1 HENK SOL Wij blijven open elke dag van drukkerij elgersma GESLOTEN AFSCHEID VAN EEN VOORZITTER BRADERIE VAKANTIE BLOEMSIERKUNST wij zijn wegens vakantie van 28 juli tot 13 augustus I toespraak de heer Hillerts dank thuis bij de familie V.d. Heuvel de oorkonde Tenslotte praten we na over de cadeaus en de toespraken. Veel in druk maakte de bijzonder fraaie oorkonde op posterformaat, in calligrafisch schrift op papier gezet door bestuurslid Blok. Woorden van waardering worden nogmaals geuit voor zoveel har telijkheid aan hem en zijn vrouw geboden. ALLE HYPOTHEKEN ZEVENHUIZEN - Tel. 01802-1593 Maandag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur Zaterdag 8.00-16.00 uur Vrijdagavond 19.00-20.00 uur dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 Na een bestuursperiode van 20 jaar werd er op 21 juli op hartelijke wijze afscheid genomen van voorzitter K.J. v.d. Heuvel van de Stichting Dorpshuis Moerkapelle. De heer v.d. Heuvel werd vergezeld door z'n vrouw, dochter, schoonzoon en twee kleinkinderen. (De andere dochter was afwezig i.v.m. vakantie). Tijdens een druk bezochte receptie in dorpshuis "Op Moer" kreeg de heer Van den Heuvel namens het gemeentebestuur een beeldje van de turfslagter overhandigd. Een kopie van het beeld dat voor het gemeen tehuis staat. Een dergelijk beeldje wordt slechts weinig inwoners toege kend. Burgemeester A.W. Lips prees de heer V.d. Heuvel vanwege de vele verdiensten die hij de gemeenschap Moerkapelle heeft bewezen. Een stropdas en een sjaal voor mevrouw V.d. Heuvel in de gemeente- kleuren vergezelden zijn dank. Dit ontlokte de heer V.d. Heuvel in z'n dankwoord de opmerking dat een mens in z'n leven meer keren, ja eigen lijk om de twee jaar, afscheid zou moeten nemen, zodat je "goed in de kleren komt te zitten"..... Bijzonder origineel was het wel komstwoord, door een nietsver moedende meneer V.d. Heuvel zelf uitgesproken zonder dat hij hier voor z'n mond behoefde open te doen. Wat was namelijk het geval: de heer Hillerts had met de band recorderfragmenten uit de officië le openingstoespraak van het dorpshuis, van de heer V.d. Heuvel geknipt, zodat na een inleidend woord van bestuurslid Hillerts, in derdaad de stem van de heer V.d. Heuvel een welkomstwoord uit sprak. Hij maakte eveneens mel ding van verhindering van bur gemeester Keijzer (destijds bur gemeester van Moerkapelle) van de gemeente Waalre, die bericht gezonden had. Hartelijke woorden van dank wer den namens het dorpshuisbestuur geuit door de heer J.W.F. Hillerts "Sinds 10 juli 1964 bent u voorzit ter geweest van de stichting Dorpshuis. Dat was dan ook de re den van het bestuur om de jaarver gadering te stellen op 11 juli 1984. (tijdens die vergadering werd er in het bestuur afscheid genomen van de voorzitter, die - zijn vrouw was ervan op de hoogte - pas van z'n af scheidsfeest de volgende avond vernam). Hij memoreerde dat de heer V.d. Heuvel de heer Slothou- ber in het bestuur opvolgde, die ging verhuizen. "Even voor uw uit verkiezing tot voorzitter-en wel op 30 juni 1964 - bent u samen met mevrouw Kadiks in hetbestuurge- komen. U viel gelijk met uw neus in de boter, want de eindfase van de bouw van het dorpshuis aan de Dorpsstraat naderde zijn voltooi ing. In uw eerste volledige be stuursvergadering als voorzitter werd de datum van opening be paald op 4 november 1964. Helaas moest dit toch nog worden uitge steld. Uw eerste taak als voorzitter was het polsen van de burgemees ter of deze bereid zou zijn het dorpshuis te openen. Eén van de eerste problemen die de nieuwe voorzitter met zijn bestuur moest zien op te lossen was het probleem van zaalbezetting. Op de vrijdag avond waren twee gegadigden, die gelijktijdig het dorpshuis wilden huren. Wel ieder in een aparte, doch naast elkaar liggende zaal. Op zich niet zo'n groot probleem, ware het niet dat het hier twee zangkoren betrof." Als hoogtepunt van zijn bestuurs periode noemde de heer Hillerts het bezoek van de toenmalige Ko ningin Juliana aan Moerkapelle op 25 mei 1965. Hij memoreerde voorts dat de heer V.d. Heuvel drie officiële openingen van het dorps huis heeft meegemaakt: het eerste aan de Raadhuisstraat, de uitbrei ding met een foyer en later in ok tober 1982, het grote nieuwe dorpshuis "Op Moer". Lezend in de notulen ontdekte de heer Hil lerts dat er in de 20 jaar 200 verga deringen zijn gehouden, waarvan de voorzitter er slechts 8 heeft moeten missen. Als absoluut top jaar van vergaderen noemde hij 1982, waarin 20 vergaderingen plaatsvonden allemaal onder voorzitter V.d. Heuvel, die er niet één miste. Hartelijke en welge meende dankwoorden werden er tenslotte nog aan toegevoegd waarbij ook weer gebruik werd gemaakt van de bandopname. Zo klonk de stem van de scheidende voorzitter: het is goed. De heer Hillerts zei het niet bij een "hartelijk bedankt" (stem van de heer V.d. Heuvel) te laten en las hierop een grote fraai gecalligra- feerde oorkonde voor, waarin ver meld dat de heer V.d. Heuvel tot ere-voorzitter van de stichting Dorpshuis is benoemd. Bovendien ontving hij een zilveren dasspeld met inscriptie "op moer". Mevrouw V.d. Heuvel werd bedacht met een bloemenhulde voor hetzovele ma len afstaan van haar man voor de talrijke vergaderingen. Als inter mezzo klonk hierop pianomuziek. Quatre mains door Joost den El zen en Madeleine Fraters. Na mens de oud bestuursleden sprak de heer C.A. Brouwer en de heer H. Doornhein (beheerder van Op Moer) namens het personeel van Op Moer. De heer P. Roest sprak een dankwoord als voorzitter van de voetbalvereniging Moerkapelle Blokfluitmuziek tussen de spre kers werd verzorgd door Marjo lein Blok en Nienke Hillerts op de piano begeleid door Frederik van der Ham. Voor het laatste inter mezzo zorgde Jeanette v.d. Kolk op de gitaar en Erica v.d.Kolk op de dwarsfluit. Twee dagen later praten we even na over de afscheidsavond ten hui ze van de familie V.d. Heuvel; een bungalow aan de Oranjestraat. Flet echtpaar is duidelijk nog on dersteboven van het ondervonden huldebetoon. "Wat was het een ge weldige avond" verzucht de oud en ere-voorzitter van de stichting Dorpshuis. Hoe vond u al die toespraken? "Ach, dat hoeft niet zo voor mij, maar van de sfeer die er was heb ik echt genoten. De hartelijkheid, ht ontmoeten en begroeten. Afscheidnemen is op deze wijze niet zo moeilijk meer. Wel sluit je iets definitief af. Een week eerder gebeurde dat tijdens een af scheidsavond van de Kerkvoogdij van de Hervormde kerk. Eenzelfde periode (ook 20 jaar) ben ik secre taris-ontvangen van de Hervorm de Gemeente geweest. Het gaat je ergens aan het hart vanwege je leeftijd - ik ben 72 jaar - ermee te moeten stoppen. Maar je kunt alles niet meer blijven doen. Eens moet je er een streep onder zetten" klinkt het. (niet zo in een stortvloed van woorden, maarzeer bedachtzaam, weloverwogen de woorden wikkend en wegens voordat ze uitgesproken worden) We praten na over vroeger: of de heer V.d. Heuvel nog wat weet te vertellen over de bestuursperiode van het dorpshuis? "Niet zoveel. Wat ik zou willen ver tellen heeft de heer Hillerts alle maal al verteld. Verder valt er niet zoveel te vertellen". Had u het toen niet vreselijk druk: u was destijds schoolhoofd van de Rehobothschool, hield de kerk- financiën bij en was voorzitter van de stichting Dorpshuis? "O jawel, maar het ging. Het ene leed niet onder het andere. Al het schrijfwerk deed ik gewoon in de kamer aan tafel zodat ik toch bij m'n gezin kon zijn. Het gebeurde best weieens dat ik op zaterdag avond nog zat te werken, hetzij voor school of voor de kerk". Had u veel werk aan uw taak als voorzitter? "Dat viel wel mee. Voornamelijk vergaderen en klus jes opknappen. Een gesprek heb ben met die en dat of dat organise ren. Notuleren deed een ander en ook het financiële gedeelte, waar ook veel werk aan vastzit, was niet mijn taak. Niet dat die financiën mij ontgingen, integendeel. De financiële zorgen rondom het dorpshuis hielden ons allen bezig. Gelukkig werden die altijd weer opgelost, alhoewel ze er altijd nog op de achtergrond zijn." Wie neemt uw taak over in het be stuur? "De taken zijn, voorzoverik weet, nog niet verdeeld. Op de jaarvergadering van 11 juli is de heer J. Hallers in het bestuur ge kozen, ter opvulling van de door mijn vertrek ontstane vakature". Wat gaat u nu met uw lege tijd doen? "O, daar weet ik wel raad mee hoor" klinkt het opgewekt "ik heb nog een tuin om bij te houden" VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671. Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur. Zat. 9.00-17.00 uur. Zoals al in de vorige Dorpskrant werd medegedeeld: in Zevenhui zen wordt er op zaterdag 1 sep tember a.s. een BRADERIE ge houden! Hoort zeg het voort Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN In verband met de vakantie ver schijnt de volgende Dorpskrant pas weer op woensdag 22 augus tus. Kopy voor deze krant gelieve men in getypte vorm uiterlijk maandag 20 augustus 12.00 uur bij Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, in te leveren. Wie nieuws heeft voor die krant gelieve vóór 1 au gustus contact op te nemen met tel. 01802-1653. (interview of mel ding van feiten en/of gebeurtenis sen of leuke vakantievoorvalien). De eerstvolgende krant wordt de Braderiekrant. Zaken, bedrijven of instellingen die niet tot de vaste adverteerders behoren, maar wel graag in de Braderiekrant willen adverteren worden eveneens ver zocht om een advertentie uiterlijk maandag 20 augustus 12.00 uur bij drukkerij Elgersma in te leveren. Tot slot wensen we iedereen die nog op vakantie gaat, een prettige vakantie! de dorpskrantredaktie. Tussen 12.00 en 13.00 uur eten wij! REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma - Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - tel. 01802-2289 en Noordeinde 17 - Zevenhuizen - tel. 01802-1653.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1