FA. W. v.d. VLIST m KORTING m EIGEN HAND Gooi uw ex travoordeel: 4x weten Laat het ons als eerste Veelzijdig Velours luisterrijk tapijt Sterke berber Zaag in prijs Puur wollen Berber DORPSKRANT P.J. HEIJ BIBLIOTHEEK VOLENDAMS OPERAKOOR in Zevenhuizen Boomfeestdag Reigersburgh VOOR DE DOE-HET-ZELVER FA. K.A. HAVELAAR ZN. kennemer DE VIERKAP NATUUR WANDELING ROTTA pagina 9 het vertrouwde adres voor alle merken SIGAREN en SIGARETTEN is: Tevens voor al uw: - KANTOORBENO DIGDHEDEN, - LEKTUUR en - SCHOOLARTIKELEN. Lotto- en toto-inleveradres t/m donderdag 18.00 uur. P.J. HEIJ nieuwe aanwinsten De Kleine Trompetter met het grote koor GEVRAAGD: Vrijwilligers/ Plattelandsvrouwen Fasto keukengeizer - nieuw model - 491,- nu 398,- Glijstangset met handdouche en slang 79,50 nu 49,50 Carbolineum - 5 itr., bruin - 22,95 nu 16,95 Tuinbeits - 2,5 Itr., bruin - 24,95 nu 19,95 Stanley stalen klauwhamer - 49,75 nu 44,75 Stanley 6-delig schroevedraaierset -19,95 nu 17,95 Stanley grote pompschroevedraaier - 59,50 nu 49,50 Werkhandschoenen voor de tuin - 5,80 nu 3,95 Klimplantrek 90x310 cm - 15,90 nu 9,95 SPUITBUSSEN VERF - SLECHTS 9,95 Dorpsstraat 28 - Moerkapelle - Tel. 01793-1307 in de. kemtwi kcmte*) ICMMit Zulu, tvi tuuu oklOZMMn uw Icmt kmt irmzo» /w» m bwndi, cnwjiMk telit! drukkerij elgersma iwMÊSifïM&i Dorpsstraat 24 - Moerkapelle - Tel. 01793-1315 In onze voordeel-aktie regelt uzelf uw eigen kor tingspercentage. Eerst thuis een beetje oefenen en dan gooit u al gauw 30% korting. De spelregels zijn als volgt: eerst kiest en koopt u een van de vier aktie-tapijten! Vervolgens werpt u de pijl. U bepaalt dan zelf uw voordeel. Dat is toch mooi mee genomen. Daarom! Laat u die kans niet ontsnap pen. De werpschijf hangt nu bij ons in de zaak. Een vaste hand doet de rest. Tot ziens. SIG. MAG. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen HEEFT U EEN PAASWENS? stuur deze dan met paas- kaarten van ROMANS: Allbeury, Ted: Dubbel spel; Andrews, Barbara: Verstrikt in de liefde, Arlen, Leslie: Hoop en glorie; Asimov, Isaac: De hoek steen van de Foundation; Brunner, Hans: Haaien; Cleary, Jon: High road to China; Cortézar, Julio: Een man die hier rondhangt e.a. verha len; Dulleman, Inez v.: Na de or kaan; Ferdinandusse, Rinus: De haren van de vos; Green, Roger L.: Robin Hood; Gaskin, Catherine: Toen liefde nog echt was; Heeke ren, C.v.: Uitgerekend; Holst, Kirs- ten: Ook na jaren nog; Hoopen, Peter ten: De liefdeskever; Kessler, Leo: Het Doodskopcommando; Keulen, Mensje van: De ketting; Konsalik, Heinz: Het liefdeskom- plot; Krok, Gerrit: Scheve levens; Kwantes, Frans: Géén paniek: het hart in het blauwe pak; Lansink, Hendrik: Souvenir voor miljoenen; Looy, Jac. van: Jaap; Looy, Jac. van: Jacob; Lugt, Arie van der: Geluk ligt achter de horizon; Mar- quez, Gabriel G: Schetsen van de kust; Orczy: De onvindbare Pim pernel; Orczy: De wraak van de Rode Pimpernel; Osmond, An drew: Oorlog zonder grenzen; Ro- senboom, Thomas: De mensen thuis; Reeman, Douglas: Omnibus Konvooi onder vuur/Vijand recht vooruit; Schulenburg, Bodo: Tan- ja; Schuringa, H.A: De brieven van Ir. H.A. Schuringa; Leeuwen, Hen ri: Zwerver aan de zelfkant; Updike John: Hazehart; Talese, Gay: De Bananaoorlog; Wilmink, Willem: Twee broeders; Wortel, Ans: Noem mij maar Jon; Schulberg, Budd: Waarom heeft §ammy haast?; Wright, Patricia: Tocht door het vuur; Het fanfarecorps De Kleine Trom petter geeft zaterdag 7 april een uitvoering in samenwerking met het vermaarde Volendams Opera koor in de tot concerthal omge bouwde sporthal van dorpshuis Swanla. Onder leiding van dirigent Rien Berkel brengt De Kleine Trompetter voor de pauze o.a. "Music to Move" van Michel v. Delft en the Yeomen of the Guards van Sullivan-Mellema. Samen met het Volendams Operakóor dat on der leiding staat van Klaas Venne- ker klinkt het "Was gleicht wohl auf Erden" het Jagerskoor uit "Der Freischütz" en "An der schonen blauen Donau" van J. Strauss. Het koor laat zich horen in een frag ment van Faust van Ch. Gounod, terwijl het mannenkoor het "solda- tenkoor" vertolkt. Een selectie uit "Der Vogelhandler" staat ook op het programma vóór de pauze. "La Traviata" met het "Mattadoren- koor" en het "Zigeunerinnenkoor" wordt na de pauze als openings nummer ten gehore gebracht, ter wijl het "I Lombardi - Gerusalen, Gerusalem" ongetwijfeld indruk wekkend zal klinken. Het zou te ver voeren om alle programma-onder delen apart te vermelden maar het bekende "Slavenkoor" uit "Nabuc- co" door koor en fanfare en de "Triomphmars" uit de "Alda" als slot, mogen echter niet onvermeld blijven. Kaarten voor dit meester- concert zijn verkrijgbaar bij De Ruiter, Dorpsstraat 80, Benning, Dorpsstraat 111 in Zevenhuizen en in Moerkapelle bij Dick Pak. STUDIE VOLWASSENEN: Abbe- van Buul, Tineke van: Annie M G. Schmidt; Bradford, Tony: Hand boek Caravan, Braam, Wiebe: 100 vragen over de overgang; Costa del Sol en Andalusië; Gaaikema, Paul: Tilly - De preken van mijn moeder; Heerze, Jan: Harry Mu- lisch/de aanslag, Hermans, W.F: Klaas kwam niet; Mandarijnen op zwavelzuur; Mandarijnen op zwa velzuur, supplement; Kikkert, J.G: Willem van Oranje; Harkema, R.C: Zimbabwe; Kloft-Tellegen, Hen- riëtte van der: Nederlandse vis serstruien; Kreta; Lowen, Alexan der: Bio-energetische oefeningen; Pomerantz, Harry: 100 vragen over seksualiteit en relaties; Van Roos- broeck, R: Koning Filips de Twee de; Stip, Kees: Dieuwertje Dieke- ma; Wils, Maartje: Skilopers op pad; ENGELS: Swift, Jonathan: Gulli- vers's travels; Cabell, J. Branch: Jurgen. JEUGD: Van Cleemput, Gerda: Huis op stelten; Dragt, Tonke: De blauwe maan; Houdt, A. van: Jon- neke en het waterhoentje; Gras hof, Cok: Floortje Bellefleur krijgt een pony; Ronningen, Bjoorn: Tante Tingeling; Steig, William: Dokter De Soto; Weijters, Jacques We komen weer in de krant. STRIPS: Graenhals, Francois: De voorvechter van de koning; Van- dersteen, Willy: De gouden gan- zeveer. sters, die 1 keer in de week willen helpen tijdens de uitlening op de bibliotheek: maandag- of donder dagavond, dinsdagochtend of woensdagmiddag. Heeft u interes se?, komt U dan eens langs Dorpsstraat 68. MOERKAPELLE - Moerkapelle is sinds Boomfeestdag, 28 maart, 45 bomen rijker. Te weten 20 populie ren, 15 kastanjes en 10 elzen. Ze werden geplant aan de Nijver heidsstraat bij het industrieter rein. Zesde klassers van de open bare I.J.P. Keijzerschool en van de christelijke, lagere school 't Rei- gerbos, respectievelijk één en twee klassen, mochten de bomen op Nationale Boomfeestdag plan ten. Zij deden dat in de ochtend uren toen de weersomstandighe den nog pico bello waren. Gewa pend met een versierde schop wa ren zijn die woensdag van huis ge gaan. In het dorpshuis Op Moer beoordeelde een jury, bestaande uit wethouder v.d. Spek en raads lid mevrouw Crop, de prijswinnen de schoppen. Elke klas kreeg een erste en een tweede prijs, met een totaal van zes, die na afloop van de grootscheepse happening van bo men planten, door burgemeester A.W. Lips werden uitgereikt. De prijzen bestonden uit natuurboe- ken. Het feest werd compleet toen er ook nog een film werd vertoond getiteld "Behoud 't Woud" en een traktatie in de vorm van een flesje limonade werd uitgereikt. ZEVENHUIZEN - De Zevenhui- zense afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt vanavond 4 april de slotavond. Het presentatieteam van de A.N.W.B. zal de aanwezigen (ook heren en andere niet-leden zijn hartelijk welkom) informatie verstrekken over de werkzaamheden van de A.N.W.B. op het gebied van toeris me, recreatie, milieu en landschap verover en verkeer, zowel in bin nen- als buitenland. Wie lid is van de A.N.W.B. gelieve zijn lidmaat- shapskaart mede te brengen. Aan vang 20.00 uur in Hotel Vos. Op de manege "De Reigersburgh" aan de Plasweg te Waddinxveen, wordt op zaterdag 14 april, aan vang 18.30 uur, een sprookje op gevoerd. Aan "De IJzeren kachel", onder regie van Toet Hogoort, werken ook een aantal Zevenhui- zense meisjes mee. In totaal spe len er 100 ruiters en ponyruiters mee in het stuk, dat zich geheel binnen de manege afspeelt. Op klassieke muziek zullen de diverse taferelen zich afspelen, waarbij nu al verklapt kan worden dat er aan dit massale gebeuren ook maar liefst 54 paarden en pony's deel nemen. De ruiters zullen allen toe passelijk gekleed gaan. Daarvoor heeft een aantal dames, met me dewerking van leerlingen van de "Breevaart" uit Gouda, gezorgd. ijzerwaren - gereedschappen - doe-het-zelf-artlkelen - sanitair - C.V.-bouwpakketten Dat u verliefd bent, weten er meer. Maar over uw trouwplannen heeft u zich nog niet "in de familie" uitgelaten. U wilt het nog even voor u zelf houden. TJw goed recht. Maar laat het ons vast weten. En kom een mooie kaart uitzoeken uit de prachtige serie trouwkaarten van de Kennemer Kaarten Kollektie. Prachtige, stijlvolle trouwkaarten. Maar ook: originele kaarten, moderne, nostalgische. Uit zoveel moois is het kiezen niet bepaald gemakkelijk, maar de keus des te be'er. En dat u goed kunt kiezen bewijst de partner, uw aanstaande, waarmee u straks bij ons binnenloopt. We zijn benieuwd! dorpsstraat 62a zevenhuizen Zaterdag 7 april wordt er in De Vierkap een BINGO georgani seerd. Natuurlijk zijn er voor de winnaars weer leuke prijzen be schikbaar. De aanvang is 19.30 uur en de entree bedraagt 1,50. Op vrijdag 6 april organiseert Natuur- en Vogelwacht Rotta een natuurwandeling in de Bleiswijk- se Zoom. Op de vorige wandeling voor de derde keer slecht weer. De weergoden zijn de natuur niet goed gezind. Alles is dan ook wat later dan vorig jaar. In 1983 werden de eerste Tjiftjaffen al op 15 maart waargenomen, nu is de eerste pas op 28 maart gehoord. Maar....nu gaat het dan ook echt gebeuren. Houtduiven zitten alweer op hun nesten en ook de Ransuil zit te broeden. Laten we hopen dat het broedsel resultaten heeft. Het Speenkruid staat dik in knop en na het Klein Hoefblad heeft zo hieren daar ook het Groot Hoefblad de koppen boven de grond. In de hoop dat dit maal het weer het niet al laat weten, wordt er gestart om 19.00 uur vanaf 't Zeeltje aan de Kooilaan in Bleiswijk. Donderdag 5 april organiseert Rotta een dia-avond over de Oost- vaardersplassen gepresenteerd door Frans Vera. Aanvang 20.00 uur in Openbare Basisschool de Lozanje, Rembrandtlaan 42-44, Bleiswijk. De volgende wandeling is op 27 april wederom in de Bleis- wijkse Zoom. Start 19.00 uur vanaf 't Zeeltje. 400 cm bi cm breed de door l aSaOOfalrn*;. breed ,crr> breed niüUS de door i-e9°Q'de kortir Óeon S"e 1 2£g ooideknH,.. Krachtig doorzijn gemeng de samenstelling. Een fluweelachtig tapijt dat uw kamer een rijk aanzien geeft. Verkrijgbaar in vele mooie effen tinten. Nu extra scherp gekalkuleerd. Van 135,- voor 115,- p. str. meter. Echt een nylontapijt dat elke krachtproef glansrijk doorstaat. Ook onder het zwaarste gebruik blijft het fraai overeind. Kies dit tapijt en u kiest voor extra woon- plezier. Voor weinig geld. Een sterk tapijt van ge mengde samenstelling. Wol acryl: een gelukkige kombinatie voor uitzonder lijkekwaliteit. Een extra plei dooi voor een lange levens duur. Makkelijk te reinigen. Voor elk interieur de juiste kleuren. Van 159,- Nli voor 145,- per str. meter. Een juweel van een tapijt: deze zuiver wollen Ber ber. Sterk van struktuur en kleurecht. Met de zekerheid van het enige, echte IWS- garantielabel voor 100% pure wol. Verkrijgbaar in diverse Berbertinten. Tijde lijk zeer aantrekkelijk ge prijsd.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 9