Marsepein figuren STAAT U OOK MET BEIDE BENEN OP DE GROND? De V van: Veilig Verzekeren bij: "AKKOORD" DORPSKRANT Voor een ruime sortering KRUISWERK GERRITSEN pagina 12 DEH^ ECHTE BAKKER Algemene Ledenvergadering Rabobank Peter Hovens, Schielandsingel 39, Zevenhuizen, Tel. 01802-1918 "Algemene dagelijkse levensbehoefte" SINT NICOLAAS (eigen fabrikaat) Ook dan naar uw ECHTE BAKKER Het scheidende bestuurslid Bos ontvangt van de voorzitter van de Rabo bank een miniatuur van het cadeu ter gelegenheid van zijn afscheid na 28 jaar. Op 8 november j.l. werd de jaarlijkse Algemene Vergadering gehouden van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle B.A.De belangrijkste agen dapunten waren de goedkeuring van de Balans en Winst- en Verliesreke ning 1983 en de verkiezing van een nieuw bestuurslid. De heer M.v.d.Pol (voorzitter van het bestuur) sprak in zijn openings woord over de schoorvoetend in gezette verbetering van de Neder landse conjunctuur. Aanknopings punten zag hij in het teruglopen van de hoge werkloosheid en lage inflatie, de daling van de rente en het aantal faillissementen, een structureel overschot op de beta lingsbalans en het aantrekken van de bedrijfsinvesteringen. Hij sug gereerde niet dat de problemen daarmede goeddeels voorbij zijn. Integendeel, bedrijven en gezin nen worden nog steeds gecon fronteerd met regeringsbesluiten die een pijnlijke uitwerking heb ben op de bedrijfs- en gezinshuis houdingen. Als voorbeeld noemde hij o.a. de hoge gasprijzen, de su perheffing, investeringsstop in tensieve veehouderij, daling reeël beschikbaar netto-inkomen e.d. Het keerpunt in de ontwikkeling van onze nationale economie be tekende voor de Rabobankorgani- satie een sterke toename van o.m. de nieuwe financieringen met/7,2 miljard tot een totaal van 74,- mil jard. De totale besparingen namen met 4% tóe tot een totaal van 89,2 miljard. Het balanstotaal nam in 1983 toe met 7% (1982 1%) tot 118,3 miljard. De geconsolideerde netto-winst van de Rabobankor- ganisatie was in 1983 met 566,- miljoen 6% hoger dan in 1982. Door bankdirekteur A.J. Ammer- laan werd verslag gedaan m.b.t. de plaatselijke ontwikkelingen en ak- tiviteiten en uitvoerige toelichting gegeven op de financiële resulta ten van de bank. Zo stelde hij dat het plaatselijke bedrijfsleven in de afgelopen 2 jaar kans heeft gezien de rendementen te stabiliseren of zelfs te verbeteren. Wel waren in vesteringen nodig en met name diepte-investeringen. In een enkel geval was er sprake van uitbrei ding van aktiviteiten. Ten opzichte van andere plaatsen en regio's concludeerde hij dat ons plaatse lijke bedrijfsleven een redelijk sterke positie inneemt, alhoewel dit per bedrijfstak nog wel enigs zins kan afwijken. In de particulie re sector namen - door de verkrap- ping van de gezinsbudgetten de besparingen fractioneel af en steeg de kredietverlening. De bank, die terug kan zien op een bevredigend jaar, heeft de laatste jaren een aanzienlijk marktaandeel verworven. Zo steeg het aantal rekeningen en cliënten van de bank wederom flink. Het aantal relaties dat hun assurantie zaken en de verzorging van hun vakantiereis aan de bank toever trouwden, steeg opvallend. Het personeelsbestand bestaat thans uit 30 werknemers(sters). Na de sterke toename in 1982 steeg de kredietverlening bij de locale bank in 1983 per saldo nauwelijks. In 1984 verwacht de bank weer een toename en wel van 8,5%. De toe vertrouwde middelen (spaarrek., deposito's, tegoeden rekening courant) stegen in 1983 met 6,9% tot 92,5 min. (landelijk 4%), terwijl het balanstotaal eveneens steeg en wel met 6,8% tot 103,8 min. Het exploitatieresultaat over 1983 mag uitstekend worden genoemd; na aftrek van belastingen en toe voeding aan de V.A.R. (stroppen- pot) resteerde een netto-winst van 187.046,- Door de bank werden in 1983 we derom een aantal plaatselijke eve nementen gesteund zoals b.v. sponsoring, het beschikbaar stel len van prijzen en het adverteren in clubbladen van plaatselijke vere nigingen. Voorts werd tesamen met een 4-tal buurbanken huis- aan-huis weer de eigen 3BZN-ka- lender bezorgd en diverse aktivi teiten georganiseerd waaronder de fietstocht "Met de Rabo de Rot te Rond" en een groepsreis naar Italië. De aanwezige leden besloten ver volgens unaniem om Drs. F. van Harten in het bestuurte benoemen als opvolger van de heer J. Bos, die wegens het bereiken van de statu taire leeftijdsgrens niet meer her kiesbaar was. De heer H.G. v.d. Akker werd herkozen als lid van de Raad van Toezicht. De vergade ring werd afgesloten met een hul debetoon aan het scheidende be stuurslid Bos, die ruim 28 jaardeel heeft uitgemaakt van het bestuur. Deskundig en bescheiden - maar vastberaden - heeft hij gedurende deze periode de belangen van le den en cliënten in het bestuur be hartigt, aldus voorzitter v.d. Pol. Zijn bestuurlijke inbreng was ook bij Rabobank Nederland niet on opgemerkt gebleven. Namens de hoofddirectie en Raad van Be heer werd door de heer Klootwijk als plaatsvervangend regiodirec teur, woorden van dank overge bracht en. hem de organisatie-on derscheiding in zilver opgespeld. Wat is Algemene Dagelijkse Le vensbehoefte? Een voorbeeld uit de praktijk: Het gaat om een zelf standig wonend bejaard echtpaar B.: mijnheer80jaaren mevrouw79 jaar. Mijnheer B. was al bekend bij de wijkverpleging door een weke lijkse wasbeurt. Mevrouw B. was voor haar leeftijd nog erg aktief. Op een kwade dag echter valt me vrouw en breekt haar been. Het echtpaar trekt bij een dochter in en er wordt hulp voor mevrouw aan gevraagd: zij krijgt drie keer per week een wasbeurt, waarbij met een haar arm geoefend wordt (op advies van de fysiotherapeut). Na verloop van tijd is mevrouw weer aardig opgeknapt. Helaas krijgt ze kort daarop een halfzijdige ver lamming en wordt de hulp uitge breid. In overleg met de fysiothe rapeut wordt besloten dat deze weer been en armen zal oefenen en dat de wijkziekenverzorgende haar zal helpen met de "algemene dagelijkse levensbehoefte", de noodzakelijke handelingen van elke dag. Deze zorg kost veel tijd, inspanning en eindeloos geduld van de wijkziekenverzorgende. Bij mevrouw B. werd begonnen met het 'leren' wassen en afdrogen van het gezicht en armen. Dit werd langzamerhand wat uitgebreid en er werden ook wat huishoudelijke karweitjes aan het programma toegevoegd: kopjes wassen (niet te lang en niet teveel natuurlijk), aardappels schillen (met een dun schiller), stof afnemen en planten verzorgen.Deze werkzaamheden moesten over de dag verspreid worden, anders werd mevrouw B. te moe. Op de dagen dat de fysio therapeut niet kwam, oefende me vrouw samen met de wijkzieken verzorgende, wat ze vaak hele maal niet op prijs stelde. Het verg de veel geduld van de wijkzieken verzorgende om mevrouw B. van Q het nut ervan te overtuigen. Maar na een half jaar ging het toch weer wat beter met haar en kon het echtpaar B. in een bejaardente huis geplaatst worden. Dit mede dankzij het feit dat zij zichzelf nu goed kon redden. Namens de Kruisvereniging Gou- we-IJssel, tel. 01828-17377. Madrid, 14 november 1984 Aan alle kinderen van Zevenhuizen. Wij, Sint Nicolaas en de Pakjespieten, Pepernoot- pieten, Suikergoedpieten, Rijmpjespieten en alle andere Zwarte Pieten, zijn druk bezig om alles klaar te krijgen voor ons vertrek. Ook de stoomboot die ons van Madrid naar Neder land moet brengen, wordt op dit moment goed schoon gemaakt, zodat er straks geen zwarte roet- vegen aan jullie pakjes zitten. Eenmaal in de haven van Terschelling aangekomen (dat kun je zien op 17 november a.s. op de televisie) reis ik verder per schimmel, per auto of, zoals bij jullie in Zevenhuizen, per koets. Onze aankomst in Zevenhuizen hebben we dit jaar gepland op zaterdag 24 november en ik verheug me er nu al op om al mijn jonge en oude vrienden weer te ontmoeten. Tot spoedig, hoor!

Dorpskrant | 1984 | | pagina 12