iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiii lllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllll m WEEK Veilingbedrijf "SWANLA DORPSKRANT 7171® GERRITSEN VOLLEYBAL KOFFIEBAR Politieberichten Leer nu bridgen, een fascinerend kaartspel.... BLOEMBOLLEN, CYCLAMEN EN KAMERPLANTEN P.C. VAN OOSTEN Collecte Woord en Daad Bloemenhulde bejaarden pagina 10 Niet 1 week, maar 52 weken per jaar zet uw Echte Bakker z'n beste beentje voor! Het bewijs ligt vers in zijn winkel. ECHTE BAKKER alleen goede beginfase voor zevenhuizen-heren gevonden: bordeaux-rood damesjack verloren: fietstas; lichtbr. portemonnaie;zw. handschoen; bruine cheque-etui, inh. verz. bewijs bromfiets en zwembadabonnement. Plattelandsvrouwen excursie gourmetparty De eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen begint bij de afde ling Zevenhuizen met een Gour metavond in Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Men dient zich voor deelname bij mevr. J.v.d. Wiel, tel. 1960, aan te melden. UTILITEITSBOUW Nieuwbouw en verbouw. Dakkapellen. Isolatieglas. KASSENBOUW Nieuwbouw en verbouw. Beglazingen. Betonwerk. Kinderkleding- en speelgoedbeurs GROTE COLLECTIE GROENE Plantenkwekerij Nieuwe leerkracht voor de Eendragt De regen deerde hen niet van de 52! ECHTE week van het brood: 1 tot 7 okt. aannemersbedrijf visser en smit klaarde zaterdag een groot karwei, door de dijk en onder de ringvaart door, werd ter hoogte van de middelweg een nieuwe aardgasleiding getrokken, eerder werd daartoe een leiding geduwd waaraan de nieuwe aardgasleiding werd gekoppeld en weer terug werd getrokken, de totale werkzaamheden hebben ca. 8 dagen ge duurd. de methode is vrij uniek en nog maar een enkele keer toegepast, wat nu frequenter zal gebeuren, ook onder de rotte door is op deze wijze de aardgasleiding getrokken, om de leidingen te leggen werd gebruik gemaakt van eenzelfde installatie als voor olieboringen. jj Voor onze belangrijk te houden antiek- en kunstveiling te Gouda (Kunstmin) d.d. 19, 20 en 22 okt. bestaat er een mogelijkheid tot inbreng van goederen tegen redelijke condities. Inlichtingen tel. 01803-6022. Zaterdag j.l. was het dan zover, de eerste 'thuis'-wedstrijd van het ere-divisie team van volleybal Ze venhuizen in de sportzaal Op Moer te Moerkapelle. De Zevenhuizense heren gingen voortvarend van start tegen het be zoekende Brevok/ABC. Zevenhui zen wist door goed gevarieerd aanvalsspel, keer op keer punten te scoren en uit te lopen naar een 12-4 voorsprong. Hierna kreeg Brevok meer grip op de wedstrijd en werd de stop bij Zevenhuizen wat minder goed verzorgd. Hier door kwamen de heren uit Breda langzaam maar zeker dichterbij. De twee teams kwamen zelfs op gelijke hoogte (13-13), maar Ze venhuizen wist toch nog door een goed blok en een goede aanval de set met 15-13 te winnen. In de tweede set kwam Brevok/ ABC sterk terug en wist Zevenhui zen hun spel op te leggen. Bij Ze venhuizen liep het steeds stroever, de pass en de set-ups waren ma tig, waardoor de aanval in kracht inboette, zodat Brevok deze mak kelijk kon verdedigen. Het publiek was er stil van geworden, de aan moedigingen bleven uit, waar schijnlijk was de groote van de zaal hier o.a. debet aan. Brevok won daarom de tweede set met 5-15. In de volgende sets kwam er geen herstel bij Zeven huizen, de aanvallen waren te doorzichtig zodat Brevok deze wedstrijd won met 1-3 en nu op een derde plaats staat in de kom petitie. Voor aanstaande zaterdag zal Ze venhuizen uit een ander vaatje moeten tappen, dan spelen zij in Woerden tegen Vierhout/Valboval om 16.30 uur. Vorig seizoen was die een beslissende wedstrijd om het kampioenschap van de eerste divisie, in een enerverende strijd werd deze toen door Vierhout ge wonnen. Zevenhuizen zal er alles aan moeten doen om deze wed strijd naar hun hand te zetten. Bij verlies raken zij op een gelijkwaar dige tegenstander achterop, nationaal Vermeulen a-jeugd toernooi Aanstaande zaterdag wordt het derde jeugd-volleybal toernooi door Zevenhuizen georganiseerd. Dit Nationale Vermeulen A-jeugd toernooi is de laatste van de trilo gie. Deze toernooien werden me de mogelijk gemaakt door de steun van het Benthuizense aan nemingsbedrijf Vermeulen. Het tweede toernoo, voor de C- jeugd werd bij de meisjes gewon nen door Vollkei uit Amersfoort en bij de jongens door Compean uit Oostzaan. Zaterdag 22 september a.s. spelen de a-jeugd (16-18jarigen) in dorpshuis Op Moer te Moerkapelle aanvang 9.00 uur,zowel bij de meisjes als bij de jongens. De deelnemende verenigingen iijn: DOS (Schoonhoven), DVO (Oud-Beijerland); Morres Hulst, Brevok/ABC (Breda); Inter Ami- cos (Den Haag); Thornax (Woer den); Vollkei (Amersfoort) en Ze venhuizen zelf. Het einde van het toernooi, de prijs uitreiking staat gepland op 16.30 uur. Zevenhuizen - Vrijdagavond 21 september is de zanggroep JOY in de koffiebar. Joy bestaat sinds 1980 en heeft zowel Nederlands talige als engelstalige liedjes in haar repertoire. De aanvang is om 20.00 uur in het Hervormd Cen trum. Jongeren vanaf 16 jaar zijn van harte welkom. ZEVENHUIZEN - 3 september: Aangifte werd gedaan van diefstal van een fiets. Deze werd wegge nomen bij gymlokaal aan de Dorpsstraat (herentoerfiets). 5 september: Een aanrijding op de kruising Nrd. Dwarsweg/Knibbel- weg. De bestuurder van een perso nenauto kwam van de Knibbelweg (doodlopende stuk) en verleende geen voorrang aan de personen auto die over de Nrd. Dwarsweg reed en belandde in de sloot. De 5 inzittenden kwamen met een nat pak en met de schrik vrij. 10 september: Op deze datum werd aangifte gedaan van diefstal van een buitenboordmotor van een boot die afgemeerd lag in de Hennipsloot. 13 september: aarijding Zdl. Dwarsweg/Bierhoogtweg. Een vrachtauto reed over de Bierhoogt weg en verleende geen voorrang aan de auto die op de Zdl. Dwars weg reed. Materiële schade. 13 september: aangifte vernieling ruit caravan op camping Zeven huizen. 13 september: eenzijdig ongeval. Een personenauto raakte door on bekende oorzaak van de Wollefop- penweg. De bestuurster werd met snijwonden overgebracht naar het St. Franciscusziekenhuis te Rot terdam. 15 september: Inbraak in de voor avond. Aan de Wollefoppenweg werd in een woonhuis ingebroken. De bewoonster was afwezig. De buurman zag een vreemde man van het erf afkomen en in een auto wegrijden. Direct de politie gebeld en het kentekennummer doorge geven. Het bleek een gestolen au to te betreffen uit Amsterdam. La ter op de avond werd de auto te ruggevonden zonder bestuurder bij het verkeersplein Leidschen- dam. Nagenoeg alle uit de woning ontvreemde goederen bevonden zich nog in de auto. 16 september: doorrijden na aan rijding. Een bestuurder van een personenauto had z'n wagen op de Parallelweg van de Zuidplasweg geparkeerd. Buiten de auto stond hij met iemand te praten toen een auto op de zijne reed. De veroor zakervan de aanrijding reed er met een zeer hoge snelheid vandoor en kon niet achterhaald worden. 17 september: aanrijding Bier- hoogtweg. De bestuurder van een personenauto, die richting Nieu- werkerk op de Zuidplasweg reed, zag, rijdende op de Parallelweg van de Zuidplasweg, ineens links een vrachtauto vanaf de Bier- hoogtweg naderen. De bestuurder van de personenauto schrok en stuurder zijn auto de berm in waar hij niet meer uit kon komen en frontaal tegen een boom botste. Materiële schade. De afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt op dinsdag 25 septem ber a.s. een excursie naar de Da- mesbeurs in de Houtrusthallen in Den Haag. Vertrek 12.30 uur van de Burg. Boerstraat. Men kan zich op de contactavond op 20 septem ber hiervoor aanmelden. BOUW- EN HANDELSBEDRIJT Lange Zijde 4 2761 AV Zevenhuizen (ZH) Tel. 01802-1055 b.g.g. 01820-30350 Vanaf maandag 1 oktober a.s. wordt er 13 weken achtereen op de maandagmiddag om 17.15uureen bridgecursus op de televisie gege ven. De internationale grootmees ter Cees Sint en de bridgejourna- list Ton Schipperheyn zullen in zeer begrijpelijke taal spelender wijs de fascinerende facetten van het bridgespel behandelen. Men kan inschrijven voor de cursus door 29,50 over te maken op postgiro 123400 t.n.v. AVRO- academie te Hilversum (vermel den 'cursus bridgen'). Men krijgt dan het cursusboek, 2 sets specia le bridge-kaarten alsmede een biedschuif waarmee men direct het juiste bod en de scores kan af lezen. Er zijn reeds 30.000 aanmel dingen. Door midden van een videorecorder zal iedere zaterdag morgen om 11.00 uur (te beginnen op 6 oktober a.s.) de cursus wor den herhaald in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. Daarbij zal de oefenstof nog eens worden door genomen en iedere cursist kan dan met z'n vragen en problemen op de proppen komen. Vervolgens kan er nog wat geoefend worden. Deze ochtenden zijn gratis toe gankelijk. Na afloop van de T.V.- cursus wordt er voor de deelne mers aan de cursus een echte brid gedrive georganiseerd. Nadere inlichtingen omtrent de cursus bij Frans Schiereck (01802- 1869) en Klaas Brink(01802-2822). Tot ziens op 6 oktober in het dorpshuis en voor het einde van het jaar kunt u bridgen. Zaterdag 29 september wordt in het Hervormd Centrum van 9.00 tot 12.15uureen kinderkleding-en speelgoedbeurs gehouden. Goede kinderkleding en goed speelgoed kan worden ingeleverd op vrijdag 28 september van 9.00- 11.00 uur en van 13.30-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur in het Her vormd Centrum. Men bepaalt de verkoopprijs zelf, eventueel in overleg, waarvan 1/3 deel bestemd is voor UNICEF en 2/3 deel voor de aanbieder. Voor inlichtingen tel. 01802-2252. PLANT VOOR EEN VROEGE LENTE IN SEPTEMBER SNEEUWKLOKJES KROKUSSEN en NARCISSEN sla -en adijvieplanten voor glas cultuur, droog haardhout, graszoden,turfmolm, tuinaarde enz. 1e Tochtweg 76 Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. 01802-2440-2430 Van 1 tot 4 oktober a.s. zal een huis-aan-huis collecte plaatsvin den in Moerkapelle t.b.v. Woord en Daad. Een fantastisch gezicht! Kinderen met kleurige bossen bloemen gin gen zondag 2 september vanuit de Hervormde kerk richting De Ze venster. Dit omdat de oudsten de zondagschool gingen verlaten en omdat dit tevens het begin was van het winterseizoen. Minstens 80 kinderen met begeleiding kwamen keurig groep voor groep De Ze venster binnen en gingen bij ieder een een prachtige bos chrysanten brengen. De bewoners waren bij zonder verrast. Zoiets gebuert dan ook niet elke dag. Na afloop kre gen ze allen wat te drinken wat ze dan ook wel verdiend hadden. Or ganisatorisch zat alles perfect in elkaar en dat de bloemen van pri ma kwaliteit waren is wel zeker want ze staan nog in menige kamer. Als onderwijzeres aan de christe lijke lagere school De Eendragt is per 17 september benoemd mej. Yvonne v.d. Haven uit Hendrik Ido Ambacht. Mej. v.d. Haven studeer de dit voorjaar af aan de P.A. te Dordrecht. Zij is 22 jaar. Alle leerlingen van de eerste tot en met de vijfde klas van De Eendragt gingen maandag 10septemberop schoolreis. De klassen 3t/m Snaar de luchthaven Schiphol en Avio- doom, waarna een rondvaart door de Amsterdamse grachten en een bezoek aan de speeltuin Linaeus- hof in Bennebroek. De jongsten bezochten poppentheater Frank Koomen in Den Haag en brachten een bezoek aan de dierentuin. Omdat de meeste evenementen binnen plaatsvonden, was die dag de regen, die tot diep in de middag neerplensde, geen spelbreker. dagelijks door het dorp fietsend vragen vele Zevenhuizenaren zich af of er soms een nieuwe spelling is ingevoerd, zij hebben 'vergrote' zó op school geleerd!

Dorpskrant | 1984 | | pagina 10