CONCORDIA' ECHTE WASKAARSEN DORPSKRANT BIJ U THUIS Afgegeven bouwvergunningen Sluiting Gemeentehuis BURGERLIJKE STAND Inzameling klein chemisch afval Fa. J.v.d. Jagt en Zn. pagina 4 GEMEENTE MOERKAPELLE Nieuwe batterijen nodig? Oude inleveren! DE DORPSKRANT, dé krant voor zevenhuizen en moerkapelle!!!!! 033-632565 of 01793-1528 "Laat ons de rustdag wijden" in diverse kleuren.. GEWOON BETER!!! Wy 25 jaar vrouwenvereniging "De Schakel" decoraties feestvreugde 's-Avonds ontmoetten de 32 leden en tien oud-leden, de oud be stuursleden. De 'eetzaal' was toen hoe en wat Op de verenigingsavonden werd veel gebreid, voorgelezen en ge zongen. Het nuttige werd ook met het aangename gecombineerd, want er werden ook uitstapjes ge maakt. Ook worden er altijd Bij belse onderwerpen gehandeld door middel van een inleiding. De presidentes wisselden elkaar af; na drie jaar mevr. Vermaat, werd mevr. A. Bos-Krijgsman presiden te. Ook andere echtgenotes van schoolhoofden mochten die taak weieens op zich nemen, zoals mevr. Kühlemeijer. Mevr. Kraaye- veld-v. Winkelen, evenals mevr. Vermaat op deze avond aanwezig, deed dat niet. Een blauwe maan dag deed mevr. C. Blaauwen- draat-Veldstra het, die geassi steerd werd door mevr. An Ver duyn-Korver. Mevr. Bos-Koppe- nol is ook nog enige tijd presidente geweest. De echtgenote van schoolhoofd de Ruiter was gedu rende hun Zevenhuizense periode zo'n zestal jaren geleden, ook vier jaar presidente. Mevrouw Verduyn zit in totaal, met aftrek van de pe sprekers De heer L. LuyL sprak hartelijke wensen en felicitaties uit namens de kerke^aad en overhandigde een envelop met inhoud, waarna de presidente van de vrouwenvereni ging Weest Getrouw van Zeven- huizen-dorp, mevr. M. v.d. Ruit, een felicitatiewoord tot de 'jarige' vereniging richtte. Ook zij liet haar felicitatie van een envel.op met in houd vergezeld gaan. In de pauze werd aan de aanwezigen een bij drage gevraagd voor het project van De Schakel in Liberia, van Tear Fund. Koffie met zelfgebak ken cake en boterkoek lieten de aanwezigen zich goed smaken. voordrachten Na de pauze ded mevr. Alblas de voordracht "Ik ben juffrouw Jan sen". De stemming werd ver hoogd door bespeling van het orgel door Hans Verduyn, wat zeker van pas kwam bij het zingen. Ds. Enderlé, die in gezelschap van zijn vrouw, ondanks drukke' bezig heden in de gemeente, nog even op bezoek kwam, hield een slot woord met dankgebed. Dat gebeurde, nadat iedereen ruimschoots in de gelegenheid was geweest tot het nuttigen van een drankje en een hapje. Toen waren ook de dames Blaauwen- draat en Kraaijeveld al voor het voetlicht geweest, in een spontane samenspraak over: "vond jij dat ook?" (ter plekke géimproviseerd) Zij bewaren, zo bleek hieruit, de beste herinneringen aan de perio de Oud Verlaat. Hilariteit wekten i j Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Burgemeester en wethouders hebben op 12 december 1984 bouwvergunning afgegeven aan: - Energiebedrijf Rijnland te Leiden, voor het plaatsen van een prefab hoogspanningsstation nabij Bredeweg 39a; Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Het gemeentehuis is op 24 december a.s. gesloten. GEBOREN: Kevin, zoon van: Bakker, Gerrit V. en Olsthoorn, Maria A.C., op 17 november 1984. OVERLEDEN: Prins, Abraham, oud 84 jaar, op 22 november 1984. Het is vaak een probleem om op een "geoorloofde" wijze van restanten van klein chemisch afval af te komen. Uit hoofde van allerlei milieuwetten en -verordeningen is het verboden om deze goederen mee te geven aan de reinigings dienst van de gemeente. Onder klein chemisch afval wordt verstaan: landbouw bestrij dingsmiddelen, dierengeneesmiddelen, afgewerkte olie, schoonmaakmiddelen e.d.. Om aan het probleem van het inzamelen een oplossing te bie den heeft de gemeente Moerkapelle een inzameldepöt ingericht Heeft u stoffen, behorende tot bovengenoemde kategoriën in huis, waar U vanaf wilt, dan kunt U deze inleveren op werkda gen tussen 8.00 en 9.00 uur in de gemeentewerkplaats aan de Raadhuisstraat 5. Maakt U dus van de gelegenheid gebruik om op legale wijze van de afvalstoffen af te komen!!!! Het is maar een kleine moeite, maar een goed gebaar om oude, gebruikte batterijen terug te bren gen als men nieuwe gaat halen. De fa. K.A. Havelaar en Zn. aan de Dorpsstraat 26 te Moerkapelle is zo'n winkel waar men de gebruikte batterijen kan inleveren. De actie is gestart door Battrex uit Delft uit milieubewust gebaar. Waarom? Batterijen bevatten zware metalen, zoals kwik en cadmium, die door de overheid tot de probleemstof- fen worden gerekend en het milieu ernstig bedreigen. De hoeveelheid probleemstoffen wisselt per type batterij; doch voor alle batterijen geldt: niet in het huisvuil!! Helaaskomt het merendeel van de miljoenen oude batterijen nu nog wel in het huisvuil - en dus via stortplaatsen of vuilverbran ding - in het milieu terecht en zorgt op die manier voor een kolossale vervuiling. Battrex werkt samen met het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, aan dit inzamelprojekt van oude batterijen. In de zaak van Ha- velaar waar men een nieuwe batte rij koopt, treft men een verzamel- ton aan. Hier kunnen de oude bat terijen in gedeponeerd worden. Het projekt heeft alleen kans van slagen als iedereen meewerkt Praktische tips: Lees de gebruiksaanwijzing op de batterij; Houdt mini-batterijen uit de buurt van kinderen; ze kun nen ze inslikken; Let bij het inzet ten op de en -aanduiding; Laat nooit lege batterijen in een appa raat zitten; Gebruik geen oude en nieuwe batterijen in combinatie Haal, indien u een apparaat lang niet gebruikt, de batterij (en) eruit; Laad nooit gewone batterijen op; voorkom explosiegevaar; Be waar batterijen op een koele plaats Wist u dat er in Moerkapelle op Zevenhuizens grondgebied een SFEERVOLLE FEESTGELEGENHEID bestaat JJ aan de Bredeweg 66 biedt ruimte aan groepen tot 250 personen. Wij verzorgen KOFFIEMAALTIJD, KOUD BUFFET OF DINER. Belt u of komt u eens langs om de zaal te bezichtigen! Eventuele muziek kan verzorgd worden. Onze kok kan bijna alles! Afspraken telefonisch Voor het E.O.-radioprogramma "Laat ons de rustdag wijden" werd vrijdagavond in de Hervormde kerk van Zevenhuizen een radio opname gemaakt. Eigenlijk twee, want het eerste opgenomen ge deelte is bestemd voor uitzending op zaterdag 15 december 21.00 uur Hilversum 2 (AM) en het twee de gedeelte wordt op zaterdag 22 december aanvang 21.00 uur uit gezonden. Twee 'diensten' achter elkaar dus. Tijdens beide uitzen dingen kan het Hervormde kerk koor o.l.v. dirigent Cor de Klerk worden beluisterd en samenzang door de gemeente met orgelbege leiding van Adriaan Verhoef, die ook de improvisaties en het inlei dend en uitleidend orgelspel ver zorgde op het oude welluidende kerkorgel. Plaatselijk Hervormd predikant ds. J. Enderlé leidde het programma-gedeelte wat a.s. za terdag zal worden uitgezonden. Ds. H.G. Koekkoek uit Alphen a.d. Rijn deed dat voor het programma van zaterdag 22 december. Ds. J. Enderlé hield een meditatie over "Kent u deze melodie" waarvoor hij als Bijbelgedeelte Samuel 2: 1- 10 gekozen had. Zowel deze als de meditatie van ds. H.G. Koekkoek stond in het teken van "Advent". Ds. Koekkoek koos als Schriftle zing Mattheus 1:18-23 met als on derwerp: "Jezus, Redder van Zijn volk". Het zou te ver voeren om over de inhoud uit te wijden: men kan het immers beluisteren? Bij de radio-opname was ook publiek aanwezig. Die belangstelling viel wat tegen, maar was in de samen zang nauwelijks merkbaar, omdat er goed en luid gezongen werd in deze akoestisch uitstekende oude dorpskerk. Wel haperde het hier en daar, zodat een enkel lied over- gezongen moest worden (hiervan zal de luisteraar niets merken!). Een zevental microfoons zorgden voor een goede geluidweergave, welke opgevangen werd in de NOS-radiowagen die voor de kerk opgesteld stond. Voorafgaand aan de opname, werd eerst proefge draaid. Jammer dat het geen tele visieopname was, want het interi eur van de oude, prachtig geres taureerde dorpskerk met de fraaie boogramen, preekstoel en andere houten en koperen ornamenten, zouden een prachtig beeld hebben gegeven. Zeker niet in de laatste plaats de dames en heren koor leden, in stemmig zwart/roomwit. Gelukkig kan men wel luisteren naar dit koor, dat prachtige ad- ventsliederen ten gehore bracht, voor het overgrote deel a capella. Plaats 19 - Bleiswijk - 01892-7157 Julianastraat 72 - Moerkapelle - 01793-1588. De christelijke vrouwenvereniging De Schakel in Oud Verlaat herdacht dinsdag 13 november haar 25-jarig bestaan. Dat gebeurde tijdens een feestelijk bijeenkomst in De Vierkap, met oud-bestuursleden, oud-leden en genodigden. Hieraan voorafgaand werd in iritieme kring, met uitslui tend leden, een gezamenlijke maaltijd gehouden. De leden wer den bij aankomst in De Vierkap op gesierd met een fraaie corsages. Tijdens de gezellige broodmaal tijd, waaraan een glaasje vooraf ging, met soep als starter, werd een brief van het echtpaar henk en Miné van Pijkeren voorgelezen. Mensen die door Tear Found, een Evangelische hulporganisatie, uit gezonden zijn naar Liberia. Vorig jaar brachten zij, toen ze met ver lof waren, nog een bezoek aan De Schakel. Een feestelijk hoogtepunt van de gezamenlijke maaltijk was de de coratie van vier dames die vanaf de oprichfing lid zijn van de vrouwen vereniging, te weten de dames: Schenk-Stigter, Verduyn-v.d. Berg, Bos-Krijgsman en Bos- Reijm. Hen werd door presidente mevr. A. Verduyn-Korver, een ket ting met schakels om de hals ge legd, die zij gedurende de verdere feestelijkheden, om de hals hiel den. Vermeldenswaard is daarbij de leeftijd van mevrouw Schenk, als oudste lid, nl. 87 jaar. Trouw bezoekt zij de verenigingsavonden die iedere veertien dagen gehou den worden. Destijds, 25jaargele- den bij de oprichting, op initiatief van o.a. mevr. E. Oskam, met de echtgenote van de toenmalige hoofdonderwijzer van de christe lijke school, mevr. H.C. Maat-v.d. Berg, als eerse presidente, in de consistorie. Later werd het onder dak het Groene Kruisgebouw of een schoollokaal. Thans in het twee jaar geleden in gebruik geno men buurthuis De Vierkap. De naam: De Schakel, werd bij de op richting op 10 november 1959, be dacht door mevr. C. Verduyn-v.d. Berg. Zij vertelt: "Ik vond het een toepasselijke naam voor de dames van Oud Verlaat om elkaar te ont moeten en zo in het onderlinge contact een schakel te zijn". inmiddels in een handomdraai ver anderd tot een feestzaal. Dat han dige van de dames van De Scha kel geniet alom bekendheid in Oud Verlaat en tot ver daarbuiten. Bij alle gebeurtenissen, feestelijkhe den, acties, bazars, geldinzame lingen, hand- en spandiensten, kom je minstens een aantal van hen tegen. Zeker vrijwel het vol tallige bestuur, dat best weieens een pluim op de hoed verdient. Nooit wordt er tevergeefs een be roep op hen gedaan. Niet dat zij daar zelf prat op gaan, integen deel...Het kwam enigszins aan de orde in een bijzonder leuk lied a la Farce Majeure, over het wel en wee van 25 jaar De Schakel, gezongen door het bestuur. "De pudding club" blijkt De Schakel in Oud Ver- laatse wandelgangen te heten. De vrouwen van De Schakel zitten daar niet mee, "dat gleed langs onze rug" viel te beluisteren in hun lied. In het lied wordt ook de con tributie genoemd, die aanvankelijk een kwartje was, maar later een dubbeltje duurder werd. riode De Ruiter, zo'n tien jaar in het bestuur. De taak van presidente gaat haar uitstekend af. Tijdens de broodmaaltijd droeg zij een gedicht voor, nadat mevr. Staarthof uit de Bijbel had gele zen. 's Avonds opende mevrouw Verduyn de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord en gebed en het lezen van Psalm 100, waar bij zij een inleiding hield en het geestelijke niet alleen van deze Psalm, maar ook van het zilveren jubileum van 'haar' vereniging, be nadrukte. Gezamenlijk werd er door de aanwezigen een lied ge zongen, nl. 434: 3 en 4. de twee 'oude' dames die hun 'cluppie' kwamen feliciteren, in een act van 'da's ook toevallig'. Het bleken bij nader inzien de dames Luit en Nieuwland als Mientje van Voren en Mientje van Achteren. Mevrouw Tump en de heer Van Dieren brachten nog een 'mee zinger' waarna mevr. Alblas met een 'domineesverhaal' kwam. Tot besluit van de gezellige sfeervolle avond, kregen de huiswaarts ke- renden een fraaie roos mee... De namen van het actieve bestuur: de spil van Oud Verlaat, mogen bij een dergelijk verslag niet onver meld blijven en daarom volgen ze hier: de navolgende dames heb ben dé resp. functies: A. Verduyn- Korven, presidente: M. den Her tog-Krijgsman, secretaresse; R. Bos-Reijm, penningmeesteresse; D. Staarth'of-F-ijan, alg. adj.; W. Oudijk-Nell, alg. adj. i i BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4