H CARAVAN SERVICE DORPSKRANT EEN GOUDEN BRUIDSPAAR IN MOERKAPELLE Jiu Jitsu in Op Moer en andere aktiviteiten Aktie voor Polen CARAVANSTALLING: Damesvoetbal P.J. HEIJ bij BLOEMSIERKUNST RENÉ 33e Lage Drukwedstrijd echtpaar grootenboer in de schijnwerpers dankzij de zuster Over vakanties in vroeger jaren, in zomerhuisjes of een caravan, waarbij ze zichzelf verzorgden en er heengebracht werden met de auto van hun zwager..."Maar de mooiste vakantie was die van de afgelopen zomer in Rheden, ver zorgd door het Rode Kruis, op aandringen van de wijkverpleeg ster. Grandioos, was dat werden helemaal verzorgd. Heerlijk was dat om zo verwend te worden..." jubelt de bruid. De bruidegom knikt instemmend gevonden voorwerpen pagina 8 Bredeweg 33 2751 GH Moerkapelle Tel. 01793-1944 Binnen en buiten af20..m CARAVANS - BOTEN - CAMPERS lel. 01793 - 1944 - MOERKAPELLE agressief groeneweg overwint G.D.A. het vertrouwde adres voor alle merken SIGAREN en SIGARETTEN is: Tevens voor al uw: - KANTOORBENO DIGDHEDEN, - LEKTUUR en - SCHOOLARTIKELEN. spreekt elke bloem een eigen taal en heeft elke plant een ander uiterlijk comfortabel 25 jaar Brandpunt Bijbelscholen Leendert Grootenboer en Leentje Jannetje van Heukelingen uit Moerka- pelle gaven eikaar op 14 september precies 50 jaar geleden het ja-woord voor de ambtenaar van de burgerlijke stand in Bieiswijk. Op 21 septem ber wordt dit feit met de familie herdacht in gebouw Concordia aan de Bredeweg. Vrienden en bekenden van het gouden bruidspaar zijn in de gelegenheid hun gelukwensen aan te bieden tussen 19.00en 20.00 uur. ning, die zes weken duurde". Ze toont de littekens in haar nek van de weggehaalde klieren. "Gewel dig hoor, hoe die dokter Verduyn de Boer me nagelopen heeft. Ook zuster Meijers, bij iedereen welbe kend, nu al weer enige tijd gepen sioneerd. Ik geloof dat ze net zo oud is als ik. Een geweldige wijk-' verpleegster. Ze kwam elke dag op de fiets uit Zevenhuizen om me te wassen. Verder was er hulp, dank zij de diaconie van de Hervormde kerk. Ook m'n moeder sprong veel in, wat wil je: een gezin van vier kinderen en een zieke moeder. Dankzij aandringen van de huis arts, de zuster en de diaconie kregen we een betere woning aan de Julianastraat. Toen ik hersteld was na 7 maanden ging ik daaraan de slag om alles schoon te maken en prompt werd ik weer ziek. Weer 7 maanden". Ook werd ze nog ge teisterd door rheuma en de bijbe horende pijnen. Dit overkwam ook haar man, die er nog veel last van heeft en er zelfs voor opgenomen is geweest in een rheumakliniek. Hij moest voor deze aandoening het de laatste jaren van zijn arbeid zaam bestaan rustiger aandoen en ging zo al op z'n 64-ste jaar met pensioen. Een jaar of zes geleden is de bruid nog eens ernstig ziek geweest, weken lag zij in coma. De oorzaak bleek een virus. Dat zij het gehaald heeft was voor iedereen een wonder. "Ook voor onze huis arts" vertelt ze. Twee jaar geleden kreeg zij angina pectoris, waar voor zij uit angst voor herhaling dagelijks tabletten slikt. Ook voor de rheuma. In totaal wel zo'n 17 in per dag. Een aantal ervan al 20 jaar, zolang ze suikerziekte heeft. Ze moet het dientengevolge heel rustig aan doen. Kan eigen- liik haast niets meer, alhoewel er (Het is maar goed dat een mens niet in de toekomst kan kijken bij het sluiten van een huwelijk. Na verloop van een aantal jaren kun je wel terugblikken. Zeker na zo'n 50 jaar. We deden dat samen met dit aan levenservaring rijke gouden bruidspaar, dat samen in de boot stapte en stroomopwaarts roeide, van wie de riemen uit handen werden geslagen maar heelhuids samen in rus tig water belandde.) Leen en Jannetje (zoals hun roep namen zijn) zijn beiden afkomstig van het eiland Goeree en Overflak- kee. Hij werd op 31 januari 1911 in Sommelsdijk geboren, waar hij ook opgroeide. Zij zag het levens licht op 31 december 1913 in Stel lendam. Beiden komen uit een gezin van zeven kinderen en wisten al vroeg van aanpakken. De bruidegom werkte al op zeer jeugdige leeftijd in de agrarische sector als landarbeider en later in pakhuizen, in en om Sommelsdijk. De bruid 'diende' in haar jonge ja ren bij diverse boeren in de omge ving. Via via kenden ze elkaar en als je elkaar in vroeger jaren wilde ontmoeten, dan ging je naar de 'dijk' (de diek genoemd) die liep van Middelharnis naar Sommels dijk. Dat was een ontmoetingster rein van flanerende jongeren. Een soort huwelijksbeurs. Jannetje was een jaar of zestien toen ze ver kering kreeg met haar toekomsti ge man. Helaas, haar ouders ver huisden naar Bieiswijk en Janne tje ging mee. Alhoewel de'afstan- den ver waren en Flakkee nog een eiland, waarvanaf je alleen met de boot kon komen (waardoor de ont moetingen tussen de gelieven niet vaak) bleef de liefde in stand en werd op 14 september 1934 in Bieiswijk hun huwelijk voltrokken. "Op vrijdag zijn we getrouwd en op maandag waren we al op Flakkee" herinnert zich de bruidegom. Vier ters en de in Moerkapelle wonen de zoon. Negen kleinkinderen hebben ze en het eerste achter kleinkind heeft zich aangekondigd Voor het komend winterseizoen is er weer een breed scala van aktivi teiten in dorpshuis Op Moer te Moerkapelle voor de regio. Uniek voor Bieiswijk, Moerkapelle en Ze venhuizen is het Jiu Jitsu. Jiu Jitsu is een ongewapende Japanse zelf verdedigingskunst die al minstens 10 eeuwen oud is, het heeft over eenkomsten met Judo, zoals de werptechnieken, klemmen en houdgrepen. De cursus in Moer kapelle is zowel voor beginners als gevorderden en dames zowel als heren. Men leert zich te verdedi gen op dingen die op straat gebeu ren en die dagelijk in de krant staan, zoals het reageren op en ontwijken van verwurgingen, mes- aanvallen, stoten, schoppen e.d. met als doel de aanvaller onscha delijk te maken en zich zelfverze kerder te voelen. Deze cursus wordt op maandagavond gegeven door Sportinstituut Leunis. Dit sportinstituut heeft ook vestigin gen in Bieiswijk, Voorburg en Den Haag. Inl. tel. 01828-15576. Maandag-activiteiten: Jazzgym- nastiek en Aeribic-dansen om 18.45; 19.45 en 20.45 uur. Inl. Jazz- tar, tel. 01793-2207. Tafeltennis vereniging Moerkapelle: tafelten nis van 18.45-20.00 uur: recreatief en competitietafeltennis na 20.00 uur. Inl. John Meurer, tel. 01793- 1813. Jiu Jitsu en conditietraining, na 21.45 uur Inl. Rob Leunis, tel 01828-15576. Dinsdag-aktiviteiten: gymnastiek voor kinderen, dames en heren vanaf 6 jaar. Inlichtingen gymnas tiekvereniging Tarzan: Gon Bak ker, tel. 01793-2223. Woensdag-activiteiten: Jeugdju do voor beginners en gevorderden 5 tot 9 jaar: 15.00-16.00 uur; 16.00- 17.00 uur: 11 jaar en ouder; 17.00- 18.00 uur. Inlichtingen R. Leunis, tel. 01828-15576. Woensdagavond Volleybaltrainingen, tevens recre- atenvolleybal voor dames en he ren om 20.00 uur door volleybal vereniging Zevenhuizen, Inl. Anita Meurer, tel. 01793-1813. Donderdag-aktiviteiten: 's mid dags en 's avonds kleuter-, meis jes en damesgymnastiek. Inl. Mevr Gon Bakker, 01793-2223. Vanaf oktober is er op de donder dagavond weer kegelen met ke- delijk niveau gespeeld wordt. Tenslotte kan er de hele week ge kegeld worden op de vier kegelba nen Inlichtingen en reserverin gen bij bedrijfsleider Henk Doorn hein. tel. 01793-1569. Zaterdag 22 september is er van 9.00-17.00 uur gelegenheid om zijn of haar kwijtgeraakte kleding of schoeisel op te sporen. Het be treft hier ca. 2 m3 aan spullen die de afgelopen 2 jaar zijn blijven lig gen in de kleedkamers of aan de kapstokken. Wat er na deze datum nog blijft liggen gaat naar een in stelling met een goed doel... Omdat de vorige hulpaktie voor Polen een enorm succes is ge weest, wordt er vanaf nu tot eind oktober weer een inzamelingsak- tie voor Polen gehouden vanuit het bejaardentehuis De Zevenster, le dereen die iets 'over' heeft of kan missen, kan dat naar het bejaar dentehuis brengen. Directrice Mej C. Staal zorgt dat de levensmidde len en goederen op hun bestem ming komen. Op overtuigende wijze heeft het eerste dameselftal van de voetbal vereniging Groeneweg haar 2e kompetitiewedstrijd gewonnen. Met een fraaie kopbal scoorde Connie Baas, na een voorzet van Wilma Zijderhand, het eerste doel punt voor Groeneweg. De Groene weg dames bleven in de eerste helft de betere ploeg, maar on danks dat bleef het 1-0 voor rust. Ook Jolande van Vessem zag haar schot op de lat overgaan. In de tweede helft was het in de 10e minuut weer raak. Na een diepe pass van Helga Baas was het zus Connie die inschoot. Daarna kwam Groeneweg wel onder druk te staan, maar de verdediging van Groeneweg gaf geen krimp. In de 32e minuut was het weer Connie Baas die na een solotoer de bal over de keeper lobte: 3-0. Tot slot in de laatste minuut van de wed strijd was het Connie Baas die de eindstand op 4-0 bepaalde. Het tweede elftal heeft na een on gelukkig eigen doelpunt de thuis wedstrijd tegen Nieuwkoop met 1- 0 verloren. UITSLAGEN: Stolwijk-meisjespu- pillen-Groeneweg meisjespupil len: 3-4. PROGRAMMA: 22 sept.: N.S.V.- meisjesjun.-Groeneweg meisjes- jun.: aanvang 12.00 uur; Nieuw koop meisjespup.-Groeneweg meisjespup.: aanvang 10.00 uur. 23 sept.: Groeneweg dames I geen wedstrijd; Woerden dames l-Groe- neweg dames 2: aanvang 10.00 uur SIG. MAG. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen ViUROj» Plaats 19 - Bieiswijk - 01892-7157 Julianastraat 72 - Moerkapelle - 01793-1588. jaar woonde het echtpaar in Som melsdijk, waar hun huwelijk ver rijkt werd met twee kinderen. Om dat de omgeving waar haar ouders woonden het echtpaar wel trok, werd een betrekking in Bieiswijk bij een boer bezocht. Bij de Holle- voeterbrug stond een huisje ge reed en zo kwamen ze in de ge meente Moerkapelle te wonen, waar ze ook de oorlogsjaren mee maakten. Omdat de bruid ook van aanpakken wist ging ze vaak mee met haar man op het land werken. Uien en aardappelen rapen. Haar twee kinderen nam ze mee, die speelden wat en deden hun mid dagslaapje op ht land. Later, ze woonden toen al in de Nassau- straat in een vreselijk oud huisje waar het water van de muur droop van het vocht en ze inmiddels al vier kinderen ter wereld had gebracht, is de bruid langdurig ziek geworden. "Pleuritus", ver telt ze, "twee perioden van 7 maan den heb ik toen gelegen, kuren "De langste tijd in een tentje. Ik weet nog hoe dokter Verduyn de Boer, geassisteerd door dokter Van Tol van Bieiswijk, het vocht achter m'n longen weg kwam ha len. Alles heel primitief, maar dat ging zo thuis, omdat ik niet naar het ziekenhuis wilde. Ik was er net vandaan, voor een andere aandoe- uiterlijk niets aan haar te zien is. De bruidegom wordt vaak gekweld door pijn, maar blijft desondanks vrolijk. "Als je eens wist hoe erg het geweest is" zegt hij "ben ik al lang blij dat het nu stabiel blijft. De tabletten helpen prima. Ik heb geen vijanden, maar als ik ze had zou ik ze toch geen rheuma gun nen" Hij helpt zo goed en zo kwaad als hei gaat z'n vrouw in hun bejaar denwoning aan de Wilde Veenen 75, waar ze al weer 13 jaar comfor tabel wonen. Het ziet er kraakhel der uit bij hen. "De jongste doch ter komt altijd op woensdag hel pen" vertelt de bruid. Haar gezicht betrekt als het gesprek op hun kin deren komt. Ook dat van haar echtgenoot, met wie ze samen van de kleine mooie dingen van het leven van alledag geniet en nog heel oud hoopt te worden in een gelukkige harmonie. En dan volgt het relaas over een noodlottig on geval waardoor ze hun toen 13-ja- rige zoon, op Goede Vrijdag 1959, verloren. "Het verdriet slijt met de jaren" zegt ze "maar nog altijd denken we aan hem als hij jarig zou zijn geweest en bij bepaalde hoogtijdagen. Het was zo'n leuke jongen...." Foto's worden getoond, waarna verteld wordt over de twee doch- gelclub De Kegelaar, vanaf 19.00 uur, gezelligheid voor man en vrouw staat hierbij voorop. Tevens zijn er vele leuke prijzen voor iedereen per seizoen te winnen. Inl. Piet Koster, tel. 01793-1825. Ook is er om de week een leerzame avond van fotohobbyclub Moerka pelle, Instructie, beoordelingen en materiaalkennis worden gegeven door ervaren fotograven. Leer zaam voor beginners en gevor derden. Inl. Ton de Bruyn, tel 01793-1775. Vrijdag-aktiviteiten: Op deze a- vond kan men terecht voor bad minton bij badmintonvereniging Enthos. Er is plaats voor zowel de 'campingpluimpjeballer' als voor ervaren smashers; de jeugd speelt van 19.00-20.00 uur: volwassenen na 20.00 uur. Inl. Hans Hillerts, tel. 01793-2279. Schakers, zowel beginners als ge vorderden; vinden hun draai in een gezellige en informele sfeer, de denksporters uit de gehele regio beginnen om 20.00 uur. Jeugd- schaak en instructie (opleiding voor het pionnen-, toren- of ko ningsdiploma) is op vrijdagavond van 19.00-20.00 uur. Inl. Henk Doornhein, tel. 01793-1231 of 1569 Zaterdagmiddag is de competitie middag van volleybalvereniging Zevenhuizen, men kan dan zien hoe topsport op het hoogste lan- Uitgaande en onder verantwoor delijkheid van de stichting Evan gelische Bijbelschool te Doorn, beginnen in september a.s. op twintig verschillende plaatsen in Nederland weer de bijbelcursus sen van de Brandpunt Bijbelscho len. Het aanstaande cursusjaar is het vijfentwintigste en de cursus sen mogen zich verheugen in een stijgende belangstelling. De cursussen zijn interkerkelijk van opzet en worden begeleid door tal van predikanten en evan gelisten uit diverse kerken en krin gen. De cursussen zijn speciaal be- doend voor hen die zichzelf niet op niet voldoende in staat achten, een getuige te zijn van Christus en wil verder iedereen in de gelegenheid stellen zijn of haar bijbelkennis te vergroten. Voor deelname worden géén spe ciale eisen of voorwaarden ge steld, wat betreft vooropleiding of leeftijd. Ook is het mogelijk eerst eens een dag mee te maken ter kennismaking. Ook in deze omgeving is een school gevestigd en wel in Alphen a.d. Rijn en in Zevenhuizen. Alle informatie bij: secr. Brand punt Bijbelscholen, tel. 03430-14881. In Nieuwerkerk a.d. IJssel wordt op zaterdag 29 september een lage druk-brandweerwedstrijd georga niseerd door wedstrijdkring De Tien Gemeenten. Wedstrijdleider is dhr. Peekstok uit Middelharnis. Het object is de coöperatieve graanmaalderij, Dreef 4. De ver zamelplaats is de brandweergara ge te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Aanvang 12.30 uur. De volgorde van de deelnemende ploegen: 12.30 uur: Nieuwerkerk a.d. IJssel: 13.00 uur: Moerkapelle: 13.30 uur: Boskoop; 14.00 uur: Bodegraven; 14.30 uur: Waddinxveen; 15.00 uur: Zevenhuizen; 15.30 uur: Ca- pelle a.d. IJssel; 16.00 uur: Gouda; 16.30 uur: Reeuwijk; 17.00 uur: Moordrecht. De prijsuitreiking zal omstreeks 18.00 uur in het Kerkelijk Centrum te Nieuwerkerk plaatsvinden, met daarna een broodmaaltijd. Het kerkelijk Centrum is te vinden aan de Jan Anna Beijerinklaan.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 8