Echt sparen doe je bij de Rabobank. Rabobank S GROTE ARTIESTEN IN DISCOBAR DE SCHUUR 1 CONCORDIA" DORPSKRANT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Wijziging bestemmingsplan Dorp HONDEN AAN DE LIJN TIJ DENS BROED TIJD. Huldiging jubila rissen bouw bond F.N.V. pagina 5 playback-wedstrijd 4 april finale playback Tevens werd bekend gemaakt wie er op 4 april (hedenavond) in de fi nale mee mochten doen. Deelne mers daarvoor zijn: Dolly Dots, Vanity Six, Tineke Schouten, Va nessa, en van de vorige halve fina le: Frankie Smiths, Culture Club en André van Duin. Ook dit belooft een grandioos gebeuren te wor den met een optreden van 'super disco-prins' Lou Prince, die ook plaats zal nemen in de jury. Voor deze avond wordt een entree ge vraagd van 5,- en vol is vol! Voor f 10 - krijgt u zo n handige SpaarBewaarDoos - vervaardigd uit duurzaam kunststof-als u: minimaal f 25,- stort op een nieuwe of bestaande spaar rekening of automatisch gaat sparen. Bovendien krijgt u nu als u automatisch gaat sparen, of als nieuwe spaarder een rekening opent, f 7,50 spaarpremie. De Rabobank heeft als grootste spaar bank van Nederland het initiatief genomen om meer eenvoud in het spaarbos te scheppen. Het resultaat is onze "Nieuwe kijk op sparen" waarover we u uitvoerig en deskundig willen informeren. En dat kan makkelijk, want de Rabobank is altijd in de buurt. Een aantrekkelijke bijkomstigheid: voor f 10,- krijgt u nu zo'n handige Spaar BewaarDoos mee. geld en goede raad HANDELSKWEKERIJ ZEBRA - ZEVENHUIZEN B.V. MENSEN MET ERVARING IN PLANTEN vanaf 17 jaar 033-632565 of 01793-1528 Elders op deze pagina treft u een advertentie aan waarmee openbaar bekend wordt gemaakt dat het ontwerp bestem mingsplan "Dorp", herziening 1984 ter inzage ligt. Een bestemmingsplan vormt in beginsel de basis voor een ge meentelijk planologisch beleid. De wet schrijft voor dat be stemmingsplannen tenminste éénmaal in de 10 jaren moeten worden herzien. Om echter adekwaat op gewijzigde inzichten op het gebied van de Ruimtelijke Ordening en/of Volkshuis vesting te kunnen inspelen is het noodzakelijk frequenter bestemmingsplannen te wijzigen. Deze wijzigingen kunnen betrekking hebben op beleidsvisies die meer op de toekomst zijn gericht, doch kunnen ook reeds gewijzigde bestemmingen betreffen. In dit laatste geval wordt dan gedoeld op wijzigingen van bestemmingen die middels artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn veranderd. Het bestemmingsplan Dorp, herziening 1984 bevat beide elementen. Te noemen vallen de volgende wijzigingen: - perceel grond waar voorheen het Groene Kruisgebouw stond; - het voormalige dorpshuis aan de Dorpsstraat heeft een andere bestemming; - enkele bedrijfsbestemmingen aan de Oranjestraat moeten op termijn gewijzigd kunnen worden in een andere bestemming; - aan de Oranjestraat staan enkele woningen die vroeger be drijfswoningen waren, maar thans niet meer als zodanig dienst doen; - uitbreiding van bebouwingsmogelijkheden van enkele wonin gen aan de Oranjestraat-Julianastraat; - indien een schoolgebouw leeg komt te staan dient een andere bestemming mogelijk gemaakt te worden. Zoals u ziet bevat het ontwerp bestemmingsplan verschillende aspecten. Voor een ieder ligt het dan ook ter inzage gedurende één maand; tijdens deze termijn kunt u bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de gemeenteraad. Vorige week woensdagavond 28 maart waren veel grote artiesten aanwezig in discobar De Schuur. Weliswaar in een playback-wed strijd, traden zij op in de tweede halve finale van dit evenement. Als hoofdprijs voor de uiteindelijk winnaar voor het playback-festival is een geheel verzorgde reis naar Spanje voor 2 personen beschik baar gesteld. Om half tien, in een overvolle, gezellige discobar, traden 6 arties ten vor het voetlicht. David Bowie had de 'eer' de spits af te bijten. 3 weken geleden in één van de voor rondes had hij de eerste plaats be haald. Hij playbackte het nummer 'Let's dance'. Daarna verscheen Tineke Schouten voor het publiek met een schitterende nabootsing van 'Sweet honeybee'. Compleet met rose mini-rokje en ome Bert's motorjack stal zij de harten van het publiek. The Supremes kwamen al heisend aan de leuke eigenge maakte gewaden het toneel op. Ook zij gaven een goede act weg, al ging er hier en daar iets mis met de dans. Vanity Six, dé sexy meidengroep, volgde, en bracht de enige jaren geleden hooggeno- teerde song 'Nasty boys'. Een leuk optreden met een welverdiend compliment voor zangeres Vanity alias Annemarie den Hollander, die er niet één keer naast zat. Ook het optreden van Vanessa met haar 'gang' werd een doorslaand succes. Vooral de big boys op de achtergrond veroorzaakten de no dige lachsalvo's. Hekkensluiter was de meidengroep de Dolly Dots. Gekleed in allemaal dezelf de, eigengemaakte eigentijdse pakjes brachten de meisjes het laatste nummer van deze groep She's a liar' ten gehore. Een ent housiaste reactie van het publiek en de jury was voor dat moment hun beloning. De jury, bestaande uit Hanneke Twigt, Harold Bos en Jan Twigt, stond nu voor de moeilijke keuze om de winnaars van deze avond uit te zoeken. Uiteindelijk werd de uit slag van de tweede halve finale: 6. David Bowie; 5. Supremes; 4. Vanessa; 3. Vanity Six; 2. Tineke Schouten en nummer één werden de Dolly Dots. Alle deelnemers ontvingen uit handen van een van de juryleden en enthousiaste pre sentator Peter Gelderblom, een bos bloemen. Hondenbezitters mogen hun die ren NIET onbeperkt los laten lopen in het recreatiegebied Rot- temeren. In de gedeelten waar en wanneer dit aanlijngebod geldt, zijn borden geplaatst. De periode wanneer het gebod van kracht is, is het broedseizoen van diverse wildsoorten (medio februari tot medio juli). Er is ook rekening gehouden met de verkeersveilig heid (fietsers) en de overlast, ver oorzaakt aan anderen(wandelaar). Het bestuur van het recreatie schap heeft dit besluit enige jaren geleden genomen om daarmee het wild in het gebied enigszins in be scherming te nemen. Het recrea tieschap vraagt dat ook medewer king van iedere (huis)diereigenaar om tijdens de wandeling hiermee rekening te houden. Voor het ge hele recreatiegebied, gelegen in de gemeenten Zevenhuizen, Berg- schenhoek en Bleiswijk geldt een verordening. Op grond van de Al gemene Verordening van het re creatieschap Rottemeren kan er bij overtreding verbaliserend wor den opgetreden. Voor eventuele inlichtingen omtrent het recreatie schap, het houden van wedstrij den, het organiseren van evene menten e.d. kan men zich wenden tot de technische dienst, Rottedijk 11, 2665 KS Bleiswijk. Telefoon tijdens kantooruren: 01892-2233. Vooréén tientje haalt u bij de Rabobankde handige SpaarBewaarDoos Deze aktie loopt van 2 april t/m 4 mei 1984. De SpaarBewaarDoos is verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE 01802-2344 01793-1577 Sides Zebra is een bedrijf dat zich bezighoudt met de produktie van chrysantenstekken. Voor het plukken en verzorgen daarvan zijn heel wat handen nodig. Half april gaat dit werk beginnen en zal in mei/juni uitgroeien tot heel wat arbeidsplaatsen. Wij denken aan die dit akkurate werk met enthousiasme willen doen tot oktober. Part-timers kunnen ook solliciteren. Heb je belangstelling of wil je wellicht meer informatie: tel. (tussen 19.00 en 20.00 uur): 01802-2019 (T. Berkhout) of 01802-1073 (M. Groenewoud). Wist u dat er in Moerkapelle op Zevenhuizens grondgebied een SFEERVOLLE FEESTGELEGENHEID bestaat jj aan de Bredeweg 66 biedt ruimte aan groepen tot 250 personen. Wij verzorgen KOFFIEMAALTIJD, KOUD BUFFET OF DINER. Belt u of komt u eens langs om de zaal te bezichtigen! Eventuele muziek kan verzorgd worden. Onze kok kan bijna alles! Afspraken telefonisch Op de jaarvergadering van de Bouwbond F.N.V. werden niet al leen jaarverslagen van penning meester en secretaris besproken, maar ook jubilarissen gehuldigd. Voordat dat gebeurde werden be stuurders J.J. Sleeuwenhoek en J.A. de Rijke herkozen. Omdat de heer W.v.d.Hoek 50 jaar trouw bondslid is werd hij op deze bij eenkomst gehuldigd. Hij kreeg de gouden speld met robijn. Hetzelf de viel de heren C. de Jong, R. de Jong, J.L. NOmen, Th. Spekman, W. Timmermans, T.J. in 't Veen en S. de Wit ten deel, voor 25 jaren bondslidmaatschap. Zij kregen ec hter een zilveren speld. Districts bestuurder A. Visser van de bouw bond F.N.V. had de taak de speld jes te overhandigen. Daarna hield hij een toespraak aan het adres van de jubilarissen. Omdat de heer W.v.d. Hoek daar nog wel van wist vanwege zijn langdurige lidmaat schap en zijn leeftijd memoreerde spreker de dertiger jaren, toen hij lid werd van de bond die toen A.N.A.B. heette. Hij vergeleek de toenmalige tijd met die van nu: destijds was 80% van de schilders werkloos, doch destijds was er meer bereidheid solidair te zijn met elkaar "Daarna kregen we de periode van de sociale opbouw en daarvoor was strijd nodig" zo stel de spreker. Vervolgens hield hij een pleidooi voor het behoud van de sociale wetgeving en liet duide lijk horen dat hij het niet eens was met het kabinetsbeleid inzake plannen tot bezuiniging waarvan de minst draagkrachtigen de dupe worden. Hij riep dan ook de jubi larissen en de andere leden op pal te staan voor de rechten van de vakbeweging. Tot slot van het offi ciële gedeelte werden ook de echt genotes van de jubilarissen in de hulde betrokken, waarna de heer C. de Jong namens de jubilarissen een dankwoord sprak tot de heer Visser en andere bestuurders.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 5