39,95 SEISG3 58,95 ROTTA BOODE TWEEWIELERS DORPSKRANT UAN DER LEE schoenen TIEN GEMEENTEN FIETSTOCHT WORDT STICHTING RUUD HULDY VAARWEL! Rheuma-collecte RABOBANK VEREENVOUDIGT HET SPAREN pagina 8 TEVENS HET ADRES VOOR KINDERSCHOENEN DAMES- EN HEREN FIETS IN ÉÉN. terugblik In 1980 is de eerste fietstocht ge houden, dit naaraanleiding van di verse contacten van recreatie groepen in verschillende gemeen ten van Midden-Holland op initia tief van de commissie sportieve- recreatie uit Reeuwijk. Dit werd zo'n succes, met 1200 deelne mers en vele adhesiebetuigingen, dat er een vervolg op kwam, resul terend in het 1e lustrum. Doelstel ling is sinds 1980 niet veranderd, nl. recreatie fietsen; een dagje uit voor het hele gezin; een startplaats vlakbij huis; lage inschrijfkosten; bekendheid geven en ontdekken van sportaccomodaties en mooie plekjes in Midden-Holland ook wel "het Groene Hart" genoemd. dia-avond oostvaarder- plassen in de lozanje Dorpsstraat 103 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1420 appeltje voor de dorst onderzoek assortiment nieuwe spaarvormen jeugdspaarvormen Alle bij de bank bestaande jeugdspaarvormen, zoals het Rabobank Kinderspaarplan, de Rabobank Tienerrekening, Het Ideaal Spaarplan "De Zilvervloot", blijven ongewijzigd bestaan. Zij passen volledig in de niuewe fiiosofie en sluiten goed aan op de spaarvormen die thans in een nieuw jasje zijn gestoken en voor de jeugd zo rond de leeftijd van 18 jaar aantrekkelijk worden... gemakkelijke spaarinformatie Alsof het blauw van de Middellandse Zee zich er in weerspiegelt. Open zomerballerina met koperen schroefjes en een grappige, hoekige sleehak. Styled by Afis. Opengewerkte enkellaars of hoge sandaal? Noem hem zoals u wilt. Absolute modetopper op zomerse dagen. In sterk, cocosnootbruin leer. WINKELCENTRUM GROENSVOORDE 12 WADDINXVEEN - TELEFOON 01828-12289 In de zo traditioneel ingestelde Nederlandse fietsenwereld is een totaal nieuwe fiets ontwikkeld, de UNION „INNOVA" M< )S Door een simpele ingreep - het verstellen van de bovenhuis - kunt u deze UNION „INNOVA" veranderen in een heren- of damesfiets! Daartoe is het alleen maar nodig, dat er één buis wordt versteld. Eenmaal in de gewenste stand vastgezet, onderscheidt de „INNOVA" zich van geen enkele andere fiets, als het om de traditionele vormgeving gaat. Op vrijdag 16 maart is ten kantore van notaris Bos te Zevenhuizen de Stichtingsacte ondertekend. De oprichtingsvergadering van 1 februari ji. in de Sporthal "De Mammoet" is hiermee officieel bekrachtigd. Hiermede is een lang gekoesterde wens van de werkgroep in vervulling gegaan; de Stichting Tien Gemeenten Fietstocht is een feit. Reeds vier jaar organiseerde de werkgroep haar zo langzamer hand welbekende fietstocht op 2 dagen in het weekend, zaterdags en zondags dus. Een fietstocht door Midden-Holland met 10 start/ finish en controleplaatsen in af stand variërend van 25 tot 95 km (alleen controleplaatsen bij 95 km) Getracht wordt een zo mooi mogelijke route te kiezen in het Groene Hart van Midden-Holland. Vele instanties verleenden hun medewerking, waaronder Prov. Sportraad, SOS-dienst, diverse gemeenten en bedrijven o.a. Ra bobank Gouda. Thans is dit nog steeds het geval. Vele bedrijven melden zich aan om als sponsor op te treden, b.v. de al genoemde Rabobank Gouda, het Kaasmekka en fa. Schotte uit Zevenhuizen, fa. Buitelaar, Rijwielen Gouda, Hart stichting, Stichting Roken en Volksgezondheid e.v.a. vrijwilli gers. In 1980 werkte men met een begroting van 5.000,-, thans is dat 10.000,-. Het aantal deelnemers wordt in 1984 geschat op 3000, welke niet alleen uit Midden-Holland komen maar uit geheel Nederland. In 1983 kwamen de deelnemers maar liefst uit 45 gemeenten. Zo komen er op het kampeerterrein Zevenhuizen deelnemers die een weekend boe ken om aan deze tocht deel te kun nen nemen. De 10 Gemeenten Fietstocht is niet meer weg te den ken en voorziet in een grote be hoefte daar het deelnemersaantal nog jaarlijks stijgt. De stichting hoopt op massale deelname aan de vijfde 10 Gemeenten Fiets tocht op 19 en 20 mei a s. Na bijna twaalf jaar werd door Ruud Huldy het touwtje in de boot gegooid en de voorzittershamer van watersportvereniging Zeven huizen, waarvan hij ook de oprich ter was, overhandigd aan Jan Na- dorp. Deze behoefde dit voorwerp als kersverse nieuwe voorzitter op de algemene voorjaarsvergade ring op 23 maart, gelukkig niet te hanteren, omdat het geheel in een vlot tempo verliep. Hierna wachtte namelijk het afscheidsfeest van Ruud Huldy wat meer een huldi ging werd, vanwege het door hem gepresteerde in het bijna 12-jarig bestaan van w.s.v. Zevenhuizen. Cabaret, muziek en hartelijke woorden klonken en werden hem toegezwaaid door verschillende mensen van de watersport, met als absoluut hoogtepunt een imitatie Huldy, gespeeld door de heer D. Handbeuckers. Gekleed zoals Huldy, een borrel en sigaar in de hand en de onafscheidelijke pet op diens hoofd liet deze Huldy zich 'interviewen' doorSelma Buurman hetgeen grote hilariteit teweeg bracht. Zichtbaar geroerd nam Huldy de fraaie barometer in ont vangst die hem als afscheidsca deau als bestuurslid en oprichter werd aangeboden. Het clublied was voor de gelegenheid ook hele maal omgezet op 'Huldy', waar mee deze episode in diens leven werd afgesloten. Het vervolg van deze geanimeerde avond in het clubhuis van de watersportvereni ging werd voortgezet met de ont hulling van een twintigtal 'eige naars vlaggen'. Deze duplicaten van de echte vlaggen blijven voor taan in het clubhuis hangen. De originele wapperen op de boten als zij in de haven liggen. Als ze uithangen betekent het zoveel als: de schipper is aan boord en u bent welkom. Met de vervaardiging van deze vlaggen zijn veel waterspor ters de afgelopen winter uren in het clubhuis bezig geweest. De feestelijke avond, die door een zestigtal leden met aanhang werd opgeluisterd, werd hierna nog gezellig voortgezet. MOERKAPELLE - De Rheuma- collecte heeft in Moerkapelle het mooie bedrag van 2.711,35 op gebracht. Organisatrice mevrouw Wolff bedankt alle gevers en col lectanten voor hun medewerking. BLEISWIJK - Op donderdag 5 april organiseert Natuur- en vogel wacht Rotta een dia-avond met als onderwerp de Oostvaardersplas- sen. Deze avond zal gepresen teerd worden door Frans Vera. Voor leden van Natuurmonumen ten geen onbekende. De Oost- vaardersplassen met een opper vlakte van 3500 ha. zijn ontstaan na de inpoldering van Zuid Flevo land. Gelegen aan de Oostvaar- dersdijk en de Knardijk is het één van Nederlands mooiste natuur gebieden met een enorme ver scheidenheid aan vooral watervo gels. Zo treft men hier 's zomers verschillende reigersoorten, de Lepelaar, Grauwe Ganzen, allerlei rietzangers, waaronder de Snor, de Blauwborst, te veel om op te noemen, 's Winters zijn de plassen een rustgebied voor onze winter- gasten die daar in enorme aantal len gebruik van maken. Vanuit de schuilhut aan de Knardijk kan men deze vogelrijkdom rustig bestude ren. Degene die met Rotta's Flevoexcursie meegaan zullen dat kunnen beamen. De Oostvaar- dersplassen zijn een stuk natuur, niet meer weg te denken uit ons kleine landje waar heden ten dage zoveel land en water afgepakt wordt van de oorspronkelijke be woners. Zij moeten zich maar zien te redden op die hele kleine stuk jes die de mens voor ze wil over laten. Belangrijk is te begrijpen dat in de natuur tussen alles een on derlinge samenhang bestaat. Er is bijna nooit sprake van toevallig heden. Het functionele totaal van een leefgemeenschap noemen we een Ecosysteem. Daar zal op deze avond uitvoerig op in worden ge gaan door Frans Vera, werkzaam als bioloog bij Staatsbosbeheer. Frans maakt op deze avond ge bruik van twee diaprojektoren, waardoor effekten ontstaan die te mooi zijn om te missen. De bijeen komst begint om 20.00 uur in Openbare Basisschool de Lozan je, Rembrandtlaan 42-44, Bleiswijk de toegang voor Rottaleden is gra tis. Niet leden betalen 1,50. Voor de cursus Vogelherkenning voor beginners, geluiden voor ge vorderden en planten determine ren voor beginners zijn nog enke le plaatsen open. Men kan zich aanmelden: 01892-5709 (vogels); 01892-6759(planten.) De volgende natuurwandeling wordt gelopen op 6 april in de Bleiswijkse Zoom. Vertrek 19.00 uur vanaf 't Zeeltje. Wie zich vandaag de dag als nieuwe spaarder bij een bank of spaarbank meldt, wordt geconfronteerd met een uitgebreide serie spaarvormen. Het is niet altijd eenvoudig daaruit de juiste te kiezen. Er is door de grote hoeveelheid vormen een onoverzichtelijke situatie ontstaan, waar noch de spaarcliënt, noch het bankwezen baat bij vindt. Er is al geruime tijd bij velen behoefte aan een vereenvoudiging van het systeem. De Rabobank heeft daar nu wat aan gedaan en introduceert haar nieuwe kijk op sparen. Uitgangspunt is de spaarmogelijkheden beter te laten aanslui ten op de wensen van de spaarders. Nog altijd kan sparen worden aangemerkt als het bekende appeltje voor de dorst. Het kweken van een zekere reserve voor dingen die onver wachts kunnen gebeuren, voor de kinderen voor later, voor de aanschaf van grote stukken en dat kan dan een auto zijn of een wat duurdere stereo-toren. Zoveel mensen, zoveel wensen is vaak het devies geweest bij het creëren van steeds maar weer nieuwe spaarvormen. Dat kon een eenvoudig spraakbankboekje zijn, waar je je spaargeld dagelijks vanaf kon halen, de zogenaamde "dagelijks-opvraagbare-spaarrekening", maar het kon ook een spaarvorm zijn met een vaste looptijd van 2, 3 of zelfs 6 jaar of een spaarvorm waarbij op de rente wordt gekort als men geld opneemt. Het zijn juist de wat meer ingewikkelder spaarvormen, die ervoor hebben gezorgd dat het spaarbos, zoals de Rabobank het noemt, zeer dicht is geworden. Daarbij was vaak sprake van slechts kleine ver schillen, zoals boete-clausules bij te vroeg opzeggen of de hoogte van de vrij op te nemen bedragen binnen bepaalde van te voren afgesproken termijn enzovoort. Aan de grondige herziening en vereenvoudiging van het pakket spaar vormen ligt een uitgebreid onderzoek ten grondslag naar het spaarge- drag en de spaarmotieven in Nederland. Uit dat onderzoek kwam duide lijk naar voren dat er teveel spaarvormen op de markt zijn, die lang niet allemaal aansluiten op de wensen van de spaarder. Bovendien heeft de spaarder veel moeite uit de vele soorten van spaarrekeningen de juiste keuze te maken. Velen dringen er daarom al lange tijd bij de banken op aan meer duidelijkheid en eenvoud in hun omvangrijke pakket spaar rekeningen te scheppen. De Rabobank komt nu met het nieuwe spaar bankmodel tegemoet met deze geuite wens. Het overzichtelijke assortiment spaarrekeningen sluit aan op twee belangrijke wensen van de spaarder: directe beschikbaarheid van de gelden of rendement. Spaarders die direct over hun geld willen beschik ken, kunnen kiezen uit drie spaarvormen: De Spaar-Vrij, Spaar-Groei en Spaar-Plan-Rekening. Spaarders die en hoge rente van hun spaargeld willen, hebben de keus uit drie spaarvormen: De Spaar-Vast-Rekening met een looptijd van twee t/m zes jaar, het Spaar-deposito van een jaar en de Termijndeposito's. Erzijn thans bij de bank vier hoofdvormen waar te nemen die de volgende namen hebben meegekregen: de Spaar-Vrij- Rekening, de Spaar-Groei-Rekening, de Spaar-Plan-Rekening en de Spaar-Vast-Rekening. Een enkele bestaande spaarvorm ondergaat door de invoering van deze vier nieuwe groepen een lichte wijziging en enkele andere wijzigen alleen van naam. Een aantal produkten worden niet meer aangeboden; natuurlijk kunnen bestaande spaarders gewoon doorsparen. Nieuw in hetspaarpakket van de Rabobank is de Spaar-Groei-Rekening. Het kenmerkende element is de wijze van renteberekening, waarmee de serieuze spaarder extra wordt beloond. Hoe hoger het gespaarde be drag, hoe hoger de rente die wordt vergoed. Per kalenderkwartaal is voorts een bedrag van 3000 gulden vrij opneembaar. Voor het overige geldt naar keuze van de spaarder een opzegtermijn van drie maanden of een boeterente van 1% over het opgenomen bedrag. Nieuw is ook het Rabobank Woonspaarplan. De Rabobank is niet alleen de grootste spaarinstelling van Nederland, maar ook de grootste hypo theekverstrekker. Vanuit die invalshoek wil de Rabobank het sparen voor een eigen huis een nieuwe impuls geven. Behalve een aantrekkelijke rente wordt bij de aankoop van een eigen huis een premie van 25% over de genoten rente gegeven. Wanneer de spaarder zijn hypotheek afsluit bij de Rabobank loop de premie op tot 50%. De bank brengt een folder uit waarin het systeem duidelijk wordt uiteen gezet en waarin men aan de hand van een overzichtelijk lijstje kan bepa len welke zaken en wensen belangrijk zijn bij het kiezen van de beste spaarvorm. Heeft men op de bank voor een bepaald produkt gekozen, dan ontvangt de spaarder een duidelijke gebruiksaanwijzing met daarin de voorwaarden en praktische gebruikstips.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 8