I Naar het zonnige zuiden in eigen huis Een parel-show met een unieke attractie! DORPSKRANT De Koornmolen PAREL SHOW - 21 april '84 JUWELIER DEN HAAG pagina 10 toeren door nederland "Maar ik ben niet de enige in Ne derland die zo'n oude antieke motorfiets bezit. Er zijn er nog velen, allemaal even gek als ik op zo'n oud beestje. Wist je dat het vreselijk moeilijk is om aan onder delen te komen? Daarom heb ik de meeste dingen die vernieuwd moesten worden zelf op de draai bank gedraaid. Zondagen lang was ik ermee bezig. En het resul taat mag gezien worden. Ik ver heug me erop om samen met m'n vrouw Anna, met al die andere ei genaars op hun antieke motorfiet sen te gaan toeren. Dat gebeurt in hun slaap gestoord In januari kreeg het echtpaar de aanzegging dat het huis in februa ri gesloopt zou worden. Zolang mogelijk hebben ze het volgehou den, gewoon omdat ze nergens anders heen konden. Alle meubels de nieuwe keuken en de gehele in boedel sjouwden ze met hulp van vriend Arie Kouwenhoven intus sen naar de schuur van Jaap Vis ser, waar het werd opgeslagen. Al leen een tafel en een paar stoelen van de kringloopwinkel een bed stonden in huis. "Tot het laatste toe zijn we in dat huis gebleven. Op maandagmorgen werden we wakker en toen hoorden we sloper Lekkerkerker aan het dak bezig. Nu moesten we er toch uit. We huurden het pand per 3 maanden van de gemeente. Eigenlijk moes ten we er 1 februari al uit zijn maar we mochten van de sloper zolang mogelijk blijven zitten. We sliepen gelukkig al beneden, zodat we tij dig de boel konden ontruimen. Toen zijn we in de camper getrok ken en hebben een dag of vijf op het pleintje gestaan en later nog een paar dagen naast de oude school", vertelt Boode. Z'n vrouw Anna vertelt dat er, toen ze op het pleintje stonden, politie-agenten aan de deur van de camper kwa men. "Zij waren in de veronder stelling dat we zigeuners waren of zo" lacht ze. "Deze politiemensen waren het kentekennummer nage gaan en hadden ontdekt dat de camper eigendom was van een Gouwenaar. Hij was toen namelijk nog niet overgeschreven. Toen ze hoorden dat ik de vrouw van Wim Boode was, was het goed". Haar man valt (petje verschuivend) bij; "Als ze mij gezien hadden, dan hadden ze meteen geweten dat het goed was, maar m'n vrouw kennen ze niet". "Dat zijn twee gezellige weken geweest" mijmert vrouw Anna "De slopers kwamen hier tussen de middag in de camper hun boterhammen opeten en zich warmen. Ze kregen vier keer per dag koffie van ons. Als dank daar voor brachten de slopers de laatste dag gebak mee, dat we met elkaar genuttigd hebben. We von den dat bijzonder leuk....". een verdwaald poststuk op reis paaseieren zoeken Passage 234 - Waddinxveen Juwelier J. den Haag geeft u een unieke kans om in het bezit van een parelcollier te komen met een waarde van maar liefst 1850,-, dit is toch echt uniek te noemen. Wat moet U doen! Die kunt U verdienen door in één van de omliggende winkels te zoeken in de etalage in het Passage-winkel- centrüm. De tijd hiervoor is van half 2 tot 4 uur. Dan maken wij bekend wie de eerste aanmelding deed van dit prachtige juweel. Bent U de gelukkige winnaar dan krijgt u tegen inleve ring van 1,- dit sieraad van ons echt kado. UNIEK IS HET, EN ÉÉN IS TOCH DE GELUKKIGE! begrijpelijk alleen voor volwassenen. Wie Wim Boode kent, weet dat het een man is die moeilijk stil kan zitten. Dat het iemand is die graag sleutelt, vooral aan een oude motorfiets, waarvan er één, de ACE uit 1922, onlangs gereed kwam na een ingrijpen de renovatie. De andere, een BSA uit 1925, wacht op hem tot hij terug komt van vakantie uit het zonnige zuiden, waarheen hij met vrouw en hond vrijdagavond 9 maart vertrokken is. Z'n huis heeft hij bij zich, een ruime camper, die van alle gemakken is voorzien. Omdat Boode bang is zich te vervelen ging ook z'n gereedschapskist mee. "Ik kom altijd wel iets tegen onderweg dat gerepareerd moet worden en sleutelen doe ik graag, trouwens ik zou me dood vervelen als ik die twee maanden niks te doen had". Terwijl hij vertelt duikt hij ergens onderuit de camper de ge reedschapskist op. Uit een kastje bovenin heeft hij dan al een mooie grote foto tevoorschijn getoverd waarop hij en z'n vrouw en hondje Sally, gezeten op de gerestaureerde motorfiets, staan afgebeeld...Aan die motorfiets en zijn daarbij behorende hobby alleen kunnen we dit hele verhaal eigenlijk wel wijden, zoveel kan hij daarover vertellen. Ook over andere dingen die hij heeft meegemaakt "wel een boek vol" lacht hij, als het in het dorp tot een ontmoeting komt en hem toestemming gevraagd wordt voor dit interview. "Maar je mot wel gauw komme, want we gaan vhnavond of morgenochtend op vakantie...". "Kan het echt wel, u leest uw eigen verhaal dan niet..." aarzelen we. "Kom maar langs hoor, ze be waren wel een krant voor me". ^'U heeft vast nog het één en ander te doen voor u weggaat" weifelen we". "Een paar kleinigheidjes en wat aan m'n uiterlijk doen" grijnst hij. Half en half verwachten we Boode nu eindelijk eens in het nette pak te zien, maar. mis hij is nog niet opgeknapt als we ko men. 'k Moest van Marri in m'n dagelijkse kloffie op de foto" excu seert hij zich en schuift z'n onaf scheidelijke schipperspetje van achter naar voren over z'n hoofd. Een vraag die ons op de lippen brandt bij het betreden van de camper is die over z'n rijbewijs, wat Boode zou hebben laten verlo pen en de oorzaak ervan zou zijn dat ze niet eerder op vakantie zijn gegaan. Sommigen wisten te be weren dat hij rij-examen had ge daan en ervoor gezakt was....We durven het niet en laten het op z'n beloop, totdat in het vuur van z'n betoog over de motorfiets een tri omfantelijke kreet klinkt waar het het slagen van z'n motorrijbewijs betreft. "Ik had het jaren laten ver lopen. Nu ik aanstaande zomer met de 'veteranenclub' op m'n ACE wil gaan rijden, moest ik het wel hebben. In december ben ik gezakt, maar vorige week ben ik gelukkig geslaagd. Ook vanwege dat rij-examen konden we niet eer der weg". En dan vertellen we Boo de van het verkeerde verhaal dat er in Zevenhuizen circuleert. Hij rea geert schaterlachend; z'n vrouw, die net de camper binnenkomt van nog een laatste boodschap, lacht mee. "Maar het is echt weieens ge beurd hoor, dat ik m'n autorijbe wijs heb laten verlopen. Ook dat examen heb ik opnieuw af moeten leggen'. Omdat de 'veteranenclub' nadere explicatie vereist komen we weer op de fraaie oude motorfiets, die bij ons afscheid in de garage, van onder een deken, trots wordt ge toond. "Werkelijk" beamen we "het is een juweeltje". tijdens diverse weekeindtochten met de 'veteranenclub', die uit be zitters van oude motorfietsen be staat. We gaan dan met de camper naar de startplaats en nemen de motor op de aanhanger mee. M'n vrouw houdt ook van motorrijden en zo met dat hele gezelschap zal het best leuk toeren worden. Hoe hij aan de motorfiets geko men is? "Wel, een Gouwenaar, een zakenrelatie van me, zei eens ca. tien jaar geleden tegen me 'jij kan hem maken'. Deze man was name lijk in het bezit van deze ACE en nog vele andere ouwe motorfiet sen, die helemaal opgeknapt moest worden. Helaas heeft hij het niet meer mogen meemaken dat hij gereed kwam. Na zijn dood heb ik de motorfiets van de erven ge kocht. Ik heb er heel lang over ge daan om hem in z'n oorspronkelij ke staat te brengen. Na de repara tie heb ik hem gespoten en ge- chroomd en voor de braderie, af gelopen zomer, was hij klaar. Hij stond toen met nog een 'zootje ouwe motorfietsen' voor de winkel Die waren overigens niet van mij.." wonen aan het water nieuw onderdak Eigenlijk kwamen we helemaal niet voor de story over de antieke motorfiets van Boode, maar over zijn nieuwe onderdak: de camper. Het oude werd enkele weken gele den afgebroken, veel eerder dan het echtpaar Boode verwacht had. Omdat er nog geen andere wo ning beschikbaar was, kocht Boo de in Gouda een geïsoleerde cam per, met het oog op de nog winter se klomatologische omstandighe den. Er moesten nog tal van voor zieningen in worden getroffen eer de grote reis naar het zuiden kon worden ondernomen, zoals o.a. een L.P.G. tank om te koken. Toen alles klaar was moest de koelkast eruit, omdat deze kapot was. Het volgende oponthoud was een defecte waterpomp.... Maar nu is alles echt goed voor vertrek. Wat het vorige onderdak was van het echtpaar Boode? Dat was het woonhuis, dat "destijds eigendom was van de neef van Boode en met de opstallen aan de gemeente werd verkocht om plaats te maken voor een woningbouwproject. Omdat het woonhuis vorig voor jaar leegstond en Boode uit z'n zaak trok, mocht hij van de ge meente dit woonhuis huren, totdat de gemeente het ging slopen. Dat die sloop zo snel zou gebeuren had niemand verwacht, omdat de verwachtingen voor wat betreft de continuering van de sociale wo ningbouw in Zevenhuizen wat pessimistisch gestemd waren. Wim Boode had nog het één en ander aan het innerlijk van het pand verbeterd, zoals de verwar ming en een nieuwe keuken inge bouwd, omdat hij in de veronder stelling was dat het nog wel even zou duren en hij er wat langer in kon wonen met z'n vrouw...maar mis gedacht! Blijven jullie in de camper wonen als jullie over twee maanden terug komen? "Neen hoor" ontkent Boo de "waarschijnlijk komt er rond die tijd een huis in de nieuwbouw leeg, waar wij dan tijdelijk intrekken. Eerst dacht de gemeente dat wij wel weer in ons oude pand kon den, maar dat is helemaal als ma gazijn ingericht. De tussenmuren zijn gesloopt en zo...Trouwens, het is goed dat we uit de zaak zijn. De dochters runnen het bedrijf in tweewielers nu samen met zoon Frans en het gaat ze prima af. Ook de benzinepomp wordt door hen beheerd. Per 1 februari heb ik het garagebedrijf afgestoten. Dat is overgenomen door Jan Lemckert. Deze sprong al regelmatig bij ons in, in ons garagebedrijf. Als we terugkomen wonen we tij delijk in die woning in plan Westen half december hopen we dan in een woning in het dorp te trekken. Die huizen moeten nog gebouwd worden op het terrein dat vroeger van m'n neef Joop Boode is ge weest. Omdat we graag met onze boot varen en van water houden, is ons een Woning aan de Ringvaart kant beloofd. Onze boot kan dan bij ons huis blijven liggen. Die boot is er de oorzaak van dat de 68-jarige krasse Zevenhuize- naar en zijn vijf jaar jongere vrouw, onderweg naar Spanje, het plaatje Pagny (onder Metz) aan doen. "Vorig jaar moest ik vóór 3 oktober een vaarbewijs aanvragen voor m'n boot (verplicht voor een schip of zoals hier een jacht boven be paalde afmetingen). Heel de ratte- plan heb ik toen in augustus al naar Rijswijk gestuurd. Het duurde een hele poos eer ik daar wat van hoorde, totdat er op een dag een pak papier thuiskwam uit Pagny, waarin de aanvraag voor het vaar bewijs, compleet met foto's, ge boortebewijs enz. Onze verbazing was groot. Hoe kon dat in Frank rijk terechtgekomen zijn? Infor matie bij Maritieme Zaken maakte ons niet veel wijzer, maar de fout was daar gemaakt. Vermoedelijk is het per ongeluk bij een Frans post stuk verzeild geraakt. Van de mensen waar het pakket terecht gekomen was, was een brief bijge voegd en zo ontstond een brief wisseling. Ook hebben we ze pas gebeld dat we ze op komen zoeken at gebeurt op de heenreis. Op de vrijdag 27 april en 4 mei a.s. kan men de zomerabonnementen voor zwembad De Koornmolen te Zevenhuizen kopen bij de Rabo bank in Zevenhuizen en in Moer- kapelle. Tijdens de openingsuren zowel overdag als 's avonds zijn de kassières van het zwembad in de hal van de twee banken. Het zwembad komt naar het publiek toe! Wip op één van de twee dagen even binnen bij de bank, het bespaart een loop naar het zwem bad. Als het buitenbad opengaat op 12 mei a.s. kan het abonne ment gebruikt worden, ledereen die een abonnement koopt ont vangt een attentie! Er wordt op ge wezen dat men uitsluitend op de bovengenoemde data bij de bank Vervolgens gaan we naar Carcas- sou in Zuid-Frankrijk. Daar woont kennis die we ooit op vakantie ont- met hebben, in het ziekenhuis, toen m'n zwager daar zwaar ziek lag. Die man sprak Duits en waszo de tolk van m'n zuster en zwager. Daarna gaan we Spanje in. Welke plaatsen we bezoeken weten we nog niet. We staan het liefst zo maar ergens bij een dorpje, genie ten van de natuur. Allicht is er hier of daar iets te doen en kan ik m'n handen uit de mouwen steken. Misschien gaan we ook bij de zee staan, omdat m'n vrouw van zwemmen houdt. Ik hou ook wel van zwemmen maar dan in water dat 'koppiestieltjeswater' warm is" lacht Boode. Op de terugreis gaan ze richting Italië. In Savona bezoe ken ze een Italiaan die in de oor logsjaren bij hun Oom Kees v.d. Berg ondergedoken heeft geze ten. Spreken jullie Italiaans? "Een beetje" vertelt mevrouw Boode "verder is het handen- en voeten werk. De taal leerden we kennen toen we een jaar een camping hadden tussen Verona en Senna "Daar kan ik ook een heel verhaal van vertellen" glundert Boode. Tenslotte brengt de camper hen in Hochheim a.d. Main, waar vrien den wonen. De man was tolk bij transacties voor de aankoop van de camping. Zij woonden destijds daar. "Toen we vier jaar geleden 40 jaar getrouwd waren, waren zij ook van de partij. Ze kwamen toen bij ons in de winkel informeren waar Boode woonde". En dan zijn de twee maanden om en komt het echtpaar hopenlijk heelhuids met hun hondje weer in Zevenhuizen aan terecht kan, andere dagen moet men naar het zwembad. Zomerge- zinsabbonement ouders en kinde ren tot 16 jaar 120,-; Zomerabo- nnement tot 16 jaar 52,50; zomer- abonnement 16 jaar en ouder 68,55. Men moet een recente pas foto meebrengen. Bij het gezins abonnement krijgt ieder gezinslid een kaart. Voor meer informatie- 01802-1860. Goede Vrijdag 20 april van 13.30- 15.30 uur kunnen de kinderen paaseieren zoeken. Ze kunnen de eieren in het binnenbad schilde ren, maar dit is niet verplicht. Openingstijden voor de paasda gen: 20 april: 13.30-16.30 uur en 19.30-21.00 uur; 21, 22 en 23 april: 10.00-11.45 uur; 12.00-13.45 uur en 14.15-16.00 uur. bij

Dorpskrant | 1984 | | pagina 10