DE WIJNRANK" HENK SOL ERE-DIVISIE VOLLEYBAL Uitbreiding voor Swanla? BLOEMSIERKUNST DORPSKRANT pagina 4 maar geen zaalruimte in Zevenhuizen gesprek met voorzitter dick en secretaris steef volleybalperikelen aan de weg timmeren supporters Of de supporters, van wie de vol leyballers veel mentale steun krij gen het op kunnen blijven bren gen voor iedere competitie-wed strijd naar Moerkapelle te fietsen, staat of valt, denkt v.d. Linde, met de geleverde prestaties. "Als er zeven keer verloren is dan gaat de animo er misschien wel uit en wordt de afstand steeds groter. Ik hoop het echter niet, want we heb ben ze echt nodig als stimulans, dat was vorig seizoen ook duide lijk te merken". sporthal op moer nagenoeg vol en moerkapelle in het nieuws Verkoopdag zen dingsvereniging "Tryfosa" Bokma jonge jenever (1 liter) -ƒ17,95 Gorters Vieux (1 liter) 16,96 Gorters jonge jenever (1 itr.) 16,50 Cooymans Advocaat fv4 itr.) 8,90 maakt voor u alle BOEKETJES NAAR KEUZE. Ook zijn wij weer ruim gesorteerd in DROOGBLOEMEN en DROOGSTUKJES. Bloemsierkunst HENK SOL t Is toch een idioot verhaal dat, nu 't eerste volleybalteam in de ere-divi- sie speelt dit voorzaalruimte niet eens in Zevenhuizen terecht kan" klonk een lichtelijk geagiteerde stem van voorzitter Dick v.d Linde maandagavond omstreeks kwart voor elf door de luidspreker van dé radio. De volleybalvoorzitter - terug van weggeweest na een periode van drie jaar 'betrekkelijke' rust, werd géinterviewd na de eerste competitie wedstrijd op zaterdag 8 september in Voorburg bij Starlift thuis. Het nieuwe wedstrijdterrein van het Zeventiuizense eredivisie-volleybalteam heren wordt het dorpshuis Op moer in Moerkapelle, omdat dat van Swanla als te klein werd afgekeurd. De radioverslaggever bleek een ge routineerde. Datzelfde zou je kunnen denken van de ondervraagde, die zonder een hapering op de gestelde vragen antwoord gaf. Het tegen overgestelde is echter waar, maar vormde het eerste van de ongetwijfeld nog vele volgenden.... Jan Poot, niet alleen speler maar ook jeugdtrainer, mocht hierna zijn zegje doen. Enkele uren voor deze radio-uit zending vond er een ontmoeting plaats met Dick v.d. Linde en Steef van Duin. Uiteraard met als hoofd onderwerp: het gebrek aan zaal ruimte in Zevenhuizen. Niet alleen voor de volleybalvereniging, maar ook voor andere verenigingen. De 275 leden tellende volleybalvere niging is echter wel de grootste gebruiker van het Zevenhuizense dorpshuis Swanla, het gymnas tieklokaal in de Dorpsstraat (dat binnen afzienbare tijd weieens af gekeurd kan worden) en, naast de Moerkapelse gymnastiekvereni ging Tarzan, ook van de sporthal van dorpshuis Op Moer in Moer kapelle. Dick v.d. Linde: "Het wordt weieens gezegd dat de volleybalvereniging denkt dat het dorpshuis Swanla alleen voor hen is, maar dat moet ten stelligste ont kend worden. De volleybal vindt dat het dorpshuis een multifunc tioneel gebouw moet zijn, dus voor allerlei doeleinden en alle vereni gingen: voor iédere inwoner van Zevenhuizen. Jammergenoeg wordt het door bestuurders van de gemeente Zevenhuizen en belang hebbenden weieens uitgelegd, dat dit niet zo is en dat een uitbreiding van het dorpshuis alleen door en voor de volleybalvereniging nood zakelijk wordt geacht: Dat is iets wat ik toch nu graag in de krant wil hebben. Het is zeker ook gewenst dooren voor andere verenigingen. Neem nu eens de behoefte aan zaalvoetbal. De groei van de bad mintonclub en tal van andere ver enigingen die graag in het dorps huiszouden willem, maarnietkun- nen vanwege gebrek aan zaal ruimte. Neem daarbij ook decultu- rele verenigingen, voor wie de Bruine zaal verre van ideaal is en bovendien te klein, waarbij we tot de slotsom komen dat voor opti maal functioneren, het dorpshuis zeker moet worden uitgebreid. Het stichtingsbestuur van het dorps huis is al bezig met voorbereiden de besprekingen, zodat de molens al in werking zijn, maar, omdat velen nog niet van de noodzaak van uitbreiding doordrongen zijn, stuit dit nog een beetje op tegen stand. Het had eigenlijk allang groter moeten zijn, nu 10 aar na de ingebruikneming", benadrukt Dick met een lichte stemverhef fing. Zoals bekend speelt het eerste he renteam van volleybalvereniging Zevenhuizen dit seizoen in de ere divisie-afdeling. De hoogste van de volleybal. Pessimisten zeggen dat het zeker maar één seizoen zal duren en dat een tweede er niet inzit. Maar wie weet, spelers en trainer Jaap Akkerhuis zullen hun uiterste best doen om de plaats in de ere-divisie te handhaven. "Ak kerhuis is een ambitieuze man en een vakman. Er is een wisselwer king tussen de spelers en de trai ner, maar het blijven allemaal mensen. De spelers zullen wel een harde dobber hebben, omdat ze nog wat onervaren op dit niveau zijn, maar daarin zal, naar men hoopt, na verloop van enkele wed strijden, wel verandering komen. Onze ambitie is niet hoger dan handhaving in de ere-divisie", al dus v.d. Linde. Voor wie het nog niet wist, de namen van de spelers: Maarten Verdonck - speelt allang bij Zeven huizen en woont hier tegenwoor dig ook. Jan Poot, sportleraar, eveneens een zevennuizenaar, kwam ook al jong bij de volleybal, evenals Don Verdonck, broer van Maarten. Chris Schmidt, een echte Zevenhuizenaar, bleef Zevenhui zen trouw, ondanks dat hij in Bre da woont en een drukke fysio therapeutenpraktijk heeft. Pieter de Leeuw is ook geen onbekende meer in Zevenhuizen, maar komt oorspronkelijk van Starlift, Voor burg, evenals Paul Hobijn. Jan Rodenburg uit Nieuwerkerk, is de volleybal van Zevenhuizen ook al jaren toegewijd. Nieuwelingen zijn VZirn Koot, afkomstig van Delta Lloyd en Ed Dukker van Radius (een jeugd international). Beiden laatsten kwamen het eerste heren team versterken. Frans Streefland en Hans van Veen verlieten het eerste team en spelen nu in het tweede. Wat veranderde er naast enkele spelers nog meer voor het eerste herenteam nu dat in de ere-divisie speelt? v.d. Linde: "Eigenlijk niks. Het spel blijft hetzelfde maar in de hoogste afdeling spelen betekent aan de top staan. Het gevolg hiervan is publiciteit. We komen op radio en t.v.". Over publiciteit in enkele regiona le bladen en een dagblad als de Goudsche Courant heeft de vol leybal in Zevenhuizen niet te kla gen. De meeste dagbladen en een enkel regionaal verschijnend week blad hebben voor het verslaan van de volleybalwedstrijden eigen sportverslaggevers. Enkele zoals b.v. de Dorpskrant, hebben dat niet. Dat er wel steeds berichten over de volleybal in komen is te danken aan Steef van Duin. Zoiets mag best eens vermeld worden, want het is toch best een klus elk weekeinde na een belangrijke wedstrijd achter je schrijfmachine te gaan zitten en een verslag te schrijven of aankondigingen te doen van op handen zijnde wed strijden. Steef, terug in het bestuur na er één jaar uitgeweest te zijn, na een periode van acht jaar wed strijdsecretaris, is nu gewoon sec retaris. Blijft de perscontacten on derhouden en artikeltjes schrijven, iets wat hem goed afgaat. Steef is meer een schrijver dan een prater. "Het is erg belangrijk om aan de weg te timmeren. Publiciteit is goed voor een vereniging, leder een moet op de hoogtezijn van wat er zich bij een bepaalde vereni ging afspeelt. Het heeft een wissel werking. Men wordt enthousiast en daarvoor moet je oog hebben". Dick v.d. Linde, bij wie een functie als "oorzitter op het lijf geschre ven is, is teruggekeerd na drie jaar voorzitterschap van Arend v.d. Knaap. Voordien was hij ook zo'n zevental jaren voorzitter. Hoewel in Bleiswijk woonachtig en aldaar eigenaar van een bloeiende manu- facturiers- en woninginrichtings winkel, is hij zeer verknocht aan Zevenhuizen. Vanaf de oprichting van de volleybalvereniging, zo'n 20 jaar geleden, is hij erbij be trokken geweest. Hij was toen al vaak in Zevenhuizen, omdat z'n toen nog toekomstige vrouw er vandaan komt. Evenals Steef van Duin, die door Dick v.d. Linde, tien jaar geleden, enthousiast werd gemaakt en bestuurslid werd., zijn ze ook nog als spelers actief bij de volleybal in het veteranenteam. Wat betekent bestuurslid zijn van zo'n dynamische vereniging als de volleybal? "Niet alleen vergade ren, besluiten nemen en plannen maken, maar ook daadwerkelijke inzet. Gelukkig kunnen we naast het bestuur nog beschikken over een team vrijwilligers, trainers en coaches, die allemaal veel vrijetijd voor de volleybal inleveren. Het vergt een gigantische organisatie om alle teams in een roostertezet ten, die wekelijks wel op dezelfde tijd trainen, maar elk afzonderlijk op andere plaatsen en tijden wed strijden spelen op zaterdag" stelt de voorzitter. Steef somt op: 13 se nioren (8 heren 5 dames) en 12 jeugdteams en een mini-volleybal afdeling. Daarnaast is het recrea- m tievolleybal, in Moerkapelle, groei- jj ende. In totaal wordt er 40 uren H getraind en komen er 20 wedstrij- den bij. Elk speelveld wordt 30 uur gebruikt", v.d. Linde: "Naast selec- tie van de teams moeten we alles H goed in de peiling houden en zorgen voor goede trainers. Door dat we verspreid over diverse za len oefenen moeten er meer coaches zijn. Maak je gebruik van twee speelden, zoals b.v. in Moer kapelle, dan heb je minder hulp nodig. Belangrijk is het dat er ook na het trainen contact is met ande re groepen, iets was nu niet moge lijk is, omdat je in andere zalen speelt. Zo'n contact bevordert wel de onderlinge band. Het nadeel daarvan is bovendien de materiaal kosten. Voor elke accomodatie kost je dat zeker zo'n 20 ballen per jaar van 100,- per stuk, dus tel maar op". Hoeveel keer per week wordt er door elk team getraind? "De lagere teams trainen maar één keer per week. De hogere meerdere malen. De gepromoveerde heren (van de ere-divisie) oefenen maandaga vond in dorpshuis Swanla en op woensdag- en donderdagavond in Moerkapelle. Ik blijf het jammer vinden dat dit team niet in Zeven huizen kan spelen, maar voor wed strijden uit moet wijken naar een andere gemeente. We hebben nog geprobeerd dispensatie te krijgen, maar de Ned. volleybalbond was onverbiddelijk. De zaal is eigenlijk afgekeurd op grond van de te smalle ruimte langs de zijkanten. Ik moet daarnaast wel stellen dat de mensen van het Moerkapelse dorpshuisons plezierig helpen. De accomodatie is uitstekend en de sfeer prima. We voelen ons er al helemaal thuis. We waren tenslot te al een beetje gewend, omdat er vorig jaar al tal van wedstrijden plaatsvonden en er bovendien eenmaal per week getraind werd". Henk Doornhein, beheerder van dorpshuis Op Moer te Moerkapel le vragen we of men aldaar blij is met de komst van volleybalvereni ging Zevenhuizen. "Uiteraard" be aamt hij, "op zaterdagavond is de sporthal vol. Ook is er nog een uurtje op de dinsdagavond over. We zijn er gelukkig mee dat vrijwel alle uren opgevuld zijn. Dat het Ze venhuizen is dat daarvoor zorgt, is een toevalligheid. Hetzijn correcte lui. Wij van onze kant proberen het hen naar de zin te maken. Gezien de publiciteit op radio en t.v. nu Zevenhuizen in de landelijke com petitie speelt, is het voor ons als dorpshuis en als plaats Moerka pelle, eigenlijk geweldig. Ons dorp en ons dorpshuis worden ge noemd over de radio en zichtbaar op de t.v. Ook de landelijke dag bladpers is hier bij de competitie wedstrijden aanwezig. We hebben er een speciale perstafel voor". Op 6 oktober zal bovengenoemde zendingsvereniging haar jaarlijkse verkoopdag houden, waarvan de opbrengst bestemd zal worden voor zending en evangelisatie. Er is van alles te koop, nl. handwer ken, speelgoed, boeken, levens middelen, slaatjes, bloemen, plan ten en nog veel meer. Openingstijden van 10.00-12.30 uur en 13.30-16.30 uur in de verga derzalen van de Gereformeerde Gemeente aan de Kerkstraat. Men kan ook iets op bestelling laten borduren, breien of haken. Voor informatie, 01793-1502 (mevr. Kaashoek). Naar aanleiding van het gesprek dat we voerden met Dick v.d. Linde en Steef van Duin, bestuursleden van volleybalvereniging Zevenhuizen werd contact gezocht met het dorpshuisbestuur. Vice-voorzitter Ginus Aalderink legden we enkele vragen voor: Er gaan geruchten dat het dorps huis mogelijk wordt uitgebreid, is daar een behoefte toe? "Ja, een hele grote. Primair voor meersport accomodatie. Bovendien voldoet de Bruine zaal niet helemaal. Deze heeft z'n> beperkingen. Ook voor culturele manifestaties is er be hoefte aan uitbreiding. Eén en an der houdt in dat bij de bouw van ëen nieuwe sporthal, de huidige veel meer gebruikt kan worden voor andere doeleinden. Deze hal krijgt dan een multifuntioneel ka rakter. Op die manier vang je twee vliegen in één klap". Heeft u, als stichtingsbestuur van het dorpshuis, aan een behoefte peiling door middel van een en quête gedaan? "Ja. Een paar jaar geleden hebben we een heel uitge breide enquête onder alle organi saties in Zevenhuizen gehouden. Daar is de behoefte uit de eerste vraag op gebaseerd. Met besturen van verenigingen hebben we later nog diverse contacten gehad, zo dat de enquête-uitslag in grote lijnen, nu nog van kracht is. 't Is natuurlijk zo dat we, als we echt beslissingen nemen weer zo'n uit gebreide enquête houden, maar nu meer bedoeld als hoe hard die accomodatie nodig is dan óf. Dat laatste is dan niet meer ter dis cussie." Zoals sommigen beweren, zou de uitbreiding van de sporthal alleen door de volleybalvereniging wor den toegejuicht. Is dat waar? "Dat is bepaald onjuist. Het is wel zo dat de volleybalvereniging onze grootste gebruiker, uitgedrukt in het aantal uren, is, maar het grootste deel van extra behoefte zit juist bij allerlei andere vereni gingen, met name: badminton, zaalvoetbal, tennis en wintertrai- ning van het zaalvoetbal. Zelfs midden in de vakantieperiode deed zich een probleem voor bij de badminton, bij het opstellen van een rooster. Dit moest worden op gelost in goed overleg met de vol leybal om het voor de badminton mogelijk te maken de jeugd-akti- viteiten te continueren. Een voor beeld hoe vol we zitten: De bad- mintoncompetitie wordt op zon- datg afgewikkeld. Omdat het dorpshuis in principe gesloten is op zondag is er geen persoonlijke verzorging, alleen de sporthal is open. Het dorpshuisbestuur heeft min of meer noodgedwongen z'n principe los moeten laten op zon dag aktiviteiten te laten plaatsvin den. Binnen onze gemeenschap zijn er groeperingen die daar best moeite mee hebben, waar wij als dorpshuisbestuur best begrip voor hebben en zoveel mogelijk reke ning mee willen houden". Heeft het stichtingsbestuur al con tact met de gemeente gehad over een mogelijke uitbreiding? "Diver se malen hebben er al gesprekken plaatsgevonden met het college van B W. Tot voor kort heeft dat gehangen op de prioriteit, die bij de Centrumvorming lag. Nu de Centrumvorming veilig is gesteld vinden wij als bestuur van het dorpshuis dat uitbreiding van het dorpshuis een hoge prioriteit moet krijgen. We hebben de indruk dat het college dat standpunt onder schrijft, maar dat de vraag is of de gemeenteraad in meerderheid in deze mee wenst te gaan. Kortom de vraag of de politieke wil aan wezig is." Zijn er al concrete plannen? "In de foyer van het dorpshuis hangt al geruime tijd een tekening hoe een uitbreiding er uit zou kunnen zien. Het plan zoals dat daar ligt is in middels meer gedetailleerd uitge werkt. Er hangt ook een gespeci ficeerd prijskaartje aan". Wat het dorpshuis betreft kunnen we binnen twee maanden gaan bouwen". Zal het financieel een haalbare zaak zijn? "Ja en nee. Ja, als wede exploitatie van het geheel bekijken Het exploitatieresultaat van het to tale dorpshuis zal door de uitbrei ding verbeteren. De voorwaarde is echter dat de kapitaalslasten, zeg maar de bouwkosten, door de ge meente op tafel worden gelegd." Betaalt de gemeente subsidie of neemt zij het tekort voor haar reke ning in de exploitatiekosten? "Sinds 2 jaar hebben we te kam pen met een bescheiden exploita tietekort. Een duidelijk conjuctu- reel verschijnsel. Het herstel heeft zich inmiddels ook al ingezet. Gelukkig is de gemeente bereid gebleken dit (tijdelijke) exploita tietekort voor haar rekening te nemen". Zijn er 'maars' c.q. risico's aan de uitbreiding verbonden, b.v. door een mogelijk teruglopend animo voor het lidmaatschap van diverse verenigingen? "Dat risico zit er natuurlijk altijd in, maar dat zou betekenen dat we dan een situatie bereiken waar we met een niet volledige bezetting van de acco modatie zitten, zodat er meer mo gelijkheden zijn om ruimtes op commerciële basis te gaan verhu ren. Met de huidige bezettings graad is daar binnen het kader van de doelstellingen van de stichting geen enkeie mogelijkheid toe." aldus Ginus. 11 Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen - tel. 01802-1593 n

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4