DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen Openbare vergaderingen Als de glasbak rinkeldekink zegt,bedoelt-ie dankjewel. KONINGINNE DAG 1985 GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Aktie Anti-rook- plan voor de jeugd Loop der bevol king 1984 Uw stoep veilig en schoon Collecteschema Bingo bij De Stormvliegers BURGERLIJKE STAND Politieberichten MEDEWERK(ST)ER Openingstijden bureau bevolking Glasbak Plan West Engelse les op de basisschool pagina 4 Uitslag winnende nummers kerst boomverbranding Vergunning woningwet Bestemmingsplan Dorp 1977,4e herziening" Vakantiespreiding Vergadering woon ruimte-advies- commissie verloren: zwarte portemonnee met inhoud en pasje; zilveren ketting met daar aan een paardje; huissleutel met nr. 16; geld omgeving van Dorps straat. Ter secretarie bij de afdeling Algemene Zaken kan worden geplaatst een die zal worden belast met: -werkzaamheden voor het bureau bevolking en burgerlijke stand; -secretariaatswerk voor de burgemeester en de secretaris; -archiefwerk en - typewerk. Het betreft een functie voor 32 uur per week, waarbij de werk tijden - behoudens voor de vrijdag - in onderling overleg vast gelegd zullen worden. Aan de functie worden de navolgende eisen gesteld: - bezit van het HAVO-of MEAO-diploma of van een daarmede gelijk te stellen opleiding -type-ervaring -belangstelling voor gemeentelijke werkzaamheden. Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring vindt aanstel ling plaats in functieschaal 1 of 2, waaraan een salaris is ver bonden van minimaal 1.773,- (behoudens jeugdaftrek) en maximaal 2.124,- per maand bij een 40-urige werkweek. De bij de gemeentelijke overheid gebruikelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de ge meentesecretaris, de heer A. Visser, telefoon 01802-1644, toestel 12. Sollicitaties dienen binnen twee weken na het verschijnen van dit blad te worden gezonden aan het college van burge meester en wethouders, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zeven huizen. De openingsuren van het bu reau bevolking zijn dagelijks van 8.30 tot 12.00 uur voor alle loketwerkzaamheden. Het afhalen van paspoorten kan ook 's middags gebeuren en wel tussen 13.00 en 17.00 uur. Huwelijksaangiften en de voor bereiding daarvan gebeurt na telefonische afspraak met de ambtenaar van de burgerlijke stand (telefoon 01802-1644, tst. 22) terwijl ook vreemdelin genzaken en naturalisatiever- zoeken zoveel mogelijk na een telefonische afspraak op eer der genoemd telefoonnummer zal geschieden. Donderdag 7 februari 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Met de vorderingen van de nieuwbouw in plan West doet zich de behoefte voor ook daar een glasbak te plaatsen. Het gemeentebestuur heeft daar om besloten tot plaatsing over te gaan op de hoek De Beuk/ta ling. Op korte termijn zal tot uitvoering van dit besluit wor den overgegaan. Gehoopt wordt, dat ook van deze bak veel gebruik zal wor den gemaakt. Glas, hup in de glasbak De voorbereidingen voor de festi viteiten op koninginnedag, 30apriI 1985, zijn al weerin vollegarig. Het "Comité Koninginnedag 1984" is tot op heden goed de winter door gekomen en is weer een jaartje ou der. Daarom heet het nu "Comité Konginnedag 1985". Het bestaat uit: Marijke en Arie Boertje, Bart Bruggeman, Riet Metselaar, Ad Visser en Jaap Zweere. Het corre spondentieadres is: Arie Boertje, De Fuut 17. Eén van de aktiviteiten is het jaar lijks organiseren van een bijeen komst met verenigingen, instellin gen, werkgroepen, clubs enz., die in Zevenhuizen aktief zijn, om te horen wat zij denken te organise ren. De bijeenkomst zal nu worden gehouden in dorpshuis Swanla op woensdag 30 januari a.s., aanvang 20.00 uur. De bij het comité beken de verenigingen enz. zijn hiervoor inmiddels benaderd. Het kan ech ter zijn, dat er nog verenigingen e.d. zijn, waarvan het comité niet op de hoogte is. Ook kan het zijn, dat individuele personen iets wil len organiseren. Door het lezen van dit bericht h oopt het comité dat ook zij de weg op 30 januari naar "Swanla" weten te vinden om hun ideeën aan het comité ken baar te maken. Ze zijn van harte welkom. Naast deze bijeenkomst heeft het comité het voornemen een film middag te houden in de recreatie zaal van het bejaardenverzor gingstehuis De Zevenster aan de Leliestraat op donderdag 31 janu ari a.s., de verjaardag van Konin gin Beatrix. De te vertonen film is "Juliana, 70 bewogen jaren". De aanvang is 's middags om 3.00 uur. 5 mei In een bericht in de vorige dorps krant is ondermeer gesteld, dat er op 5 mei geen herdenkingsfestivi teiten zullen zijn. Dit komt het comité wat ongenuanceerd voor. Het comité heeft tot uitdrukking willen brengen, dat het "Comité Koninginnedag 1985" geen aktivi teiten op 5 mei organiseert. Als an dere verenigingen, groeperingen, instellingen e.d. of individuele per sonen de organisatie op zich willen nemen of initiatieven daar toe willen ontplooien, dan heeft het "Comité Koninginnedag 1985" daar geen enkele moeite mee; nee, het comité staat er zelfs positief te genover. De heer B. Bruggeman, hoofd van de chr. basisschool De Eendragt vertelde de Dorpskrant, naar aan leiding van het artikel over Engelse les, in de vorige Dorpskrant, dat op zijn school al jarenlang Engels wordt gegeven. Dit jaar vinden de lessen normaal onder schooltijd plaats. In het nieuwe schooljaar, bij de invoering van de basis school, is Engels een verplicht vak. Ondanks de grote waardering die schoolleider Bruggeman heeft voor de werkzaamheden van mevr. De gemeente Moerkapelle is wederom met een aktie gestart de jeugdigen te motiveren niet met roken te beginnen. In de vergadering van 30 oktober j.l. heeft de gemeenteraad beslo ten de in 1982 gestarte aktie te continueren. Deze aktie isop initiatief van de Stichting Anti-Rookplan voor de jeugd tot stand gekomen. In voorgaande jaren is aan alle 4e-klassers van de lagere scholen een niet-rookovereen- komst uitgereikt, waarbij de ouders wordt gevraagd met hun kinderen over de risico's van het roken te praten, waar bij als hulpmiddel een belo ning in het vooruitzicht kan worden gesteld en vastgelegd kan worden in de niet-rook- overeenkomst. Ook dit jaar zal aan alle huidige 4e-klassers een niet-rookovereenkomst worden uitgereikt. Wanneer U belangstelling heeft voor de aktie zijn op het gemeentehuis meerdere niet- rookovereenkomsten verkrijg baar. Getracht wordt op deze wijze een aktieve stimulerende rol in de gezondheidszorg te blijven vervullen. Op 1 januari 1985 had onze ge meente 2945 inwoners, te we ten 1502 vrouwen en 1443 mannen. In vergelijking met 1 januari 1984 betekent dit een toename van 6 inwoners. Ge noemd aantal dient nog defini tief vastgesteld te worden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en derhalve nog wij ziging kan ondergaan. In de editie van deze krant van 19 december 1984 is aandacht gevraagd voor het schoonhou den van trottoirs e.d.. Hoewel de maand december zonder sneeuw en vorst is afgesloten, moesten we toch begin januari ervaren, dat de vorst en sneeuw ons aardig in de greep kan nemen. Helaas moet toch worden ge constateerd, dat een aantal in woners aan onze oproep de trottoirs schoon te houden nog geen gevolg heeft gegeven. Volledigheidshalve volgt hier dan ook de regel die hiervoor door de gemeenteraad is vast gesteld: Een hoofdbewoner of hoofdgebruiker van een bin nen de bebouwde kom gelegen gebouw of stuk grond is ver plicht de sneeuw en het ijs weg te ruimen van het openbaar voetpad dat voor zijn perceel is gelegen. Laten we hopen, dat vanaf van daag een ieder zorgt voor het schoonhouden van de trottoirs e.d., zodat de voetgangers zich veilig kunnen voortbewegen!!! 1e prijs: Jolanda Koren, tran sistorradio (beschikbaar ge steld door Fa. Kadiks); 2e prijs: Dirk van der Linden, waarde bonnen 35,-; 3e prijs: Ruben van der Waal, waardebonnen ~f 25,-; 4e prijs: Herbert van Marle, waardebonnen 15,-. Tot en met 5 februari 1985 worden er geen collecten ge houden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet vergunning te verlenen aan de heer P. Hou- weling, Julianastraat 74 te Moerkapelle, voor het bouwen van een kas aan de Julianastraat 74 te Moerkapelle, kadastraal bekend gemeente Moekrapelle zonder sectie nummers 1452, 1455en 1458 (gedeeltelijk). Bovengenoemd bouwplan ligt vanaf 28 januari gedurende 14dagen ter gemeentesecretarie vooreen ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar in dienen bij ons college. Moerkapelle, 23 januari 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. De burgemeester van de gemeente Moerkapelle maakt ingevol ge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat het door de gemeenteraad op 3 juli 1984 vast gestelde bestemmingsplan "Dorp 1977, 4e herziening" met bij behorende voorschriften en toelichting, dat is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 13 november 1984 nr. B 24318, onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 24januari 1985 ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 23 januari 1985. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Van Veen-Bennett lijkt het hem onnodig dat kinderen van zijn school Engelse lessen bij haar gaan volgen. "Wellicht is het mo gelijk om in de nabije toekomst samen te werken" zo meldde hij. Vrijdagavond 1 februari a.s. wordt er weereen gezellige Bingo-avond georganiseerd bij postduivenvere niging De Stormvliegers. Aanvang 20.00 uur. En entree is gratis. Steeds meer mensen kiezen voor een vakantie in eigen land. Als we niet allemaal gelijk op vakantie gaan is er ruimte en accomodatie voor iedereen. De mensen met schoolgaande kinderen hoeven beslist nietal- lemaal tegel ij k met vakantie. Ons land kent namelijk drie verschillende schoolvakantie perioden voor drie verschillen de gebieden. Voor onze ge meente geldt het volgende va kantie-rooster: Voorjaarsvakantie: 18 februari t/m 22 februari; Paasvakantie: 5 april t/m 19 april; Koninginnedag: 30 april; Hemelvaartsdag en daarop volgende vrijdag: 16 en 17 mei; Pinkstervakantie: 27 en 28 mei; Zomervakantie: 8 juli t/m 16 augustus. GEBOREN: Charlie, zoon van: Kadiks, Jo hannes M. en: Breedijk, Aartje, op 20 december 1984. Elizabeth Hendrika, dochter van: Scholten, Antonius M. en: Van Marle, Francina, op 1 janu ari 1985. Patricia Michaëla Gabrielle, dochter van: Brand, Petrus M.G. en: Ludolphie, Maria T., op 5 januari 1985. Het openbaar spreekuur van de Woonruimte-adviescom missie wordt gehouden op 4 februari 1985 van 19.30-20.00 uur in het gemeentehuis. MOERKAPELLE -16 januari: Aan rijding: Op de kruising Moerk. Zij- de-Hollevoeterlaan vond een aan rijding plaats tussen 2 personen auto's. Eén van de bestuurders wil de linksaf slaan maar op dat mo ment was een achter hem rijdende bestuurder gaan inhalen. De aan rijding had alleen materiële scha de tot gevolg. 16 januari: Schoorsteenbrand: Voor de derde maal deze winter moest de brandweer uitrukken voor een schoorsteenbrand. Dit keer was het een woning in de Coymansstraat. De brandweer heeft de schoorsteen schoonge maakt. De schade bleef beperkt. De bewoner had de schoorsteen enkele maanden geleden nog ge raagd. Toch blijft de schoorsteen de aandacht vragen en met name die schoorstenen die aangesloten zijn op de zg. allesbrander. DEEL lil 1985: Met ingang van 1 fe bruari 1985 dient uw auto/motor fiets weer voorzien te zijn van een deel III van het jaar 1985. Wanneer u nog niet in het bezit bent van zo'n deel III kunt u vóór 1 februari nog terecht op de postkantoren. Na 1 februari is een deel III alleen op het postkantoor te krijgen voor een aanzienlijk hoger bedrag, nl. 34,- In Moerkapelle en Zevenhuizen zijn de delen niet te verkrijgen, wel in o.a. Waddinxveen, Zoetermeer. gevonden: uniformjurk, kleur wit; damesbril, lichtbruin; sleutel (merk DOM); Seiko horloge (nabij ijsbaan); kin derportemonnee. kleur geel met geld; kinderhandschoen, kleur blauw; zg. cross handschoenen van het merk BMX, 2 paar.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4