het C.D.A. stelde de heer J.C. Lindhoud dat de voorkeur uitgaat naar de aanleg van een nieuwe begraafplaats, zulks ondanks de financiële consequenties. De mogelijke gedachte om een enquête onder de bevolking te houden achtte hij niet zinvol. Tenslotte merkte de heer M. Lindhout (S.G.P.) op dat voldoen de bekend is, dat zijn partij voor de aanleg van een nieuwe begraafplaats is. Bij de algemene beschouwingen in 1983 is hier al voldoende over opgemerkt. In zijn antwoord stelde burgemeester Lips, dat aan uitstel van behandeling van het voorstel geen behoefte is. Er dient nu een principe-besluit genomen te worden. Met de voorbereiding zal ook nog enige tijd gemoeid zijn. Voor wat de verdere uitwerking betreft zal de gemeenteraad voldoende mogelijkheden hebben bij de definitief te nemen besluiten. Ondanks het feit dat het "uitstel"-voorstel van de heer De Leeuw door zijn fraktiegenoot mevrouw Van der Feltz werd gesteund, was de meerderheid van de gemeenteraad van mening dat thans een beslissing moest worden genomen, reden waarom het voorstel van burgemeester en wethouders werd aangenomen om een nieuwe begraafplaats aan te leggen. Uitsluitend de heer De Leeuw stemde tegen dit voorstel. Tijdens de raadsvergadering kwam voorts de gemeentelijke herindeling nog ter sprake. De heer J.C. Lindhoud (C.D.A.) was van mening dat het college een standpunt moest innemen over een eventuele toevoeging van de Abr. Kroesweg aan de nieuw te vormen gemeente Moerkapelle/Zevenhuizen. Mevrouw Crop (P.v.d.A.) vond dat de raad nu ook een standpunt hierover moest innemen. De voorzitter stelde hierop het vreemd te vinden als de gemeen teraad van Moerkapelle nu hierover een uitspraak zou doen. Bij de behandeling van het voorlopig provinciale standpunt had de raad geen behoefte om een uitspraak te doen. Nu dit gebied wat meer in de publiciteit komt, mede gezien de uitlatingen van Gedeputeerde Boone, zou men wel een uitspraak willen doen. Overigens merkte de voorzitter hierbij op, dat hij niet de indruk heeft dat de grenscorrectie doorgaat, zulks gezien de stand punten van de verschillende politieke partijen op provinciaal niveau. De Abr. Kroesweg zal bij Waddinxveen blijven. Voorts besloot de gemeenteraad tot nog een aantal zaken, zoals: - wijzigingen van het Ambtenarenreglement, bezoldigingsver ordening en verplaatsingskostenverordening; - het beschikbaar stellen van een krediet voor het verrichten van groot onderhoud aan 36 gemeentelijke (huur)woningen; - het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een trapveld nabij de Akkerweg. OVERLEDEN: Johanna Maria Vooijs, oud 82 jaar, op 18 maart 1984. Cornelia Barnhoorn, oud 96 jaar, op 22 maart 1984. Job van den Oever, oud 75 jaar, op 25 maart 1984. GEBOREN: Jaschenka, dochter van: Be- kink, Gerardus en: de Graaff, Maria, op 19 maart 1984. Anna Elisabeth, dochter van: Bac, Dirk J. en: Van Tienhoven, Maartje, op 21 maart 1984. Pauline Janine, dochter van: Teeuw, Jan en: Paul, Neeltje P., op 22 maart 1984. Ilona, dochter van: Roelse, Martien en: Vermulm, Lena H., op 26 maart 1984. In Pleinpraat van december 1983 heeft een schema gestaan voor de raadsvergaderingen in 1984. Voor de maand april was de raadsvergadering gepland op 24 april 1984. De vergade ring kan op deze dag geen doorgang vinden en is ver schoven naar 26 april 1984 te 19.30 uur. MOERKAPELLE - 27 maart 19.20 uur: aanrijding kruising Noord- einde/Zijde/Dorpsstraat/Brede- weg. 2 inwoners uit Moerkapelle kwamen op onprettige wijze met elkaar in kontakt toen men elkaar geen voorrang verleende. Materië le schade was het gevolg. Rap port wordt opgemaakt. Schoonmaken van autoruiten: Door verschillende weersomstan digheden zijn 's morgens de auto ruiten nog vaak beslagen of licht bevroren. Menigmaal wordt ge constateerd dat het zicht vanuit een auto ernstig wordt geperkt doordat men zelfs een door con dens beslagen ruit niet eens even schoonmaakt voordat men gaat rijden. De politie wijst met klem erop dat het niet alleen Uw veilig heid is maar dat het ook in het be lang van andere weggebruikers is dat uw zicht goed is. Neem daarom die kleine moeite en maak de rui ten rondom schoon voordat u wegrijdt! Openingstijden politiebureau Moerkapelle: Zoals vermoedelijk bij velen van u bekend is kan men op vaste tijden terecht op het po litiebureau. De politie maakt be kend dat het politiebureau NIET open zal zijn op maandag 23 april (2e paasdag) en op maandag 30 april (Koninginnedag). gevonden: 1 sleutel, Bruynzeel, nr. 628; 1 Ra- biëshondenpenning, nr. 549106; verloren: bril, zwart montuur; gouden zegel ring met initialen CB. MOERKAPELLE - De Vereniging ter bescherming van het ongebo ren kind (V.B.O.K.) houdt op woensdagavond 4 april (heden avond) een openbare avond in de christelijke school aan de Raad huisstraat. Landelijk voorlichter B. Zijl houdt dan een inleiding: "Abortus-provocatus of Hulpver lening?" Daarnaast zal er ook een film vertoond worden over de ont wikkeling van het kind vóór de ge boorte. Na de pauze is er gelegen heid tot vragen stellen. De V.B.O.K. is inmiddels uitgegroeid tot een instantie die ook daadwer kelijk hulp verleent bij sociale en/of psychische moeilijkheden in zwangerschappen. De avond be gint om 20.00 uur. Als men sympathiek tegenover dit werk staat zou men kunnen overwegen lid te worden van deze vereniging. Dat kan op avond van 4 april, maar ook telefonisch bij Marian Verweij, tel. 01793-1587.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4