9 BIJZONDER GESLAAGD FEEST VAN "DE KLEINE TROMPETTER" DIALEZING Zang en Kleur WERKGROEP "SWAN LA" Kleurwedstrijd Albert Heijn EVENEMENTEN AGENDA debutanten fanfarecorps vogelliefhebbers opgelet! Een schitterende tijd voor Ingrid Paul ALLE HYPOTHEKEN 10-jarig bestaan R.K. Gemeenschap Moerkapelle/ Zevenhuizen Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 e* 7e jaargang nummer 156 6 februari 1985 De jaarlijkse uitvoeringsavond van het Zevenhuizense fanfarecorps De Kleine Trompetter werd een bijzonder feestelijke. Niet alleen bood de zaal, de sporthal die een gedaantewisseling had ondergaan, een bijzon der feestelijke aanblik door de sfeervolle versieringen, ook de stemming om van het geheel een succes te maken, steeg zaterdagavond ten top, met een absoluut hoogtepunt tijdens het tweede gedeelte van de avond. Maar liefst twee orkesten zorgden op grandioze wijze voor entertain ment tijdens een grandioos bal. Die twee orkesten waren "Orkest Rien Berkel" met een vocal-group en The Red Lions Jazzmen met zang van Goby Westerbeke o.l.v. Harry Westerbeke. Voor velen, waaronder be schermheer burgemeester A.H. van Gent en ere-lid, oud burgemeester A. van 't Verlaat, beiden vergezeld van echtgenotes, was het een gelegenheid om bekenden en oud-bekenden weer eens te ontmoeten. Hierbij mag een woord van waardering voor de beheerder en het corps vrijwilligers dat dorstige kelen hielp smeren en de inwendige mens verzorgde, zeker niet ontbreken. De leden van het in oktober opge richte jeugdorkest van De Kleine Trompetter, traden afgelopen za terdagavond op de uitvoerings avond, voor het eerst voor het voetlicht. Ze lieten op diverse in strumenten, zoals klarinet, bugel, trompet en dwarsfluit, horen wat zij in de betrekkelijk korte lestijd al aan muzikaliteit was bijgebracht. Dit werd voor wat de klarinetten betreft door Mieke Sondemeijer gedemonstreerd door middel van melodietjes op de noten van de toonladder waarbij alle letters iets met het gekozen thema 'markt' te maken hadden, zoals b.v. b. ba naan enz. Rien van Berkel vertelde iets over 'zijn muzikanten' die hun trompetten en bugels afzonderlijk mochten laten horen. Dat het be spelen van zulke instrumenten geen sinecure is kwam hierbij goed tot uiting. De dwarsfluitleer lingen, die veruit in de minderheid waren (slechts drie) krijgen weke lijks les van mevr. Arisa Dekker. Zij speelden gezamenlijk met de klari netten en de andere blaasinstru menten een voor dit debuut speci aal gecomponeerd muziekwerk over het thema 'markt'. Het optre den van deze jeugdige muzikant jes vond plaats na openingsmar sen van de drumband welke extra luister werd bijgezet door de har monieuze en melodieuze onder steuning van de xylofoons. In- strukteur J.G. Verheuvel, bekeek het deze avond vanuit de zaal en liet de leiding aan tamboer-maltre P. Adegeest over. Deze hielp bij het spits afbijten om de stemming er al bij de talrijxe aanwezigen in te brengen door iedereen op de maat mee te laten klappen. De drum band telt ook heel wat jongeren die voor deze uitvoering voor het eerst in uniform op de planken stonden. De liefhebbers van lichte muziek kwamen tijdens de uitvoerings avond ruimschoots aan hun trek ken, omdat het gehele programma hierop gebaseerd was. Vooral de jeugd herkende heel wat melodie ën, zoals Pink Panther, In a senti mental mood, Down bij the river side en het thema-lied van het ver- halenprogramma van Simon Car- miggelt. Wat onbekend lag het openingsnummer Pirats of Pen zance in het gehoor maar zeker niet minder muzikaal als de ande re. Na afloop waren de meningen verdeeld over het gebodene. Er waren toeschouwers die het 'ge weldig' vonden dat er nu eens van het traditionele klassieke werk was afgeweken, doch anderen hadden liever het traditionele klassieke werk gehoord. Hoe of wat, zeker is het in ieder geval dat het gehele programma op elkaar was afge stemd, zowel voor als na de pauze, waarbij de twee orkesten die de gezelligheid na het officiële ge deelte begeleidden en de sfeer verhoogden zeker een compli ment verdienen. Ook was iedereen het erover eens dat het een goed idee was om het tweede gedeelte van de avond ook in de 'feesthal'te laten plaatsvinden, die hiervoor een uitstekende gelegenheid bleek. enkele van de ruim 20 jeugdige muzikanten van het jeugdorkest tijdens de uitvoering van "de kleine trompetter" Op vrijdag 8 februari a.s. organi seert vogelvereniging Zang en Kleur in het clubgebouw van post duivenvereniging De Stormvlie- gers, Zuidplasweg 8, een werkelijk unieke dialezing. Dit dia-program- ma zal gepresenteerd worden door de heer Wiel Höppener uit Brunssum en draagt de titel: "Het kweken met wildzangvogels en onkruidzaden als vogelvoedsel". Reeds vele jaren wordt door hem zowel in ons land als ook in België deze presentatie met veel succes verzorgd. Getuige de deskundig heid van de heer Höppener zijn de vele publicaties die van zijn hand verschenen in het maandblad "Onze Vogels". Wat wordt op deze dia-avond geboden: Een program ma in twee gedeelten: Voor de pauze behandelt hij op uitgebreide wijze Onkruidzaden als vogels- voedsel. De bloeiwijze van de meest voorkomende onkruiden worden getoond met vele close- ups van bloemknoppen en zaden. Het nut van onkruidzaden voor de vogels wordt vanzelfsprekend uit de doeken gedaan. Tevens kan men zien hoe deze zaden geoogst kunnen worden. Na de pauze wordt uitgebreid het kweken van wildzangvogels behandeld. Men ziet dan achtereenvolgend het bouwen van volieres, kweekvluch- tjes en kweekkooien. Het gebruik van nestkastjes, nestmaterialen, de kweekkoppels en het ringen zal vervolgens de revue passeren. Veel nuttige tips krijgt men aange dragen. De informatie die wordt geboden is van een dusdanige variëteit dat iedere vogelliefhebber hier onge twijfeld zijn voordeel mee kan doen. Voor het stellen van vragen wordt ruimschoots gelegenheid gegeven, ledereen is op deze avond van harte welkm. Het pro gramma duurt 31/2 a 4 uur. Aan vang 19.30 uur. De toegang is gra tis. De Zevenhuizense Ingrid Paul ein digde het afgelopen weekeinde, bij de Nederlandse kampioen schappen op de kunstijsbaan De Meent in Alkmaar, op de elfde plaats. Een uitstekend resultaat voor deze 20-jarige schaatster, die tweedejaars studente medicijnen is en wat minder tijd voor trainen heeft dan de leden van de kern ploeg. Deelname aan de Nationale kampioenschappen was voor haar mogelijk omdat ze bij de Neder landse kampioenschappen junio ren in Den haag, het weekeinde daarvoor tweede werd in het alge meen klassement. Ze wond toen de 1500 en de 3000 meter met resp. tijden van 2.19.45 en 4.52.80. In grid is sterk op de lange afstand. Dat blijkt ook uit de uitslagen van de N.K. in Alkmaar, waar ze op de 3000 meter zevende werd en op de 5000 meter zesde. Haar tijden wa ren resp. 5.00.02 en 8.1,4.44. De Nederlandse taal in de computer. Uw kind leert op logische wijze'de spel ling. Bel voor bijles HET WICOM, te Zevenhuizen, 01802-1886. De werkgroep "Swanla" is jl. maandagavond gëinstalleerd. De ze werkgroep is door het gemeen tebestuur samengesteld en be staat uit de navolgende HEREN: Gemeentesecretaris A. Visser, L.R van Vliet (gemeente-ambtenaar); H. Hogebrug (gemeente ambte naar). D. de Booy; S.A.A. de Jong; A.H. van rijs; M. Strijdhorst en W.C. Visser. De werkgroep, die tot taak heeft de sociale culturele behoefte en zaal ruimtebehoefte voor de sport in dorpshuis Swanla te peilen, staat onder voorzitterschap van ge meentesecretaris A. Visser. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE ÉN KLEINE VERZEKERINGEN Door Albert Heijn werd in de janu ari maand landelijk een kleur-, knip-plakwedstrijd georganiseerd waaraan ook de Zevenhuizense supermarkt deelnam. In de winkel maakte mevr. Seia v.d. Berg afge lopen zaterdag de winaars geluk kig met hun prijs. Eén van de ge lukkigen ontbrak wegens een vol leybalwedstrijd, nl. Charon Sleeu- wenhoek, doch haar prijs werd door haar moeder in ontvangst ge nomen. Er waren twee leeftijdsge- categorieën, nl. één in de leeftijd van 4 t/m 7 jaar en 8 t/m 12 jaar. De eerste prijswinnaars kregen een raaio-cassetterecorder en de 2e een walkman. De overigen kregen een fraaie doos met kleurpotloden en tekenmateriaal. UITSLAG: 4 t/m 7 jaar: 1. Kim de Ruiter; 2. Erik Verhulst; tekendo zen: Emiel Karreman; Sabrina Kar- reman; Joey v. Muiden; Jurgen de Vries; Ingrid Visser en Jeroen Mimpen; 8 t/m 12 jaar: 1. Charon Sleeuwenhoek; 2. Francien Lind- houd, Moerkapelle; tekendozen: Marcel v. Bockel; Olaf Penninga; Caroline Visser: Ellen Bruinsma; Leon den Hollander (nieuwer- kerk); Femke Westenbroek. ZEVENHUIZEN: 6 februari: Herv. Centrum: 19.30 uur: lezing "Weest Getrouw". 6 februari: Hotel l/os: 20.00 uur: bijeenkomst Plattelandsvrouwen. 6 februari: Nieuwerkerk: informa tieavond Montessorischool. 8 februari: clubgebouw Stormvlle- gers: dia-avond Zang en Kleur. 8 februari: Herv. Centrum: 20.15 uur: filmavond Koffiebar. 9 februari: Swanla: 20.00 uur: feestavond V.O.O. 13 februari: Swanla: 20.15 uur: Filmavond Filmclub Zevenhuizen. 15 februari: Swanla: 20.00 uur: Open Bridgedrive. 15 februari: Herv. Centrum: 20.15 uur: Koffiebar praat-zangavond. 20 februari: Swanla: overdag: jeugdschaaktoernooi; 's avonds: huisschakerstoernooi. MOERKAPELLE: 13 februari: Op Moer: 20.00 uur: bijeenkomst Plattelandsvrouwen. VIDEOTHEEK DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671 - Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur. zat. 9.00-17.00uur. Nu ook verhuur van videorecorders! Op zondag 3 februari j.l. vierde de R.K. Gemeenschap Moerkapelle/ Zevenhuizen haar 10-jarig bestaan door middel van een feestelijke Eucharistieviering. Het thema van de dienst "Samen zijn wij niet al leen" was zeer toepasselijk voor deze gemeenschap, die sinds 1975 communievieringen organiseert, waarin door leken wordt voorge gaan. Ruim 140 personen woon den de plechtigheid bij, waaronder vertegenwoordigers van het deke naat Delft, de parochie St. Victor uit Waddinxveen en de Gerefor meerde kerk uit Zevenhuizen. De actieve deelname van leken kwam ook in deze feestelijke vie ring tot uiting omdat een leek, de heer P. Lelieveld, voorging in de woorddienst, terwijl pastor A. Bos man de tafeldienst leidde. Na afloop werden 10 taarten door kinderen naar binnen gebracht, waarna een gezellig samenzijn volgde. Voor de kinderen was er een filmvoorstelling georgani seerd, zodat vele ouders bleven napraten. Deken C. Hillenaar uit Delft bood de R.K. Gemeenschap twee kandelaars aan als jubileum geschenk. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma - Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - tel. 01802-2289 en Noordeinde 17 - Zevenhuizen - tel. 01802-1653.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 1