Gemeente Zevenhuizen EENMALIGE UITKERING 1984 DORPSKRANT KOOPKRACHTTOESLAG VOOR MENSEN MET DE LAAGSTE INKOMENS Subsidies 1985 Verleende bouwvergunningen pagina 2 Wie kan deze uitkering aanvragen? ledereen, die over niet meer dan een minimumloon of minimum-uitkering beschikt, kan deeenmalige uitkering aanvragen. Niet in aanmerking komen mensen die bijvoorbeeld uitsluitend leven van hun rente of van giften, of alleen een studietoelage ontvangen. U moet wel het hele jaar (vanaf 1 januari 1984) in Nederland hebben gewoond en een eigen huishouding hebben gevoerd. Wie niet behoeven aan te vragen! Personen, die op 28 september 1984 bijstand of een r.w.w.-uitkering ontvingen voor de algemene kos ten van levensonderhoud, behoeven de eenmalige uitkering NIET aan te vragen, hetgeen betekent, dat de gemeentelijke sociale dienst zelf zal onderzoeken of die personen voor een uitkering in aanmerking komen. Dat onderzoek is noodzakelijk, omdat niet elke bijstandsgerechtigde aan de voorwaarden voor een eenmalige uitkering voldoet, hetgeen dus inhoudt, dat een dergelijk onderzoek niet altijd tot uitbeta ling van de eenmalige uitkering behoeft te leiden. Wat wordt onder een eigen huishouding verstaan? U hebt geen eigen huishouding, als u in een inrichting of een verzorgingstehuis verblijft, of in een be jaardenoord woont en zakgeld ontvangt. U hebt ook geen eigen huishouding, als u ongehuwd benten minderjarig en (zonder eigen kinder) thuiswoont bij uw ouder(s). In alle andere gevallen is er sprake van een eigen huishouding! Hoogte van de uitkering. De hoogte van de uitkering wordt bepaald door de situatie waarin u zich op de dag van de aanvraag bevindt. De uitkering bedraagt: - 585,- voor gehuwden en samenwonenden; - 525,- voor ongehuwden met één of meer kinderen; - 410,- voor ongehuwden van 23 jaar of ouder; - 360,- voor ongehuwden van 22 jaar; - 315,- voor ongehuwden van 21 jaar; - 290,- voor ongehuwden van 18 tot en met 20 jaar. Deze bedragen worden verhoogd met: - 85,- als u in dit jaar huursubsidie, huurmatiging, woonkostensubsidie voor woonwagenbewoners of woonkostentoeslag van de bijstand ontvangt; en - 50,- per kind (telkind). Wanneer u over 1984 in aanmerking komt voor een eenmalige uitkering en u ontving over 1983 even eens een eenmalige uitkering, dan wordt de uitkering extra verhoofd. Indien u gehuwd bent of samenwoont, moet dan wél uw echtgeno(o)t(e)/partner over 1983 eveneens een uitkering hebben gehad. De extra verhogingen bedragen: - 145,- voor gehuwden en samenwonenden; - 130,- voor ongehuwden met één of meer kinderen; - 100,- voor ongehuwden van 23 jaar of ouder; -ƒ 90,-voor ongehuwden van 22 jaar; - 80,- voor ongehuwden van 21 jaar; - 70,- voor ongehuwden van 18 jaar tot en met 20 jaar; en - 100,- per kind (telkind). Voor de verhogingen van 50,- en 100,- voor uw kind(eren) moet u wel recht hebben op kinder bijslag. De bedragen zijn belastingvrij (schoon). Personen die op 1 juli 1983 jonger dan 23 jaar waren en een RWW-uitkering ontvingen, kregen vanaf die datum een toeslag op hun RWW-uitkering. Deze toeslag was een compensatie voor de verlaging van de jeugdnormen in de RWW. Deze toeslag had tot gevolg dat geen recht bestond op deeenmalige uitkering 1983. Indien u tot deze groep behoort, heeft u onder bepaalde voorwaarden recht op een extra uitkering van 400,-. U dient daarvoor vraag 20 te beantwoorden. Wat wordt verstaan onder gehuwd en ongehuwd? U wordt alleen als gehuwd aangemerkt, als u met uwechtgeno(o)t(e) samenwoont. Als dat niet het ge val is, wordt u met een ongehuwde gelijkgesteld. Mensen die niet getrouwd zijn maar wel samenwo nen, worden met gehuwden gelijkgesteld. Bij welk minimumloon en/of -uitkering ontvangt u de eenmalige uitkering? Of u recht op de uitkering hebt, hangt af van de hoogte en de aard van uw inkomen, of u gehuwd bent dan wel ongehuwd en of u (een) kind(eren) hebt. Bent u jonger dan 23 jaar dan is ook uw leeftijd van belang. U moet het inkomen opgeven dat u over de maand september 1984 hebt ontvangen of, als u per 4 weken wordt uitbetaald, over de laatste periode vóór 1 oktober of, als u per week wordt uitbe taald, over de laatste week van de maand september 1984 (week van 23-29 september). De verschillende bedragen staan hieronder. per week per maand per week per maand per week per maand Als u geen inkomen hebt, komt u niet in aanmerking voor de eenmalige uitkering. Als uw loon of uit kering minder bedraagt dan éénderde van de bovenstaande bedragen hebt u geen recht op de uitke ring, behalve als u een bijstandsuitkering ontvangt. Als uw inkomen namelijk zo weinig bedraagt, wordt aangenomen dat daarmee niet in het levensonderhoud kan en ook niet hoeft te worden voorzien. Er bestaat dan geen aanleiding om daarop in de vorm van een eenmalige uitkering een aan vulling te verlenen. Ligt uw inkomen net iets boven het minimum dan kunt u toch nog een deel van de uitkering krijgen. Wordt de uitkering minder dan 50,- dan wordt er niet uitbetaald. Hoe wordt het minimum-inkomen berekend? U moet alle vermelde inkomsten van uzelf en uw echtge- no(o)t(e) of partner opgeven. Alleen de kinderbijslag en de vakantie-uitkering hoeft u niet op te geven. De gemeente stelt op basis daarvan uw totale inkomsten vast om te beoordelen of u recht hebt op de uitkering. Zij rekent uw netto inkomen uit. Soms staat dat al op het bewijsstuk, dat u meestuurt met uw aan vraagformulier. Onder "netto" wordt verstaan uw bruto inko men, waarvan zijn afgetrokken de belasting, sociale verzeke ringspremies (inclusief de premie voor uw ziektekostenverzeke ring) en eventueel te betalen alimentatie voor uw ex-echtge- no(o)t(e). Kunt u alleen een bruto inkomen opgeven, dan houdt de gemeenteer rekening mee dat u daarover later eventueel nog belasting en sociale verzekeringspremies moet betalen. Met andere aftrekposten wordt geen rekening gehouden. Zo zullen uw dagelijkse kosten van levensonderhoud, bijzondere kosten voor bijvoorbeeld medische verzorging, negatieve rente en aflossing van schulden niet van uw inkomen mogen worden afgetrokken. Wanneer krijgt u de uitkering? De bedoeling is dat u het geld eind dit jaar/begin volgend jaar ontvangt op uw giro- of bankrekening. En anders per post cheque. Mocht uw aanvraag worden afgewezen, dan krijgt u daarvan natuurlijk bericht. Hebt u nog vragen? Zijn er bij het invullen van het aanvraagformulier bepaalde din gen niet helemaal duidelijk, vraag dan op het postkantoor waar u in uw woonplaats terecht kunt voor nadere informatie. BELANGRIJK! Aanvraagformulieren zijn op het postkantoor verkrijgbaar. De aanvraag moet ingevuld, ondertekend en voorzien van de nodige bewijsstukken vóór 15 november 1984 worden ingediend bij de gemeente, waar men woonachtig is. Het recht op de uitkering vervalt namelijk, indien de uitkering na die datum wordt aangevraagd. Zelfstandigen Voor zelfstandigen, die over 1983 geen eenmalige uitkering hebben ontvangen of hebben kunnen aanvragen, bestaat er een aparte regeling, waarover informatie kan worden verkregen bij de Stichting Coördinatie Dienstverleningscentra Kleinbedrijf, telefoon 020-99 75 95. Diegenen onder de zelfstandigen: -van wie het inkomen voor ten minste éénderde deel bestaat uit loon of uitkering (bijv. AAW); - die een (aanvullende) bijstandsuitkering (Rijksgroepsregeling zelfstandigen of Rijksgroepsregeling oudere zelfstandigen) ontvangen; -die bedrijfsbeëindigingshulp ontvangen; kunnen (evenals in 1983) door middel van dit aanvraagformulier een eenmalige uitkering voor 1984 aanvragen bij de gemeen telijke sociale dienst. Gedurende de periode van 22 oktober 1984 tot en met 16 no vember 1984 ligt ter gemeente secretarie vooreen iederterin zage de ingevolge artikel 69 van de Rijksbijdrageregeling sociaal-cultureel werk samen gestelde ontwerp-lijst van de voorlopig vast te stellen subsi dies voor het jaar 1985, ten be hoeve van de in de gemeente Zevenhuizen werkzame vere nigingen, stichtingen, instel lingen etc. op het gebied van de sport, cultuur, recreatie en dergelijke. Tijdens de eerder genoemde periode is het tevens voor een ieder mogelijk om tegen de ontwerp-lijst bezwaren in te dienen. In de periode van 27 september tot 11 oktober 1984 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -het plaatsen van een tweede dakkapel op het pand Hennip dreef 3; -het veranderen van de woning Knibbelweg 45 (inwendig); - het plaatsen van een afvoerkanaal op het bedrijfspand Dorps straat 54-56; -het bouwen van een duivenhok op het perceel De lep 18. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burge meester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Loon, WW, ZW- uitkering of BKR WWV-uitkering Overige uitkeringen Gehuwd Ongehuwd met kind(eren) Alleenstaand 23 jaar en ouder 22 jaar 21 jaar 20 jaar 19 jaar 18 jaar f 339,- f 305,- f 237,- f 207- f 180,- f 166- f 166,- f 166,- f 1.466,- f 1.320- f 1.027,- f 897,- f 780, f 717,- f 717,- f 717,- f 352- f 317,- f 247,- f 217,- f 190,- f 174,- f 173,- f 171,- f 1.523,- f 1 371, f 1.067,- f 938,- f 821,- f 752,- f 746.- f 741,- f 334,- f 301,- f 234,- f 205,- f 178,- f 164,- f 164,- f 164,- f 1.447,- f 1.303,- f 1.013,- f 885,- f 770,- f 708,- f 708,- f 708,-

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2