MODESHOW- het frgëf) kaasmekka mmm^m Arie Eriks verlaat Swanla WOENSDAG GEHAKTDAG! 9ad/ii'cn 9/ah Martelen is mensenwerk... EVENEMENTEN AGENDA STUNT 1 STUNT 2 PP lil! m' m- K -1* - De Kleine Trompet ter op gewijzigde muzikale toer op MAANDAG 24 september a.s. organiseert in Hotel "Vos" - Dorpsstraat 60 te Zevenhuizen een JONG BELEGEN BOERENKAAS p. kg. 10,95 - 500 gr. 5,95 Ojigezouten/gezouten (runners) PINDA'S 500 gr. 2,95 Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar drukkerij elgersma KEURSLAGERIJ M. V. TOL ZONEN OTJE, maar de bestrijding ervan ook ALLE HYPOTHEKEN Na acht jaar vertrekt beheerder Arie Eriks van dorpshuis Swanla. Met ingang van 1 oktober a.s. is hij benoemd tot beheerder van de Goudse Garenspinnerij en maakt nog juist de lustrumfestiviteiten van het 10- jarige dorpshuis, als beheerder mee. Arie, je gaat naar de Garenspinne rij in Gouda, wat is dat voor een gebouw? "Dat is een multifunctio neel gebouw voor de Korte Akke ren en de binnenstad West in Gou da. Hierin was echt een garenspin nerij gehuisvest, doch nu staat het al 15 jaar leeg. Door de gemeen te Gouda wordt het gehele pand gerenoveerd en aldus verbouwd de bestemming 'multifunctioneel' gegeven. Eén en ander op initia tief van een groep mensen die in de Korte Akkeren woont. Enthou siastelingen die een cultureel cen trum wilden en de garenspinnerij een geschikt gebouw ervoor von den. Zo werd er een projectgroep in het leven geroepen die de plan nen heeft bedacht en ontworpen. In het pand, dat zeker driemaal zo groot is als dorpshuis Swanla, ko men zaalruimtes voor: Horeca, 2 bowlingbanen, theater, biblio theek, jongerencentrum, stichting dagverblijf gehandicapten, biljart en sportzalen. Het totale vloerop pervlak is 4250 m2. Het vestzak theater krijgt voor Nederlandse begrippen een unieke tribune die opklapbaar is tegen het plafond. 18 zitplaatsen zal deze tellen. Geen problemen dus met stoelen sjouwen, terwijl de zaal multifunc tioneel blijft. Twee sportzalen, waarvan één grote met een unieke blauwe vloer een kleine zaal waar in sporten zoals: schermen, judo enz. kunnen plaatsvinden. Mijn taak als beheerder zal onder meer zijn het zorgdragen voor een juiste exploitatie van het horeca gedeelte alsmede de verhuur van de diverse zaalruimtes. Deelne ming aan de programmerings commissie voor het theater etc., terwijl er ook weer een vrijwilli- gersbestand opgebouwd zal moe ten worden. Op 1 maart 1985 hopen wij het openingsfeest te vieren. Wat is de reden van je vertrek? "Even voor de duidelijkheid: we gaan niet verhuizen. We blijven als gezin in Zevenhuizen wonen, om dat we het hier uitstekend naar ons zin hebben. De reden waarom ik naar de Garenspinnerij solliciteer de is dat dit multifunctionele cen trum veel meer emplooi biedt dan het Zevenhuizense dorpshuis. Er is veel meer expansiemogelijkheid Het hier bij dorpshuis Swanla ge voerde beleid is mijns inziens ach tergebleven bij de wensen van de gebruikers" vindt Arie. Bedacht zaam laat hij eropvolgen:"lkdenk dat er teveel communicatieproble men zijn tussen het bestuur, be heerder en gebruikers, om een ge bouw als het dorpshuis, optimaal te laten functioneren. Het belang van het dorpshuis is het algemeen belang van alle verenigingen en gebruikers. Denk maar eens aan tien jaar terug, de doelstelling waarvoor en de inzet waarmee dit dorpshuis tot stand is gekomen. In feite betreur ik het wel dat ik weg ga, want ik heb hier altijd fijn met de vrijwilligers gewerkt. Ook verwacht ik dat nieuwbouw in de door het bestuur gewenste vorm niet doorzal gaan. Een sport zaal is wenselijk, maar aan de hand van een eventueel te houden on derzoek zou eruit kunnen komen dat die niet absoluut noodzakelijk is. Een tekening voor een uitbrei ding van het dorpshuis kan ieder een maken, maar exploiteren van 's morgens 9.00 tot 's avonds 24.00 uur is nog de vraag. Dit gezien in het licht van de economische re cessie. Zoiets kan alleen als je er van tevoren een goed financieel plaatje van hebt gemaakt. Ik denk dat dit dorpshuis met de bouw van een zaal, geschikt voor 500 toe schouwers beter af zou zijn. In die zaal zouden vast 250 zitplaatsen gecreëerd moeen worden en 250 mobiel. Deze zaal zou dan in de zaalbehoefte voortafeltennis, judo en aerobic kunnen voorzien, ter wijl de huidige sportzaal daardoor ontlast wordt, waardoor de bad minton en de volleybal meer arm slag zouden krijgen. De (aan)- bouw van een zaal zou niet alleen op de sport gericht moeten zijn, maar veel meer een multifunctio neel karakter moeten hebben, zo dat er in de regionale behoefte aan zaalaccomodatie voor overdag, kan worden voorzien. Vergaderin gen en bijeenkomsten zouden dan hier doorlopend kunnen worden gehouden. Dit zou de huurkosten voor de plaatselijke verenigingen in de avonduren drukken. Ik sta volledig achter een dergelijke op lossing voor uitbreiding van het dorpshuis. In 1981 heb ik het be stuur voorgesteld (tussen haak jes: ik woon geen bestuursverga deringen bij) om een werkgroep in het leven te roepen om uitbrei ding van het dorpshuis, in ruime re zin, te bestuderen. Dit is alleen voor 'kennisgeving' aangenomen, verder niks. Ik ben dus enigszins teleurgesteld omdat ik als beheer der toch al meerdere jaren mee draaide en de wensen van de ge bruikers kende, deze kenbaar maakte, maar er weinig mee be reikte". Nog iets toe te voegen? "Ja, langs deze weg wil ik alle vrijwilligers voorlopig hartstikke bedanken voor hun inzet en de prettige wijze van samenwerking en de nieuwe beheerder Ton en Luc, m'n vrouw, nog veel succes toewensen." De jeugdledenwerfaktie, welke af gelopen voorjaar op de basisscho len in Zevenhuizen door De Kleine Trompetter is gevoerd, is voor deze vereniging zeer succesvol geweest. Zo'n dertig kinderen, in de leeftijd van 10 t/m- 12 jaar, 'hebben zich aangemeld als toe komstig muzikant, hetzij voor de drumband of de fanfare. Naar aanleiding van deze aanmel dingen is op de vorige week ge houden ledenvergadering beslo ten, met deze kinderen een jeugd orkest te vormen. Dit jeugdorkest zal in tegenstelling tot het be staande orkest worden samenge steld in harmonie-bezetting, welk als verschil heeft met een fanfare bezetting, dat hierbij ook plaats is voor hout-instrumenten zoals kla rinet en dwarsfluit. De Kleine Trompetter hoopt bin nen 6 weken met de opleiding van de jeugdleden te beginnen. Hier voor wordt een beroepskracht aangesteld. Op vrijdagavond 21 september, aanvang 19.00 uur, zal een eerste informatieve bijeen komst zijn in dorpshuis Swanla. Degenen die, zowel jongeren als ouderen, interesse hebben om op deze avond eens langs te komen, zijn zeker van harte welkom. VOor eventuele inlichtingen kan men contact opnemen met de heer G. Abbekerk, tel. 1316 en de heer H. Poot, tel. 2055. 20 september: Hotel Vos: bijeen komst Plattelandsvrouwen. 21 september: Hervormd Centrum 20.00 uur: Koffiebar. 21 september: Dorpshuis Swanla: 19.00 uur: oprichting jeugdorkest. 21 september: Dorpshuis Swanla: 20.15 uur: Filmavond. 24 september: Dorpshuis Swanla: wijncursus. 24 september: Hotel Vos: 20.00 uur: modeshow Fahion Flair. 26 september: Dorpshuis Swanla: modeshow vd berg mode. 26 september: Dorpshuis Op Moer bijeenkomst 'Christenvrouw'. 27 september: 't Reigerbos: 20.00 uur: Schrijfavond Amnesty. 27, 28 en 29 september: lustrum festiviteiten 10 jaar dorpshuis swanla (zie pag. 6 en 7). 29 september: Hervormd Cen trum: kinderkleding- en speel goedbeurs. 29 september: kampeerterrein Ze venhuizen: trim-prestatieloop. ^fabilion d'/aix - Dorpsstraat 37 - Zevenhuizen 5 mannequins tonen u de nieuwste modellen uit onze herfst- en winterkollektie. Eén van deze mannequins laat u tevens modellen zien uit onze klassieke afdeling. AANVANG 20.00 UUR. Toegangsprijs fl. 5,00 Kaarten verkrijgbaar bij inklusief 1 Kop Koffie in de pauze FASHION FLAIR Tel. 01802 - 2628 ^aéilion S'/ciil - Dorpsstraat 37 - Zevenhuizen -Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1868 speciaalzaak in kaas - noten - wijnen - fijne vleeswaren - kipspecialité en relatiegeschenken. maandagmorgen gesloten - woensdagmiddag geopend aanbieding geldig t/m zaterdag 22 sept. a.s. Zijn wij er met onze wensen wat TE vroeg bij Misschienmaar nu heeft u de eerste keus uit de verschillende Kerst- en Nieuwjaarskoiiekties en wij kunnen tijdig en probleemloos voor u drukken. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 29 september: Nieuwerkerk a.d. IJssel: lage druk brandweerwed strijden. 6 oktober: Dorpshuis Swanla: an- ders-dan-anders feestavond VOO. 6 oktober: kerk Geref. gem.: ver koopdag zending. Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen yiDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671. Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur. Zat. 9.00-17.00 uur. gefeliciteerd met je 50 jaren! het stelletje ongeregeld. Programma punt elf: Amnesty is voor "Internationale respons ("re geringen dienen alle beschikbare kanalen te benutten om hun in vloed aan te wenden bij regerin gen die zijn beschuldigd van mar telen"). Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingei 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1