Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Vakaturebank Vrijwilligerswerk Openbare vergaderingen BOUWPLAN Tweede herziening uitwerkings plan UW l/UW II. Gemeente rekening BURGERLIJKE STAND Collecteschema OPEN BRIDGEDRIVE E.H.B.O. FILMCLUB P.J. HEIJ VOLLEYBAL Spaghetti eten! pagina 3 21). Kleurwedstrijd dorpshuis Swanla cursus hartmassage "Die Schwestern" SIGAREN en SIGARETTEN is: winst voor heren 1 Het is al weer geruime tijd geleden, dat werd begonnen met het experiment van een vakaturebank voor vrijwilligers. Diverse instellingen hebben intussen vakatures aangedragen, die door vrijwilligers met behoud van uitkering vervuld kunnen worden. In een tijd, waarin er voor velen, jong en oud, soms weinig uit zicht is op een betaalde baan, biedt het vrijwilligerswerk een al ternatief dat het overwegen waard is. Behalve dat mensen zich nuttig maken en sociale contacten on derhouden, kan het vrijwilligerswerk, vooral voor de jongeren, als bijkomend voordeel hebben, dat zij wat werkervaring kun nen opdoen. Dit kan een voordeel zijn bij het solliciteren naar een "echte" baan. Maar, los hiervan, vrijwilligerswerk lijkt in ieder geval een geschikte remedie voor mogelijke verveling, die de kop opzou kunnen steken. Naar aanleiding van de ingekomen reacties zijn informatiemap pen samengesteld met gegevens omtrent het inmiddels aan geboden en goedgekeurde werk. In deze mappen zijn tevens opgenomen werkobjecten in de gemeente Waddinxveen. De informatiemappen liggen op de navolgende plaatsen in Ze venhuizen voor een ieder ter inzage: -Gemeentesecretarie, bureau sociale zaken, Dorpsstraat 144; -Dorpshuis "Swanla", Burgemeester Klinkhamerweg 86; -Wijkgebouw "De Vierkap", Vlietkade 37; -Openbare N.V.V.-Bibliotheek, Dorpsstraat 68. Mocht er belangstelling bestaan voor het verrichten van werk zaamheden met behoud van uitkering, kijkt U dan eens in de informatiemappen, die op de reeds genoemde adressen ter inzage liggen. Voor nadere informatie kunt U altijd terecht op het bureau wel zijn van de gemeentesecretarie (telefoon 01802-1644, toestel Voor verenigingen op het gebied van de sport, cultuur, recreatie en dergelijke, scholen, dorpshuizen etc. blijft uiteraard de mogelijkheid bestaan om onbetaald werk aan te bieden via de ter gemeentesecretarie verkrijgbare formulieren. Genoemd onbetaald werk mag echter niet concurrentie- en/of subsidievervalsend zijn c.q. een bedrijfsmatig karakter hebben. Dit houdt in, dat geen werk mag worden verricht, dat anders door betaalde krachten wordt gedaan of dat subsidie is ver leend ten behoeve van een betaalde kracht. Tenslotte zijn werk zaamheden bij bedrijven niet toegestaan. Dinsdag 23 oktober 1984 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 oktober 1984 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 29 oktober 1984 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en financiën Aanvang 19.30 uur. Donderdag 15 november 1984 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van vrijdag 19 oktober 1984, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer B.C.A. Steenbergen, om vergunning voor het bouwen van een bedrijfswoning op het perceel Noordelijke Dwarsweg 78a; Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied" doch in overeenstemming met de door de raad vastgestelde maar nog niet goedgekeurde zevende herzie ning daarvan. Het is mogelijk om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan en de vergunning vooruit lopend op het nieuwe bestemmingsplan te verlenen op grond van artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Hiervoor is echter een voorafgaande verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten nodig. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van bovengenoemde artikelen. Alvorens de hiervoor benodigde verklaring van geen bezwaar aan te vragen, worden eventuele belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervi- sielegging van het bouwplan schriftelijk bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de vergunning. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van woensdag 24 oktober 1984, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a,, Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de tweede herziening van het op 14 juli 1984 door burge meester en wethouders vastgestelde en inmiddels reeds vige rende uitwerkingsplan voor het zuidelijke deel van plan West UW I (1 en 2) en UW II (2 en 3). Het betreft hier de omgeving van de Kratonlaan en de Wilgen laan, gelegen achter De Fazant, De Patrijs, De Grutto, De Fuut en De Meerkoet. Aan de op 17 januari 1983 ter visie gelegde eerste herziening, die grotendeels gelijk is aan de onderhavige, is door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland om formele redenen goed keuring onthouden. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwaren aantekenen bij burge meester en wethouders. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen brengen ter openbare kennis, dat de reke ning van inkomsten en uitga ven der gemeente, alsmede die van het grondbedrijf over het dienstjaar 1983 van heden tot en met 12 december 1984 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neer gelegd en in druk/afschrift te gen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. GEBOORTEN: Dijkshoorn, Jolanda, dochter van: Dijkshoorn, Jacobus en: Metselaar, Trijnie, op 27 sep tember 1984. Brinkhuis, Bart Jacobus, zoon van: Brinkhuis, Berend H. en: van der Kaaij, Ingeborg, op 2 oktober 1984. OVERLEDEN: Oomen, Maria Cornelia, echt genote van: H. van der Hoek, oud 74 jaar, op 8 oktober 1984. HUWELIJKEN: Spruijt, Everardus Anthonius Maria en: van Gein, Yolanda Maria Anthonia, op 4 oktober 1984. 8 t/m 21 oktober 1984: geen collecten. 22 t/m 28 oktober 1984: Zwak zinnigenzorg. 22 t/m 27 oktober 1984: kle- dinginzameling Max Tailleur Stichting. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op vrijdag 19 oktober a.s. weer haar maandelijkse Open Bridgedrive. Aanvang 20.00 uur. Inschrijving is vanaf heden mogelijk aan de bar of bij dhr. F. Schiereck, tel. 01802- 1869 (indien volgeboekt is in schrijving aan de zaal op de speel avond niet mogelijk). Er zullen 21 spellen in topintegraal-vorm wor den gespeeld. Deelname 6,- per paar. Het in schrijfgeld zal worden besteed voor de aankoop van prijzen. De volgende bridgedrive is op vrijdag 16 november a.s. Enkele prijswinnaars van de kleur wedstrijd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van dorpshuis Swanla, moeten hun prijs nog op komen halen. Bij de meisjes zijn dat de eerste prijs (Miranda van Lochem) en de derde prijs (Monique Bekkers). Bij jongens heeft alleen de winnaar van de tweede prijs zich nog niet gemeld. Dat is Steven Saers.Q Eind oktober start de E.H.B.O. weer een cursus hartmassage voor beginners en gevorderden. De be- gincursus duurt twee avonden. Tevens start op 8 januari 1985 een 'nieuwe cursus E.H.B.O. Opgeven hiervoor kan bij A. de Vos, tel. 01802-1376 of bij H. Nieuwland, tel. 01802-1522. Woensdag 24 oktober a.s. om 20.15 uur in de bruine zaal van dorpshuis Swanla zal vertoond worden de film "Die Schwestern", een zeer subtiele, menselijke film van de filmregisseuse Margaretha von Trotta. Toegang 7,50 (voor niet-abon- nementhouders). het vertrouwde adres voor alle merken SIG. MAG. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen Tevens voor al uw: - KANTOORBENO DIGDHEDEN, - LEKTUUR en - SCHOOLARTIKELEN. Afgelopen zaterdag hebben de Nationale en District-teams van Zevenhuizen de volle winst weten binnen te halen. De heren van Zevenhuizen wisten o.l.v. trainer/coach Jaap Akker huis het team van PVC-/Blokkeer met 3-0 te overwinnen. Na een moeizame eerste set, waarbij Ze venhuizen uiteindelijk met 15-12 winnend te voorschijn kwam, ke ken de Zevenhuizense heren in de tweede set al snel tegen een 2-7 achterstand aan. Echter Zevenhui zen wist met gedegen spel en goede aanvallen de zaak weer recht te trekken en deze set met 15-7 uit te maken. De derde set werd ook gewonnen door de Ze venhuizense heren, die niet echt alles meer behoefden te geven. Door deze welverdiende twee pun ten, staat Zevenhuizen weer in de grote groep van teams die 4 pun ten hebben en kunnen ze bij winst op Ubbink/Orion in Doetinchem met deze ploeg op gelijk hoogte komen. De dames van Zevenhuizen heb ben het in Swanla ook goed ge daan. Zij wisten met 3-1 van de Meteoor te winnen en klommen mede doordat de toppers punten lieten liggen, op naar een tweede plaats, achter Ekspalvo, met 1 punt achterstand. De Zevenhuizense dames wonnen de eerste twee sets met 15-8, waarna de derde set door de Meteoor met 7-15 werd gewonnen. De dames van trainer/ coach Ton Baars trokken in de vierde set van leer en wonnen deze vrij gemakkelijk met 15-6. Het tweede herenteam van trai ner/coach Bart Stolwijk had geen moeite met het Delftse Punch. Bin nen 47 minuten werd dit 3-0 voor Zevenhuizen met de setstanden: 15-8, 15-5 en 15-4. jeugd-bekerwedstrijd Zaterdag a.s. spelen de meisjes junioren tegen Be Fair in het kader van de jeugdbeker. De aanvang van deze wedstrijd in dorpshuis Swanla is 13.00 uur. programma Zaterdag 20 oktober: Swanla: 13.00 uur: Zevenhuizen A1-Be Fair A1 (meisjes jun. beker). Voor deze dag zijn verder geen competitie wedstrijden gepland, echter er worden in Zevenhuizen wel oefen wedstrijden gespeeld. Zaterdag 27 oktober: Op Moer: 12.30 uur:'ZeVënhu'izen A1-VCH A1 (jongens jun.); 12.30 uur: Ze venhuizen 6-Olympia 1 (heren); 14.00 uur: Zevenhuizen 2-Thor 2 (dames); 14.00 uur: Zevenhuizen 3-Agon 1 (heren); 17.00 uur: ZEVENHUIZEN/HAL- CO/MAATSTRICHT (heren). Swanla: 11.00-13.00 uur: mini-vol leybal; 13.00 uur: Zevenhuizen B1- Dosko B1 (jongens asp.); 14.00 uur: Zevenhuizen A1-VOY A1 (meisjes jun.); 15.30 uur: Zeven- huizen3-Mutiara (dames); 17.00 uur: Zevenhuizen 4-DOS 5(heren); 18.30 uur: Zevenhuizen 4-Thor 2 (heren). Gymnastiekzaal Dorpsstraat: 12.45 uur: Zevenhuizen C2-VCH C1 (meisjes asp.); 13.45 uur: Ze venhuizen B2-DOS B1 (meisjes asp.) 14.45 uur: Zevenhuizen 5-Vi- res 2 (dames); 16.15 uur: Zeven huizen 7-Jupiter 6 (heren). In discobar DeSchuurwerd vorige week woensdagavond, 10 oktober, de eerste voorrronde gehouden van de wedstrijd: spaghetti eten. Deze avond zouden vier rondes van elk 5 deelnemers op het podium verschijnen op de strijd met elkaar aan te binden. Vijf barkrukken werden neergezet, waarop de dampende borden spaghetti kwamen te staan. Dan de handen op de rug en: wie het het eerste z'n bordje leeg? In de eerste ronde was dat John Verheul. De tweede ronde verliep iets minder sportief en smakelijk waardoor hier geen winnaar kon worden aangewezen. Winnaar van de derde ronde werd Jan Snijders en in de vierde ronde was het Aad Knoop die het eerst klaar was. Opvallend was wel dat de wed strijd uitsluitend mannelijke deel nemers telde. Het hele spektakel bleef een 'mis selijk' gezicht. De tweede voorronde vindt plaats op woensdag 17 oktober, waarna de finale op 31 oktober wordt gehouden. De heren strijden om een 'beker. the platters Woensdagavond 24 oktober tre den in discobar De Schuur The Platters op. Deze Amerikaanse groep zal een live-optreden ver zorgen, waarmee disco-bar eige naar Ben Verburg ook weer eens het iets oudere publiek hoopt te trekken. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar aan de bar van De Schuur.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 3