Afscheid gezinsverzorgster DORPSKRANT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS OPHALEN HUIS- EN GROFVUIL Collecte-schema Politieberichten Gemeentehuis gesloten BURGERLIJKE STAND TIEN GEMEEN TEN FIETS TOCHT 1984 Weest Getrouw Radio Signaal HENGELSPORT VERENIGING HENRIËTTE DE DORPSKRANT. HET BEST GELEZEN! DEZE IS VASTGESTELD TUSSEN 7.45 EN 8.00 UUR. Gezien dit tijdstip is er geen aanleiding om het huisvuil woens dagavond buiten te zetten. Om misverstanden te voorkomen hieronder nog even de voornaamste regels: - ophalen van huis- en grofvuil geschiedt wekelijks op de donderdag; - het ophalen vangt aan tussen 7.45 en 8.00 uur; - iedere laatste woensdag van de maand wordt oud-ijzer opgehaald; - het plaatsen van vuil aan de weg mag niet eerder plaatsvinden dan vanaf 6.00 uur op de ophaaldag. pagina 4 21 mei t/m 27 mei 1984: AVO Nederland, ten behoeve van ar- beids- en welzijnszorg voor minder-validen. Verklaring geen be zwaar methyl bromide De Hoofdingenieur-Directeur voorde Bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschik king vrijstelling methylbromi de" verklaringen van geen be zwaar voor het gebruik van methylbromide afgegeven aan: - C. Mark, Herenweg 42 te Moerkapelle, en - C. de Wilt, Middelweg 1B te Moerkapelle. Bovengenoemde beschikkin gen liggen gedurende drie maanden voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. verloren: In verband met Hemelvaartdag op 31 mei a.s. is het gemeente huis op 1 juni 1984 gesloten. GEBOREN: Pieternella Susanna Dorothea, dochter van: Bakker, Johannes S. en: Van Wetten, Cornelia A.A., op 20 april 1984. HUWELIJK: Hagenaar, Adrianus Hendrikus Johannes en: van de Voorde, Christina, op 2mei 1984 t'e Slie- drecht. de Wild, Arie en: van Vliet, Eli zabeth, op 9 mei 1984. Raadsvergadering De geplande raadsvergade ring op 22 mei 1984 zal geen doorgang vinden. Ledenvergadering TARZAN eerste lustrum lokale omroep slaat aan t-shirts Binnenkort worden er op nader aan te kondigen adressen signaal- t-shirts te koop aangeboden voor een 'vrienden-prijsje'. Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden: je hebt het als een moedig kind gedaan. Wie zal weten wat je hebt geleden? Wie zal zeggen wat je hebt doorstaan? Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat zij tijdens haar leven voor ons heeft mogen betekenen, geven wij U kennis dat na een geduldig gedragen ernstige ziekte, de Heere zacht en kalm uit ons midden tot Zich genomen heeft onze geliefde dochter, zuster, kleindochter en nicht op de leeftijd van 15 jaar. C. Houweling H.M. Houweling-Vente Jeanne en Albert Adriaan. familie Houweling familie V ente Zevenhuizen, 6 mei 1984 Bredeweg 52 De begrafenis heeft woensdag 9 mei plaatsgevonden. Sedert enkele weken wordt het huisvuil in onze gemeente opge haald door een particuliere ondernemer, die dit in de gemeente Moordrecht en onze gemeente verzorgt. In het begin zijn er helaas enkele problemen geweest over het tijdstip waarop in Moerkapelle op donderdag het ophalen zou aanvangen. De aanloopproblemen behoren nu tot het verleden. Reden waarom thans definitief de aanvangstijd kan worden bepaald. foto henny vd berg Een dag voordat zij 65 jaar werd, nam mevrouw Corrie Huisman donder dag 10 mei afscheid van de Stichting Maatschappelijke dienstverlening Zuidpias. Eigenlijk was het andersom: haar werd een afscheid aangebo den. Een min of meer officiële bijeenkomst in gebouw Moerveen waarbij burgemeester A. IV. Lips, functionarissen van de Zuidpias en collega's uit de gezinsverzorging aanwezig waren. Ook familieleden en mensen waar bij als gezinsverzorgster werkzaam was, gaven acte de présence. MOERKAPELLE - 7 mei: diefstal door middel van braak: Vanuit een caravan, welke stond geparkeerd op een terrein aan de Julianastraat werd een agregaat ontvreemd. De dader had de deur van deze cara van geforceerd. De waarde van het ontvreemde is circa 1500,-. 10 mei: verkeersexamen: Door de leerlingen van de vijfde en zesde klas van resp. de I.J.P. Keijzer- school en de Rehobothschool werd het praktisch verkeersexa men afgelegd. Van de 91 deelne mers zijn 6 kinderen niet geslaagd voor deze verkeersproef. Overi gens hadden wel alle leerlingen vorige maand het theoretische gedeelte behaald. Op 15 mei werd in dorpshuis Op Moer voor de deelnemers een leuke film ge draaid waarna burgemeester A.W. Lips de diploma's uitreikte, mei 1984: Door de politie in het district Utrecht werd een inwoner van Amsterdam aangehouden die bekende ondernemers te hebben opgelicht in de maanden novem ber en december 1983. Hieronder was ook een bedrijf uit Moerka pelle. Dit bedrijf was voor duizen den guldens benadeeld, gevonden: sjaal(donker/lichtbr. gestreept); poes zg. lapjeskat; zwarte porte- monnaie met inhoud; kanarie geel/zwart; kanarie geel/bruin; bruin hondje met rood bandje; leesbril met etui kleur zwart. MOERKAPELLE - De gymnastiek vereniging Tarzan in Moerkapelle houdt woensdag 23 mei haar jaar lijkse ledenvergadering in dorps huis Op Moer. Aanvang 20.00 uur. Op 19 en 20 mei a.s. wordt weerde 10 gemeente fietstocht gehouden, welke in het Groene Bloeiende Hart van Holland plaatsvindt. Het eerste lustrum met als extra een uitbreiding in de te fietsen routes; met name uit Moordrecht, Gouda en Waddinxveen en een nieuwe startplaats in Stolwijk. Het unieke van deze fietstocht is dat hij op twee dagen wordt gehouden, dus keuze: zaterdag of zondag. U Men fietst via fietspaden en andere verkeersarme wegen van start plaats naar controleplaats wat tevens een startplaats van een an dere gemeente is. Hier ontvangt men weer een routebeschrijving naar de volgende controlepost. Hoelang men er over doet is niet van belang. De starttijd is vanaf 9.00 uur; de controleposten slui ten om 17.00 uur. Op de meeste startplaatsen kan men kiezen uit drie of meer routes variërend in lengte van 25 tot 95 km. De organisatie verwacht dit jaar± 4.000 deelnemers en als dit aan-tal wordt gehaald is de Tien Gemeen ten Fietstocht in een klap de groot ste fietstocht van Z.W.-Nederland. De vertrekpunten zijn: Gouda, sporthal Springer; Moordrecht, sporthal de Zuidpias; Zevenhui zen, kampeerterrein Zevenhuizen; Waddinxveen, sporthal de Sniep; Boskoop, kantine v.v. Floriant; Stolwijk, café de Polderkamer; Bodegraven, kantine v.v. Bodegra ven; Reeuwijk, zwembad de Fuut; Oudewater, sporthal de Eiber; de Vlist, café de Vlist; Haastrecht, café Huis den Hoek. Bij startplaats Zevenhuizen zijn fietsen te huur, reservering is noodzakelijk, tel. 01802-1654, te vens is hier overnachting mogelijk; het kampeerterrein biedt een uit stekende accomodatie. Ter gelegenheid van het eerste lustrum zal de Goudse wethouder dhr. Potharst, de eerste 10 Ge- meentenfietstochtvlag hijsen bij het Goudse startpunt sporthal De Springers. Dit ter opening en ver treksein van de 2 fietsdagen van de Tien Gemeenten Fietstocht. Als leuke bijkomstigheid zullen op zaterdag 19 mei de molens aan de Molenviergang in volbedrijf te zien zijn. Kosten 14 jaar en ouder 3,-; kin deren tot 14 jaar 2,-. Groepen genieten korting (minimaal 10 per sonen). Een ieder die de tocht vol brengt ontvangt een medaille of cijfer als u opgeeft voor de hoe veelste maal men meefietst. De Goudse S.O.O-dienst zal op beide dagen op pad zijn voor eventueel gestrande fietsers op te halen. De Hervormde vrouwenvereniging Weest Getrouw houdt vanavond (woensdag 16 mei) de laatste bij eenkomst van dit seizoen. Het is een 'doe-avond'. Bloemschikken staat op het programma, reisje De dames van Weest Getrouw gaan op dinsdag 22 mei naar de Deltawerken. Ze brengen op hun jaarlijkse reisje een bezoek aan de "Neeltje Jans". Vertrek 8.30 uur bij de brandweergarage aan de B. Boerstraat. Aanmelden kan nog bij mevr. A. de Vogel, Boslaan 28, tel. 2658. Kosten 60,- p. persoon. Directeur Van Duinen van de stichting zei te hopen dat ze blij was om dit feestelijke aspect van haar afscheid. Hij had daarbij niet de illusie dat ze dit nooit zal verge ten. "U bent zolang in uw eigen leven werkzaam voor anderen ge weest omdat u het vanzelfspre kend vond. 18 jaar bent u werk zaam geweest in de gezinsverzor ging". Twee zaken die in die perio de veranderden noemde hij, van zomaar helpen werd het een echt beroep. Het is gelukkig niet meer zo dat gezinsverzorgsters een tweederangsberoep hebben". De andere verandering noemde hij de overgang van organisatie die aan vankelijk opgezet werd door dia- coniën van de Hervormde kerken van Zevenhuizen en Moerkapelle. "Ik denk dat het vroeger overzich telijker was, maar nu is alles wette lijk betergeregeld. Eriseen C.A.O. en een rechtspositieregeling". Op de stelling van de heer van Duinen dat zij in Moerkapelle als gezins verzorgster zeker zo'n 600 gezin nen heeft geholpen, lachte me vrouw Huisman ontkennend. "Maar u heeft in al die jaren zeker zo'n 500 werkkaartjes ingeleverd" stelde hij. Spreker liet zich lovend uit over haar werken in dienst van de ander en hoopte dat ze van haar vrije leven zal genieten. Hij veron derstelde dat ze het toch niet zou kunnen laten als vrijwilligster an deren te helpen, iets wat hij hoop te dat ze nog jaren mag doen. Een cadeau had de heer Van Duinen nog niet namens de stichting, maar beloofde een foto-album met foto's van de afscheidsbijeen komst. Bloemen ontbraken echter niet. Burgemeester A.W. Lips bena- MOERKAPELLE - Donderdag 24 mei wordt er een showprogramma door Radio Signaal georganiseerd in dorpshuis Op Moer. Lokale bekendheden treden op in een programma verwant aan het be kende t.v.-programma RUR, dat op zondagavond wordt uitgezon den. Presentator is Aad v. Leeuwe, die wordt bijgestaan door colle ga's van Radio Signaal. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: kunst, sex, romantiek, vakantie etc. Verder komen deel nemers van het playback-festival op Koninginnedag aan bod, even als de meisjes van het Signaal Pro motieteam en de bekende Sief van Oekel. Aanvang 20.00 uur. Entree 1,50. De lokale omroep Radio Signaal in Moerkapelle slaat goed aan bij het luisterende publiek in Zevenhui zen en Moerkapelle. "Zelfs boven verwachting" deelt Aad v.Leeuwe ons mede. Binnenkort wordt het zendvermogen nog groter. De zender zal dan op 101.5 m. FM te beluisteren zijn. Voorlopig tot na dere aankondiging nog op de 96 m. FM. Voor het programma TOP 15 komen de meeste aanvragen van het jeugdhonk van dorpshuis Op Moer van de Stichting Jeugd- en jongerenwerk Moerkapelle. drukte in zijn toespraak het klaar staan van mevrouw Huisman voor de ander, niet alleen als gediplo meerd gezinsverzorgster in werk tijd, maar ook als vrijwilligster buiten werktijd. "Ik ben gezinsver zorger thuis, maar m'n vrouw vindt dat ik het niet altijd goed doe" grapte hij "maar ik ben dan ook niet gediplomeerd". Prijzend liet hij zich uit over haar bezigheden in de Moerkapelse dorpsgemeen schap. Als blijk van waardering overhandigde hij haar namens de Moerkapelse gemeenschap, een kopergravure van Moerkapelle. Mevrouw D. van Weizen-Koster, leidster van de gezinsverzorging, stelde in haar toespraak dat het le ven ook bij 65 jaar kan beginnen. Zij liet het dienende leven van me vrouw Huisman de revue passeren Ca. 19 jaar werkzaam bij een pre dikantengezin, waarmee zij lief en leed deelde en meeverhuisde naar diverse standplaatsen en daarna een vijftal jaren een oude dame in Bergschenhoek verzorgde. Daar na bleef zij in Moerkapelle. "Je hebt eigenlijk goud verdiend" zo stelde zij, maar we geven je iets van zilver vanwege de bezuinigin gen". Vergezeld van lieve wensen voor de toekomst werd haar een zilveren gebruiksvoorwerp over handigd. De gezinsverzorgsters bleven ook niet achter en overhandigden een fraai plantenbak. Van de diverse aanwezigen, waar bij zij als gezinsverzorgster werk zaam was, ontving mevrouw Huis man ook tal van attenties, waar onder een fraai zelfgemaakt schil derij van de 85-jarige heer Klap wijk. Zevenhuizen/Moerkapelle - Voor wie het nog niet wist: Zevenhuizen en Moerkapelle zijin een visclub rijk, die zeer actief bezig is. Dat kwam o.a. tot uiting op de afgelo pen Koninginnedag, toen men een stand bemande in de Dorpsstraat van Zevenhuizen. Op die dag kwa men er heel wat leden langs, die helaas niet meer meedoen aan de hengelsportwedstrijden. De wed strijdcommissie zou graag zien dat er komend seizoen (over enkele weken) meer leden aan de wed strijden deelnemen. Het is geen verplichting om elke competitie te vissen. Men kan kiezen uit de voor jaarscompetitie, de avondcompe titie of de zomercompetitie. Ook aan andere wedstrijden kan wor den deelgenomen. Over bovenge noemde competities en wedstrij den kan men informaties inwin nen bij de heer A. van Erk (tel 01802-2662, Rozenstraat 54, Ze venhuizen. Het wedstrijdover zicht wordt voortaan wekelijks in de mededelingenkast aangeplakt (deze hangt achter op de parkeer plaats bij Hotel Vos). Wedstrijden voor mensen die niet meerdeelne- men aan het arbeidsproces, voor 65 plussers, mensen in de V.U.T., W.W. of W.A.O. Het wedstrijdwa ter is de Rotte van 8.00 tot 11.00 uur. Wie hiervoor belangstelling heeft kan met D. Bazen contact opnemen, Burg. Klinkhamerweg 76. Zevenhuizen, 01802-1814.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4