Gemeente Zevenhuizen i KONINGINNEDAG 1984 L DORPSKRANT FIETSCROSSWEDSTRIJD UIT DE RAAD Algemene subsidieverordening sociaal-cultureel werk Reconstructie 1e Tochtweg Predikbeurten Coliecteschema Openbare vergaderingen AVO-Nederland JUBILEUM J.J.M. De Bakker Verleende bouw vergunningen BURGERLIJKE STAND pagina 2 opbrengst collecten moerkapelle medische diensten een handicap betekent: extra afgekeurd! Gemeenterekening en Rekening Grondbedrijf WIST U In de raadsvergadering van 10 mei 1984 is onder meer besloten tot: - vaststelling van de exploitatieberekening voor het Nijverheids centrum; - beschikbaarsteling van een subsidie in de restauratiekosten van het dak van het pand Dorpsstraat 11; - herziening van overeenkomsten met de N.V. Nederlandse Spoorwegen terzake van de overwegen in de Noordelijke Dwarsweg en de Bredeweg; - wijziging van de overeenkomst van huur en verhuur van ten nisbanen met de Tennisclub Zevenhuizen; - beschikbaarstelling van gelden voor uitbreiding van het markt pleintje en tot herziening van de tarieven voor het gebruik ervan; - vaststelling van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 7e herziening"; - het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied aan de Middelweg; - financiering van de bouw der 22 woningwetwoningen in de dorpskern en de verkoop van de daartoe benodigde grond aan de Woningbouwvereniging "Beter Wonen"; - beschikbaarstelling van gelden voor de bouw van een nieuwe kleuterschool en tot het treffen van voorzieningen aan de lagere school in Oud Verlaat; - vaststelling van begrotingswijzigingen; - aanvaarding van de geloofsbrief van de heer T.J. Overdijk als nieuw benoemd lid in de gemeenteraad, ter voorziening in de vacature van de heer H.R.V. van der Vleugel van wie afscheid genomen is; - het geven van namen aan diverse straten in de gemeente. De weg waaraan de 22 woningen in de dorpskern worden gebouwd krijgt de naam Raadhuishof. - het aanleggen van een voetgangersoversteekplaats in de Schielandsingel nabij de Wilgenlaan. Instellingen, die voor het jaar 1985 voor subsidie op grond van de bepalingen van de "Algemene subsidieverordening sociaal- cultureel werk" in aanmerking wensen te komen, moeten hun verzoek ingevolge artikel 16 van deze verordening vóór 1 juni a.s. bij burgemeester en wethouders indienen. Daarbij dienen de navolgende bescheiden te worden overlegd: a. de begroting met toelichting voor het jaar, waarvoor subsidie wordt gevraagd; de toelichting dient in te houden een werkplan van sociaal-culturele activiteiten, als bedoeld in artikel 4, sub f, van deze verordening; b. een exemplaar van de statuten of stichtingsakte en het huis houdelijk reglement c.q. het ontwerp daarvan, voor zover deze niet reeds in het bezit van de gemeente zijn; c. een opgave van de samenstelling van het bestuur, bestaande uit namen, voornamen en adressen en bestuursfuncties van de bestuursleden; d. een door het bestuur gewaarmerkte ledenlijst per 1 april van het jaar, voorafgaande aan het jaar waarvoor subsidie wordt ge vraagd, waarop zijn vermeld de naam, voorletters, geboorte datum, adres en woonplaats; e. een opgave van de geldende contributieregeling. Voor wat betreft het peuterspeelzaalwerk wordt vermeld, dat bovendien moet worden overlegd een opgave van het verwach te aantal peuters, dat in het jaar, waarvoor de aanvraag geldt, van de peuterspeelzaal gebruik zal maken en als zodanig zal staan ingeschreven. Subsidie-aanvragen, die na de genoemde datum van 1 juni worden ingediend, zullen niet in behandeling worden genomen. De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel heeft de opdracht gegeven tot reconstructie van de 1e Tochtweg. In verband hiermee wordt thans ook het kruispunt van deze weg met de Zuidelijke Dwarsweg geheel gewijzigd. Dit heeft tot gevolg, dat het verkeer regelmatig zal worden geconfronteerd met omleidingen. Getracht wordt de overlast tot een minimum te beperken. Ook ten behoeve van de fietsers zullen verkeers- geleidende maatregelen wor den genomen. Zevenhuizen 20 mei: Herv. kerk 10.00 uur ds. C. Bezemer, Scheve- ningen; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.OOuurds. J. Ender lé; 19.00 uur geen dienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.D. Noor- dam, Bleiswijk; 18.30 uur ds. W. Davidse. Ver. vrij. herv. 10.30 uur: dr. J Buit kamp, Rotterdam. R.K. gemeenschap 10.15 uur eu charistieviering (vormsel). Verwacht wordt, dat de werk zaamheden tot medio juni zullen duren. 14 tot 20 mei 1984: Nat. Commissie Alcoholisme. 21 tot 27 mei 1984: AVO Nederland. 28 mei tot 3 juni 1984: Rode kruis. Stichting Sakor: 1167,60. 27 mei: Herv. kerk 10.00 uur de heer G.J. v.d. Berg; 19.00 uur ds. K. Schaap, H.l. Ambacht. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Gras. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David se; 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. zondag 20 mei: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. F. Harinck. zondag 27 mei: Herv. kerk 9.30 uur prof. dr. C. Graafland, Gouda; Dinsdag 12 juni 1984 Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Aanvang 19.30 uur. Donderdag 14 juni 1984 Commissie Onderwijs en Wel zijn Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 juni 1984 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken Aanvang 19.30 uur. Donderdag 28 juni 1984 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. R. Kattenberg. 19 mei: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 20 mei: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 26 mei: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 27 mei: dokter R L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. Wijkverpleging tel. 1280. Extra in de zin van: minder kansen op werk, op sociale kontakten, ver voer, recreatie, vorming, studie, toegankelijkheid, enz. Sinds 1927 zet AVO-Nederland zich in voor de concrete belangen van de gehandicapten. Ook in uw omgeving. Voor dit werk is veel geld nodig! In de periode 21-27 mei a.8. zal daarom een landelijke nationale collecte worden gehouden. AVO-Nederland hoopt daarbij op uw steun te mogen rekenen. Laat de collecte niet aan u voorbij gaan, doe uw gift in de bus of stort uw bijdrage of girorekening 62 50 00 t.n.v. AVO-Nederland te Amers foort. In het kader van de Socutera- zendtijd zal op woensdag 23 mei a.s. via de T.V. (Ned. 1) om 20.25 uur een 5 minuten durend filmpje over het werp van AVO-Nederland worden uitgezonden. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen brengen ter openbare kennis, dat de reke ning van inkomsten en uitga ven der gemeente, alsmede die van het grondbedrijf over het dienstjaar 1982 tot en met 27 juni 1984 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter le zing zijn neergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar zijn gesteld. Op 1 mei j.l. was het 25 jaar gele den datdeheerJ.J.M.deBakkerin overheidsdienst trad. Tevens was hij op die datum 25 jaar in dienst van de gemeente Zevenhuizen. Een dubbel jubileum dus. De heer De Bakker is momenteel hoofd van de afdeling Algemene Zaken c.a., tevens 1e waarnemend In de periode van 26 april tot 10 mei 1984 zijn door burgemees ter en wethouders van Zeven huizen vergunningen afgege ven voor: - het bouwen van een woning op het perceel Wilgenlaan 42; - het vervangen van een wo ning op het perceel Brede weg 128; Een ieder die meent in zijn be lang te zijn getroffen door ver lening van één van de boven staande vergunningen kan bin nen 30 dagen na de dagteke ning van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevol ge de Wet arob indienen bij burgmeester en wethouders. De vergunningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening (Dorpsstraat 144). GEBOORTEN: Alblas, Catharina Brigitta, dochter van: Alblas, Hendrik en: Ponte, Lena H., op 23 april 1984. Slingerland, Josien Jennifer, dochter van: Slingerland, Jan D. en: van den Berg, Maria, op 23 april 1984. Mooijman, Esther, dochter van: Mooijman, Marinus L.L. en: van der Meer, Josephine G.M., op 26 april 1984. Huurman, Raymond, zoon van: Huurman, Jan en: Rietveld, Hendrika M., op 27 april 1984. Berkhout, Marc Johannes Si mon, zoon van: Berkhout, An- tonius M. en: Bremer, Mieke H.C., op 29 april 1984. OVERLIJDENS: Houweling, Hendrika Cornelia, oud 15 jaar, op 6 mei 1984. HUWELIJKEN: Sonneveld, Huibrecht Leen- dert en: van der Starre, Anna Cornelia, op 4 mei 1984. gemeentesecretaris, secretaris van het college voor de verlening van bijstand en secretaris van de plaatselijke Indicatiecommissie. Tijdens een informele bijeenkomst op het gemeentehuis met het ge- meentepersoneel, het voltallig col lege van burgemeester en wethou ders, leden van de raad, het bij standscollege en de indicatie commissie is hieraan in tegen woordigheid van zijn echtgenote en verdere familie op gepaste wij ze aandacht besteed. - dat een Rolls Royce alleen op Koninginnedag rijdt en de volgende dag niet van zijn plaats is weg te branden; - dat de programmaboekjes zo in trek waren, dat ze uit de brievenbussen werden gehaald; - dat bij de zandzakhooggooiwedstrijden veel zakken betrokken waren; - dat er op Koninginnedag veel innemende mensen zijn; - dat het Asosjaal Orkest zich weer Sociaal gedragen heeft; - dat zo'n dag toch wel een kostbare zaak is; - dat slechts op een gering aantal puntén is afgeweken van het program ma en de indeling van de stands; - dat goede vervangende oplossingen zijn gevonden; - dat de zandzakhooggooiwedstrijd is gewonnen door de Volleybal vereniging Zevenhuizen; - dat de bewoners van De Fuut 19, 21 en 23 hun stulpen het mooist versierd hadden; - dat het opruimen om en nabij kramen een moeilijke aangelegenheid is; - dat nieuwe bezems het schoonst vegen; - dat het optreden van aan arts - hoewel noodzakelijk - niet gepro grammeerd was; - dat het Oranjecomité 1984 een ieder wil bedanken, die heeft meege werkt om deze dag tot een succes te maken! - dat het in het bijzonder wil de bedanken De Kleine Trompetter, De Eendrachtruiters, Tourclub Zevenhuizen '80, De Zeven Muzen, de brandweer, de politie, de EHBO, Gemeente(werken) Zevenhuizen, J.P.J.D. Visser-Bos, de bevrijdingsmelkleverancier, KNMI in De Bilt; - dat de vraag nog niet voor 100% is beantwoord of het Comité Koningin nedag 1984 het volgende jaar in dezelfde samenstelling terugkomt; - dat weer wordt overgegaan tot de orde van de dag, ware het niet.... - dat vele vlaggetjes hersteld moeten worden terwijl het maken van nieuwe ook op prijs wordt gesteld. ORANJECOMITÉ 1984 In september a.s. bestaat DORPSHUIS SWANLA tien jaar. Daarom wordt er, in samenwerking met Tourclub Zevenhuizen '80, een fiets- crosswedstrijd voor de jeugd georganiseerd. Dit zal plaatsvinden op zaterdag 29 september. Opgave hiervoor is reeds nu mogelijk door in vulling van onderstaande gegevens, die ingeleverd kunnen worden bij de beheerder van het dorpshuis op opgestuurd aan Postbus 49,2760 AA Zevenhuizen. knip af en vul in - doorhalen hetgeen niet van toepassing is Naam: Voornaam: Leeftijd: Jongen/meisje Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer: Merk crossfiets: I Ik heb wel/niet eerder meegedaan aan fietscrosswedstrijden Ik heb wel/geen fietscrosshelm. Ik weet dat ik meedoe op eigen risico. I Handtekening deelnemer/ster: Handtekening vader/moeder:

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2