DORPSKRANT Damesvoetbal Martelen is mensenwerk.... uw advertentie wordt gelezen! O.S.S. turncompetitie De Rotterdamse Surf beurs '84 SURFBEURS KASSENRIT TOURCLUB UITVOERING TARZAN SCHAKEN BLOKFLUIT CONCERT JAN DROOG BIJ ONS SCOORT U ALTIJD EN NIET TE DUUR! uitbreiding nieuwe damestrainer dames 2 speelt gelijk In een matige wedstrijd deelden Groeneweg-dames II en Gouda- rak-dames I, de punten. Mariet van 't Hart zette Groeneweg al na 2'/2 minuut op voorsprong, maar in de tweede helft kwam Goudrak door een doelpunt van Nelleke Noor- lander in de 16e minuut langszij, 1- maar de bestrijding ervan ook Wacht met kopen tot 7 April. Want dan is er de Rotterdamse Surfbeurs '84. 3000 m2 met bruisende surfaktiviteiten zowel voor de beginnende als de gevorderde surfer. Alle gerenommeerde merken zijn aanwezig alsmede fantastische aanbiedingen voor iedereen m.m.v. Caroline Disco Show. Geopend van 10 tot 21.00 uur. TOEGANG GRATIS. op de zevensprong erkentelijk De prijzen van de in de pauze ver kochte loten werden aan het eind van de avond getrokken. Door de leden waren tal van fraaie prijzen geschonken, waaronder flessen wijn, badhanddoeken enz. met een totaal van 90 stuks. Hiervoor is de Moerkapelse gymnastiekvereni ging iedereen zeer erkentelijk. Niet alleen hier kreeg gymnas tiekvereniging Tarzan op deze avond weer een bijdrage in de ge maakt ekosten, maar ook door de heffing van entreegelden gebeur de dat, zodat de vereniging 'ge zond' uit de strijd kwam. Hans Benchuijsen velt kam pioen van Waddinxveen pagina 6 blokfluitlessen Margré van Gestel woont sinds 1977 in Zevenhuizen en geeft on geveer vanaf die tijd blokfluitles sen bij haar thuis aan kinderen in de lagere school leeftijd. Daar naast is zij ook muziekonderwijze- res aan de openbare lagere school 't Reigerbos. Zij geeft zes uur per week "algemene muzikale vor ming'. Mevrouw Van Gestel stamt uit een muzikale familie en heeft vele jaren trompet en pianolessen gehad. Ca. acht jaar was ze tam boer van een drumband. Ook was zij in haar woonplaats in het Bra bantse Schijndel dirigente van een kinderkoor. Zij stamt uit een muzi kale familie, zodat muziek haar als het ware met de paplepel werd in gegoten. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat zij op de Pedago gische Academie(kweekschool) als specialisatie muziek koos. Toen ze later naar Delft verhuisde begon ze met het geven van blok fluitlessen aan beginnelingen van de muziekschool aldaar, om dit vervolgens in Zevenhuizen in groepsverband privé bij haar aan huis te doen. Op maandag en woensdagavond doet zij dat voor gevorderden en voor de eerste jaars op de woensdagmiddag. Met haar twee kleine zoontjes is dit naast het geven van muziekles op school, net te combineren, zo ver telt ze. Kinderen die bij haar op les gaan, moeten zelf plezier hebben in het blokfluiten "Ze moeten spe lenderwijs blij van binnen worden. Muziek maakt vrolijk. Meestal zijn ze dan ook echt gemotiveerd om te blokfluiten en echt niet gestuurd door de ouders". gezocht Mevrouw Van Gestel musiceert zelf ook graag. Daarom is ze bezig met het oprichten van een blok fluitgroepje voor volwassenen. Hiervoor heeft ze al belangstel ling, maar ze zoekt er nog enkele. Het is de bedoeling dat dit blok fluitgroepje éénmaal per veertien dagen een uurtje bij elkaar komt. Wie heeft er zin? Inlichtingen tel. 01802-2829. VLAKBIJ U IN DE BUURT sporthuis o.a. Clubkleding tassen -10% KORTING Schoenen o.a. NIKE, PUMA, ADIDAS, LE COQ T. RACKETS - SNAUWAERT, DUNLOP, DONNAY, FISCHER. OFF. DEALER VIKING SCHAATSEN Prachtige kollektie BADKLEDING (Kleim) De damesafdeling van de v.v. Groeneweg is het voorjaar van start gegaan met een aktieve le denwerfcampagne onder het mot to "Damesvoetbal moet je doen!" Naast advertenties in week- en dagbladen werd door de damesaf deling de K.N.V.B.-folder "Is voet ballen een knullensport?" inclu sief een eigen info over het dames voetbal bij Groeneweg verspreid op scholen in Zevenhuizen. Het ligt in de bedoeling om de folders ook op scholen in Nieuwerkerk a.d. IJssel en Moerkapelle te ver spreiden. De damesafdeling hoopt mede dankzij deze campagne, het volgend seizoen twee meisjesjuni oren-, twee meisjespupillen- en drie damesteams voor de compe titie te kunnen inschrijven. Meisjes en dames vanaf 6 jaar en zijn van harte welkom bij Groeneweg, waar naast prestaties ook aandacht wordt bdsteed aan gezelligheid. Voor inlichtingen of aanmeldin gen kan men terecht bij: Jan van Reeuwijk, De Bongerd 25,2761 TS Zevenhuizen, tel. 01802-1774 of Conny Baas, Kon. Julianastr. 19, 2911 AG Nieuwerkerk a.d. IJssel, tel. 01803-3442. Als opvolger voor trainer Maarten Strijdhorst heeft het bestuur van de v.v. Groeneweg dhr. J.A.C. van Dalen aangetrokken om m.i.v. het nieuwe seizoen de damesafdeling te trainen en te begeleiden. De heer Van Dalen, 32 jaar oud, is mo menteel succesvol trainer van de damesafdeling Groote Lindt (In- terr. zaterdag) en van de damesaf deling Alkmania (interr. zondag). 1- tevens eindstand. Uitslagen: Groeneweg-meisjesju- nioren-R.V.C. meisjes jun.: 0-4. Dames I en meisjespupillen waren vrij Programma voor het komen de weekeinde: zaterdag: Groene- weg-meisjespupillen-Nieuwkoop meisjespup.: 10.00 uur; Groene- weg-meisjesjun.-Donk-meisjesju nioren: 13.00 uur. Zondag: D.C.L.- dames l-Groeneweg dames I; aan vang 12.00dür; Groeneweg dames II-Nieuwkoop dames II; aanvang 10.30 uur. Wist U dat in landen, zoals Syrië, El Salvador, India, Honduras, Zaïre etc., dagelijks wordt gemarteld? Wist u dat in bepaalde landen poli tieke gevangenen door middel van electrische schokken gedwongen worden verklaringen af te leggen? Wist u dat in bepaalde landen mensen alleen al gefolterd worden voor het uiten van hun mening? AMNESTY INTERNATIONAL start op 4 april een campagne te gen 'Martelen'. Met deze actie wil Amnesty wederom de aandacht vragen voor deze nog steeds alar merende situatie. Zolang in de we reld om ons heen wordt gemarteld, zal Amnesty actie voeren om hier aan een eind te maken. De cam pagne kan alleen slagen wanneer zoveel mogelijk mensen er aan deelnemen. U kunt aan de cam pagne meedoen door nu contact op te nemen met de werkgroep Amnesty Zevenhuizen, (tel.01802- 2790). AMNESTY INTERNATIONAL Zevenhuizen De op 24 maart gehouden wed strijd voor de turncompetitie in het Dorpshuis is gewonnen door O.S.S. De deelnemende meisjes, Elma de Wit, Angela de Jong, Ma- riëlle Nap, Irene Bakker, Connie Jansen en Carla Jansen wonnen met ruime cijfers van de ploeg van "Weidevogels" uit Bleiswijk. De uitslag van het individuele klasse ment was: 1. Carla Jansen; 2. Sporteiland Zevensprong zevenhuizerplas Strandweg 23 Rotterdam-Ommoord Info. 010-55 30 32 Mariëlle Nap; 3. Paola Blom (Wei- devolgels). UITSLAG: Weidevogels Bleiswijk: Anita Blom, 29.05 pnt. (10e plaats); Miranda v. Doorn, 30.65 (4); San dra Rorije, 28.85 (11); Paola Blom, 30.70 (3); Inge Valkenburg, 30.55 (5); Tony Jongebreure, 26.70 (12); Alyt Postma, 26.10 O.S.S.: Elma de Wit, 29.40 (9); An gela de Jong, 30.50 (6); Mariëlle Nap, 31.45 (2); Irene Bakker, 30.15 (7); Connie Jansen, 30.15 (7); Car la Jansen, 32.90 (1); Marja Jonge- neel, 28.90. Op zaterdag 7 april zal in de ten- nishal De Zevensprong, de eerste Rotterdamse surfbeurs gehouden worden. Op deze beurs, die wat betreft het assortiment aan surf planken, zeilen, pakken en andere accessoires niet zal onderdoen voor de Hiswa, zullen alle grote merken aanwezig zijn met hun programma voor het komende jaar. Bovendien worden op gere gelde tijden swingende mode shows gegeven, waarin de nieuw ste surf- en badmode zal worden getoond. Voor degenen, die de Hiswa al hebben bezocht biedt de Rotterdamse surfbeurs toch veel interessants: naast aantrekkelijke aanbiedingen is ereen grote loterij met fantastisch prijzen en boven dien zullen er de laatste surffilms uit Hawaii worden gedraaid. De beurs, die muzikaal wordt opge luisterd door de "Caroline Disco show" zal 's avonds overgaan in een groot feest op het sporteiland De Zevensprong. De toegang tot de beurs is gratis. Aanvang beurs: 10.00 uur. Aanvang feest 22.00 uur. Voor nadere informatie kan men bellen: 010-553032. De Ze vensprong ligt in de buurtschap Oud Verlaat, aan de Strandweg 23. Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op zaterdag 7 april a s. de Kassenrit. Er zijn twee afstanden mogelijk, nl. 35 en 100 km. De 35 km. loopt via Bleiswijk, Benthui zen, Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen en Moerkapelle naar de Roerdomp, waarde ook de start plaatsvindt tussen 9.00 en 12.00 uur. De 100 km voert de deelne mers door het Westland waar o.a. Schipluiden, 's Gravenzande, Monster, Poeldijk en Wateringen worden aangedaan. Starttijd is tussen 8.00 en 10.00 uur. Kosten voor deelname zijn: 35 km. 1,75 voor administratie; 3,25 voor le den met herinnering; 5,00 voor niet-leden met herinnering; 100 km./2,75 voor administratie;/ 3,25 voor leden met herinnering;/ 6,00 voor niet-leden met herinne ring. Uiteraard is ook deze tour tocht weer uitgepijld. MOERKAPELLE - Het leek wel of heel Moerkapelle vorige week vrij dagavond was uitgelopen voor de jaarlijkse uitvoeringsavond van gymnastiekvereniging Tarzan, die in dorpshuis Op Moer werd gege ven. Het uit ca. vierhonderd men sen bestaande publiek, genoot van het optreden van een turnkoor van driehonderd turners en turnsters, die zich allemaal, pergroep onder verdeeld, op de beste wijze pre senteerden. Voorzitter C. Vis heet te alle aanwezigen aan het begin van de avond hartelijk welkom, waarna het bondslied klonk, ge volgd door het Moerkapelse 'Tar zan clublied'. Alle deelnemers aan deze grootse happening boden tij dens het défilé en bij hun optre den, een fraaie aanblik. In stra lend blauw de turnsters en turners en de afdeling jazz gymnastiek en aerobic in het zwart/wit. Allerliefst was de aanblik van de openings- act en spitsafbijtende kleuters, die de hoepels hanteerden, gevolgd door meisjes die een vrije oefening deden op muziek van "wij zijn twee vrienden" Natuurlijk werd als mascotte hun vriendje teddy-beer of aap, meegesleept en op muziek de lucht in gedraaid. Het zou te ver voeren om alle onderdelen van de totale uitvoering op te sommen, daar er maar liefst 24 programma onderdelen waren. Sommige er van waren bijzonder moeilijk, zoals b.v. de lintoefening van de dames, waarvoor veel oefening vereist was. Met grote ijver en toe wijding hebben alle groepen ge traind, waarbij het bestuur regel matig assisteerde in groepen waar een leidster afwezig was wegens ziekte. Moeders en oma's breiden beenwarmers voor de meisjes en leverden zo ook een bijdrage. Het bestuur, dat zelf uitblinkt in zelf werkzaamheid, is iedereen erken telijk voor de meHpw°rkinq. Al hoewel het volgens de organisatie niet overal vlekkeloos verliep, gaf het geheel toch een perfecte in druk en genoten de aanwezigen niet alleen van optimaal turnen, maar ook van gracieuze en hart- veroverende vrije oefeningen. Het gezonde 'intensief bewegen op muziek' werd gedemonstreerd door de groepen van jazz-gymnas- tiek en aerobic. Niet alleen deden zij oefeningen op muziek, ook alle vrije oefeningen werden muzikaal begeleid, waarvoor een bestuurs lid de knoppen van de muziekband bediende. Een ander zorgde voor de lichteffecten en zette groepen en individuelen in de 'schijnwer pers'. Mevrouw Rita van Vliet-Dek- ker bracht virtuoos, vrolijke mars muziek tijdens het op- en afmar cheren van de groepen. Het geheel, onder leiding van bestuur en leidinggevenden Ingrid Wester man, Letty Borg, Lenie van Hilst, Arie Uittenbroek en assistentes, verliep in een vlot tempo, zodat het programma volgens de geplande tijd verliep. Om ca. 23.00 uur kon voorzitter C. Vis alle deelnemers en organisatie bedanken, pauze In de pauze konden de aanwezi gen koffie drinken in de foyer. Ruim driehonderd mensen bedie nen in betrekkelijk korte tijd, bleek geen eenvoudige zaak, het was een gedrang van jewelste. In de laatste ronde van de RSB- schaakcompetitie heeft het eerste team van de Moerkapelse schaak vereniging zeer verrassend met 61/2-31/2 gewonnen van W.S.V. uit Waddinxveen. Hoofdpersoon in deze wedstrijd was het fenomeen Hans Benchuijsen, normaal uitko mend in het derde team. Vertoe vend in de onderste regionen van de tweede divisie, had hij op het moment dat duidelijk werd dat Wim Vroegindeweij deze avond vanwege een bevalling verstek moest laten gaan, zojuist in de "Onderlinge" in 15 zetten met Luc Labrie afgerekend. De RSB-wed- strijd was op dat ogenblik reeds anderhalf uur in volle gang. Het eerste team had de keus onmid dellijk een nul aan bord één te ac cepteren of Hans Benchuijsen in te zetten. Voor het laatste werd ge kozen. Onder grote hilariteit zette Hans zich achter het bord. Zijn te genstander, Piet van Deelen, kam pioen van W.S.V. zat breedlachend tegenover hem. Hij zou dit varken tje wel eens even wassen. Wat er hierna gebeurde was onvoorstel baar. Hans speelde een partij, die hij nog nooit gespeeld had en zeer waarschijnlijk ook nooit meer zal spelen. De één na de andere krachtzet verscheen er op het bord en na ruim een uur spelen, restte zijn volkomen onthutste opponent niets anders dan op te geven en zo snel mogelijk de uitgang te zoeken Het mirakel van Moerkapelle was geschied. De hilariteit had plaats gemaakt voor bewondering, leder een sprong op en feliciteerde "der Bench" met zijn overwinning, waarover dertig jaar later nog ge sproken zal worden. Hans bracht met zijn zege de stand op 2-2. (Winst voor Gerard van Ommeren, verlies van Klaas Roos en Ad den Edel). DE UITSLAGEN: H. Benchijsen-P. v. Deelen: 1-0; G. v. Ommeren-W. v. Oort: 1-0; H. Hulsman-E. Philip- se: 1-0; D. Bac-L. Bloem: 1-0; Wr. Vroegindeweij-K. Kraan: 1-0; A den Edel-A. Kardol: 0-1J. v. Dom- mele-J.v. Oort: 1-0; K. Roos-H. Smitskamp: 0-1C.v. Vuuren-M. de Haan: 1/2-V2; J. Blok-C. Assche- man: 0-1 Voor ouders en bekenden van de blokfluitleerlingen van mevrouw Margré van Gestel werd zaterdag 24 maart in de kerk van de Vrijzin nig Hervormden, een Koffiecon cert gehouden. Van de ca. dertig leerlingen waren er vanwege de griepepidemie, slechts ca. twintig aanwezig, zodat er hier en daar ge ïmproviseerd moest worden. Met de nodige kunstgrepen en bij springen van de blokfluitlerares, konk het gebodene alleszins aan nemelijk en menig ouder verbaas de zich over de prestatie van zijn kind. Sommigen speelden nog maar kort en lieten al echte 'mees terwerken' horen. Niet alleen blok fluit klonk er in de kleine intieme ruimte van het kerkje. Met de xylo foon en het klokkenspel, het schel- leraam, ritmestokjes en de blok- trommel werd het een heus orkest, terwijl mevrouw Van Gestel op de synthesizer pianomuziek toverde. Naast sopraanblokfluitmuziek en een enkele tenorblokfluit, was er een groepje meisjes dat zich op de altblokfluit heel verdienstelijk liet horen. Het was de eerste keer dat een dergelijk koffieconcert door mevrouw Van Gestel werd georga niseerd. Gezien en gehoord de leuke reacties lijkt het haar voor herhaling vatbaar. Leerlingen van Margré van Gestel gaven in de cember reeds een Kerstconcert en werkten mee aan bijzondere dien sten in de Vrijzinnig Hervormde kerk en op het Kerstfeest van de bejaarden in "Swanla". PLAATS 15 - BLEISWIJK - TEL. 01892-5280.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 6