II SCHILDERWERKEN HUISMAN B. V. CONCORDIA' DORPSKRANT Politieberichten VOLLEYBAL Klaverjassen VERF GLAS BEHANG WANDBEKLEDING ISOLATIEGLAS ZONWERINGEN VOORZETRAMEN Predikbeurten Toneelblokfluitgitaar. VOLLEYBAL pagina 8 programma Propaganda-feest- avond V.O.O. Uw adviseur en leverancier van: 033-632565 of 01793-1528 Te koop op "SWANLA-HOEVE' Groenten, Fruit en Aardappelen (Zeeuwse) In de brand - uit de brand moerkapelle medische diensten de spannende periode Bingo-avond succes DE DORPSKRANT, dé krant voor zevenhuizen en moerkapelle!!!!! Vernieling: Op 9 januari werd er aangifte gedaan van het vernielen van een fiets, gestald op het Nij verheidscentrum, van een beroeps chauffeur. Tegen de vangrail:Op de rijksweg kwamen twee personenauto's te gen de vangrail. Eén auto raakte, rijdende in de richting Utrecht, in een slip en kwam tegen de rechter vangrail. De erachterrijdende auto wilde uitwijken en stuurde naar rechts, ook in de vangrail. Dit gebeurde op 9 januari. Op 10 januari raakten twee perso nenauto's op de Zuidplasweg el kaar in de flank, vanwege de glad heid. Vechtpartij: Op 12 januari werd er melding gemaakt van een vecht partij in discobar De Schuur. In de nacht van 12 op 13 januari werd er een cassetterecorder ge stolen uit een geparkeerde auto aan het Nijverheidscentrum. De wagen was niet afgesloten! In de vroege ochtenduren om 1.30 uur werd op 13 januari een dron ken automobilist van de Zuidplas weg gehaald door een surveille rende politiewagen, welke het op vallende rijgedrag van de bestuur der signaleerde. Schaatsen met ongelukkige af loop: IJs en gladheid waren de oorzaak van tal van kleine en gro tere ongelukken. Sommige wer den niet eens gemeld, maar ande re waarbij de ambulance aan te pas moest komen wel. Zondag de 13e was het raak maar zondag de 20e overtrof die nog. Op 13januari wasereen grote toe loop van schaatsers naar Zeven huizen, waardoor de toegang tot de Rotte, via de Tweemanspolder geblokkeerd werd. Een gealar meerde ambulance voor een schaatser met gebroken neusbeen bij De Roerdomp, kon er aanvan kelijk niet door, waarvoor assi stentie van de helicopter ingeroe pen werd. Toen de ambulance ten slotte wel vlakbij de plaats des onheils kon komen, begeleidde de helicopter de ambulance vooreen vrije doorgang. Die dag werd er ook nog een schaatser afgevoerd met een gescheurde spier. Doorrijden na aanrijding: De da der van een aanrijding aan een ge parkeerde auto nabij discobar De Schuur is op 17 januari doorgere den. Dat was ook het geval bij de vernieling van de spoorwegbomen in de overgang in de Nrd. Dwars weg. Men is vermoedelijk dwars door de neergelaten bomen heen1 gereden en heeft zodoende de helft van beide bomen vernield. Gebroken heup: Zaterdag 19janu- ari kwam een schaatser ongeluk kig ten val op het ijs nabij de Rotte- kade te Oud Verlaat en brak daar bij zijn heup. Na een kwartier werd hij ontdekt door een voorbijgan ger. Met de ambulance werd de onfortuinlijke schaatser naar het ziekenhuis afgevoerd. Geen voorrang: Op 20 januari ontstond een aanrij ding op de kruising Noordeinde/ Opril doordat een bestuurder van een personenauto geen voorrang aan een andere uit Zevenhuizen afkomstige automobilist verleen de. Materiële schade. Kouwe drukte en IJsgevallen: Wat een overweldigende drukte was er op 13januari in Zevenhuizensdre ven vanwege het uitermate ge schikte schaatsweer. Ook zater dag 19 en zondag 20 januari was dat het geval. Maar dit keer was ie dereen er op voorbereid. Dat ie dereen waren de mensen van de politie, E.H.B.O. en bestuurders van de Zevenhuizensche IJsclub. Op de Tweemanspolder werden de schaatsliefhebbers opgewacht door enkele politiefunctionarissen die ervoor zorgden dat de auto's ordelijk in de bermen werden ge parkeerd. Zodoende bleef er een goede doorgangsroute, voor o.a. ambulances. De Molenweg werd het weekeinde niet toegankelijk verklaard voor gemotoriseerd ver keer. Het was maar gelukkig dat er een goede doorgangsroute was, want zondag was het raak en had de E.H.B.O.-post vrijwel dagelijks werk aan kleine letsels, zondag werd het record gebroken. Vier gevallen zijn bij de politie bekend waarvoor de ambulance moest ko men, o.a. botbreuken, armen en benen. Dit gold niet alleen bij de Roerdomp, maar ook in Oud Verlaat, terwijl er aan de Bleiswijk- se kant ook enkele 'ijsgevallen' werden gemeld. De valpartijen waren ongetwijfeld een gevolg van de slechte kwaliteit van het ijs. Slippartijen: Maandagmorgen werd heel Nederland overvallen door regen, die op de grond veran derde in ijs. Door de ijzel ontston den tal van kleine slippartijen, met gelukkig gunstige afloop. Op het Noordeinde, tussen spoor en Moerkapelle, moest de hulp van een takelwagen worden ingeroe pen, doordat twee auto's, elkaar naderend, elkaar trachtten te ont wijken en slipten en daardoor beide in de oerm Deianooen. ue één in de rechter en de ander in de linkerberm, boven het bevroren water van de Ringvaart. Terwijl de takelwagen zo rond half acht in de vroege maandagmorgen met zijn werkzaamheden begon raakte een derde wagen in een slip en kwam boven de Ringvaart tot stilstand Bij de slippartij waren betrokken G.B. uit Zevenhuizen, R.N. uit Moerkapelle en M.G.J.M. uit Leid- schendam. Geen persoonlijke on gelukken. Het Noordeinde is ge durende een tijdje afgesloten ge weest. gevonden: kinderschaats, div. sleutels, N.S.- abonnement; dameshorloge; zwarte kat; plastic tas met sport- kleding; grijze wollen handschoe nen; zwarte handschoenen. verloren: kinderbril in etui; steunzool; sleu tels; gymtas met gymspullen; zw knipportemonnee. Voor de komende weken staan de volgende wedstrijden van teams van volleybal Zevenhuizen op het programma. Zaterdag 26 januari: Swanla: 13.00 uur: Zevenhuizen A1-Thor A1 (he ren asp.); 16.00 uur: ZEVENHUI- ZEN-LEYTHON (dames); 18.00 uur: Zevenhuizen 2-Radius 2 (he ren); Gymzaal: 12.45 uur: Zeven huizen C1-VOY C1 (heren asp.); 13.45 uur: Zevenhuizen C2-Olym- piaC1 (dames asp.); 14.45 uur: Ze venhuizen B2-Thor B1 (heren asp.); 16.15 uur: Zevenhuizen 7- Thor 4 (heren); 17.45 uur: Zeven huizen B2-JupiterB2 (dames asp.) Zaterdag 2 februari: Op Moer: 12.30 uur: Zevenhuizen 5-Olympia 3 (dames); Zevenhuizen 6-Vires 2 (heren); 14.00 uur: Zevenhuizen 2- Vires 1 (dames); Zevenhuizen 3- Be Fair 2 (heren); 17.00 uur: ZE- VENHUIZEN-LYCURGUS (heren) 19.00 uur: Zevenhuizen 3-Be FairS (dames); Zevenhuizen 4-Agon 1 (heren). Gymzaal: 12.00 uur: Ze venhuizen B1-Dosko B1 (heren); 13.00 uur: Zevenhuizen C1-DOS 02 (damesasp.); 14.00uur:Zeven- huizen B 2-DOS B1 (heren asp.); 15.00 uur: Zevenhuizen B1-v. Gin- kel JB B1 (dames asp.); 16.00 uur: Zevenhuizen C1-Olympia C1 (he ren asp.); 18.30 uur: Zevenhuizen 4-DVC 3 (dames). Zaterdag 9 februari: Swanla: 13.00 uur: Zevenhuizen A1-DOS A2 (da mes jun.); 14.00 uur: Zevenhuizen 5-Mutiar (heren); 16.00 uur: ZE VENHUIZEN-VLA AR DING EN (dames); 18.00 uur: Zevenhuizen 2-DONAr (heren). Gymzaal: 12.45 uur: Zevenhuizen B2-DOS B1 (dames asp.); Zaterdag 16 februari: Op Moer: 17.00 uur: ZEVENHUIZEN-R' KEMPERS/ANIMO (heren). Op zaterdag 9 februari a.s. organi seert de Vereniging voor Open baar Onderwijs weer haar jaarlijk se propaganda-feestavond in dorpshuis Swanla. De toneelgroep van deze vereniging brengt de klucht "Charleston Baby", ge schreven door Leon Milius, in drie bedrijven ten tonele. Een heel leuk stuk met een schat aan kleurige ty petjes, die ervoor zorgen dat een heleboel zaken behoorlijk mis gaan. Persiflerende humor in een heel eigen stijl. De avond begint om 20.00 uur en na afloop is ereen gezellig samenzijn o.l.v. de Multi- sounds. De evenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op vrijdag 25 januari a.s. weer haar maandelijkse klaverjastoernooi. Gezelligheid is troef, maarde pun ten tellen. Er zijn prachtige prijzen en lekkere hapjes. Het inschrijf geld bedraagt 3,-p.p. Inschrij ving aan de zaal vanaf 19.30 uur. Ook wordt er nog een verloting gehouden. Ook op vrijdag 22 fe bruari en vrijdag 22 maart worden weer klaverjasavonden gehouden. Mcerkapelse Zijde 4 Tel. 01793-2929 Moerkapelle Wist u dat er in Moerkapelle op Zevenhuizens grondgebied een SFEERVOLLE FEESTGELEGENHEID bestaat ïj Jï aan de Bredeweg 66 biedt ruimte aan groepen tot 250 personen. Wij verzorgen KOFFIEMAALTIJD, KOUD BUFFET OF DINER. Belt u of komt u eens langs om de zaal te bezichtigen! Eventuele muziek kan verzorgd worden. Onze kok kan bijna alles! Afspraken telefonisch REKLAME: COX O PIPPIN GOUDREINETTEN ST. REMY STOOFPEREN RODE OF WITTE KOOL WITLOF NAVELSINAASAPPELS ZOETE MANDARIJNEN _2 kg. 1,50 _2kg. 1,50 _2kg. 1,50 per kg. 1,25 1 kg 2,25 10 voor 2,50 20 voor 2,98 Dit alles en nog veel meer op fruitbedrljf SWANLA-HOEVE Knibbelweg 27 - Zevenhuizen - Telefoon 01802-1307 Zaterdagnacht ging om half één de telefoon bij de familie Van Tart wijk aan de Hollevoeterlaan 17 te Moerkapelle. Degene die belde zei dat er uit de schoorsteen van de fa milie Van Tartwijk rook en vlam men kwamen en deed zich voor als één van de buren. Hevig geschrok ken alarmeerde de zoon des hui zes de brandweer. Binnen lag de open haard op z'n laatste vuurres- ten te smeulen. De heer Van Tart wijk, die juist buiten was om de hond uit te laten werd door z'n vrouw binnengeroepen en ging boven ijken of er brandgevaar was op zolder. Vanuit het dakraam keek hij op het dak naar de schoor steen, maar noch vlammen, rook of oververhitting van de schoor steen. De brandweer (alarmcen trale) was intussefi nog aan de telefoon. Voor alle zekerheid advi seerde deze toch de brandweer te alarmeren. Ook nu bleek de hoge graad van paraatheid van de Moer- kapelse vrijwillige brandweer: men was zeer snel ter plaatse. Hiervoor is de familie Van Tartwijk de brandweer zeer erkentelijk. Uiteindelijk bleek deze alarmering een misselijke grap, want degene die zgn. gebeld zou hebben (de buurman) wist nergens van en lag al in bed. "Jammer" vindt de familie Van Tartwijk, dat zoveel mensen voor hen in de weer moes ten komen, velen vanuit hun (war me) bed de koude nacht in. De brandweer werd zo de dupe van een (helaas) anonieme grap. 27 januari: herv. kerk 10.00 uur ds F. Oberman; 19.00 uur: ds. R.H.M. de Jonge. Oud Verlaat: 10.00 uur dhr. H. Bak ker. Geref. kerk 9.30 uurds. A.D. Noor- dam, Bleiswijk; 18.30 uur ds. W Davidse. 3 februari: Herv. kerk 10.00 uur ds. J- Gras, Dordrecht; 19.00 uurds J Enderlé. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J En derlé, H.A. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur ds. S.A. Meijer, Ouder kerk. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur: ds. C.W. Schlingemann, Den Haag. 27 januari: Herv. kerk 9.30 uur ds J. Harteman; 18.30 uur ds. L. Wüll- schleger, Den Haag. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur: ds J. Harteman. 3 febr.: Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 26 januari: dokter R.L.Warnaar Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel 01892-2500. 27 januari: dokter W. Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle- tel. 01793-1687. 2 februari: dokter J.A. Ensing Dorpsstraat 196, Zevenhuizen tel 01802-1204. 3 februari: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 4085 Blokfluitspelen kunnen de leerlin gen van mevr. Van Gestel, zo bleek zaterdag 12 januari in de bruine zaal van dorpshuis Swanla. 's Mid dags werd er opgetreden voor leeftijdsgenootjes en 's avonds voor ouders en andere belangstel lenden. Ook gitaarleerlingen van Waldi-Ong Alok waren 's avonds van de partij, alhoewel deze pres tatie wat tegenviel door onvol doende oefening. Desalniettemin deden alle kinderen op uitsteken de wijze hun best. toneelimprovisatie Dat zelfs zeer jonge kinderen kunnen toneelspelen werd de aan wezigen zaterdagmiddag- en a vond duidelijk tijdens de voorstel ling van een geïmproviseerd to al a- neelstukje o.l.v. mevr. Jo Huldy, getiteld: "Het Sprookjesbos". Het zag er aanvankelijk allemaal erg lief uit in het bos, met kabouters, een beer, lieve konijntjes en elfjes, totdat de trollen en de tovenaar de sprookjesachtige sfeer boos kwa men verstoren. Gelukkig had alles een happy end Mevrouw Huldy maakte in de pau ze van de gelegenheid gebruik om het instuderen van de kindermusi cal aan te prijzen, waarvan de re petities binnenkort beginnen. Kin deren die aan deze musical deel willen nemen en gelegenheid heb ben om op donderdagmiddag na schooltijd te repeteren kunnen zich aanmelden bij Carla Bink, tel. 1790 of Anne Bakker, tel. 2852. de schoonste van de postduivententoonstelling die zaterdag 12 januari in het clugebouw aan de zuidplasweg te zevenhuizen werd gehouden was de oude doffer van de heer j. stofberg. De mooiste oude duivin was er één van de heer J.H. Kreft die ook de mooiste jonge doffer heeft. De schoonste jonge duivin is eigendom van de heer C. v.d. Graaf. Keur meester w. peeman uit middelharnis had de 209 postduiven die door de leden van postduivenvereniging stormvliegers waren ingezonden voor de tentoonstelling, zaterdagmorgen, gekeurd, de tentoonstelling, zoals bekend een treffen tussen duivenmelkers tot uit de verre regio had een gezellig verloop, velen kwamen de fraaie en vaak ook kostbare vliegers, wat nauwkeuriger bekijken, dat waren dan ook de specialisten op hetr gebied van de postduivenhouderij. anderen wierpen zomaar een blik op dein uiterlijk (voor de leek) weinig verschillende postduiven, die keurig in de speciale tentoonstellingsruimte in de daartoe bestemde speciale kooien wat onwennig rondstapten, zoveel bekijks ook niet gewend maar ook zo weinig vleugelslag niet. in de kantine draaide het rad van avontuur talloze leuke prijzen wegen werden sterke 'duivenverhalen' uit gewisseld. onder de bezoekers waren ook burgemeester a.h. vanqenten wethouder b. van yperen Voor volleybal Zevenhuizen is een spannende tijd aangetreden. Zul len de heren van het eerste team zich weten te handhaven in de ere divisie? Zevenhuizen speelt nog vier wedstrijden en dan is het be kend waar zij excact staan. Voor lopig spelen zij a.s. zaterdag in Maastricht een sleutelwedstrijd te gen het team van Halco, een wed strijd waarbij winst voor Zevenhui zen heel belangrijk is, gezien di stand. Na deze wedstrijd heeft Ze venhuizen nog één mogelijkheid voor winst en wel op zaterdag 2 fe bruari tegen het Groningse Licur- gus. Een aantal mensen heeft de belangrijkheid van de a.s. wed strijd ingezien en heefteen bus be schikbaar gesteld. Om 12.00 uur zal er vertrokken worden vanaf dorpshuis Swanla. Aanmelden kan bij Cari Elzinga (tel. 01802- 2222). topper voor heren 2 A.s. zaterdag staat de topper in de promotie-klasse tussen Zevenhui zen 2 en Radius 2 op het program ma. De heren staan op een tweede plaats, zodat winst noodzakelijk is om mee te blijven doen in het kam pioenschap. De aanvang van deze wedstrijd zal zijn om 18.00 uur. Supporters zijn uiteraard van harte welkom. zevenhuizen dames in race om tweede plaats Het damesteam van Zevenhuizen o.l.v. trainer-coach Ton Baars is nog volop in de race voor de twee de plaats. Zij staan nu nog slechts met 1 punt achter op Sliedrecht/ Sport en met een te grote achter stand op de nummer 1: RVC/Liba- non. A.s. zaterdag spelen zij in dorpshuis Swanla voor de wed strijd van heren 2 om 16.00 uur te gen het team van Leython, een team dat zeker een lastige tegen stander is voor Zevenhuizen. De bingo-avond van 12januari, die in gebouw De Vierkap werd ge houden, was een groot succes. Dankzij de gulle gaven van fraaie en nuttige prijzen door de plaatse lijke middenstand en van particu lieren, waren de onkosten van de ze avond tot het minimale beperkt. Zodoende bleef er heel wat geld over. Een bedrag van maar liefst 500,- (ca. de helft van de op brengst van deze bingo-avond) komt te goed aan de bejaarden- soos Levensvreugd te Oud Verlaat en eenzelfde bedrag wordt ge bruikt ter completering van de ge luidsinstallatie in De Vierkap. De organisator van deze avond, de werkgroep jeugd- en jongeren werk te Oud Verlaat, si niet alleen blij om de ca. 60 bezoekers, die deze avond telde, maarook de eer der genoemde schenkers van fraaie prijzen, waardoor de op brengst zo groot kon zijn, bijzon der erkentelijk.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 8