EEN HUWELIJK OP Vrijdag de DERTIENDE DORPSKRANT Wooncentrum Moerkapelle FINALE PLAY BACK "DE SCHUUR" DE SCHAKEL Hardlopen op Koniginnedag TROPICA Bloemen en- plantenpracht Voor begrafenissen C.H. DE VRIES KUIKENS IN ZEVENHUIZEN CONCERT IN HERVORMDE KERK pagina 6 Hij die druk werk heeft is koper op de dag van de arbeid. Dat hij het zettend tot zilver mag brengen wensen zijn assi stentes. ontroering Desalniettemin een uitstekend concert, dat bij de toehoorders een zekere ontroering opriep. "De Zeven Kruiswoorden" van Fran cois Dubois, vertolkt door het In terkerkelijk koor Nieuwerkerk en het Verenigd Zangkoor "Halleluja" uit Zevenbergen zal het publiek goed in de oren hebben geklonken Ook onbekend, omdat de uitvoe ring in deze laat-negentiende- eeuwse bewerking door Dubois hier, voor zover bekend, nooit ten gehore zijn gebracht. Juist in de lijdenstijd, voorafgaand aan Pasen was deze uitvoering goed op z'n plaats. Alhoewel eenvoudig in het gehoor liggend, was het dit zeker niet waar het de uitvoering betrof, indrukwekkend zong bariton Jan Mare Bruin. Met volledige inzet en overgave klonk "Heer, gedenk mij ner, als Gij gekomen zijt in Uw rijk" waarna de tenorsolist Andrea Pod- dighe antwoordde met: "Heden prijzen contactadres Hobbykwekers kunnen voor deel name aan een volgende tentoon stelling, hetzij elders in het land of in september in Bleiswijk, contact opnemen met de heer Planken, tel. veiling Berkel 01892-7111, privé 01891-3947. Meubels te kust en te keur bij Wooncentrum Moerkapelle, aan de Brede- weg 47. Sinds 14 dagen heeft deze meubelzaak de beschikking over de totale oppervlakte van de meubelhal van 1500 m2, waarin voorheen Pot- harst gevestigd was. Al per 1 november werd door "Wooncentrum Moer kapelle" de helft van de hal beslagen met meubels. Potharst is verhuisd naar Utrecht. De voorgevel doet vermoeden dat Potharst nog in de meu belhal gevestigd is, doch ook dit zal binnenkort veranderd worden, evenals de reklameborden voor aan de weg. Op woensdag 4 april j.l. werd de finale gehouden van de door dis cobar De Schuur georganiseerde playback-wedstrijd. Na een aantal voorrondes en twee halve finales hadden zeven gegadigden, in groepsverband of individueel, zich geplaatst voor de finale. Voor de jury de moeilijk taak om te beslis sen wie uiteindelijk met de hoofd prijs naar huis zou gaan. Deze hoofdprijs bestond uit een 2- weekse, geheel verzorgde, reis naar Spanje voor twee personen (of 1500,- contant). De jury op deze avond werd bezet door: Jan Twigt; Ronald v.d. Meijden (disc- jockey in Rotterdam); Henk Oude nes (disc-jockey in Gouda en disco 'prins' Loud Prince, die te vens in de pauze een geslaagd op treden verzorgde. Om 21.30 uur kwam als eerste Franky Smith op het podium. Boy George, Culture Club, (vertolkt door de Zevenhuizense Arjan Ei kelenboom) volgde. Zijn boy creatie, een schitterende combi natie van kleding, make-up en be weging, zorgde voor een prima presentatie. Vanessa en haar 'gang' gebruikten deze keer in plaats van plastic, échte instru menten. De jury merkte op het zo knap te vinden om dwarsfluit te spelen op een blokfluit. De "Dolly Dots" brachten weer het nummer She's a liar. Een prima imitatie, al leen jammer dat de meisjes niet iets meer enthousiasme op hun gezichtjes konden toveren. De imitatie van Tineke Schouten was, net als in de halve finale, ver tederend. Bij opkomst van Vanity Six raakte het, vooral mannelijke, publiek bij na buiten zinnen. Deze meiden groep (derde in de halve finale) maakte de verwachtingen van het publiek weer helemaal waar. André van Duin was hekkesluiter met z'n Samba-ballen. Na weer een swing-pauze was het span nende moment daar, waarop de jury de plaatsen bekend zou ma ken. De wel erg 'populaire' presen tator Peter Gelderblom reikte de prijzen uit en jurylid Ronald v.d. Meijden gaf de toelichting. DE UITSLAG: 6. Franky Smith, 5. Culture Club; 4. Vanessa; 3. Tineke Schouten en André van Duin; 2. Dolly Dots en 1. Vanity Six. Deze groep, bestaande uit drie jongedames, besloot te kiezen voor het geldbedrag van 1500,-. De overige deelnemers kregen eveneens een geldbedrag en alle maal een orchideeëntak overhan digd. Ook werden alle finalisten uitgenodigd voor een optreden in "De Butler" in Gouda. Discobar De Schuur kan terugzien op een wel zeer geslaagd evene ment, dat zeker voor herhaling vatbaar is. Wat is wooncentrum Moerkapelle Bedrijfsleider P.Boevé uit Zeven huizen: "HEt is een bedrijf dat par tijen meubels inkoopt van meubel fabrikanten die failliet zijn, of die een overproduktie hebben. Soms ook restanten tentoonstellings modellen. In Nederland zijn er meer meubelzaken van dezelfde eigenaar. Het meeste wordt uit de toonzalen verkocht, maar ook in Op dinsdag 8 mei wordt de slot- avond van de vrouwenvereniging De Schakel in Oud Verlaat gehou den in De Vierkap, aanvang 19.30 uur. Het bedrijfschap Slagers- bedrijf zorgt voor de organisatie van een gourmet-party. Kosten voor deelname 10,- per persoon. De leden mogen deze avond hun echtgenoot meenemen. Ook intro- ducees zijn welkom. Hoewel het onmogelijk was beide concerten helemaal bij te wonen, op zaterdag 7 april, moet enigs zins de indruk worden weggeno men dat er sprake was van concur rentie: Daarvoor verschilden ze in houdelijk teveel. Misschien onder vond alleen het concert in de Her vormde kerk wat van concurrentie, omdat daar het publiek voor het overgrote deel uit sympathisanten van het koor (meest Nieuwerker- kers) bestond. De kerk was deson danks bijna vol, niet alleen van wege het aantal toehoorders, maar ook door de omvang van beide ko ren. Ruim honderd zangers en zangeressen besloegen een groot gedeelte van de kerk. Een imposant geheel, niet alleen in aanblik, maar ook in geluid. Het in terkerkelijk koor Nieuwerkerk zou ook zeker in staat zijn geweest om alleen de uitvoering van De Zeven Kruiswoorden op zich te nemen. de magazijnen hebben we veel voorraad. We hebben eiken en mo dern meubilair. Ook veel lederen bankstellen, voor aannemelijke bedragen te koop. Men kan hier vooreen betrekkelijk lage prijs zijn slag slaan. Er staan hier zeker zo'n 70 bankstellen, veel kasten, dres soirs, eethoeken en stoelen. We hebben vele honderden aanbie dingen". Voor deelname aan het hardlopen op Koninginnedag, gelieve men zich aan te melden bij de heer Cees Molenaar, tel.... MOERKAPELLE - Vogelvereni ging Tropica houdt hedenavond (18 april) in dorpshuis Op Moer te Moerkapelle een klaverjas- en jokeravond, aanvang 20.00 uur. zult gij met Mij in het paradijszijn", in het Latijn: "Domine, memento mei, cum veneris in regnum". En het antwoord: "Hodië Mecum eris in paradiso". Met volle overtuiging klonk het vierde kruiswoord: "Deüs meüs, Deüs meiis, ut quid dereliquisti Me?" (Mijn God, Mijn God, waarom hebt Gij Mij verla ten?). En tenslotte niet te vergeten de sopraan Nellie van der Sijde, die met haar heldere ingetogen stem ook een aanzienlijk aandeel had in De Zeven Kruiswoorden. Zij eindigt met "Et inclinato capite, tradidit, spiritum" (en het hoofd buigende, gaf Hij de geest". Waar op het koor "Consummatum est" (Het is volbracht) zingt. De tenor vertelt hierna zingend dat het om trent het zesde uur is en de zon verduisterd werd. "Erat autem fere hora sexta; obscuratus est sol, et tenebrae factae synt in universam terram (en er kwam duisternis over de gehele aarde). Ruim een uur na de aanvang klonk het slotkoor "Te adodamus, Christe, et benedici- mus Tibi" (U beminnen wij, Chris tus, en wij prijzen U") waarop de koren onder leiding van dirigent Gerard de Lange een staande ova tie werd gebracht. Uiteraard werd in dit huldebetoon na afloop ook organist Addie de Jong, die voor treffelijk spel leverde, niet verge ten. Menig luisteraar en toeschou wer in het sfeervolle optimaal akoestische eeuwenoude kerkge bouw, liet zich na afloop lovend uit over de organisatie van dit con cert. Het vond paats op initiatief van het Interkerkelijk koor Nieu werkerk, dat bijzonder graag zingt in deze dorpskerk, onder auspi ciën van de culturele commissie Zeven Muzen. Namens deze com missie sprak de heer R. Vuijk aan het begin van de avond een wel komstwoord. Boevé, die 14 jaar bij Potharst ge werkt heeft en nu werkzaam is bij het wooncentrum vertelt dat het in de bedoeling ligt om binnenkort ook gordijnen, tapijten, vloerbe dekking en slaapkamers te gaan verkopen, zodat men voor de com plete woninginrichting bij Woon centrum Moerkapelle terecht kan Openingstijden: alleen op vrijdaq van 9.00 tot 17.00 uur Een lust voor het oog was de fraaie bloemen- en plantenexpositie die 12 en 13 april jl. in de bloemen veiling 'Berkel' te Bleiswijk werd gehouden. Veel van de 400 ten toongestelde bloemen en planten, van gewone geraniums tot bota nische orchideeënm vielen in de prijzen. Jammer dat de tentoon stelling, waarvan een soortgelijke in september a.s. zal worden ge houden, niet van tevoren was aan gekondigd. Nu waren de meeste lezes van de Dorpskrant niet op de hoogte van de organisatie van deze bloemen- en plantenpracht. Naast fraaie bloemen en planten ook groenten en fruit van zeer ga ve kwaliteit. Tomaten, sla, kom kommers, paprika's enz. Contact man van de zgn. "V.K.C." die 11x per jaar in diverse veilingen in ons land zulke tentoonstellingen or ganiseert onder auspiciën van de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde, is de heer Planken. Hij is hoofd van het be middelingsbureau en o.a. bij hem kan men zich aanmelden voor deelname. "De opzet van deze ten toonstelling is het verbeteren van het produkt. Het stimuleren van de kwaliteitsverbetering. Niet alleen kwekers kunnen voor deze ten toonstelling hun produkten inzen den, maar ook liefhebbers". We horen dat kwekers vanuit iedere bloemenveiling in kunnen zenden, voor deze tentoonstelling, waar van er o.a. ook drie in de veiling in Aalsmeer worden gehouden. "De ruimte die de tentoonstelling in de veilinghal nu besloeg was ca. 1000 m2, maar hij kan best groter op gezet worden" vertelt de heer Planken. "Ik hoop dat op de vol gende tentoonstelling, die op de tweede donderdag in september zal worden gehouden, nog meer hobbyisten hun kweekprodukten voor de keuring en de tentoon stelling inzenden". Deskundig als hij is, toont hij ons de hoek waar de fraaie maar ook exotische planten van hobbyisten uitgestald staan. Van Mevrouw Vieveen uitZevenhuizen staat er een "Nolina Recurvata", waarmee ze 8.8 punten verdiende, goed voor een tweede prijs. Uit Moerkapelle viel kweker B.. Boevée in de prijzen met een vaas met 10 takken "Alstroemeri". Hij behaalde met 8.6 punten een tweede prijs. D.v.d. Sar uit Zeven huizen kreeg een eerste prijs voor een groep van 10 grote Dieffen- bachia's, met amoena 'tropic snow'. Gebr. Hoogendoorn uit Ze venhuizen behaalden een tweede prijs in de sector 'bladplanten' met een groene "Senecio's". punten: 8.3. De overige inzenders, die met een gouden, zilveren of bronzen medaille beloond werden, kwa men uit andere plaatsen. Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel Wie een bezoek brengt aan de groente- en fruitwinkel van Wim Sol aan de Eendrachtsweg zal daar deze week diverse kuikens aantreffen. Sommigen pas uit de broedmachine en anderen al voorzien van een verenpak. Kuikens van verschillende rassen. NIEUW LEVEN, heel toepasselijk met het oog op Pasen. De 15-jarige Johan Sol is een liefhebber van pluimvee en neemt aan het eind van het jaar met zijn inmiddels volwössen kippen, deel aan de pluimveeten toonstelling in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tijdelijk gaan er een aantal kuikens uit logeren o.a. in de etalage van Weikoop aan de Dorpsstraat en bij bloemsierkunst Henk Sol. Voorjuffrouw Ploeger, onderwijzeres van de eerste klas van de openbare lagere school 't Reigerbos, en de heer Wolferink, werd vrijdag de dertien de (april) een stralende dag. Een goed begin, van een hopenlijk gelukkig huwelijk, dat voltrokken werd in het gemeentehuis van Zevenhuizen. Het weer en haar leerlingen hielpen mee om deze dag tot een onvergetelijke te maken. Het bruidspaar werd in hun auto, aan het hoofd van een' bruidsstoet, door de eerste klassertjes in de Burgemeeste Boerstraat opgewacht. Niet zomaar een rij met kinderen, maar een corps met mini- majorettes. De meisjes in het rood met wit gestoken en de jongens in het blauw met wit, boden een allerliefste aanblik. Voor het gemeentehuis vormden de kinderen een ere-haag, waardoor hun juf met haar aanstaande, schreed. Ook na het ja-woord van beide kersverse echtelie den stonden de majorettes weer voor het gemeentehuis opgesteld. Natuurlijk mochten ze later ook hun juf en haar man gaan feliciteren in café De Roerdomp. Hun gelukwensen werden vergezeld van een cadeau dat bestond uit een electrisch broodrooster. De feestvreugde werd extra luister bijgezet dooreen 10 coupletten-tellend lied op het bruidspaar op de wijs van "Ik ben met Catootje naar de botermarkt geweest.".

Dorpskrant | 1984 | | pagina 6